X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Wody plodowe czy uplawy? Jak rozpoznać?
Odpowiedz

Wody plodowe czy uplawy? Jak rozpoznać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 8 marca 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 godziny temu wyciekły ze mnie wodniste uplawy w dużej ilości. Była to woda pomieszana ze sluzem, bez zapachu, sluz też bezbarwny. Wystraszyłem się czy to nie wody plodowe... zadzwoniłam do szpitala do położnej (mieszkam w UK) powiedziała że wody plodowe sacza się cały czas i nie możemy ich miesniami macicy zatrzymać . U mnie to narazie tylko jednorazowe zalanie bielizny i stwierdziła że to raczej nie wody plodowe i mam zostać w domu i obserwować czy dalej mam wodniste uplawy. Co wy o tym myślicie? Mialyscie takie mocne zalanie uplawami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 10:38

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 8 marca 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kup sobie w aptece test na obecność wód płodowych, w PL kosztuje koło 20 zł.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 marca 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym tygodniu jesteś? Duże upławy bezbarwnego śluzu często zdarzają się w 2 trymestrze.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 8 marca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 20 tygodniu. W aptece w Anglii nie mają takich testów bo od rana szukam więc mogę jedynie zamówić przez Internet Ale znalazłam test na infekcje pochwy i pokazało że ph w pochwie jest prawidłowe

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 marca 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma papierków lakmusowych w aptekach? Zapytaj o "litmus paper"?
    Wody płodowe mają odczyn zasadowy, zwykle barwią papierek na niebiesko i odcienie niebieskiego, w tym tez turkus.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 15:41

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 8 marca 2018, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma , w 4 aptekach byłam w jednej nawet nie wiedziała że coś takiego istnieje ostatecznie kazano mi sobie zamówić z Internetu. Nawet głupiego testu na ph moczu nie ma... dobrze że łaskawie był test na infekcje pochwy to jedyne co mają ...

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 9 marca 2018, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierki lakmusowe możesz kupić jeszcze w sklepach ogrodniczych , akwarystycznych lub chemicznych.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 9 marca 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wody plodowe jak zaczynaja wyplywac to wyplywaja caly czas. nie mozna ich powsytrzymac. wiec jak to byl raz tzn ze to uplaw.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 10 marca 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis rano miałam dużo śluzu przypominający plodny przeźroczysty. Zawsze miałam gęsty biały śluz. Czy u was też pojawił się taki plodny śluz w II trymestrze?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 10 marca 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Najwiecej śluzu miałam w 2 trymestrze. Musiałam brać prysznic częściej niż 2 razy dziennie. Teraz dla odmiany strasznie sucho.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 10 marca 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że wszystko jest dobrze za tydzień mam wizytę u ginekologa. Miesiąc temu miałam pomiar szyjki było WSZYSTKO dobrze mam nadzieję że nic się nie zmieniło.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży zwiększa się ilość sluzu:) w 2 trymestrze co jakiś czas czułam duży wyrzut sluzu :) więc to norma;)

    klaudia382 lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 13 marca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Wczoraj wieczorem zaaplikowalam sobie dopochwowo dawke kremu Gynazol. Dzis od rana 'wycieka' ze mnie plyn. Wlasciwie woda - bezbarwna, rzadka. Zaden sluz czy grudki. Po prostu woda. Co 5 minut zmienialam wkladke, w koncu zalozylam podpaske. Zapewne to przez ten lek, ale juz naczytalam sie w internecie o odplywaniu wod i jestem przerazona. Poki co zamowilam sobie w aptece internetowej testy plynu owodniowego clearblue. Jak nie teraz to na przyszlosc mi sie przydadza...
    Aktualnie jestem w 24tc...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 25 marca 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać Anakin co i jak.

    Mi też od czasu do czasu leci woda, wraz ze śluzem, ale wygląda jak woda, nei pachnie i przemacza...

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • Sfustrowana_29 Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem w 22 tyg ciąży. Od zeszlego tyg nan wiecej wodnistego sluzu na dodatek biore czopki z luteina. Dzis sprawdzilam papierek lakmusowy i ph takie 6.5 zielony. Czy czopki z luteina moga miec wplyw?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ