X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Opryszczka w ciąży na ustach
Odpowiedz

Opryszczka w ciąży na ustach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wyskoczyła mi opryszczka na ustach czy to coś groźego?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedawno był taki sam post. W skrocie:grozna jesli pierwszy raz w życiu, niegrozna jesli kolejny.

  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś wie jak zapobiegac przeniesieniu się opryszczki z ust do narządów płciowych? Stosuję dopochwowo luteine i boję się że mogę przenieść wirus.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Glass Autorytet
    Postów: 696 407

    Wysłany: 27 maja 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy zachowanie podstawowych zasad higieny. Nie dotykać opryszczki, często myć ręce, nie wycierać całego ciała łącznie z twarzą jednym ręcznikiem. Można też zakleić opryszczkę specjalnym plastrem i smarować acyklovirem po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą (o ile dobrze pamiętam to jest bezpieczny).

    l22ndf9h9ev1tba6.png
    2nn3vfxmbuq4kvth.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 27 maja 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smaruje acyklovirem i utrzymuje duża higienę. Do ciała mam inny ręcznik a do twarzy i rak jednorazowe używam by nie roznosic tego. Luteine dziś rano aplikowalam w rękawiczkach gumowych. Lekarz powiedział że nie sa potrzebne żadne leki doustne

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Glass Autorytet
    Postów: 696 407

    Wysłany: 27 maja 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więcej nic się nie da z tym zrobić. Samo zejdzie w max tydzień :). Ja zaklejałam takimi plastrami popularnej firmy i nie wkurzało mnie aż tak bardzo.

    l22ndf9h9ev1tba6.png
    2nn3vfxmbuq4kvth.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 28 maja 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś rano zrobił mi się Babel z ropa ! Nie wiem czy to OPRYSZCZKA czy kaszak... mieszkam w uk i tu w szpitalu powiedzieli że nic nie mogą zrobić a ja od 5 Rano przeżywam taki stres że boję się że dziecku coś się stanie

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 28 maja 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia - zanim utworzysz watek sprawdz czy już nie ma podobnego watku. Podobne posty beda usuwane

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne przy opryszczce... Nie panikuj, przetnij ząbek czosnku i smaruj jak najczęściej a do aplikacji różnych globulek i luteiny tylko i wyłącznie aplikator.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • moro Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    A czy ktoś wie jak zapobiegac przeniesieniu się opryszczki z ust do narządów płciowych? Stosuję dopochwowo luteine i boję się że mogę przenieść wirus.


    Powiedz o tym lekarzowi - pisałam w poprzednim poście, że pomimo, że opryszczki w ciąży nie dostałam pierwszy raz w życiu lekarz kazał brać lek przeciwwirusowy oraz zalecił jeszcze jedno opakowanie tuż przed porodem.

  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwóch lekarzy powiedzielo mi że nawet jeśli bym miała pierwszy raz to jeśli jest na ustach nie podaje się antybiotyku.

    klz9h371w1o7q62n.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ