X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nadciśnienie indukowane ciążą
Odpowiedz

Nadciśnienie indukowane ciążą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 22 lutego 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Czy ktorejś z Was przytrafiło sie nadciśnienie już na początku 2. trymestru?

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dostałam nadciśnienia w 22tc.

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 2 marca 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedz mi co z Twoim dzieciątkiem? Wszystko dobrze? Jakie brałaś leki? Ja ogólnie jestem przerażona tym, że coś będzie nie tak... No i co z porodem? CC czy SN?

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 2 marca 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodziłam w 34tc - po narodzinach stan ciężki ale teraz wszystko jest dobrze. Miałam CC na cito z powodu całkowitego odklejenia się łożyska - przez nadciśnienie.

    Jednak Kochana ja miałam stan przedrzucawkowy - nadciśnienie w okolicach 180/115, obrzęki - niewidoczne (woda rozkładała mi się po całym ciele, tyłam 3 kg na tydzień) oraz dzień przed rozwiązaniem dużo białka w moczu. Zaczęło się tak naprawdę w okolicach 28tc, wcześniej miałam tylko łagodne nadciśnienie - 145/95. Nie znaczy to, że Ciebie to spotka więc myśl pozytywnie!

    Brałam Dopegyt - tylko to jest w miarę bezpieczne 2x1 od 22tc. Na końcówce dostawałam max dawkę dobową - 4x2. Miałam wrażenie, że na mnie ten lek nie działa... No i magnez w tabletkach i kroplówce ale to lipa jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2015, 23:07

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 6 marca 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grunt, że teraz już wszystko dobrze! A ciśnienie unormowalo Ci sie po porodzie?

    Staram sie myśleć pozytywnie, bo inaczej bym zwariowała. Ale dobrze dowiedzieć się jak to wygląda u innych dziewczyn i być już przygotowaną na każdą ewentualność.

    Mimo tak dużej dawki dopegytu miałaś tak wysokie ciśnienie? Ja aktualnie biore 3x1 tabl.(16 tc!) i póki co, działają. Zobaczymy co będzie dalej. Pewnie spędziłaś też sporo czasu na patologii ciąży, co?

    Dzięki za informacje i nadzieję, że będzie ok :) Dużo zdrówka dla Was! :)

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • Kiniaminia Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 8 marca 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) Ja też mam problem z ciśnieniem. Dwa tygodnie temu wylądowałam w szpitalu. Obecnie biore dopegyt 2x1 i ciśnienie jest w porządku, ale martwię się co będzie dalej. Do porodu jeszcze tyle czasu:(

    relg3e5e5eurhywm.png
  • Kamyk1989 Ekspertka
    Postów: 149 194

    Wysłany: 18 marca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam problem z nadciśnieniem w pierwszej ciąży.. A wraz z nadciśnieniem miałam mega opuchnięte stopy. Kilka razy dziennie miałam mierzone ciśnienie + tabletki (izoptin). W 34 tc byłam hospitalizowana z tego powodu, gdyż zagrażała mi rzucawka. Dzieciątko urodziło się w 41t5d ciąży. Długo po porodzie miałam opuchnięte stopy. W drugiej ciąży nie miałam problemów z ciśnieniem, teraz jestem w 21t4d III ciąży i mam tylko cukrzyce tII wykrytą tuż po drugiej ciąży.

  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 19 marca 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadciśnienie mam nadal, musiałam przestać karmić bo trzeba było zacząć brać normalne tabletki (po porodzie miałam do ok 150/100 na dopegycie a od 3 miesiąca po porodzie coraz większe)a wszystkie są niedozwolone w ciąży i podczas karmienia :(

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 19 marca 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniaminia a po dopegycie jakie masz ciśnienie? U mnie dochodzi momentami do 135/88, czyli nadal wysoko, stad tabletki prawdopodobnie 3x1 bedę musiała brać. I najgorsze jest to co będzie dalej...

    Kamyk 1989 - dzięki za nadzieję, że może być mimo wszystko dobrze :)

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • lisiaczek Koleżanka
    Postów: 53 37

    Wysłany: 30 marca 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w pierwszej ciąży nadciśnienie dopadło w okolicach 20. tygodnia - rozpoczynałam od Dopegytu 2x1 tabl, ale z każdym kolejnym miesiącem ciśnienie było coraz wyższe i z tego też powodu w 37 tc wylądowałam w szpitalu na patologii (150/100 mimo przyjmowania lekarstw). W szpitalu trochę mi to ciśnienie unormowali, ale w 38 tc miałam indukowany poród. Urodziłam sn, Synek bez żadnych komplikacji :) W obecnej ciąży jestem na Dopegycie 2x1 tabl już od pierwszej wizyty (ciśnienia miałam graniczne w okolicach 135-140/85-90). Póki co ciśnienie po proszkach ładnie się unormowało. Nie martw się na zapas, jesteś pod kontrolą, więc na pewno będzie ok :)

    mhsvj44j84z97xk3.png
    961lqps6kios555h.png
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Budujące :) Cieszę się, że wszystko się tak pięknie skończyło ! ;) oswoiłam się troszkę z myślą o ewentualnych trudnościach w końcowych tygodniach, więc już aż tak nie panikuję. Szczególnie, że przy 3x1 dopegytu jak na ten moment dość ładnie się wszystko normuje.
    Pozdrawiam!

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miałam nadciśnienie ale u mnie na końcówce wyszło.. rekordowo wysokie było 180/110 ale ja mimo to czułam się dobrze w szpitalu jak by się unormowało nie wiem z. Czym to bylo zwiazane bo kontrlujac w domu na roznych aparatach bylo ponad norme a w szpitalu ksiazkowo , ale to już chyba był czas bo na drugi dzien po przyjeciu urodziłam, wody były zielone a bylam 5 dni przed terminem na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
    Sprawdzałam kilka razy ciśnienie i zazwyczaj jest w granicach 130-140 / 90 ale czasami jest i niższe, spróbuję pomierzyć przez kilka dni o stałych porach i zobaczymy ;/
    Jak się czujecie już po porodzie z takim ciśnieniem, ja czuje się ok nie widze różnicy, chyba powinnam czuć się jakoś źle ?

    Mi położna mówiła że jest jakiś 1 lek który można brać przy kp, ale wiem ze nie jest ona specjalista w tym temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2015, 23:07

    ex2bo7ess0m327wq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ