X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ruchy dziecka.
Odpowiedz

Ruchy dziecka.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • patryka Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 22 tygodniu ciąży. Dotychczas moja mała była dość ruchliwa. Wyraźnie czułam jej ruchy rano i wieczorem oraz przy dłuższym leżeniu, po posiłku w ciągu dnia. Były one naprawdę dość odczuwalne o wyraźne. Od kilku dni mała bardzo zmniejszyła swoją aktywność. Rano czuję jedynie kiedy przyłożę sobie rękę do brzucha (czuję, że coś się tam dzieje), w ciągu dnia podobnie. Wieczorem dziecko uraczy mnie dosłownie kilkoma lekkimi kopniakami. Na pewno jej aktywność jest około 50% mniejsza niż było to dotychczas.

    Byliśmy na połówkowych, ja jestem pod stałą kontrolą lekarza. Wszystko jest w porządku. Jedyne co to miałam podejrzenie wycieku wód płodowych, ale w szpitalu stwierdzono, że jest wszystko w porządku.

    Wiem, że nikt nie siedzi w mojej macicy i nikt nie oceni czy akurat z moim dzieckiem wszystko ok :) , ale bardziej liczę na Wasze zdanie na ten temat, jak to jest u Was, jakie macie doświadczenia? Wasze dzieci są bardzo aktywne, miewają dni ciszy? Jest to moja pierwsza ciąża, więc nie mam pojęcia kiedy jest powód do zmartwień a kiedy moja córeczka ma po prostu spokojniejsze dni...;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się. Dziecko może po prostu zmienić aktywność.

    Dopiero po 28tc ciąży powinno liczyć się ruchy dziecka.

    Moja Mała np.bardziej się wypina. No i przrz kilka dni była spokojna i co się okazało? Zmieniła ułożenie.

    patryka lubi tę wiadomość

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluch ma jeszcze sporo miejsca, więc pewnie fika w innych obszarach, a Tobie wydaje się że jest mniej aktywny :)

    patryka lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko nadal rusza się jeszcze dosyć nieregularnie, u mnie teraz się aktywność w końcu dosyć wyrównuje, ale tak między 21-24 tygodniem mały potrafił kopać jak opętany przez 2-3 dni, a potem 4 dni ciszy, musiałam do zaczepiać albo naprawdę czekać długo. Miał jeszcze dużo miejsca, więc potrafił się schować :)

    patryka lubi tę wiadomość

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle nid czuje jeszcze ruchów

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ