X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Spanie na boku
Odpowiedz

Spanie na boku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 1 lipca 2016, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio pod koniec ciazy to juz spie tylko na prawym bo na lewym mnie strasznie kregoslup boli i nie daje rady. I b dobrze mi sie spi :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Julia--natalia Przyjaciółka
    Postów: 72 40

    Wysłany: 1 lipca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od początku ciąży staram się przyzwyczaić do spania na lewym boku, ale mam straszny ból biodra. Zasypiam i budzę się w rożnych pozycjach nie koniecznie na lewym boku. Lekarz mówi żeby nie popadać w paranoje. Ale ja jestem dopiero na początku tej wspaniałej drogi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2016, 09:09

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 1 lipca 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spałam tak jak było mi wygodnie.
    Przeważnie to był lewy bok :P ale zdarzało mi się spać baaardzo różnie ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Lena19938 Autorytet
    Postów: 1748 925

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat co prawda dawno nie odświeżony, ale może ktoś jeszcze tu zajrzy.
    Kiedy zapytałam o to w 27 tygodniu to moja lekarka powiedziała że na tym etapie nie jest konieczne spanie na lewym boku. Że nic się nie stanie jeśli obudzę się np.na prawym. Kiedy w 12 tygodniu zaczęłam krwawić położna w szpitalu kazała koniecznie na lewym boku leżeć. I tak bardzo 'wyeksploatowałam'tą stronę że już czuję dyskomfort. W każdym razie mam obserwować kiedy i w jakiej pozycji czuję że mam trudności w oddychaniu bo o to tutaj właśnie chodzi.

    pvjscwa1hoshhau2.png
    fx3wvhpg4pi4baou.png
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez 6 miesięcy spałam na lewym boku, pilnowałam się i w ogóle... ale w końcu nie wytrzymałam i zaczęłam spać raz na lewym i raz na prawym i czuję się dobrze, aktywność malucha taka sama niezależnie od tego na którym boku śpię więc mam nadzieje, że mu to nie przeszkadza. Zaczęłam ostatnio fantazjować o tym, jak po porodzie nareszcie pośpię na brzuchu, nie mogę się doczekać ;)

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Lena19938 Autorytet
    Postów: 1748 925

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xMadzik wygląda na to że mamy te same fantazje ;-) gdyby nie położna to pewnie nie wiedziałabym że spanie na prawym wiąże się z uciskaniem żyły głównej. Ale nie popadajmy w paranoje! Też musimy się jakoś wysypiać. Nie naduzywam prawej strony, ale już nie rezygnuję z leżenia na prawej stronie. Dziewczyny ostatnio wyczytałam na tych pseudonaukowych portalach że leżąc na prawej stronie możesz zabić swoje dziecko!!! Woda z mózgu gwarantowana. Teraz wiem który portal jest w miarę wiarygodnym źródłem informacji. A najlepiej jest korzystać z wsparcia swojego lekarza :-)

    pvjscwa1hoshhau2.png
    fx3wvhpg4pi4baou.png
  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mimo tego, że zasypiam zawsze na lewym boku to i tak potem budzę się na plecach bądź na prawym boku... W pierwszej ciąży prawie cały czas spałam na plecach i moja córka jakoś nie była niedotleniona. Według mojego lekarza a także kilku mądrych artykułów nie należy przesadzać z niczym. Każda kobieta ma inny organizm i jednej będzie szkodzić spanie na plecach a innej na boku. Ponoć jest tak, że jeśli leżąc na plecach czujemy się komfortowo, nie mamy jakiś bezdechów i zawrotów głowy to znaczy, że dzidzia też nie czuje żadnych nieprzyjemności. Pod tym względem myślę że matka natura wie co robi i czasem po prostu musimy wsłuchać się we własny organizm i nasze potrzeby a nie w to co mówią inni dookoła...zwłaszcza ludzi którzy nigdy w ciąży nie byli.

    Lena19938 lubi tę wiadomość

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • roxi661 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od poczatku staralam sie spac na lewym boku jednak mi sie to nie udawalo! Zdecydowanie szybciej usne na prawym, i jest mi wygodniej. Przekrecam sie tez na plecy i czesciowo spie na brzuchu. Z dzidzia wszystko ok! Termin na 1.09:)

    Lena19938, Tami lubią tę wiadomość

    roxi661
  • Lena19938 Autorytet
    Postów: 1748 925

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj roxi661 to trzymamy kciuki!!!! Daj znać kiedy będziesz już po :-) Ja dziś obudzona na pleckach ;-) nie wiem jak to zrobiłam ;-)

    pvjscwa1hoshhau2.png
    fx3wvhpg4pi4baou.png
  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 6 września 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale Was rozumiem i mam podobne watpliwości. Od początku 2 trymestru staram się spać na lewym boku, mam tez poduszkę ciążową. To że i tak budzę się leżąc na plecach to raz, biodro lewe boli to dwa, a ostatnio zauważyłam, ze młody strasznie mnie kopie, jak leżę na lewym boku- może mu to nie odpowiada? Dopiero jak położę się na wznak to zasypia i wówczas i ja mogę zasnąć :)

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 7 września 2016, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię na obu bokach - na jednym się po prostu nie da :P. Mam podusię ciążową i ona mi ratuje życie - żadnych bólów krzyża ani nic (no, chyba że za długo siedzę niewygodnie czy coś, ale nigdy nie po nocy :). Za to niestety od niedawna zaczynam czuć ból w udach i biodrach jeśli za długo śpię na którymś boku. Nie wiem, może to kwestia jakiegoś uciskania żył...?

    AKUxp2.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 8 września 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też śpię na obu bokach, ogólnie zawsze zasypiam na lewym, a potem w środku nocy zmieniam na prawy. Dopiero jak zaczęłam mieć żylaki na prawej nodze i drętwienie w udzie (położna mówi, że może być od uciskającej macicy - Kagura, może też tak masz) to starałam się jednak więcej na lewym boku leżeć. Ale i tak w którymś momencie się przewracam, bo nie da się ciągle w tej samej pozycji.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 1 października 2016, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sypiam tylko na lewym boku od 2go trymestru, aż do dziś. Natomiast widzę w tym niestety zaletę i wady.
    Zaletą jest fakt, że czułam się zawsze bezpiecznie jeżeli chodzi o dziecko, wada jest taka, że mięśnie brzucha mam rozciągnięte w jedna stronę i odpoczynek na prawym boku jest niemożliwy bo strasznie mnie ciagnie, druga konsekwencją tego są silne bóle w nocy lewej strony ciała co w efekcie powoduje, ze musze spać na siedząco no i od samego początku mam córkę ułożona na tym samym boku główka w dół wiec będę musiała popracować nad jej drugim bokiem. Od samego początku ciąży śpię z poduszka C. Bardzo mi pomaga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 01:40

  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 1 października 2016, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagura wrote:
    Ja śpię na obu bokach - na jednym się po prostu nie da :P. Mam podusię ciążową i ona mi ratuje życie - żadnych bólów krzyża ani nic (no, chyba że za długo siedzę niewygodnie czy coś, ale nigdy nie po nocy :). Za to niestety od niedawna zaczynam czuć ból w udach i biodrach jeśli za długo śpię na którymś boku. Nie wiem, może to kwestia jakiegoś uciskania żył...?

    Mam to samo zawsze w nocy. Straszny ból. Wczoraj żeby złagodzić ból uderzyłam pięścią o mięsień bo nie mogłam inaczej rozbić bólu....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 01:43

  • agata.gie Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 2 października 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że nie ma co popadać w skrajności, jednak ja mam bardzo nieprzyjemną przypadłość... gdy leżę na plecach, po kilku minutach robi mi się słabo. Ratuje mnie spanie na bokach, co niestety skutkuje bólami w biodrach. Taka "uroda", jeszcze trochę muszę wytrzymać :)

    relg2n0apzfk2ghe.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ