X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Plamienie w 2 trymestrze
Odpowiedz

Plamienie w 2 trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoraś z Was w 2 trymestrze miała sporadyczne plamienia tak raz dziennie na wkładce? W odcieniu raczej jasnym: coś pomiędzy pomarańczowym, karmelowym, czasem ciemniejszym?

    Ja od 14 tygodnia mam takie plamienia sporadyczne. Pierwszy raz pojechałam na IP. Wszystko ok. Potem tydzień później na wizycie wszystko ok ale pojawiła się nadzerka. Od tej pory kilka razy było plamienie. Bez skurczy i bóli. Cytologia ok.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co opisujesz to nasuwa się oczywisty wniosek, że plamienie jest z nadżerki. Z tego co wiem to nie usuwa się jej w ciąży, ponieważ sama się usuwa przy porodzie. Jeśli lekarz nie widzi w tym nic niepokojącego a i Ty nie odczuwasz bóli czy skurczy to wydaje się, że jest OK.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedz. Lekarz mi powiedział że do obserwacji po ciąży. Plamienie zawsze wywołuje niepokój.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Dziękuję za odpowiedz. Lekarz mi powiedział że do obserwacji po ciąży. Plamienie zawsze wywołuje niepokój.

    W takim razie będziesz obserwować po ciąży ;) O plamieniach nie musisz mi mówić - miałam krwiaka i od 5 tygodnia do 2 trymestru miałam ten stres :/ Teraz jak tak sobie myślę to chyba lepiej myśleć sobie, że nadżerka jest przyczyną niż codziennie zastanawiać się czy to początek poronienia czy nie :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • moro Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo - tzn. od czasu do czasu pojawia się na wkładce plama koloru kawy z mlekiem. To zdarza się najczęściej wtedy, kiedy muszę wyjść z domu na badania lub na wizytę, poza tym siedzę w domu i sporo leżę (miałam dużego krwiaka w 13 tyg., dwa razy leżałam na patologii). Kończę 7 miesiąc i na widok tych plam mam oczywiście paranoję, aż strach w ogóle wychodzić z domu. Na ostatniej wizycie lekarz powiedział, że jest na szyjce mały ,,polipek,,/strupek, oraz że on również może krwawić, ale samodzielne zakładanie, że to właśnie jest przyczyną byłoby chyba zbyt lekkomyślne..dlatego jak tylko zobaczę taką plamę, od razu na kanapę i parę dni bez wychodzenia z domu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ