X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • czekoladowa201 Ekspertka
    Postów: 178 140

    Wysłany: 18 marca 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane;) u mnie pierwsze ruchy ktorych nie dalo sie pomylic byly juz ok.16tyg, pierwszy filmik z kopniakami nagralam w 19 tyg, malutka ruszala sie ale przewaznie nie bylo tego widac. Teraz 22 tydzien a okiem belly 23 i niunia jest juz dobrze widoczna jak kopie, rozpycha sie i podplywa tuz kolo pepka robiac niezla gorke ;) ruchy chyba sa uzaleznione od tego gdzie ulozone jest malenstwo... u mnie dzidzia przykleila sie w dnie macicy dzieki czemu brzucha wogole nie mam widocznego, no moze cos ruszyl ale niewiele.. pozdrawiam.

  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 18 marca 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ciągu dnia jak często czujesz ruchy dziecka :)

  • czekoladowa201 Ekspertka
    Postów: 178 140

    Wysłany: 18 marca 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano jak dluzej poleze to ok godz. 9 mala strasznie sie wierci i tak samo wieczorem, w ciagu dnia ma swoje godziny kiedy sie budzi np. 14, 17, 19 reszte chyba przesypia.

  • czekoladowa201 Ekspertka
    Postów: 178 140

    Wysłany: 18 marca 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i czuje jak sie przekreca lub zmienia pozycje

  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 18 marca 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba przekrecania się nie czuje a może nie odrozniam tego od innych ruchów. Czasem mam wrażenie ze za często się rusza:)bardziej czuje takie pukanie

  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 19 marca 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś poczułam pierwsze ruchy mojej córeczki, czyli u mnie 18tyg2dni

    karola_aa lubi tę wiadomość

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 24 marca 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze subtelne ruchy poczułam 17 marca, czyli w 18 tyg.+3 dni :) Później czasami czułam, a w inne dni nie. Ale to jeszcze okruszki, więc na bardziej regularne ruchy przyjdzie mi jeszcze poczekać :)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 28 marca 2015, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 24 tyg ciazy czuje ruchy ponizej pepka rzadziej wyzej. czesciej tez po lewej stronie.jednego dnia sa mocniejsze innego mniej.ostatnio maly przez wiekszośc dnia sie krecíl juz sie zastanawialam czy to normalne,ledwo dotknelam brzucha a on juz wariowal.zastanawiam sie czy to nie zalezy od ulozenia dziecka jak zmieni pozycje.a wy mamuski najakiej wysokosci czujecie ruchy i z jaka czestotliwoscia. dodam tylko ze jak ja sie budze budzi sie ze mna moje sźczescie hehe oby tak bylo po porodzie pzdr:-)

  • Marribell Autorytet
    Postów: 569 819

    Wysłany: 28 marca 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jeszcze trochę zostało do poczucia ruchów ale chce nawiązać do małych brzuszków. Ja bym chciała taki mieć bo mam ogromną skłonność do rozstępów a na mniejszym brzuszku skóra tak się nie rozciągnie. U mnie juź go bardzo dobrze widać mimo, że prawie wcale nie tyje. Czekam na ruchy bardzo bardzo :-)

    DAWID 03.09.2015 Nasz Cud
    ZUZIA 12 tydz [*] 13.08.2016 Nasz Aniołek
    BĄBELEK termin 11.10.2017 :-) rośniemy
    Pessar w 27 tc- wytrzymaj
  • koko Koleżanka
    Postów: 40 6

    Wysłany: 31 marca 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze delikatne ruchy (takie których nie widać gołym okiem i mąż nie czuł pod swoja ręka) poczułam w 15tc. Najpierw mocno się zastanawiała czy to jest to czy nie to ale kiedy w kolejnym tygodniu nabrały mocy to już byłam pewna ze ta myszka co mi skacze w brzuszku to synuś:) w sumie to nie spodziewałam się ze tak szybko coś poczuje (tymbarskiej ze to pierwszy raz kiedy miałam okazje czuć ruchy dziecka). Ale słyszałam ze jeśli łożysko jest na tylnej ścianie macicy a my nie mamy dużo tłuszczyku na brzuchu to te ruchy są wcześniej wyczuwalne. dzidziuś wierci się najbardziej codziennie ok 10 w nocy a teraz 11 - bo chyba nie zna się na zmianach czasu;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2015, 13:20

    Ciągle uczę się cierpliwości - to chyba dobry wstęp do macierzyństwa...
    1c803ef691.png
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie zaczął się 22 tydzień i żadnych ruchów... To moja pierwsza ciąża, kiedy powinnam zacząć się martwić? Denerwuję się ze względu na to, iż często budzę się w nocy na brzuchu, i wtedy lekko boli i mam wrażenie że przygniatam tym moją dziewuszkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2015, 12:22

    km5stv73b57ghe1m.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwsze ruchy poczułam niecały tydzień temu w 17tc, byłam zdziwiona że tak wcześnie bo to moja pierwsza ciąża, ale jestem pewna na 100% że to maluch bo to puk puk pyk pyk powtarza się codziennie, najczęściej późnym wieczorem ale i w ciągu dnia zazwyczaj po zjedzeniu czegoś smacznego ;) są to ruchy niewidoczne, czuję je po przyłożeniu dłoni poniżej pępka :)
    nawet teraz czuję że fasolinka fika :D

    cudowne uczucie <3

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • sóweczka Przyjaciółka
    Postów: 83 53

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po czułam wyraźnie już w 15... Tylko że to moja trzecia ciąża i do tego mam dobrze zbudowane mięśnie na brzuchu- lata treningów. Teraz jesteśmy w połowie 16 tygodnia i każdego dnia czuję delikatne kopniaki :) Do tego maluch jest o tydzień większy- ma długość dziecka z tygodnia do przodu...

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poczułam pierwsze już przedwczoraj (koniec 14tyg) :)

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze konkretne ruchy poczułam w 16 tyg, choć wtedy tylko przypuszczałam, że to może być dzidzia. Teraz jestem pewna, że były to ruchy. Obecnie (koniec 21 tyg)czuje je już mój mąż, a mała Gabi regularnie szaleje w moim płaskim brzuszku :)

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • Arienna Autorytet
    Postów: 2898 2605

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej laski, ja od wczoraj czuje takie bulgotanie w brzuchu jakby mi bąbelki powietrza biegały po jelitach, głownie jak leżę na wznak nie wiem sama czy to mogą być ruchy dzidzi czy powietrze mi po jelitach lata :P wzdęć nie mam ani gazów więc może to to :/

    Aniołek 11.10.2014 (5tc) ***Gang 18+***
    ewebii4.png
    klz9tv73qklgbi72.png - 7 kg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienna wrote:
    hej laski, ja od wczoraj czuje takie bulgotanie w brzuchu jakby mi bąbelki powietrza biegały po jelitach, głownie jak leżę na wznak nie wiem sama czy to mogą być ruchy dzidzi czy powietrze mi po jelitach lata :P wzdęć nie mam ani gazów więc może to to :/
    Tona pewno TO :D
    Dziewczyny często mówią wlasnie o bulgotaniu:)
    Ja jeszcze czekam...czyli jak cwiczylam non stop brzuch przed ciąża,to poczuje ruchy wczesniej,niż myślę???

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj weszłam w ten moment, w którym według BBF mogę odczuwać ruchy dziecka, ale ja chyba tylko jelita czuję i zastanawiam się czy przez to nie będę przysłaniać ruchów dziecka dłużej :P Mam łożysko położone z tyłu i nisko więc powinnam wcześniej czuć, pytanie tylko czy rozpoznam ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Sista Autorytet
    Postów: 1626 2563

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Spokojnie. Ja ruchy zaczęłam czuć bardzo sporadycznie od 23 tygodnia. Mała rozwija sie prawidłowo i teraz w tygodniu 31 baraszkuje większość dnia :):):)

    l22nmg7yw3r6qq05.png
  • Marribell Autorytet
    Postów: 569 819

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje ruchy już tydzień. Maja postać takich puknięć albo jakby ktoś tak delukatnie dotykał paluszkiem. Najczęściej po lewej stronie. Doskonale czuć jak leżę wieczorem i zajmę się np czytaniem książki. Czasem np w tej chwili dostałam dwa słodkie kuksañce na pośniadaniowym polegiwaniu :-)

    DAWID 03.09.2015 Nasz Cud
    ZUZIA 12 tydz [*] 13.08.2016 Nasz Aniołek
    BĄBELEK termin 11.10.2017 :-) rośniemy
    Pessar w 27 tc- wytrzymaj
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ