X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy B. Złe wyniki nasienia
Odpowiedz

B. Złe wyniki nasienia

Oceń ten wątek:
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 31 marca 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Odebraliśmy wyniki sperminogramu kompletnego z których wyszło:
    UWAGI: Teratozoospermia. Oligoasthenozoospemia. Wynik HOS-Testu poniżej normy. Obniżony odsetek żywych
    plemników. Podwyższona lepkość ejakulatu, 100% nieprawidłowych plemników.

    Czy da się jakoś poprawić te wyniki? Polecacie jakieś konkretne suplementy?
    Bardo proszę o pomoc 🙏🙏🙏

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 31 marca 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Da sie o ile jest to spowodowane brakiem witamin.
    Najlepiej udać się do androloga zrobić USG oraz posiew nasienia.
    A z suplementów to polecam raczej osobne i wysokie dawki.
    Cynk, Selen, Q10, Wit.C, D i E, likopen, Astaksantyna, na lepkość ACC optima albo syrop na kaszel typu mucosolvan.
    Dużo warzyw, trochę ruchu, brak gorących kąpieli.
    Efekty będą widoczne ale przy tak kiepskich wynikach to ok 6 miesięcy.
    U nas startowaliśmy z wynikiem koncentacja 2mln, całość 5 mln, brak ruchu 89%, lepkość oraz kiepska żywotność. Wyniki skoczyły ale na razie nie ma efektów.

    Daisy90 lubi tę wiadomość

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 31 marca 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Da sie o ile jest to spowodowane brakiem witamin.
    Najlepiej udać się do androloga zrobić USG oraz posiew nasienia.
    A z suplementów to polecam raczej osobne i wysokie dawki.
    Cynk, Selen, Q10, Wit.C, D i E, likopen, Astaksantyna, na lepkość ACC optima albo syrop na kaszel typu mucosolvan.
    Dużo warzyw, trochę ruchu, brak gorących kąpieli.
    Efekty będą widoczne ale przy tak kiepskich wynikach to ok 6 miesięcy.
    U nas startowaliśmy z wynikiem koncentacja 2mln, całość 5 mln, brak ruchu 89%, lepkość oraz kiepska żywotność. Wyniki skoczyły ale na razie nie ma efektów.
    Dziękuję za informację.
    Posiew tlenowy wyszedł negatywny (brak grzybów). Mój mąż od zawsze prowadzi zdrowy tryb życia, ćwiczy, nie pije, nie pali, także wyniki nas zaskoczyły i załamały.

  • Ewela_28 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 31 marca 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Dziękuję za informację.
    Posiew tlenowy wyszedł negatywny (brak grzybów). Mój mąż od zawsze prowadzi zdrowy tryb życia, ćwiczy, nie pije, nie pali, także wyniki nas zaskoczyły i załamały.

    Niestety znam to..😔 mój mąż tez jest aktywny, szczupły, nie pije nie pali a już wszystkie witaminy i suplementy przeszliśmy i nic nie pomogło... leczymy się już od 2 lat

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 31 marca 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela_28 wrote:
    Niestety znam to..😔 mój mąż tez jest aktywny, szczupły, nie pije nie pali a już wszystkie witaminy i suplementy przeszliśmy i nic nie pomogło... leczymy się już od 2 lat
    Hm no u nas po suplementacji dużo skoczyło także u nas niedobór witamin.... Mąż też nie pali nie pije zawsze się ruszał a tu taki przypał ... Też męczymy się dwa lata i nic nam ruch się mało poprawił i będziemy teraz próbować inseminacji

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Ewela_28 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 31 marca 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Hm no u nas po suplementacji dużo skoczyło także u nas niedobór witamin.... Mąż też nie pali nie pije zawsze się ruszał a tu taki przypał ... Też męczymy się dwa lata i nic nam ruch się mało poprawił i będziemy teraz próbować inseminacji
    To u nas nie ma poprawy niestety.. nie możemy znaleźć przyczyny bo mąż chodzi androloga z naprotechnologii i teraz dał jakieś suple z Irlandii cena powala... i zobaczymy
    My się zdecydowaliśmy na naturę i dlatego niw ma dla nas alternatywy...😔

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 31 marca 2021, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela_28 wrote:
    To u nas nie ma poprawy niestety.. nie możemy znaleźć przyczyny bo mąż chodzi androloga z naprotechnologii i teraz dał jakieś suple z Irlandii cena powala... i zobaczymy
    My się zdecydowaliśmy na naturę i dlatego niw ma dla nas alternatywy...😔
    Rozumiem. Sprawdźcie też może hba oraz chromatyne to też da jakiś obraz całej sprawie. Powodzenia🙂

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Ewela_28 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 31 marca 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Rozumiem. Sprawdźcie też może hba oraz chromatyne to też da jakiś obraz całej sprawie. Powodzenia🙂
    Tak mamy już wszystkie te badania zrobione i one tylko potwierdzają ze jest jeszcze gorzej niż zwykły seminogram. Dziękuje i wzajemnie! Każdej z Was życzę wszystkiego dobrego

    Daisy90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2021, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela_28 wrote:
    Tak mamy już wszystkie te badania zrobione i one tylko potwierdzają ze jest jeszcze gorzej niż zwykły seminogram. Dziękuje i wzajemnie! Każdej z Was życzę wszystkiego dobrego

    Pozwolę się wtrącić. Czy te witaminy z Irlandii nie są od doktora Lachowicza? Nasz kolejny lekarz, u którego się leczyliśmy skrytykował niskie składy pojedynczych witamin w tej mieszance i teraz bierzemy masę suplementów w osobnych dawkach. U nas to pomogło na chromatynę.

  • Ewela_28 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Pozwolę się wtrącić. Czy te witaminy z Irlandii nie są od doktora Lachowicza? Nasz kolejny lekarz, u którego się leczyliśmy skrytykował niskie składy pojedynczych witamin w tej mieszance i teraz bierzemy masę suplementów w osobnych dawkach. U nas to pomogło na chromatynę.
    Tak to kolejny pomysł dr Lachowicza, dawał nam tez osobne witaminy wcześniej, teraz mam brać ta mieszankę plus pare innych: cynk, l-carnityne, MACa, acetylo-lcarnityne, bromergon na prolaktyne ale tu już jest dobry wynik. Ja dodałam folic, glutation.
    Proszę mi powiedzieć u kogo się teraz leczycie ? Dr Lachowicz nie pomógł ?

  • Jodełka Koleżanka
    Postów: 31 13

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, czy któryś z Waszych mężów badał był na konsultacji u któregoś z lekarzy z Fertimedica Warszawa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela_28 wrote:
    Tak to kolejny pomysł dr Lachowicza, dawał nam tez osobne witaminy wcześniej, teraz mam brać ta mieszankę plus pare innych: cynk, l-carnityne, MACa, acetylo-lcarnityne, bromergon na prolaktyne ale tu już jest dobry wynik. Ja dodałam folic, glutation.
    Proszę mi powiedzieć u kogo się teraz leczycie ? Dr Lachowicz nie pomógł ?

    Też brałam Bromergon, który też później okazał się zbędny.
    A te witaminy z Irlandii bierzesz Ty czy mąż?
    U nas to wielkie kombo witamin. Zarówno u mnie jak i u męża.
    Teraz leczymy się u doktor Paligi w Katowicach. Historia jak w stopce.
    Leczyliśmy się u Lachowicza dwa lata, w ciążę nie mogę zajść od 2014.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2021, 10:42

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Też brałam Bromergon, który też później okazał się zbędny.
    A te witaminy z Irlandii bierzesz Ty czy mąż?
    U nas to wielkie kombo witamin. Zarówno u mnie jak i u męża.
    Teraz leczymy się u doktor Paligi w Katowicach. Historia jak w stopce.
    Leczyliśmy się u Lachowicza dwa lata, w ciążę nie mogę zajść od 2014.
    Chciałam się zapisać do dr Paligi, ale ma tyłu pacjentów, że co najmniej do końca roku nie przyjmuje nowych.
    U nas występuje męski problem choć w sumie ja też nie zostałam całkiem przebadana. Mam miesiaczki regularne, owulację też mam, na usg wszystko ok. Po obejrzeniu wyników męża mój gin nie chciał mnie skierować na sprawdzenie drożności jajowodów bo powiedział, że przy wynikach męża to nie ma sensu, bo o ile w ogóle będzie szansa to in vitro...
    Szukamy teraz dobrego androloga i urologa. Możecie kogoś polecić?
    Na liście mam dr Michał Fryszkiewicz z Rybnika/Zabrza, dr Tomasz Wiatr z Krakowa, Dr Wolski z Warszawy.
    Pia88 wierzę w to, że dr Paliga pomoże Wam doczekać się upragnionego potomstwa.

    Dodam jeszcze, że my diagnozę męża znany od 2 dni więc narazie na własną rękę zamówiliśmy fertimal plus, pyłek pszczeli i mleczko pszczele. Wit C, B, D, kwasy Omega mąż od dawna suplementuje dlatego tak bardzo boję się, że wyników nie da się poprawić 😪

  • Ewela_28 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Też brałam Bromergon, który też później okazał się zbędny.
    A te witaminy z Irlandii bierzesz Ty czy mąż?
    U nas to wielkie kombo witamin. Zarówno u mnie jak i u męża.
    Teraz leczymy się u doktor Paligi w Katowicach. Historia jak w stopce.
    Leczyliśmy się u Lachowicza dwa lata, w ciążę nie mogę zajść od 2014.
    Ja nie biorę. To wszytko bierze mąż bromergon i te witaminy.
    Ja teoretycznie jakieś wielkich problemów nie mam ale leczę się u innej dr z Rybnika tak zwby być przygotowana jakby coś

  • Ewela_28 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Chciałam się zapisać do dr Paligi, ale ma tyłu pacjentów, że co najmniej do końca roku nie przyjmuje nowych.
    U nas występuje męski problem choć w sumie ja też nie zostałam całkiem przebadana. Mam miesiaczki regularne, owulację też mam, na usg wszystko ok. Po obejrzeniu wyników męża mój gin nie chciał mnie skierować na sprawdzenie drożności jajowodów bo powiedział, że przy wynikach męża to nie ma sensu, bo o ile w ogóle będzie szansa to in vitro...
    Szukamy teraz dobrego androloga i urologa. Możecie kogoś polecić?
    Na liście mam dr Michał Fryszkiewicz z Rybnika/Zabrza, dr Tomasz Wiatr z Krakowa, Dr Wolski z Warszawy.
    Pia88 wierzę w to, że dr Paliga pomoże Wam doczekać się upragnionego potomstwa.

    Dodam jeszcze, że my diagnozę męża znany od 2 dni więc narazie na własną rękę zamówiliśmy fertimal plus, pyłek pszczeli i mleczko pszczele. Wit C, B, D, kwasy Omega mąż od dawna suplementuje dlatego tak bardzo boję się, że wyników nie da się poprawić 😪
    My byliśmy u dr Wiatr ale nam nie pomógł. Bardzo ważne pytanie to takie czy bierzecie pod uwagę inna metodę niż naturalnie. Ja ze względu ze wybrałam cięższa drogę bo naturalnie wybraliśmy dla męża dr Lachowicza z Krakowa

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela_28 wrote:
    My byliśmy u dr Wiatr ale nam nie pomógł. Bardzo ważne pytanie to takie czy bierzecie pod uwagę inna metodę niż naturalnie. Ja ze względu ze wybrałam cięższa drogę bo naturalnie wybraliśmy dla męża dr Lachowicza z Krakowa
    My też leczyliśmy się u dr wiatr i też rozłożył ręce na końcu i stwierdzil że on nam już nie pomoże ... My w kwietniu podchodzimy do inseminacji i zobaczymy... A Lechowicz jakie leczenie proponuje ? Bo my tylko suplementy i w sumie wiatr nic nie przepisał ... Wyniki się poprawiły ale tylko dlatego że ja wyczytałam jakie suplementy i trochę diety

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę się wtrącić czynnik męski jest paskudny do ogarniecia i jeżeli po 6 msc wynik nie mieści się w normie to proponuję albo inseminscje albo invitro straciliśmy masę czasu na takich,, cudacznych lekarzy którzy koniec końców odesłali do kliniki mozna się faszerowac raz jest gorzej a raz lepiej.Chyba że wierzy się w cuda. Ważna jest fragmentacja DNA jeżeli jest powyżej 30 procent to szanse na naturalne poczęcie są niestety znikome🥺więc warto zrobić to badanie.
    A jak suplementy to osobno i w duuuuzych dawkach

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela_28 wrote:
    My byliśmy u dr Wiatr ale nam nie pomógł. Bardzo ważne pytanie to takie czy bierzecie pod uwagę inna metodę niż naturalnie. Ja ze względu ze wybrałam cięższa drogę bo naturalnie wybraliśmy dla męża dr Lachowicza z Krakowa

    My też chcieliśmy, żeby udało się naturalnie. Walczyliśmy o to bardzo długo. Byłam tu jedną z większych przeciwniczek in vitro głoszącą głośno swoje poglądy pod starym nickiem. Decyzja nie była łatwa i bardzo bolesna, ale doktor Paliga powiedziała, że cud oczywiście może się wydarzyć i ona mi nigdy nie powie, że naturalnie się nie uda, ale niestety jest wiele czynników medycznych, które bardzo to utrudniają.
    Po długich przemyśleniach i rozmowach z Bogiem postanowiliśmy, że spróbujemy. Ja oczywiście nie namawiam. Każdy musi działać w zgodzie z samym sobą.

    tuonela lubi tę wiadomość

  • Ewela_28 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    My też chcieliśmy, żeby udało się naturalnie. Walczyliśmy o to bardzo długo. Byłam tu jedną z większych przeciwniczek in vitro głoszącą głośno swoje poglądy pod starym nickiem. Decyzja nie była łatwa i bardzo bolesna, ale doktor Paliga powiedziała, że cud oczywiście może się wydarzyć i ona mi nigdy nie powie, że naturalnie się nie uda, ale niestety jest wiele czynników medycznych, które bardzo to utrudniają.
    Po długich przemyśleniach i rozmowach z Bogiem postanowiliśmy, że spróbujemy. Ja oczywiście nie namawiam. Każdy musi działać w zgodzie z samym sobą.
    Rozumiem ja nigdy nie oceniam, zawsze mówię ze nie można nikomu nic narzucić. To jest tak bolesny czas każdy z nas wie ile łez wylewamy walcząc o maleństwo🥺
    A kiedy podochodzicie do procedury ? Czy próbowaliście inseminacje ?
    My na razie nie zdecydowaliśmy się bo jest to ciężkie dla mnie

  • Ewela_28 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    My też leczyliśmy się u dr wiatr i też rozłożył ręce na końcu i stwierdzil że on nam już nie pomoże ... My w kwietniu podchodzimy do inseminacji i zobaczymy... A Lechowicz jakie leczenie proponuje ? Bo my tylko suplementy i w sumie wiatr nic nie przepisał ... Wyniki się poprawiły ale tylko dlatego że ja wyczytałam jakie suplementy i trochę diety
    Lachowicz tez witaminy bo niestety ciężko z czynnikiem męskim żeby dać inne leczenie. On z tego co czytałam to najwazniesze zw szuka przyczyny. U męża tez szukał ale nie znalazł nic... wszytko ok a wyniki fatalne co chwile gorsze... pomimo ciągłych suplementów w dużej ilości

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ