Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka wrote:
    Ja jestem w 20 tygodniu. Pierwsze ruchy poczułam na początku 17 tc - tak jak to opisywała annggela takie pukanie opuszkiem palca od środka :) cudne uczucie. A potem dłuuugie dni ciszy. Mała uaktywniła mi się znowu chyba po tygodniu, a potem znowu kilka dni ciszy. A teraz właściwie od początku 20 tc czuję ją codziennie :D
    To kiedy poczujecie ruchy zależy nie tylko od tego czy to pierwsze dziecko czy kolejne, ale też od umiejscowienia łożyska i ułożenia dziecka - ja mam łożysko na przedniej ścianie więc trochę mi "tłumi" fikańce Małej. Ale chyba jest krzepka, bo teraz czasem jak się wierci udaje mi się wyczuć to pod ręką położoną na brzuchu :)
    Co do wielkości brzuszka - u mnie długo nie było wiele widać. Denerwowało mnie, bo wszystkie "doświadczone" matki, życzliwe ciotki itp powtarzały mi, że nie widać że jestem w ciąży. A ja przecież chciałam, żeby cały świat wiedział o tym szczęściu ;)
    W 19 tyg. wywaliło mi brzuchala w kilka dni. Nie mogę się przyzwyczaić, że jest taki duży :P ciągle w czymś przeszkadza, nawet nogę na nogę ciężko założyć bo odbija się od bebecha :P

    mialam podobnie z brzuchem:) mi urósł szybko w 18 tyg. a nie masz problemów ze spaniem przez brzuszek?

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 1 maja 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w czym brzuch przeszkadza w spaniu? Ja mam już ogromny i jest ok - śpię na prawym albo lewym boku. No chyba,ze ktoś był nauczony spać na brzuchu, to niestety - musi się teraz siłą rzeczy przestawić.

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja spałam na brzuchu a teraz budzę się kilka razy w nocy i nie mogę sobie znaleźć dogodnej pozycji..staram sie spać raczej na lewym boku, ale jest ciężko, najważniejsze jest jednak żeby dziecku bylo wygodnie :) jak się przekręcam na plecy to zaraz zaczyna kopać :)

  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 1 maja 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 17tc ciąży i teraz to na bank kopniaki synka nie da się tego pomylić z niczym innym fajne uczucie :)

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • OvuFriend

    Wysłany: 3 maja 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 4 maja 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Mnie też 17 tydzień i tez juz czuje jest to bardzo delikatne ale wiem ,że to jest TO takie śmieszne muskanie w okolicach pępka :)

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • Rozmarzona Autorytet
    Postów: 2226 1440

    Wysłany: 4 maja 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie sie czyta opisy ruchow Waszych Perelek:) Tez na to czekam z niecierpliwoscia:)!

    Jestes juz z nami :)
  • annggela Autorytet
    Postów: 1247 1430

    Wysłany: 6 maja 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a wiec tak jak pisalam pierwsze ruchy poczulam w 17tyg + 3 dni a dwa dni pozniej juz zaczal urwis regularnie sie odzywac. Moj brzuszek jest nadal maly i jeszcze malo kto go kojarzy z ciazowym, oczywiscie zalezy w co sie ubiore, sle bylam na badaniach i wszystko jest ok. Synus ma wystarczajaco wod i miejsca ;)

    qdkkjw4zfn9a9o9i.png

    mhsv9vvj4dj4thic.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 7 maja 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wcześniej nie potrafiłam odczuć pierwszych ruchów ale wczoraj w nocy nie mogłam zasnąć i maluszek się bardzo wiercił fajne uczucie jak pływa Ci taka rybeczka w brzuszku i jeszcze wiesz że to Twoja kruszynka. Jestem tak szczęśliwą przyszłą mamą mam nadzieję że będzie wszystko w porządku :)

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Goździnka Koleżanka
    Postów: 51 22

    Wysłany: 7 maja 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    16 tydzien :)

    dev255pr___.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja poczułam koło 16tyg, takie jak ktoś napisał wyczuwalne
    tylko dla mnie. Łożysko mam na przedniej ścianie, więc ciut amortyzuje ruchy, ale wyraźnie wyczuwam wypinanie pleców czy też pupy (nie wiem co)a wieczorem jak poleżę to wariacja na całego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 08:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od trzech dni czuje cos...jakby ktos od środka mi stuknął :)ale mam tak tylko po jednym razie na dzien...Tez mam łożysko na przedniej ścianie...Dlatego nie wiem czy to jest to...
    A jak wyczuwa sie te motylki? Bo miałam cos takiego dwa razy w dwa dni...ale zdawalo mi sie,ze to za wysoko,bo nad pępkiem i troche wyżej...To chyba nie byly te motylki ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to od kilku dni ruchy są wyraźne bez przykładania ręki :)
    Nasilają się kolo 21.30 i tak kilka dobrych minut, później troszkę delikatniejsze.
    Zauważyłam że w ciągu dnia gdy zmieniam pozycje z siedzącej na bardziej leżącą/ półleżąca, albo jak po spacerku czy po dłuższej aktywności usiądę sobie na chwile wytchnienia też pojawiają wyraźne kopniaczki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii ja motylków w ogóle nie czułam, tylko uderzenia, kopniaki, wypychanie, teraz to juz naprawde dosyc czesto i mocno, a od kilku dni(koniec 20 tyg) to już brzuch mi się unosi jak mała mocniej kopnie. :) super uczucie i widok:)

    Trochę się martwiłam, ze może coś jej nie pasuje, że tak szaleje w brzuszku,bo czasami to jakby jakieś tornado, ale spotkałam koleżankę, która niedawno urodziła i mówiła, ze to normalne, więc cieszę się z każdego kopniaka :)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 18 tc i nic a nic nie czuć. Może przez tłuszcz. Czekam dalej :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 12 maja 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19 tydz i kopniaki mógł poczuć już mój partner wczoraj, i to kilka nawet :)

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to znaczy,ze to nie jest to? Ja mam od kilku dni takie cos tam niżej poniżej pępka i dzidz kilka razy to poczułam.Zawsze jak sie położę i zawsze jak mam rękę na brzuszku...Nigdy tak nie miałam,wiec to chyba ruchy,ale mówicie,ze powinnam czy bez przylozenia reki? Ja dopiero zaczynam,qiec moze one sa na tyle delikatne,ze tylko jak rękę przyloze to czuje...Czuje takie jakby ktos w środku mi pstrykal czy cos...:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie no na początku też czułam tylko pod ręką :)
    dddodiii - myślę że to jednak ruchy

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) No ja miałam takie bzdryng od środka po jednym razie,a dziś juz trzy razy poczułam jak leżałam :) to jest takie milutkie,ze aż sie śmiałam :)

  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze nieregularne ruchy poczułam pod koniec 17 tygodnia, gdy napiłam się chłodnej wody czy zjadłam coś słodkiego. Jednak regularne ruchy zaczęły się dopiero na początku 19 tygodnia i nasilały się niemal z dnia na dzień.
    Teraz jestem w 20.tygodniu i kopniaki sa na tyle silne, że lekko bolą, a jak długo poluję - silniejsze kopnięcia widzę na zewnątrz przez powłokę brzucha.


    Ps. to moja pierwsza ciąża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 10:41

    magdalenkaihelenka, dddodiii lubią tę wiadomość

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ