X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Witaminy DHA
Odpowiedz

Witaminy DHA

Oceń ten wątek:
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam się lekarza czy mogę zażywać akurat miałam Pregna DHA w ciąży jak pisze ze i dla karmiących i w ciązy jest polecane, jednak ona jest zdania tego ze DHA jest bardzo potrzebne ale przy karmieniu ciążą a nie w ciąży, gdyż najwazniejsze są witaminy które akurat ja miałam w Pregna PLUS. Ja na własną rękę nie brałabym leków tylko dlatego zeby dziecko było inteligentne, bo to akurat ma w większości genach i jesli bedzie lubiało się uczyć i samodoskonalić to mądre bedzie i bez tych leków.

    aktyde85, binka76 lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tu się mylisz. Wystarczy poczytać opracowania naukowe o wpływie kwasów na inteligencję dziecka. Od drugiego trymestru zalecane jest przyjmowanie po dwie kapsułki dziennie kwasów- no chyba, że ktoś je często ryby (przynajmniej trzy razy dziennie) to wtedy jedną kapsułkę. Ale oczywiście każdy robi tak jak uważa. W poprzedniej ciąży brałam Omegamed DHA i córka ma teraz ponadprzeciętną inteligencję ( wiem to po testach jakie miała) i czy to wpływ kwasów czy genów-nie wiem (pewnie jedno i drugie). Ale w tej ciąży również nie zamierzam rezygnować z przyjmowania kwasów.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Logicznie rzecz biorąc nie wydaje mi się żeby tabletki wpływały aż tak na inteligencję bo gdyby tak było nie byłoby ludzi nieinteligentnych i każdy z nas byłby ponadprzeciętny. Jedynie co mogę z mojego punktu widzenia powiedzieć to to że dziecko odziedziczyło lepsze geny które pozwalają na taki rozwój. Bo jeśli chce się uczyć i ma do tego "głowę" to jego iloraz inteligencji bedzie ponadprzeciętny. Przykład biorę z mojej chrześnicy której mama nigdy nie brała tabletek z dodatkiem tych kwasów DHA i nie była karmiona piersią a jest mądrzejsza niż jej rówieśnicy. Nauczyła się szybko liczyć i mówić. I bardzo dużo rzeczy rozumie że niektórzy myśleli że dziecko za szybko się rozwija. Już jak na 4 latkę pozostawienie jej dziecka kilku miesięcznego nie grozi niczym. Można jej zaufać, w razie jakiekolwiek niebezpieczeństwa jest w stanie udzielić pomocy poprzez m.in. zawołanie dorosłej osoby i powiedzieniu ze szczegółami co się stało. Nie znam drugiego dziecka tak mądrego. Może jest to normą a ja nie mam styczności? Może tak może nie. Ale wpływ leków nie wydaje mi się żeby aż tak poprawił inteligencję, przynajmniej mnie to nie przekonuje. Każde dziecko indywidualnie się rozwija w swoim tempie i wpływ ma bardziej na jego rozwój geny jakie odziedziczy, ale przede wszystkim rodzice i opiekunowie ( czyli dziadki babki) którzy uczą go :) Kwasy pomagają ale nie dają 100% gwarancji że dziecko bedzie bardzo mądre. Zresztą łatwo zauważyć że dzisiejsze dzieci są bystrzejsze i mądrzejsze niż my w ich wieku a to za sprawą przede wszystkim spędzanego czasu, mamy go więcej dla swoich dzieci niż rodzice dla nas go mieli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 12:41

    pasia27, polkosia lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam dziś femibion z DHA z żelazem i wit D spadła mi troszkę hemoglobina zobaczymy czy te witaminki są warte tej ceny ( 59 zł opak starcza na mc )
    w aptekach internetowych ceny zaczynają się od 40 zł z przesyłką więc jak krew mi się poprawi będę go brała do końca ciąży .. bo ryb mało jadam a kwasy omega są bardzo ważne.. Warto tu zaznaczyć że omega występują też w orzechach tak więc polecam zajadanie się orzeszkami włoskimi .. ;)

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • anulec Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moja pani doktor od samego początku kazała brać tylko kwas foliowy (brałam Folik) i jeść jak najwięcej owoców i warzyw, nie zalecała suplementów (miałam dobre wyniki). Dopiero od połowy ciąży zaleciła przyjmowanie Femibion Natal 2,który jest niestety dość drogi, ale ja popytałam w aptekach i poradziłam się też swoich koleżanek farmaceutek, które poleciły mi o połowę tańszy, polski zamiennik femibionu. Od 20 tygodnia ciąży przyjmuję Vita-miner Prenatal + DHA, ma ten sam skład co Femibion, a kosztuje ok 20 zł za opakowanie (30 tabletek + 30 kapsułek DHA). Zażywam ten suplement od miesiąca i mogę go z czystym sumieniem polecić, wyniki badań mam wzorowe :) Pozdrawiam

    Czekamy na Agatkę :)
    9f6e4e3ed5.png

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 02:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz z bardzo dużym kilkunastoletnim doświadczeniem kazał przed rozpoczęciem starań - min. 3 mięs. - brać kwas foliowy. Następnie po 12 tyg. ciąży zamienić go na wwitaminy dla kobiet w ciąży + DHA. Wystarczy że przeczytacie sobie zalecenia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest jasno napisane - co, dlaczego i w jakich ilościach. Nawet jeśli będziemy się bardzo zdrowo odżywiać to nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej dawki witamin. Warzywa i owoce - hodowane masowo, zrywane zanim dojrzeją ich nam nie dostarczą.

    FasUla lubi tę wiadomość

    relgh371zl7nd975.png
  • zuu Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo dużo się dowiadywałam w tym temacie i napisze krótko, TAK - DHA jest bardzo potrzebne. Sama zażywam od II trymestru 2 kapsułki dziennie i wybrałam Prenatal DHA z Alg - to jest spory wydatek ale warto. Dodam, że sama czuje się bardzo dobrze, mam piękną cerę i żadnych zaparć , co możne wydaje się śmieszne, ale także zawdzięczam kwasom omega.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam średnie przekonanie.
    Mam 2 córki, łykałam tylko zwykłe witaminy dla ciężarnych, zresztą przy 1wszej nie było nawet takich cudów w aptece, przy drugiej, nie wiem.
    Starsza uczy się dobrze, nie ma większych problemów, lubi zbierać wiedzę z rożnych źródeł, jej inteligencja jest normalna dla jej wieku. Młodsza, choć ma ADHD co na pewno nie wiąże z brakiem witamin, bo wtedy każde dziecko które teraz ma rodziny/zakłada je by miało ADHD, nasze mamy nie miały nawet dobrego dostępu do suplementów, ma inteligencje ponad normę wiekową. Od małego już w przedszkolu uzywała takiego słownictwa ,ze przedszkolanki robiły oczy. Jako 4 latka powiedziała że będzie ornitologiem. Na pytanie czy wie kto to jest bezbłędnie i wyczerpująco odpowiedziała. Do tej pory lubi trudne słowa.

    więc może warto łykać ale nie pokładać w tym nadziei że dziecko będzie inteligentne dzięki suplementom diety mamy.

    Caramel lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę pregna plus i dodatkowo pregna dha, po jednej tabletce, dwóch różnych ginekologów zaleciło tak samo, wiec ufam, ze dobrze radzą;)

  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 1 lipca 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem w 21 tygodniu i od samego początku biorę Mama DHA Premium. Na początku były to 2 tabletki dziennie. Obecnie jedna :)

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 2 lipca 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore mama DHA, oprocz DHA jest i jod,kwas foliowy, magnez i witamina D i chyba cos tam jeszcze. za rybami nie przepadam wiec raczej nie zaszkodzi

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio rozmawiałam z Pediatrą na ten temat (przy okazji wizyty z starszą córką)
    Stwierdziła że to jest sam suplement, który nie zaszkodzi ,ale na pewno nie ma aż takich właściwości jak jego cena i wychwalane wartości. Co do magnezu, ten taki zwykły jest slabo wchłaniany, ja biore lek magnez a nie suplement (zalecenia kardiologa).

    Jeśli przebywasz na słońcu z wit D bym uważała.

    Są preparaty witaminowe i wit D z DHA dla niemowląt, my rodzimy na jesień wiec na pewno wit D i multiwitaminy będzie podawana i tu bym rozważała DHA bo dostanie je bezpośrednio dziecko

  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 2 lipca 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tanie to nie jest...z tym magnezem to wiem własnie, ze suple to lipa i biore dodatkowo magneb6 -tam jest mleczan mg i podobno jest dobry.

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 3 lipca 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miley tez jestem od 3 tygodni ma Magne B6. W sumie taki drogi nie jest, bo ja place między 13 a 14 zł, ale 3 tabletki dziennie robią swoje.

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore ten 1x 1
    http://www.doz.pl/apteka/p54065-Magne-B6_Max_tabletki_powlekane_50_szt.

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja mam mega dawki.. magneB6 dr zamienił mi na asmag forte 3x1 a przy skurczach nawet po 2 tabletki do tego mama dha premium 2 tabl. + pregna dha

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również jestem w bliźniaczej ciąży- przyjmuję Pregna PLUS, jest tam kwas foliowy, jod, witamina D3 i DHA, rozważam dołączenie Pregna DHA, ale po konsultacji z ginekologiem. Cena za opakowanie ok. 36 zł/30 kapsułek- zaletą jest to, że są małe i łatwe do połknięcia.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela87 wrote:
    Również jestem w bliźniaczej ciąży- przyjmuję Pregna PLUS, jest tam kwas foliowy, jod, witamina D3 i DHA, rozważam dołączenie Pregna DHA, ale po konsultacji z ginekologiem. Cena za opakowanie ok. 36 zł/30 kapsułek- zaletą jest to, że są małe i łatwe do połknięcia.
    W rossmanie są po 29.90 a z kartą rossne ostatnio za 26 zł kupiłam :-)

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Iwa81 Autorytet
    Postów: 1734 835

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarka od początku poleciła mi brać tylko MAMA DHA PREMIUM, ponieważ zawiera wszystko co potrzebne, i w razie skurczów łydek itp. łyknąć magnez ( ale lek nie suplement diety),
    dla zainteresowanych ciekawostka, Mama DHA Premium w aptekach internetowych można dorwać prawie 2x taniej niż w aptece stacjonarnej,
    Ja w swojej aptece kupowałam po prawie 55z ( 60 tabletek), a ostatnio na internetowej zapłaciłam z przesyłką ok 32zł :)

    km5sdf9h3loowecn.png
  • antoszka Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 3 lutego 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Omegamed optima DHA, tu źródłem kwasów DHA są algi morskie a nie ryby, więc nie ma nieprzyjemnego rybiego posmaku. Fakt są dosyć drogie, bo za opakowanie na miesięczną kurację zapłaciłam ok. 52zł ale myślę, że warto.

    Anetka :D 18.07.2016
    dqpr9vvjts2l1zsu.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ