X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ułożenie dziecka USG a badanie u położnej w UK
Odpowiedz

Ułożenie dziecka USG a badanie u położnej w UK

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problem ponieważ moja położna twierdzi że dziecko jest ułożone główka w dół a kiedy idę na usg prywatnie do polskiego lekarza to on twierdzi że jest głową w górę i też widze ze na usg że główkę ma u góry. Co ja mam w takim razie zrobić? Położna angielska jest pewna swoich metod i twierdzi że dziecko dobrze już jest ulozone do porodu a prawda jest zupełnie inna... co w takiej sytuacji mogę zrobić?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Mam problem ponieważ moja położna twierdzi że dziecko jest ułożone główka w dół a kiedy idę na usg prywatnie do polskiego lekarza to on twierdzi że jest głową w górę i też widze ze na usg że główkę ma u góry. Co ja mam w takim razie zrobić? Położna angielska jest pewna swoich metod i twierdzi że dziecko dobrze już jest ulozone do porodu a prawda jest zupełnie inna... co w takiej sytuacji mogę zrobić?

    Hej :) dziecko może przybierać różne pozycje do 36 tygodnia ciąży:)
    Niektóre dzieci ten obrót robią szybciej a niektóre ciut później . Nie wiem w którym jesteś tygodniu ale jeśli masz jeszcze kilka tygodni do porodu to Twój maluch może dokonać obrotu później:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2018, 08:55

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 31 tygodniu. Mam nadzieję że się jeszcze obróci Ale najgorsze jest to że położna angielska twierdzi że jest głową w dół i to mnie martwi że błędnie prowadzi moja ciążę:(

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Jestem w 31 tygodniu. Mam nadzieję że się jeszcze obróci Ale najgorsze jest to że położna angielska twierdzi że jest głową w dół i to mnie martwi że błędnie prowadzi moja ciążę:(

    To spokojnie maluch jest jeszcze mały i ma dużo miejsca:)
    A położna używała usg ? Czy tylko obadala ci brzuch ?

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i też zależy ile minęło czasu od jednej do drugiej wizyty może maluch zdążył się przekręcić? W 31 tygodniu ma sporo miejsca i jest mały:) więc może fikac fikołki:)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wizyty od położnej do usg minęło 2 dni. Wiec nie wiem czy nie za krotki czas. I ja tez nie czułam ze się obróciła nic się nie zmieniło ruchy w tym samym miejscu czuje co czułam

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Od wizyty od położnej do usg minęło 2 dni. Wiec nie wiem czy nie za krotki czas. I ja tez nie czułam ze się obróciła nic się nie zmieniło ruchy w tym samym miejscu czuje co czułam

    A czy używała usg? :)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli używała usg to dziwne bo raczej ciężko pomylic dupke z główką;) Więc raczej maluch się obrócił.
    Ale kazda ciąża jest inna . Ciężko powiedzieć czy położna popełniła błąd czy maluch rzeczywiście się obrócił.
    To wszystko zależy ile masz wód plodowych wagid dziecka jego aktywności:)
    Od tego ile ma miejsca . Ja tam nigdy nie czulam obrotu dziecka ani też jakoś nie mogłam się poznać czy to nóżki czy rączki:) nie martw się.
    Jeśli takie odchylenia w opinii były by bliżej terminu porodu to wtedy bym interweniowala:)

    klaudia382 lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie w anglii robią tylko 2 usg. Położne po dotyku stwierdzają jak ulozone jest dziecko. Usg robiłam prywatnie u polskiego giekologa.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Nie w anglii robią tylko 2 usg. Położne po dotyku stwierdzają jak ulozone jest dziecko. Usg robiłam prywatnie u polskiego giekologa.

    Łee to spoko . Na tym etapie mogła się pomylić:) A w sumie pozycja dziecka w tym tygodniu jest mało ważna:)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ