Bakterie w nasieniu
-
Hej, u męża stwierdzono dwie bakterie w nasieniu: Enterococcus faecalis + Escherichia coli, liczne kolonie +++
Dziś idzie do urologa, a ja po okresie też na wymazy (robiłam tylko MUCHA i były ok). Pozostałe wyniki badania nasienia są ok, tylko te bakterie...
Czy można oprócz antybiotykoterapii coś jeszcze zrobić? Jakieś dodatkowe leki/suplementy jaki urosept, D-mannoza, picie żurawiny?
Jakie macie z tym doświadczenia?👩🦰34 👨🦱33
Moje starania od 1.02.2025, a po drodze: wypadek, stwierdzona insulinooporność, wdrożenie metforminy, wole guzkowate na tarczycy, podwyższona prolaktyna, od 03.2026 klinika niepłodności, a 28.07.2025 - ⏸️, ale niestety ciąża biochemiczna
🤰🌸
08.06.2026 - ⏸️ i beta 42,51
10.06.2026 - 134.4
12.06.2026 - 322.3
19.06.2026 - 2185.3
01.07.2026 - czekamy na USG
-
Ok, czytałam tu w starych wątkach że ktoś pisał, że ważne jest też oddawanie codziennie nasienia. Komuś się to sprawdziło?👩🦰34 👨🦱33
Moje starania od 1.02.2025, a po drodze: wypadek, stwierdzona insulinooporność, wdrożenie metforminy, wole guzkowate na tarczycy, podwyższona prolaktyna, od 03.2026 klinika niepłodności, a 28.07.2025 - ⏸️, ale niestety ciąża biochemiczna
🤰🌸
08.06.2026 - ⏸️ i beta 42,51
10.06.2026 - 134.4
12.06.2026 - 322.3
19.06.2026 - 2185.3
01.07.2026 - czekamy na USG
-
Robię update bo ktoś może będzie kiedyś szukał
10 dni antybiotykoterapii u męża, różne probiotyki - jako tabletki, do picia, ale też jogurt, kiszonki, kefiry, dwie wizyty u urologa i po problemie. Mąż kontynuował też wcześniejszą suplementację.
👩🦰34 👨🦱33
Moje starania od 1.02.2025, a po drodze: wypadek, stwierdzona insulinooporność, wdrożenie metforminy, wole guzkowate na tarczycy, podwyższona prolaktyna, od 03.2026 klinika niepłodności, a 28.07.2025 - ⏸️, ale niestety ciąża biochemiczna
🤰🌸
08.06.2026 - ⏸️ i beta 42,51
10.06.2026 - 134.4
12.06.2026 - 322.3
19.06.2026 - 2185.3
01.07.2026 - czekamy na USG
-
Mika1992 wrote:Robię update bo ktoś może będzie kiedyś szukał
10 dni antybiotykoterapii u męża, różne probiotyki - jako tabletki, do picia, ale też jogurt, kiszonki, kefiry, dwie wizyty u urologa i po problemie. Mąż kontynuował też wcześniejszą suplementację.
Hej 😊 A mogłabyś napisać jaki mąż miał antybiotyk i jakie probiotyki stosował? U nas Biseptol na 10 dni nie pomógł i teraz mąż ma inny na 20 dniWiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca, 09:39
👩🏻96’ 🧔🏻♂️91’ + 🐈
Starania od 05.2025 z przerwami
Z pomocą medyczną 💉od 09.2025
11.2025 - 04.2026 walka z e.coli
05.2026 - drożność jajowodów ✅
👩🏻
Kariotyp ✅
🆘 IO, PCOS?
MTHFR C677T hetero, MTHFR A1298C hetero
🧔🏻♂️
🆘 OAT
Hormony ✅
USG ✅
Kariotyp ✅
AZF ✅
CFTR - Mutacja F508del -
Mika1992 wrote:Robię update bo ktoś może będzie kiedyś szukał
10 dni antybiotykoterapii u męża, różne probiotyki - jako tabletki, do picia, ale też jogurt, kiszonki, kefiry, dwie wizyty u urologa i po problemie. Mąż kontynuował też wcześniejszą suplementację.
Hej podalabys jakie probiotyki maż brał?Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia, 08:22
-
Mika1992 wrote:Robię update bo ktoś może będzie kiedyś szukał
10 dni antybiotykoterapii u męża, różne probiotyki - jako tabletki, do picia, ale też jogurt, kiszonki, kefiry, dwie wizyty u urologa i po problemie. Mąż kontynuował też wcześniejszą suplementację.
Tez chetnie sie dowiem jakie probiotyki i suple.
Moj maz od dobrego pol roku nie moze wyleczyc bakterii, jak nie jedne to drugie. Non stop cos, zazwyczaj enterococus. Dwa razy probka „zanieczyszczona” (takie info z laboratorium, ze flora bakteryjna mieszana i musial powtarzac posiew). Jestesmy tym juz bardzo zmeczeni. Antybiotykow bierze tak duzo i tak dlugo ze juz jest to przesada, zaraz rozwali sobie zoladek… macie jakies pomysly co do probiotykow?
I czy tez mial ktorys z Waszych partnerow taki problem odnosnie mieszanej flory w wynikach i musial je powtarzac?💁🏼♀️35💁🏼36
Po operacji bariatrycznej SLEEVE
⬇️-30kilo
ANA2 1:1000
ANA3 - ok 🤷🏼♀️
06.2025 biochem 👼
08.2025 IUI
2.2026 lipiodol
TSH po lipiodolu 3,57
Euthyrox 25 1x1
💁🏼- wszystkie badania ok -
Hej, co stosowałyście na Enterococcus faecalis? U męża wyszedł w posiewie oraz czy z automatu też dostałyście do przeleczenia?• 25 lata| PCOS| brak owulacji bez stymulacji| Hashimoto |AMH 5,81|
• starania od stycznia 2025
• dobra odpowiedź na letrozol+ovi
• mąż - 29 lat | astenospermia| morfo 2%| HBA 87%| DFI 3%| HDS 10%
• kariotypy ✔️| wymazy ✔️| krew✔️
• czerwiec stymulacja do In Vitro (Invimed Kato)
• lipiec punkcja -
Tu trzeba zrobić antybiogram, żeby dobrze wyleczyć infekcję, bo dany szczep może być oporny na konkretną substancje. I ta bakteria potrafi mocno wpłynąć na parametry nasienia, m.in. właśnie na ruchliwość, która jak widzę macie mocno obniżoną. Prawdopodobnie znaleźliście przyczynę tego stanu rzeczy, ivf może okazać się niepotrzebne ☺️ Powodzenia!Zula18 wrote:Hej, co stosowałyście na Enterococcus faecalis? U męża wyszedł w posiewie oraz czy z automatu też dostałyście do przeleczenia?Starania od 08.2023
Trombofilia, Hashimoto, OAT
♀ 33 ♂ 38
03.2024 💔💔 8tc (6+4)
2026:
ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
→ I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
→ II FET 20.06 🙏✨ -




