X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Szkoła rodzenia
Odpowiedz

Szkoła rodzenia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 3 września 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy warto chodzić do szkoły rodzenia czy to szkoda czasu i ewentualnych kosztów?

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 4 września 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam z mężem i bardzo byliśmy zadowoleni na wstępie dostaliśmy trochę prezencików jak smoczek butelka i próbki różnych kremów. Oprócz tych bonusów dowiedziałam się kilka ciekawych rzeczy o których nie miałam pojęcia. A przy okazji dowiedzieliśmy się obydwoje z mężem jak oddychać i to dobrze bo ja w czasie porodu pewnie zapomnę ale mój mąż będzie mi przypominać. Ja polecam my kosztów nie ponieśliśmy bo chodziliśmy na bezpłatne zajęcia i nie uważam że ten czas straciłam a dowiedziałam się wiele istotnych rzeczy :)

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 4 września 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkoda pieniędzy na te płatne warto skorzystać z tej bezpłatnej, na pewno w Twojej okolicy jest taka :) ja osobiście polecam


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...zdania są podzielone-dla mnie to rzecz zbędna,położna mi odradzała...
    Wszystkiego teraz z internetu można sie dowiedzieć:)
    Oddychanie już też mamy wyćwiczone jak i inne podstawowe rzeczy przy porodzie.
    Chyba najlepiej jak z położną osobiście się spotkasz i pogadasz-powie o wszystkim.
    Ale jak ktoś ma ochotę,to czemu nie:)
    Najwazniejsze jednak,to słuchać położnej przy porodzie-mówi co masz robić kiedy i jak:)
    Szkoła rodzenia może jest dobra,żeby nauczyć się o higienie maluszka itp.
    Idź kilka razy i będziesz wiedziała,czy warto chodzić :)

  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 4 września 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda czasu i kasy. Nic mi nie dała. Skończyłam na bloku operacyjnym i tak. Dużo zbędnych rzeczy jest omawianych.

    Gosia
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 5 września 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko te na NFZ w Szczecinie przynajmniej wymagają zadeklarowania wzięcia od nich położnej środowiskowej. I mają zajęcia w tygodniu gdzie z mężem nie mogli byśmy brać udziału we wszystkich zajęciach razem :/ mężowi na tym bardzo zależy, aby brać czynnie udział we wszystkim co dotyczy ciąży i dziecka.

    Chica Mala lubi tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Lexi150 Autorytet
    Postów: 3877 2819

    Wysłany: 5 września 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia ja jestem ze Szczecina i zamierzam właśnie wybrać tę szkołę
    http://szkolarodzenia.szczecin.pl/
    Mam niedaleko od domu. Najpierw miała być szkoła w MAMMIE ale za daleko jak dla mnie bo mieszkam w centrum. Z mężem będę tylko na co drugich zajęciach bo akurat tak parcuje. Za jakieś 5-7 tygodni będę zaczynać więc dam znać jak wrażenia. :)

    esteraestera lubi tę wiadomość

    Mama 4 Aniołków <3 <3 <3 <3
    ♥ IGOR ♥ 24.02.2016 (3390g, 56cm, 10pkt.)
    mhsvh371f8hry86r.png
    0d1ygywl27duo1io.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 5 września 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexi
    ja jeszcze muszę poczekać do końca października bo tak mi wypada 21 tydzień ;) pewnie się spotkamy ;)
    bo jeżeli będę wybierać szkołę to pewnie tą na nfz, właśnie w centrum bo do mammy też mi daleko.

    esteraestera lubi tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 29 listopada 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny i jak, byłyście na zajęciach w tej szkole? Ja chodziłam tam na zajęcia w istopadzie. Moze się widziałyśmy?

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 29 listopada 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z mężem po pierwszym spotkaniu w szkole rodzenia http://polozna-szkolarodzenia.pl

    Jesteśmy bardzo zadowoleni po spotkaniu, jesteśmy na trybie indywidualnym bo nie jesteśmy w stanie chodzić na zajęcia w tygodniu.
    Położna jest konkretna i miła. Pracuje w szpitalu, w którym zamierzam rodzić więc oprowadziła nas po salach, pokazała jak się poruszać. Wprowadza szczegółowo w każdy temat - co dla mnie jest niesamowitym atutem bo wiem czego mogę się spodziewać.

    Nie żałujemy, że wybraliśmy się na takie zajęcia, a przed nami jeszcze 3 spotkania.

    Jak już zakończymy szkołę to opiszę swoje wrażenia.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 29 listopada 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babka widzę że z Pomorzan :) to czekam na relacje! Ja się zastanawiam - Zdroje albo Pomorzany.
    Ja ze swojej szkoły rodzenia, jestem zadowolona, nie mam wprawdzie porównania ale temat porodu i połogu został mi choć trochę przybliżony :)

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • Lexi150 Autorytet
    Postów: 3877 2819

    Wysłany: 30 listopada 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    esteraestera wrote:
    Cześć dziewczyny i jak, byłyście na zajęciach w tej szkole? Ja chodziłam tam na zajęcia w istopadzie. Moze się widziałyśmy?
    A ja w końcu zapisałam się tutaj
    http://www.szkolarodzeniaszczecin.pl/
    Byliśmy już na 2 zajęciach. Fajna tematyka i prowadzenie. Ogólnie grupy są dosyć spore ale jest wesoło, miło i sympatycznie. Na razie nie żałuję. :)

    esteraestera lubi tę wiadomość

    Mama 4 Aniołków <3 <3 <3 <3
    ♥ IGOR ♥ 24.02.2016 (3390g, 56cm, 10pkt.)
    mhsvh371f8hry86r.png
    0d1ygywl27duo1io.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 30 listopada 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chodzę na bezpłatną szkołę rodzenia. Zajęcia prowadzi położna na świetlicy w oddziale ginekologiczno-położniczym. Na każdych zajęciach rozmawiamy z nią swobodnie o naszym stanie i odczuciach, a potem realizujemy dany temat. Było już zwiedzanie porodówki (super sprawa!), karmienie piersią, kąpiel, poród rodzinny.
    Pod koniec przychodzi pani rehabilitantka i trochę się gimnastykujemy.
    Uczyłyśmy się oddychania torem przeponowym i w ogóle jest naprawdę fajnie spotkać się z dziewczynami na podobnym etapie ciąży. Zajęcia rozpoczynają się kiedy jesteś w 30 tc i jest przewidzanie 5 spotkań. No i oczywiście dostajemy pełno ulotek, poradników i próbek z różnych firm kosmetycznych (Ziaja, Emolium, Nivea, Allerco0. Ostatnio była też butelka i smoczek z Aventu i pieluszki z Dady.

    esteraestera lubi tę wiadomość

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexi150 wrote:
    A ja w końcu zapisałam się tutaj
    http://www.szkolarodzeniaszczecin.pl/
    Byliśmy już na 2 zajęciach. Fajna tematyka i prowadzenie. Ogólnie grupy są dosyć spore ale jest wesoło, miło i sympatycznie. Na razie nie żałuję. :)
    widzę że będzie temat pieluch wielorazowych, u mnie tego nie było. A zaczynam się powoli interesować tematem:)

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mareczkowa a w jakim szpitalu masz tą szkołę?

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tylko, że województwo kuj.-pom. :)

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też będziemy chodzic, zaczynamy po Nowym Roku.
    Koszt to właściwie zaden, bo za 1,5 m-ca spotkań 2x w tygodniu placimy w sumie 120 zl.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc odpowiem na swoje pytanie ;)

    Dla mnie warto było się wybrać na szkołę rodzenia z tego względu, że czuje się spokojniejsza i mam wiedzę przekazaną przez położną, która pracuję wciąż w szpitalu. Pokazy instruktażowe dodały pewności siebie dla mnie i męża. Ja przez to bynajmniej śpię spokojniej bo lubię być na wszystko przygotowana.

    Mogliśmy poznać "tajniki" i nowinki z sal porodowych. Przekazała nam również obawy położnych, które pracują na takich oddziałach gdzie w sumie nawet o tym wcześniej nie myślałam. Głównie przecież myślałam o sobie i dziecku w sytuacji porodu i pobytu w szpitalu.


    Dodam, że jest to moje pierwsze dzieciątko, przy drugiej ciąży już się zapewne nie wybiorę na taką szkołę gdyż będę miała własną praktykę ;)

    Koszt takiej szkoły wyniósł mnie 400 zł za 4 spotkanie indywidualne po 1,5-2h.
    Omówiliśmy:
    - poród SN
    - poród CC
    - połóg
    - pielęgnacja noworodka w domu i w szpitalu
    - stany przejściowe noworodka
    - pierwsza pomoc
    - apteczka domowa
    - prawo
    - laktacja i karmienie (gdyż chcę karmić piersią)
    - obejrzenie sal porodowych z omówieniem technik łagodzenia bólu podczas porodu
    - rola partnera w porodzenie rodzinnym

    Nauczyłam się również, że nie zawsze warto jest naczytać się internetów i słuchać "dobrych rad" bo można się na tym przejechać. Dlatego też zależało mi na profesjonalnym omówieniu tematów z wykwalifikowaną osobą.

    Wilka lubi tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdecydowanie polecam uczestniczenie w szkole rodzenia. My chodzimy do bezpłatnej, w każdym większym mieście są takie bezpłatne zajęcia.
    Ja podobnie jak Symfonia czuję się spokojniejsza a i mąż zdobywa cenną wiedzę: jak przewinąć dziecko, jak umyć, jak pielęgnować pępek, czym się różnią ubranka, pieluchy itd. Nie mówiąc już o technikach oddychania i metodach przechodzenia każdej z faz porodu.
    Nie udało mi się zapędzić męża do książek ale tutaj ma wiedzę od położnych pracujących w szpitalu gdzie będziemy rodzić.

    Ja to co czytam w internecie traktuję z przymrużeniem oka bo czasem są takie brednie, że szczęka opada i można się tylko niepotrzebnie nakręcić, co też często widzę czytając wypowiedzi osób tutaj na forum.

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 18 marca 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuję pomocy. Chciałabym wybrać szkołę rodzenia jednak w większości szpitali w Warszawie dla osób niezameldowanych jest ona płatna. Chciałabym jednak nie płacić w jednym szpitali który jest najbliżej mnie to 450 zł. Jednak w moim powiecie gdzie jestem zameldowana mam bezpłatną ale na stronie szpitala jest informacja że rodząca wówczas deklaruje poród w tym szpitalu. Czy rzeczywiście tak jest, że już muszę rodzić w szpitalu gdzie odbyłam szkołę rodzenia? czy bez problemu przyjmują w innym szpitalu też?

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ