X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Szkoła rodzenia
Odpowiedz

Szkoła rodzenia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kacha Sz Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 7 lipca 2016, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według Was lepiej wybrać szkołę rodzenia przy szpitalu czy prowadzoną przez niezależną organizację?

    Kacha
  • roxi661 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim zdaniem calkowicie niezalezna. wtedy nie "nakrecaja cie na dany szpital" mowia ogolnie, a o to nam chodzi w szkole rodzenia, ogolnej pomocy przy dziecku, porodzie, pologu itd. jesli mamy jakies watpliwosci odnosnie danego szpitala w ktorym chcemy rodzic, to lepiej popytac innych mam tam rodzacych, lub po prostu umowic sie w szpitalu isc odwiedzic oddzial, obejrzec sobie. takie moje zdanie, ja tak zrobilam i jestem zadowolona ze szkoly rodzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2016, 11:55

    Kacha Sz lubi tę wiadomość

    roxi661
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 8 lipca 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodze do szkoły rodzenia w przychodni gdzie złożyłam deklarację wyboru położnej środowiskowej. Dzięki temu wiem dokładnie kto przyjdzie do mnie po porodzie na patronaż i czego się spodziewać. Poza tym zajęcia u nas są krótkie (45min) raz w tygodniu (około 10 spotkań) wiec łatwo wysiedzieć w miejscu i słuchać. Na każdych zajeciach dostajemy jakies próbki kosmetyków, butelek itp także fajne gadżety. Ja uważam że jak ktos siedzi w domu w ciąży i sie nudzi to nie ma nad czym myśleć tylko się zapisać na zajęcia. Na NFZ najlepiej :)

    bluszczynka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w trakcie szkoły rodzenia w Warszawie przy szpitalu w którym chcę rodzić. Uważam to za największy plus - oswojenie się z miejscem, poznanie położnych i lekarzy, którzy być może będą uczestniczyć w porodzie, zobaczyć salę porodową i np. kilka razy przejechać tę trasę do szpitala, żeby wiedzieć ile czasu średnio taki przejazd zajmuje.

    Co do samych tematów omawianych to jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, czy warto czy nie. Aczkolwiek są ćwiczenia łagodzące ból, ćwiczenia oddychania więc fajnie iść z partnerem, żeby on też się z tym oswoił i zdał sobie sprawę jak bardzo może być nam potrzebny w tych męczarniach ;) No i nieocenione rady dot. karmienia, kąpania i pielęgnacji dziecka, najlepiej gdy ktoś nam pokaże i zwróci uwagę na błędy - w internecie może to być trudniejsze :) To taka moja opinia.

  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem za niezależną szkołą rodzenia, nie znajdującą się w szpitalu, w którym chce rodzić. Głównie dlatego, że dowiem się więcej ciekawych rzeczy niż tam. Jedna z dziewczyn napisała tu kiedyś, że jej się w ogóle nie przydała ta szkoła, bo i tak wylądowała na bloku operacyjnym.. Szkoła, którą wybrałam oferuje wykłady i ćwiczenia nie tylko z zakresu porodu/położnictwa, ale również psychologii: moduł uczący jak nawiązać i pielęgnować kontakt z dzieckiem oraz moduł uczący radzić sobie z wychowaniem dziecka po porodzie. Jest to moja pierwsza dzidzia, więc chce się dowiedzieć jak najwięcej w tym zakresie ;-)

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ