X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Stawianie brzucha
Odpowiedz

Stawianie brzucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ulciak Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, gdyby to było takie proste, to lekarze na całym świecie nie uciekaliby się do indukcji i cesarki, a radziliby po prostu wielogodzinne seanse z gladzenia brzucha. ;) jeśli jest na sali choć jedna dziewczyna, której szyjka zareagowała na samo głaskanie to prosimy o sygnał.

    Jako żółtodziób w temacie ciąży stresowałam się jak poczułam ze w 16 tygodniu brzuch mi twardnieje, i pogalopowałam do lekarza, który oczywiście wcisnął mi końska dziale asparaginu. Kilka miesięcy później Polozna złapała się za głowę - przemagnezowanie redukuje skurcze które są niezbędne macicy i dziecku do trenowania, oraz grozi przenoszeniem ciąży. Oczywiście nie należy mylić samego tylko stawiania się brzucha i rozwalonej na wszystkie świata strony szyi macicy, która wymaga pessara, etc. z tym twardym brzuchem to wszędzie jest masa postów zaniepokojonych tym mam - myśle ze bierze się to stad ze nigdzie nie znajdziemy jasnej informacji, od kiedy, ile i jakie te skurcze i twardnienia mogą być. Z tej prostej przyczyny, ze u każdej ciężarówki zupełnie inaczej to wyglada. To chyba tak samo jak z orgazmem. ;)

    Mi lekarz na przepuszczającą w 35 tygodniu szyjkę głosem wieszcza stwierdził, ze nie donoszę ciąży, a tu proszę, 40 tc za rogiem, a Jozek nigdzie się nie wybiera. ;) Czy notoryczne głaskanie się po brzuchu spowodowało reakcje szyjki? Moooooze, tylko co z tego, skoro nijak nie ma to przełożenia na akcje porodowa? Wiadomo, ze każda z nas ma inna urodę, a i tak szuka się dziwnych przyczyn i powodów....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 19:20

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 21 marca 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulciak wrote:
    Ech, gdyby to było takie proste, to lekarze na całym świecie nie uciekaliby się do indukcji i cesarki, a radziliby po prostu wielogodzinne seanse z gladzenia brzucha. ;) jeśli jest na sali choć jedna dziewczyna, której szyjka zareagowała na samo głaskanie to prosimy o sygnał.

    hahaha dokładnie

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Selir87 Znajoma
    Postów: 28 3

    Wysłany: 21 marca 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ktoś ma zdrową, fizjologiczną ciąże to wiadomo, że przez dotykanie brzucha nie wyląduje na porodówce. Raczej chodziło mi o sytuację autorki wątku która na początku trymestru ma kilkanaście twardnień/skurczów. Miałam podobnie i od 16 do 19 tc starałam się brzucha nie dotykać, bo mi się autentycznie napinał (położna w szpitalu mnie na tym przyłapała i opieprzyła).Nie skróciło mi to szyjki, ale na tamtym etapie w sumie to mogło. Teraz w 27 dotykam go i jest ok, chociaż też mi się parę razy dziennie stawia i to też mnie martwi, bo nie każdy tak ma. Wiadomo, że u większości kobiet skurcze BH nie powodują skracania się szyjki (bo nie powinny), ale są dziewczyny które po kilku dniach stawiania się brzucha maja skróconą szyjkę i też nie do końca wiadomo dlaczego, bo może każda pierdoła to spowodować.

    Pzdr

    wwgz6vgcdh6j3tmc.png
  • Vampire Autorytet
    Postów: 291 272

    Wysłany: 29 marca 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dlugo trwa u Was to twardnienie? Mnie sie wydaje, ze calkiem dlugo, wczesniej bylo to bezbolesne, tylko czulam, ze mam twardy, a dzis dolaczyly delikatne bole tj. na okres.
    Lekarka troche mnie nastraszyla, ze tak byc nie powinno, bo to dopiero 20 tc. Biore Mg, Nospe, luteine i duphaston (2 ostatnie przez cala ciaze).

    l22nroeqpi96shdn.png

    Ur. 9.08.2019 r. 💕
  • Selir87 Znajoma
    Postów: 28 3

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam od 16 Tc tylko wtedy miałam 2 tygodniowo, a teraz w 28TC kilkanaście dziennie. W międzyczasie miałam przerwy od tych "stawiań". Dostałaś chyba wszsytkie możliwe leki na ten etap ciązy, ja dużo póżniej nie mam też nic wiecej, lekarze niezbyt się tym przejmują, przynajmniej u mnie. Jaki magnez ci zapecili? Ja mam aspargin i asmag.

    wwgz6vgcdh6j3tmc.png
  • KasiaLim Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 marca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy macie czasem tak że twardnieje Wam tylko część brzucha? np połowa albo sam dół brzucha? Ja tak mam że wyskakuje mi taka gula w jakiejś części brzucha i czuję wtedy takie spięcie ale bezbolesne. Do tej pory od dwóch tygodni było tylko kilka takich spięć w ciągu doby ale dziś jest tego zdecydowanie więcej i właśnie tylko takie gulki na samym dole. Trochę się tym martwię :( byłam tydzień temu na IP i było ok a nie chce tak co chwila latać. Biorę magneb6 i dziś wzięłam nospe ale widze że średnio działa :( u mnie 16 tydzień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 12:35

  • Evli Autorytet
    Postów: 3812 2517

    Wysłany: 30 marca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLim mam identycznie. Na początku brałam to za wypinanie się Małej, pozniej naczytałam się o stawianiu się macicy i twardniejacym brzuchu. Nadal nie wiem co to dokładnie ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 13:57

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ