X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Odwarstwienie kosmówki/łożyska
Odpowiedz

Odwarstwienie kosmówki/łożyska

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety powiekszyl sie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie usg w 10tc czysto, w 11tc silny krwotok i krwiak 80x25mm, ogromna czarna dziura nad dzieckiem. Krwiak kosmówkowy, odkleił fragment kosmówki, ginka nie dawała szans i przygotowała na poronienie.
    Aktualnie w 19tc, po 8tyg leżenia, łykania dupka, magnezu i wit c po krwiaku praktycznie nie ma śladu ☺

  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnie bywa z tymi krwiakami.
    W poprzedniej ciąży pod koniec 9 tygodnia trafiłam do szpitala z powodu krwotoku. Zdiagnozowano krwiaka podkosmówkowego, który powiększył się ostatecznie do wymiarów 60mm*25mm*32mm. Tak wyszło na USG w 10 tygodniu. Czyli krwiak znacznie większy od malucha. Zaczął się organizować, wypisano mnie ze szpitala z zaleceniem leżenia. Pomimo tego, że w domu leżałam nawet więcej niż w szpitalu, krwiak się gwałtownie opróżnił i na USG 5 dni później stwierdzono ciążę obumarłą.
    Teraz jestem w 10 tygodniu ciąży, niestety znowu mam krwiaka, ale tym razem malutkiego. Biorę luteinę, wit. C i magnez. Poleguję. Krwiak się zmniejsza i jestem dobrej myśli.
    W tej pierwszej ciąży konsultowałam się z kilkoma lekarzami poza szpitalem i potwierdzili, że nawet przy dużych krwiakach nie zaleca się bezwzględnego leżenia. Jak krew się nagromadzi, to lepiej żeby spłynęła. Z innych mniej typowych zaleceń to mówiono mi, żeby siedzieć w pozycji półleżącej, unikając uciskania macicy. I jeść dużo warzyw i owoców, żeby nie było zaparć, bo one też podobno nie działają korzystnie na krwiaki.
    Powodzenia! Krwiak nie wyrok! :)

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark zakamuflowany na maksa wrote:
    U mnie usg w 10tc czysto, w 11tc silny krwotok i krwiak 80x25mm, ogromna czarna dziura nad dzieckiem. Krwiak kosmówkowy, odkleił fragment kosmówki, ginka nie dawała szans i przygotowała na poronienie.
    Aktualnie w 19tc, po 8tyg leżenia, łykania dupka, magnezu i wit c po krwiaku praktycznie nie ma śladu ☺

    super, bardzo się cieszę, że wszystko dobrze się skończyło!! :)

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark zakamuflowany na maksa wrote:
    U mnie usg w 10tc czysto, w 11tc silny krwotok i krwiak 80x25mm, ogromna czarna dziura nad dzieckiem. Krwiak kosmówkowy, odkleił fragment kosmówki, ginka nie dawała szans i przygotowała na poronienie.
    Aktualnie w 19tc, po 8tyg leżenia, łykania dupka, magnezu i wit c po krwiaku praktycznie nie ma śladu ☺

    Kark, u mnie podobnie. Wchlanial Ci sie ten krwiak czy opróżniał i plamiłaś? U mnie już lepiej, zaczął się zmniejszac i aktualnie ma niecałe 4 cm. Leżę już 5 tydzień...teraz już normalnie funkcjonujesz czy dalej leżysz?

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .sylwus++. wrote:
    Kark, u mnie podobnie. Wchlanial Ci sie ten krwiak czy opróżniał i plamiłaś? U mnie już lepiej, zaczął się zmniejszac i aktualnie ma niecałe 4 cm. Leżę już 5 tydzień...teraz już normalnie funkcjonujesz czy dalej leżysz?

    trzymam za Ciebie kciuki sylwus, pisz koniecznie jak sytuacja

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normlanie, ale staram się oszczędzać i jak brzuch boli to leżę.

    Ogólnie pierwsze 4tyg leżałam totalnym plackiem, wstałam może kilka razy i plamiłam/krwawiłam, a krwiak się ledwo co zmniejszył (boki się zaczynały goić i reorganizować).
    Kolejne 4tyg musiałam wstawać, zaczęłam robić szybkie obiady, więcej byłam w pozycji półsiedzącej bawiąc się z dziećmi np. Plus kilka razy miałam orgazm (przez sen), bo chyba już moja podświadomość miała dość celibatu. Nie miałam plamień, czy krwawień, jedyne co to czasami skurcze, a na usg praktycznie zero krwiaka (jakieś mini strzępki) plus szyjka 4cm ☺

    U mnie to już kolejna ciąża z krwiakiem, z najmłodszą miałam krwiaczki 3x1cm plus 1x1cm w 8tc. Wtedy plamiłam, leżałam plackiem i zniknęły po 5tyg.

  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) ja krwawilam 3 dni, a potem prawie 3 tygodnie plamilam, czyli podobnie tak jak Ty. Teraz duzo leżę, lekarz kazal powoli funkcjonowac, ale po takim czasie mam bardzo malo siły i czuje ciagłe napinania brzucha przy jakieś aktywności.. pojawiaja sie skurcze, czasem dosyc czesto i nie wiem jaki to ma wplyw na krwiaka...a moze ten krwiak zwieksza czestotliwosc skurczy? W piatek na badaniu szyjka 34 mm, wiec narazie ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwus, u mnie krwawień był tydzień, plamień tydzień, a przez kolejne 2tyg od czasu do czasu plamienia.
    Też odkąd się podnoszę i funkcjonuję mam skurcze. Mówiłam o tym gince, u mnie szyjka 3.94mm, także super długa, ale na wszelki wypadek mam brać luteinę zamiast dupka na te skurcze. Też się szybko męczę i na nic nie mam sił i ochoty, ale powolutku i do przodu ☺

  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 2 maja 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostałam luteine i magnez na te skurcze, ale i tak je odczuwam, podobno do 10 skurczy na dzień moze byc, ale ja mam wrazenie ze czasem jest wiecej. I to bez wzgledu na to czy ciagle leze czy wiecej wstaje..

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ