X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Androlog - godny polecenia
Odpowiedz

Androlog - godny polecenia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 156 70

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Proszę o polecenie dobrego androloga. Najlepiej z woj. śląskiego, opolskiego, małopolskiego lub dolnośląskiego.

    Sperminogram wykazał u męża oligoasthenozoospemia więc potrzebujemy skonsultować się z naprawdę dobrym specjalistą.

  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chcecie skonsultować się z naprawdę dobrym andrologiem to tylko i wyłącznie dr. Wolski w Novum Warszawa. Szkoda czasu i pieniędzy na innych, naprawdę. Poczytaj inne wątki na tym forum, np. bezplemnikowcy - tam znajdziesz potwierdzenie tego co piszę. Nie wiem jak przychodnia działa w czasach pandemii, ale może na początek jest szansa na e-wizytę bez konieczności przyjazdu do Warszawy.

    Daisy90, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też polecam dr Wolskiego marnowaliśmy czas na innych magików także polecam przejrzeć forum bezplemnikowcow

    Daisy90 lubi tę wiadomość

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 21:23

    Daisy90 lubi tę wiadomość

  • Marrie9 Autorytet
    Postów: 389 802

    Wysłany: 11 kwietnia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mam pytanie, czy miał ktorys z waszych mężów przypadek leukocytów w nasieniu o nieznanej przyczynie? Wszystkie posiewy: na bakterie tlenowe i beztlenowe, chlamydia, uroplazme, mycoplazne wychodzą negatywnie a leukocyty się pojawiają.
    Żeby podejść do in vitro musimy znaleźć przyczynę a ostatni urolog u jakiego był mąż rozlozyl ręce i kazał iść do androloga. Czy znacie dobrego androloga w Krakowie ?

    Starania od 5 lat
    👩‍💼31 PCOS
    👦37 Żylaki powrózka nasiennego, oligoteratozoospermia

    09.07.22 - 💉
    19.07 punkcja
    Po pgt: ❄️❄️❄️❄️ +1

    18.08 biopsja endometrium cd138 i komórki nk 👌
    17.10 transfer ❄️ 4AA
    5dpt - beta 24,72
    7dpt - beta 84,48 (prog 57,2)😍😍😍
    10dpt- beta 268,20 prog 37
    12dpt- beta 584,50
    14dpt- beta 1355 , prog 26,90
    17dpt- beta 3688, prog 43,70
    19 dpt - YS 2,5 mm ( krwawienie)
    21 dpt - beta 9601, prog 26, GS-16mm, YS 4mm ( krwawienie)
    23dpt- mamy ❤️ crl 0,25
    25dpt - krwawienie
    28dpt - CRL 7 mm
    7w6d - CRL 1,41cm FHR 170 ❤️
    9w6d- CRL 2,9 cm FHR 179 ❤️
    10w5d- CRL 3,8 cm FHR 171
    23.12 - prenatalne dziewczynka🥰 FHR 163, CRL 6 cm
    13w5d CRL 8 cm
    17w1d 206 g szczęścia ❤️
    20w2d 350 g ❤️

    preg.png

    ✝️ Ty się tym zajmij 🙏❤️
  • Dorota0725 Debiutantka
    Postów: 9 14

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Krakowa polecam dr Wiatr. Przyjmuje w Parensie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korzystał którys z Waszych partnerów z porad Aleksandra Targońskiego z Sosnowca?

    Czarnuszka666 lubi tę wiadomość

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2864 2258

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    Jeśli chcecie skonsultować się z naprawdę dobrym andrologiem to tylko i wyłącznie dr. Wolski w Novum Warszawa. Szkoda czasu i pieniędzy na innych, naprawdę. Poczytaj inne wątki na tym forum, np. bezplemnikowcy - tam znajdziesz potwierdzenie tego co piszę. Nie wiem jak przychodnia działa w czasach pandemii, ale może na początek jest szansa na e-wizytę bez konieczności przyjazdu do Warszawy.
    a możesz przybliżyć jak dr Wolski prowadzi leczenie? Wiem, że to indywidualna sprawa aczkolwiek jesttem bardzo ciekawa.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam. Po roku prawie 2 latach walki udało mi się przekonać partnera do wizyty u andro.
    Wybraliśmy dr Przybyłe z ginemedica. Czytałam caly wątek o doktorze wielekrotnie, ale chciałabym wiedzieć jak to było u Was? Pomógł? Polecacie? W dobie korony mogę wejść do dr-a z partnerem czy nie?

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W naszym przypadku trafiliśmy do dr Wolskiego zdecydowanie za późno już z pakietem wyników, które mieliśmy z poprzedniego "leczenia". Od samego początku wiedzieliśmy, że w końcu trafiliśmy na lekarza, który wie o czym mówi i ma w głowie konkretny plan diagnostyki i leczenia. Nie daje zbędnych nadziei, ale jednocześnie robi to w bardzo empatyczny sposób. Pamiętam, że doktor zlecił dodatkową diagnostykę i operację żpn, którą wykonaliśmy, ale nie przyniosła efektów. Następnie mąż miał biopsję igłową, potem m-tese. Plemników nie znaleziono. Trzeba pamiętać o jednym - dr Wolski nie jest cudotwórcą tylko wybitnym lekarzem o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. To czy się uda znaleźć plemniki, które dadzą upragnioną ciążę to jest naprawdę bardzo indywidualna sprawa. W przypadku azoospermii nie można nic odkładać na później, trzeba działać. Jednocześnie należy się nastawić na to, że efektów bardzo kosztownego leczenia może nie być . Jednak sama śledząc swojego czasu to forum czytałam o wielu szczęśliwych zakończeniach, bo przecież do upragnionej ciąży potrzebny jest tylko lub aż jeden zdrowy plemnik. Wam życzę siły do walki i powodzenia!
    Niestety nie wiem jak w obecnych czasach wyglądają wizyty u doktora.

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    W naszym przypadku trafiliśmy do dr Wolskiego zdecydowanie za późno już z pakietem wyników, które mieliśmy z poprzedniego "leczenia". Od samego początku wiedzieliśmy, że w końcu trafiliśmy na lekarza, który wie o czym mówi i ma w głowie konkretny plan diagnostyki i leczenia. Nie daje zbędnych nadziei, ale jednocześnie robi to w bardzo empatyczny sposób. Pamiętam, że doktor zlecił dodatkową diagnostykę i operację żpn, którą wykonaliśmy, ale nie przyniosła efektów. Następnie mąż miał biopsję igłową, potem m-tese. Plemników nie znaleziono. Trzeba pamiętać o jednym - dr Wolski nie jest cudotwórcą tylko wybitnym lekarzem o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. To czy się uda znaleźć plemniki, które dadzą upragnioną ciążę to jest naprawdę bardzo indywidualna sprawa. W przypadku azoospermii nie można nic odkładać na później, trzeba działać. Jednocześnie należy się nastawić na to, że efektów bardzo kosztownego leczenia może nie być . Jednak sama śledząc swojego czasu to forum czytałam o wielu szczęśliwych zakończeniach, bo przecież do upragnionej ciąży potrzebny jest tylko lub aż jeden zdrowy plemnik. Wam życzę siły do walki i powodzenia!
    Niestety nie wiem jak w obecnych czasach wyglądają wizyty u doktora.

    Mieliście azoospermie z anejakulacja?
    U nas nie ma możliwości zbadania nasienia bo nie ma nasienia, więc nie wiem czy plemniki są w ogóle produkowane. Zdaje sobie sprawę z tego, że pewnie czeka nas mtese i układam to sobie w głowie już od dłuższego czasu.

    Edith 19 lubi tę wiadomość

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Mieliście azoospermie z anejakulacja?
    U nas nie ma możliwości zbadania nasienia bo nie ma nasienia, więc nie wiem czy plemniki są w ogóle produkowane. Zdaje sobie sprawę z tego, że pewnie czeka nas mtese i układam to sobie w głowie już od dłuższego czasu.
    Nie, mąż miał normalne wytryski. Tak naprawdę to nic nie wskazywało na to, że po jego stronie jest jakikolwiek problem. Samo m-tese nie jest straszne, mój mąż mówił, że jakby miał to zrobić jeszcze raz wiedząc, że przyniesie efekt to by to bez zastanowienia to zrobił. Oczywiście zaraz po zabiegu swoje wycierpiał, ale stosunkowo szybko wrócił do siebie.

  • OlaK Koleżanka
    Postów: 39 13

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam drogie Panie.
    Szukam androlog na terenie Dolnego Śląska. Czy może jest tutaj ktoś kto poleci takiego specjalistę?

  • GoodGirl84 Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!

    Poszukuję dobrego androloga w Poznaniu. Czy jesteście w stanie kogoś polecić?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoodGirl84 wrote:
    Witajcie!

    Poszukuję dobrego androloga w Poznaniu. Czy jesteście w stanie kogoś polecić?

    My byliśmy u Doktora, Macieja Pawlika. Czy dobry.. ciężko powiedzieć. Wykonał USG, zlecił badania hormonów i przepisał suplement na poprawę nasienia. Na grupie czytałam, że polecają Łukasza Wojnara.

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę powiedzieć, że nie polecam dr Piotra Jędrzejczaka. Mąż ma za wysokie FSH. Parametry nasienia obniżone, morfologia 2%, podwyższone leukocyty itd. Dr zapisał suple za 1000zł ( Proxeed ) i stwierdził, że nie wiadomo czy pomogą a z podwyższonym FSH można żyć. Z wizyty nie dowiedzieliśmy się nic
    Ogólnie to cały szpital w Poznaniu na Polnej go poleca ale ja szczerze odradzam. Czytałam opinie, że nie potrafi rozpoznać żylaków i ma słaby sprzęt do tego. Rozmawiałam z kilkoma osobami na forum i niestety potwierdziły to. Szkoda kasy na wizytę. Pytałam ile plemników prawidłowych jest potrzebnych do zapłodnienia to stwierdził, że 300 tyś wystarczy a facetom z morfologią 0% mówi, że wszystko ok i może się uda naturalnie.

    Polecany jest dr Wolski ale niestety w Warszawie.
    Jeśli chodzi o Poznań to zastanawiam się jeszcze nad dr Maciejem Kurpiszem. Dajcie proszę znać czy ktoś był u niego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 17:06

  • GoodGirl84 Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookoosanka, Karolina9,
    dziękuję za odpowiedzi 🙂 Poczytam zatem opinie o doktorach Wojnarze i Kurpiszu. Może zgłosi się w międzyczasie ktoś kto korzystał z ich pomocy.
    Ostatnie badanie męża wykazało 100% nieruchomych plemników i jedyne zalecenie jakie usłyszał w klinice to czym prędzej przemyśleć skorzystanie z nasienia dawcy do ivf... Dlatego chcielibyśmy skonsultować się z kimś z "zewnątrz". Od czasu naszych starań tj. ok 2,5 roku wyniki nigdy nie były super, bywały raz ciut lepsze raz gorsze, ale teraz to się zalamalismy. Od 6 miesięcy stosujemy suplementację zaleconą przez gin, ale jak widać skutków brak. Chociaż z drugiej strony pewnie stres i presja też nie jest bez znaczenia.

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Pawlika koleżanka z forum nie poleca. Ma dużo pozytywnych opinii na znanymlekarzu ale u jej męża nie rozpoznał żylaków, które dr Wolski rozpoznał bez USG. Rzucił tekst żeby nosić luźne gacie i zapisał suplementy a tyle to już wszyscy możemy dowiedzieć się z forum.
    GoodGirl84 jakie suple stosujecie ?
    U nas myślę, że też stres może być czynnikiem pogarszającym nasienie- niestety ten czynnik lekarze bagatelizują. Androlog stwierdził, że takie czasy, że się ludzie denerwują i stresują.

  • Edith 19 Autorytet
    Postów: 429 195

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Dr Pawlika koleżanka z forum nie poleca. Ma dużo pozytywnych opinii na znanymlekarzu ale u jej męża nie rozpoznał żylaków, które dr Wolski rozpoznał bez USG. Rzucił tekst żeby nosić luźne gacie i zapisał suplementy a tyle to już wszyscy możemy dowiedzieć się z forum.
    GoodGirl84 jakie suple stosujecie ?
    U nas myślę, że też stres może być czynnikiem pogarszającym nasienie- niestety ten czynnik lekarze bagatelizują. Androlog stwierdził, że takie czasy, że się ludzie denerwują i stresują.


    Cześć mam pytanie o dr Wolskiego. On przyjmuje w Warszawie? W novum? Czy długo czeka się na wizytę?
    Z gory Dziękuję za odpowiedź

    JA 34 ON 35

    Starania od 1/2020
    0 ciąż

    Ja
    PCOS, Hashimoto
    badania hormonalne ok
    jajowody drożne
    I IUI 3/2023 - nieudana
    4/2023 - pierwszy raz stymulacja lamettą - cykl bezowulacyjny
    mam nadzieję ze 9/2023 podejdziemy do drugiej IUI

    ON
    badania hormonalne ok
    morfologia 0% poprawiona suple -> 4%

    Czekamy na NASZ CUD

    "Wszystko wali się
    a ja nie mogę biec
    może ten deszcz udaje łzę
    minie ten sen i będzie ok..."
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith 19 wrote:
    Cześć mam pytanie o dr Wolskiego. On przyjmuje w Warszawie? W novum? Czy długo czeka się na wizytę?
    Z gory Dziękuję za odpowiedź
    Nie byliśmy u niego. Wiem, ze przyjmuje w Warszawie i Łodzi. Chyba czeka się około 2 miesięcy.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ