Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • Arienna Autorytet
    Postów: 2898 2605

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie póki co sie nie powtórzyło :/ czekam dalej

    Aniołek 11.10.2014 (5tc) ***Gang 18+***
    ewebii4.png
    klz9tv73qklgbi72.png - 7 kg
  • apaczka Autorytet
    Postów: 1763 4120

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie pierwsze "chyba" ruchy - jakby bulgotki, przelewanie w brzuchu - zastanawiałam się czy to nie jelita - poczułam na początku 20 tc. W same połowinki (ostatni dzień 20 tc) poczułam 3 dosyć mocne kopniaczki i od tej pory czuję je coraz częściej :) Dodam, że łożysko mam na przedniej ścianie macicy.

    polkosia lubi tę wiadomość

    9f7jpx9i1ln9kxb1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) ja pierwsze ruchy poczułam w 17 tygodniu i byly to już kopniaki,nawet mąż poczuł :) teraz mam 18tydz. i mała regularnie daje o sobie znac :) oby tak dalej :)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w którym miejscu czułyście ruchy ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    różnie, pierwszy rac w podbrzuszu bardziej po prawej stronie a teraz różnie, dzidziuś się wierci :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim!? Daj znać jak tylko poczujesz malucha:)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii to nie takie łatwe :P spytam się ginekologa jak nie mylić tego z jelitami :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • MotylekKira Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czułam od 17 tygodnia, ale jest wyjątkowo dużym chłopcem (waga i wzrost od początku dwa tygodnie do przodu) czyli tak jakby od 19?? Nie wiem jak na to patrzeć ;) Mąż wyczuł dopiero (ewidentnie) kilka dni temu kopniaki na własnej twarzy :P

    https://www.maluchy.pl/ci-70821.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2015, 00:39

    788pt8hi5zrbbj3r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Jezus jak ja Wam zazdroszczę...tak bardzo nie moge się doczekać...No nic..trzeba czekać cierpliwie...Mam nadzieje,ze napisze tu za jakiś czas,ze dostałam pierwszego kopniaczka:)

  • Arienna Autorytet
    Postów: 2898 2605

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie dziś olśniło, do tej pory myślałam że dzidzia jest wysunięta raczej w prawo, a wczoraj mnie lekarz uświadomił że nie, że dzidzia ma głowę pod żołądkiem, nad pęcherzem, więc dziś mnie olśniło, że te kłucia które myślałam że to jelita lub żołądek, to muszą być kopniaczki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2015, 11:33

    Aniołek 11.10.2014 (5tc) ***Gang 18+***
    ewebii4.png
    klz9tv73qklgbi72.png - 7 kg
  • Alicja83 Autorytet
    Postów: 292 151

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 19 tygodniu i 4 dniu i jeszcze nie czuje ruchow, szkoda ale wieze ze sie doczekam

    ug37p07wjuiy1hl1.png
  • annggela Autorytet
    Postów: 1247 1430

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 17tyg i 3 dniu, dwa dni temu w nocy chyba poczulam jakby ktos mnie opuszkiem palca od srodka dotknal ale nie wiem czy to na pewno bo to byla 4 w nocy i moze ubzduralam sobie. A jaki brzuszek macie ? Bo ja bardzo malutki i martwi mnie to.

    dddodiii lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zfn9a9o9i.png

    mhsv9vvj4dj4thic.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annggela wrote:
    Ja jestem w 17tyg i 3 dniu, dwa dni temu w nocy chyba poczulam jakby ktos mnie opuszkiem palca od srodka dotknal ale nie wiem czy to na pewno bo to byla 4 w nocy i moze ubzduralam sobie. A jaki brzuszek macie ? Bo ja bardzo malutki i martwi mnie to.
    Malutki? Ale kazda ma inna budowę ciała i u kazdej brzuszek pojawia sie w innym czasie;) U mnie juz widać,a jak cos zjem,to juz calkiem mam ciążowy brzusio,a jestem szczupła -no teraz juz nie taka chuda jak bylam,ale ogólnie bardzo szybko u mnie bylo widac brzuszek-chyba juz w 8tygodniu jak boczkiem stalam-byla roznica:) Nie martw sie-jeszcze Ci maluch wypchnie co nie co :)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektóre dziewczyny "dostają" brzucha dopiero w 6 czy 7 miesiącu, więc nie ma powodu do zmartwień :) Moja była szefowa do 6 miesiąca była płaska, dosłownie.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • annggela Autorytet
    Postów: 1247 1430

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za slowa wsparcia, u mnie brzuszek widac gdy zjem pierwszy posilek bo z rana plaska jestem. Zastanawiam sie gdzie te dziecie sie podziewa. W poniedzialek ide do rodzinnego a w srode do gina to nerwy opadna, mam nadzieje ;)

    qdkkjw4zfn9a9o9i.png

    mhsv9vvj4dj4thic.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dziecko ułożyło się z tyłu w stronę kręgosłupa ? Wtedy później robi się brzuszek, u mnie już widać taką piłeczkę brzuch idzie mi do przodu w spiczastość a nie szerokość ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie mam brzucha maluszek rośnie i nawet pomachał mi na usg :) wszystko jest w porządku więc nie ma co się martwić tylko cieszyć :)

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • linka220 Autorytet
    Postów: 600 687

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny Ja na poczatku 17 tyg czułam takie przelewanie bulgotanie i jak by pukanie od środka a teraz od tygodnia nic No ale to moja 1 ciąża i teraz od tygodnia męczą mnie wzdęcia więc muszę poczekać cierpliwie jeszcze chyba :-(

    hchy3e3km5dqv62g.png
    relganlipvgw9clp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annggela wrote:
    Ja jestem w 17tyg i 3 dniu, dwa dni temu w nocy chyba poczulam jakby ktos mnie opuszkiem palca od srodka dotknal ale nie wiem czy to na pewno bo to byla 4 w nocy i moze ubzduralam sobie. A jaki brzuszek macie ? Bo ja bardzo malutki i martwi mnie to.
    nie martw sie ja mam 19 tydz i dopiero mi brzuch troche podskoczył :) wszytsko zależy od Twojej budowy ciala i od ułożenia dzidziusia :)

  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 20 tygodniu. Pierwsze ruchy poczułam na początku 17 tc - tak jak to opisywała annggela takie pukanie opuszkiem palca od środka :) cudne uczucie. A potem dłuuugie dni ciszy. Mała uaktywniła mi się znowu chyba po tygodniu, a potem znowu kilka dni ciszy. A teraz właściwie od początku 20 tc czuję ją codziennie :D
    To kiedy poczujecie ruchy zależy nie tylko od tego czy to pierwsze dziecko czy kolejne, ale też od umiejscowienia łożyska i ułożenia dziecka - ja mam łożysko na przedniej ścianie więc trochę mi "tłumi" fikańce Małej. Ale chyba jest krzepka, bo teraz czasem jak się wierci udaje mi się wyczuć to pod ręką położoną na brzuchu :)
    Co do wielkości brzuszka - u mnie długo nie było wiele widać. Denerwowało mnie, bo wszystkie "doświadczone" matki, życzliwe ciotki itp powtarzały mi, że nie widać że jestem w ciąży. A ja przecież chciałam, żeby cały świat wiedział o tym szczęściu ;)
    W 19 tyg. wywaliło mi brzuchala w kilka dni. Nie mogę się przyzwyczaić, że jest taki duży :P ciągle w czymś przeszkadza, nawet nogę na nogę ciężko założyć bo odbija się od bebecha :P

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ