Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bakterie w nasieniu
Odpowiedz

Bakterie w nasieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mika1992 Autorytet
    Postów: 722 1092

    Wysłany: 3 lutego, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u męża stwierdzono dwie bakterie w nasieniu: Enterococcus faecalis + Escherichia coli, liczne kolonie +++

    Dziś idzie do urologa, a ja po okresie też na wymazy (robiłam tylko MUCHA i były ok). Pozostałe wyniki badania nasienia są ok, tylko te bakterie...

    Czy można oprócz antybiotykoterapii coś jeszcze zrobić? Jakieś dodatkowe leki/suplementy jaki urosept, D-mannoza, picie żurawiny?

    Jakie macie z tym doświadczenia?

    👩‍🦰34 👨‍🦱33

    Moje starania od 1.02.2025, a po drodze: wypadek, stwierdzona insulinooporność, wdrożenie metforminy, wole guzkowate na tarczycy, podwyższona prolaktyna, od 03.2026 klinika niepłodności, a 28.07.2025 - ⏸️, ale niestety ciąża biochemiczna :(

    🤰🌸
    08.06.2026 - ⏸️ i beta 42,51
    10.06.2026 - 134.4
    12.06.2026 - 322.3
    19.06.2026 - 2185.3
    01.07.2026 - czekamy na USG :)
  • Illuminati Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 3 lutego, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;)

    Raczej tylko antybiotyki i często dwa różne, przy sporej ilości może się skończyć na pełnym miesiącu na antybiotykach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego, 11:10

    wiem więcej
  • Mika1992 Autorytet
    Postów: 722 1092

    Wysłany: 3 lutego, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, czytałam tu w starych wątkach że ktoś pisał, że ważne jest też oddawanie codziennie nasienia. Komuś się to sprawdziło?

    👩‍🦰34 👨‍🦱33

    Moje starania od 1.02.2025, a po drodze: wypadek, stwierdzona insulinooporność, wdrożenie metforminy, wole guzkowate na tarczycy, podwyższona prolaktyna, od 03.2026 klinika niepłodności, a 28.07.2025 - ⏸️, ale niestety ciąża biochemiczna :(

    🤰🌸
    08.06.2026 - ⏸️ i beta 42,51
    10.06.2026 - 134.4
    12.06.2026 - 322.3
    19.06.2026 - 2185.3
    01.07.2026 - czekamy na USG :)
  • Marzena546 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 lutego, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U męża też wyszła bakteria ecoli, póki co musimy zrobić pozostałe badania żeby lekarz mógł przepisać leki

  • Janina b Znajoma
    Postów: 27 2

    Wysłany: 8 lutego, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do codziennego oddawania nasienia, to jest to dobry sposób, tylko to nie może być stosunek,ze względu na bakterie, jedynie codzienny onanizm i tu musisz uzgodnić z partnerem czy jemu to odpowiada, możesz też mu pomóc ręką

  • Mika1992 Autorytet
    Postów: 722 1092

    Wysłany: 17 marca, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię update bo ktoś może będzie kiedyś szukał :) 10 dni antybiotykoterapii u męża, różne probiotyki - jako tabletki, do picia, ale też jogurt, kiszonki, kefiry, dwie wizyty u urologa i po problemie. Mąż kontynuował też wcześniejszą suplementację.

    👩‍🦰34 👨‍🦱33

    Moje starania od 1.02.2025, a po drodze: wypadek, stwierdzona insulinooporność, wdrożenie metforminy, wole guzkowate na tarczycy, podwyższona prolaktyna, od 03.2026 klinika niepłodności, a 28.07.2025 - ⏸️, ale niestety ciąża biochemiczna :(

    🤰🌸
    08.06.2026 - ⏸️ i beta 42,51
    10.06.2026 - 134.4
    12.06.2026 - 322.3
    19.06.2026 - 2185.3
    01.07.2026 - czekamy na USG :)
  • Astraa Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 24 marca, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika1992 wrote:
    Robię update bo ktoś może będzie kiedyś szukał :) 10 dni antybiotykoterapii u męża, różne probiotyki - jako tabletki, do picia, ale też jogurt, kiszonki, kefiry, dwie wizyty u urologa i po problemie. Mąż kontynuował też wcześniejszą suplementację.

    Hej 😊 A mogłabyś napisać jaki mąż miał antybiotyk i jakie probiotyki stosował? U nas Biseptol na 10 dni nie pomógł i teraz mąż ma inny na 20 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca, 09:39

    👩🏻96’ 🧔🏻‍♂️91’ + 🐈

    Starania od 05.2025 z przerwami
    Z pomocą medyczną 💉od 09.2025

    11.2025 - 04.2026 walka z e.coli
    05.2026 - drożność jajowodów ✅

    👩🏻
    Kariotyp ✅
    🆘 IO, PCOS?
    MTHFR C677T hetero, MTHFR A1298C hetero

    🧔🏻‍♂️
    🆘 OAT
    Hormony ✅
    USG ✅
    Kariotyp ✅
    AZF ✅
    CFTR - Mutacja F508del
  • Bonnielena Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 kwietnia, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika1992 wrote:
    Robię update bo ktoś może będzie kiedyś szukał :) 10 dni antybiotykoterapii u męża, różne probiotyki - jako tabletki, do picia, ale też jogurt, kiszonki, kefiry, dwie wizyty u urologa i po problemie. Mąż kontynuował też wcześniejszą suplementację.

    Hej podalabys jakie probiotyki maż brał?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia, 08:22

  • majskoko Przyjaciółka
    Postów: 83 93

    Wysłany: 6 kwietnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika1992 wrote:
    Robię update bo ktoś może będzie kiedyś szukał :) 10 dni antybiotykoterapii u męża, różne probiotyki - jako tabletki, do picia, ale też jogurt, kiszonki, kefiry, dwie wizyty u urologa i po problemie. Mąż kontynuował też wcześniejszą suplementację.

    Tez chetnie sie dowiem jakie probiotyki i suple.
    Moj maz od dobrego pol roku nie moze wyleczyc bakterii, jak nie jedne to drugie. Non stop cos, zazwyczaj enterococus. Dwa razy probka „zanieczyszczona” (takie info z laboratorium, ze flora bakteryjna mieszana i musial powtarzac posiew). Jestesmy tym juz bardzo zmeczeni. Antybiotykow bierze tak duzo i tak dlugo ze juz jest to przesada, zaraz rozwali sobie zoladek… macie jakies pomysly co do probiotykow?
    I czy tez mial ktorys z Waszych partnerow taki problem odnosnie mieszanej flory w wynikach i musial je powtarzac?

    💁🏼‍♀️35💁🏼36
    Po operacji bariatrycznej SLEEVE
    ⬇️-30kilo
    ANA2 1:1000
    ANA3 - ok 🤷🏼‍♀️
    06.2025 biochem 👼
    08.2025 IUI
    2.2026 lipiodol
    TSH po lipiodolu 3,57
    Euthyrox 25 1x1
    💁🏼- wszystkie badania ok
  • Zula18 Przyjaciółka
    Postów: 93 79

    Wysłany: 26 maja, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co stosowałyście na Enterococcus faecalis? U męża wyszedł w posiewie oraz czy z automatu też dostałyście do przeleczenia?

    • 25 lata| PCOS| brak owulacji bez stymulacji| Hashimoto |AMH 5,81|

    • starania od stycznia 2025
    • dobra odpowiedź na letrozol+ovi

    • mąż - 29 lat | astenospermia| morfo 2%| HBA 87%| DFI 3%| HDS 10%

    • kariotypy ✔️| wymazy ✔️| krew✔️

    • czerwiec stymulacja do In Vitro (Invimed Kato)

    • lipiec punkcja
  • aszin Autorytet
    Postów: 7437 16458

    Wysłany: 26 maja, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zula18 wrote:
    Hej, co stosowałyście na Enterococcus faecalis? U męża wyszedł w posiewie oraz czy z automatu też dostałyście do przeleczenia?
    Tu trzeba zrobić antybiogram, żeby dobrze wyleczyć infekcję, bo dany szczep może być oporny na konkretną substancje. I ta bakteria potrafi mocno wpłynąć na parametry nasienia, m.in. właśnie na ruchliwość, która jak widzę macie mocno obniżoną. Prawdopodobnie znaleźliście przyczynę tego stanu rzeczy, ivf może okazać się niepotrzebne ☺️ Powodzenia!

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcesoria do gondoli – co warto mieć pod ręką?

Komfortowy spacer z maluchem zaczyna się od dobrze dobranych akcesoriów do gondoli. Sprawdź, co naprawdę warto mieć pod ręką, by zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka.      

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ