X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr opór w tętnicach macicznych
Odpowiedz

opór w tętnicach macicznych

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • madzi2506 Autorytet
  Postów: 630 240

  Wysłany: 30 września 2016, 14:17

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie znalazłam podobnego tematu więc postanowiłam napisać.

  We wtorek byłam na dodatkowych badaniach prenatalnych. Obecnie jest to u mnie 24 tydzień. Dzisiaj na maila otrzymałam opis wyników badań. W opisie przepływów mam napisane coś takiego: "Tętnice maciczna prawa Pl:1,91, fala tętna bez wcięcia wczesno rozkurczowego" A w zaleceniach dodano "wysoki opór w prawej tętnicy macicznej - do obserwacji przez lekarza prowadzącego". Dodam że lewa tętnica i pozostałe przepływy prawidłowe. Podczas badania lekarz mówił że wszystko jest w porządku. Dopiero teraz w raporcie doczytałam coś takiego.

  Czy któraś z Was wie co to może oznaczać albo miała podobny przypadek?

  r7xztyt.png

  Aniołek [*] 10tc - 01.2016
  Synek ❤ - 01.2017
  Maj 2018 c. bezzarodkowa
  Niedoczynność tarczycy i lekka IO
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ