Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)
Odpowiedz

Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)

Oceń ten wątek:
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 3482 4414

    Wysłany: 10 marca, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adirella wrote:
    @Yahu cudne wieści 🥰🥰 mały wojownik!

    Ja już po! Krew oddana na tsh i ft4, dziś wieczorkiem dowiem się czy transferujemy jeszcze w marcu 🫣

    Trzymam kciuki żeby jeszcze w marcu sie udało! ✊️✊️✊️✊️

    Adirella, Yahu lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2022

    👦
    ciężka oligospermia - brak przyczyny 🔴 hormony, genetyka,usg OK.
    👩
    torbiele w piersiach 🔴
    cykle regularne 27 dni potwierdzone owulacje, niski progesteron 7dpo
    hormony 3dc 🟢
    udrożniony jajowód🟢
    TSH 2,8 ➡️ Letrox25 🔴
    I INV 10 komórek ➡️ 3 ❄️4BA 2x2BB

    Transfer 4BA 💚
    6dpt beta 35 prog 29
    8dpt beta 112 prog 35,5
    12dpt Beta 513 prog 36,7

    Sanco - zdrowy chłopczyk
    👶🏻🧸♂️ 💙

    18.11 6,8 cm akrobaty 🏋‍♂️
    28.01 600g cudu 🧸
    15.04 2200 g misia 🐻

    🍀🍀🍀🍀

    age.png
  • mariposa_ Autorytet
    Postów: 320 455

    Wysłany: 10 marca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adirella wrote:
    @Yahu cudne wieści 🥰🥰 mały wojownik!

    Ja już po! Krew oddana na tsh i ft4, dziś wieczorkiem dowiem się czy transferujemy jeszcze w marcu 🫣
    Czekamy na wieści! 🤞🏻🍀

    Adirella lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego bąbla od 10.2025
    👩🏻'97 Insulinooporność
    - AMH 2,47
    - Insulina - 12,0 (HOMA 2,57)
    - TSH - 1,19
    - MTHFR (A1298) hetero, PAI-1/SERPINE1 hetero
    - KIR Bx, HLA-C C1
    🧔🏻‍♂️'92 Kryptozoospermia (0,50 mln/ml) - przyczyna wrodzona
    - USG poprawne
    - LH 6,32, FSH 5,61, estradiol 39,9, prolaktyna 24,10, testosteron 3,82, SHBG 15,70, testosteron wolny 21,50
    - kariotyp prawidłowy, CFTR polimorfizm 7T/9T, AZF nie wykryto mikrodelecji, HLA-C C1/C2

    09.04.2026 kwalifikacja do refundacji TFP Vitrolive
    14.04.2026 I stymulacja Bemfola 300, Ganirelix 0,25
    25.04.2026 punkcja 10 🥚 -> 6 MII -> ICSI -> 4 ☀️: 4AA, 4AB, 2 x 4BB

    30.04.2026 I ET 4AA🍍Cyclogest 2x1 💊
    Beta 6 DPT 7,31 -> 8 DPT 18,3 -> 10 DPT 25,9 -> 12 DPT 17,2 💔

    02.06.2026 II FET 4BB🍍CN Cyclogest 3x1, Acard 💊
    Beta 8 DPT 11,50 -> 10 DPT 9,04 💔

    Pozostaje ❄️ 4AB, 4BB
  • Adirella Autorytet
    Postów: 1237 2825

    Wysłany: 10 marca, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh 1.400, ale ft4 lekko powyżej normy mam 1.78 (a norma 0.93-1.7). Myślicie, że będzie transfer?

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023
    Październik 2023 - wizyta w klinice Gameta Bydgoszcz

    Czynnik męski - kryptozoospermia (pojedncze plemniki)
    Czynnik żeński - Hashimoto i niedoczynność tarczycy, insulinooporność

    Pierwsza próba grudzień 2024 ❌️
    USG piersi wykazało niewielki guzek - badania w styczniu ✅
    I IVF 27.02.25 6x🥚 zamrożonych i czekają na małża 🥺
    II IVF - 28.08.25 23x🥚 + 4🥚 -> (2 doba) 14 🦠 -> 1x❄️4.2.2 -> PGT-a (30.09) ZDROWY 🥹
    17.11 transfer🍍-> 26.11 beta <0.2 😢
    III IVF - 26.02.26 16🥚 -> 4❄️
    31.03 transfer 🍍 -> 8.04 beta <0.2 😢
    7.05 histeroskopia - NK < 10%; brak stanu zapalnego
  • Lumira Autorytet
    Postów: 341 485

    Wysłany: 10 marca, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Yahu cudowna wiadomość, bardzo sie cieszę 😊

    👱‍♀️94'
    AMH 3 14
    👦90'
    oligospermia
    Naturals 🧒 2022 2cs

    07.25 I procedura→ 5x❄️→ PGTa 1 ❄️ prawidłowy
    FET 30.09 ❌️
    10.25 histeroskopia → stan zapalny (wyleczony)

    01.26 II procedura→ 6x ❄️→ PGTa→3❄️ prawidłowe
    1❄️ bez PGTa

    FET 16.03
    8 dpt beta 82, 10 dpt 267, 12 dpt 901, 15 dpt 2996
    24 dpt mamy serduszko 🩷

    preg.png
  • Valie05 Autorytet
    Postów: 1552 2868

    Wysłany: 10 marca, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Malowybitna mam znajomą, której dziecko przekręciło się głową w dół w 39tc. Miała już termin CC, a tu niespodzianka. Ćwiczyła namiętnie z youtube ćwiczenia wspierające obrót dziecka. Na moich zajęciach jogi dla ciężarnych też wspominali, że pozycja psa głową w dół pomaga dziecku się obrócić :)

    👩🏼 91’
    Amh-1.6 (07.2024); hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ hipoglikemia reaktywna ❌ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy cytokiny❓ immunofenotyp ✅ komórki NK ✅ przewlekłe EBV ❌ trombofilia❌ ; CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; ciężki czynnik męski

    1 IVF - Oviklinika Waw
    08.2024 3 🥚 -> 2 ❄️
    27.11.2024 transfer, blastka 4.2.2 ❌ EG + AH + Neoparin + smoflipid
    27.12.2024 transfer, blastka 3.2.2 EG + AH + Neoparin + Hydroxychlorquine
    6dpt-36; 8dpt-91; 12 dpt-361; 14 dpt-905; 20 dpt GS 1,11 YS 0,22 22 dpt-13901; 27 dpt-33512; 28 dpt-CRL 5mm i  ❤️ 8tc+3-CRL 1,9cm; 9tc+3 CRL 2,7 cm; 12tc+3 prenatalne ok CRL 5,8 cm 🩵

    age.png
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 3482 4414

    Wysłany: 10 marca, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adirella wrote:
    Tsh 1.400, ale ft4 lekko powyżej normy mam 1.78 (a norma 0.93-1.7). Myślicie, że będzie transfer?

    Wydaje mi sie że nie jest to aż takie przekroczenie żeby sie nie odbył transfer :)


    Ja juz po wizycie łożysko sie dzwiglo z 2,5 cm na 3,9 cm więc jestem bardzo zadowolona plus bobas jest głowa w dół wiec wszystko póki co ok. :) wizyta za 3 tygodnie i bede sie umawiać na III prenatalne :)

    Lumira, Adirella, Malowybitna, mariposa_, Chmurka21, Yahu, Estera95, Fler lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2022

    👦
    ciężka oligospermia - brak przyczyny 🔴 hormony, genetyka,usg OK.
    👩
    torbiele w piersiach 🔴
    cykle regularne 27 dni potwierdzone owulacje, niski progesteron 7dpo
    hormony 3dc 🟢
    udrożniony jajowód🟢
    TSH 2,8 ➡️ Letrox25 🔴
    I INV 10 komórek ➡️ 3 ❄️4BA 2x2BB

    Transfer 4BA 💚
    6dpt beta 35 prog 29
    8dpt beta 112 prog 35,5
    12dpt Beta 513 prog 36,7

    Sanco - zdrowy chłopczyk
    👶🏻🧸♂️ 💙

    18.11 6,8 cm akrobaty 🏋‍♂️
    28.01 600g cudu 🧸
    15.04 2200 g misia 🐻

    🍀🍀🍀🍀

    age.png
  • Adirella Autorytet
    Postów: 1237 2825

    Wysłany: 10 marca, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Wydaje mi sie że nie jest to aż takie przekroczenie żeby sie nie odbył transfer :)


    Ja juz po wizycie łożysko sie dzwiglo z 2,5 cm na 3,9 cm więc jestem bardzo zadowolona plus bobas jest głowa w dół wiec wszystko póki co ok. :) wizyta za 3 tygodnie i bede sie umawiać na III prenatalne :)

    Aż nie chce mi się wierzyć, że to tak szybko leci 🫣🫣

    Sikoreczkaaa lubi tę wiadomość

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023
    Październik 2023 - wizyta w klinice Gameta Bydgoszcz

    Czynnik męski - kryptozoospermia (pojedncze plemniki)
    Czynnik żeński - Hashimoto i niedoczynność tarczycy, insulinooporność

    Pierwsza próba grudzień 2024 ❌️
    USG piersi wykazało niewielki guzek - badania w styczniu ✅
    I IVF 27.02.25 6x🥚 zamrożonych i czekają na małża 🥺
    II IVF - 28.08.25 23x🥚 + 4🥚 -> (2 doba) 14 🦠 -> 1x❄️4.2.2 -> PGT-a (30.09) ZDROWY 🥹
    17.11 transfer🍍-> 26.11 beta <0.2 😢
    III IVF - 26.02.26 16🥚 -> 4❄️
    31.03 transfer 🍍 -> 8.04 beta <0.2 😢
    7.05 histeroskopia - NK < 10%; brak stanu zapalnego
  • Malowybitna Autorytet
    Postów: 761 1354

    Wysłany: 10 marca, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    @Malowybitna mam znajomą, której dziecko przekręciło się głową w dół w 39tc. Miała już termin CC, a tu niespodzianka. Ćwiczyła namiętnie z youtube ćwiczenia wspierające obrót dziecka. Na moich zajęciach jogi dla ciężarnych też wspominali, że pozycja psa głową w dół pomaga dziecku się obrócić :)

    No ćwiczymy od wczoraj spinning babies, mam wrażenie, że dziś już jest inaczej ułożona, bo ruchy czuję poniżej pępka a wcześniej były bardziej po bokach. Ale za to mega zgaga od wczoraj, w nocy aż nie mogłam spać przez to :(

    Adirella myślę, że z takimi wynikami jak najbardziej dopuszcza Cię do transferu :)

    Sikoreczko super, że z bobaskiem wszystko w porządku i że łożysko się podniosło. Oby maluch był bardziej usłuchany i siedział już tak do końca 😄

    Yahu nieustannie trzymamy kciuki za tego małego wojownika 🥰

    starania od 2022
    🙍‍♀️'92
    AMH - 7,48
    ❌PCOS w obrazie usg
    ❌MTHTR A1298 homo
    ❌PAI hetero
    ✅homocysteina - 7
    ✅ASA, ANA1, ANA3, APS
    ✅KIR 4/5 brak 2DS5
    ✅HLA-C oboje C1
    ✅kariotyp
    ✅cd138
    🙍‍♂️'90
    ❌Koncentracja 2,1 mln/ml
    ✅Morfologia 4%
    ❌FSH - 15,64
    ✅kariotyp, CFTR, usg jąder

    I IVF (menopur 150, orgalutran)
    11.2024 - punkcja: 19 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️❄️

    12.12.24 FET I (CS) (estrofem, cyclogest, duphaston, clexane), 9w6d poronienie zatrzymane (8+2) 💔.

    4.8.25 🌈 FET II (CN) 6 dpt ⏸️, 7 dpt beta 55, 9 dpt beta 130, 12dpt beta 685 15 dpt beta 2389 23 dpt GS 1,55 cm, CRL 0,24 cm i ❤️, 7+4 CRL 1,49 cm, 9+1 CRL 2,65 cm, 11+4 5,2 cm, 12+5 prenatalne ✅,
    15+5 nifty: zdrowa dziewczynka 🩷🩷🩷

    age.png
  • Murena96 Autorytet
    Postów: 307 455

    Wysłany: 10 marca, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Wiem że jesteście bardziej doświadczone w tych sprawach. Pomożecie z interpretacja wyników nasienia męża?
    Screenshot-20260306-171141-Samsung-Notes.jpg


    Z ważnych informacji: posiada 4 letnia córkę, jest kierowcą zawodowym, nie pali, często niestety pije piwo (teraz przed badaniem 3 miesiące nie pił), ma nadwagę.

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 3482 4414

    Wysłany: 11 marca, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adirella baaardzo szybko. 😱

    Małowybitna mi na zgage pomagał kefir wieczorem przed snem :)

    Starania od 06.2022

    👦
    ciężka oligospermia - brak przyczyny 🔴 hormony, genetyka,usg OK.
    👩
    torbiele w piersiach 🔴
    cykle regularne 27 dni potwierdzone owulacje, niski progesteron 7dpo
    hormony 3dc 🟢
    udrożniony jajowód🟢
    TSH 2,8 ➡️ Letrox25 🔴
    I INV 10 komórek ➡️ 3 ❄️4BA 2x2BB

    Transfer 4BA 💚
    6dpt beta 35 prog 29
    8dpt beta 112 prog 35,5
    12dpt Beta 513 prog 36,7

    Sanco - zdrowy chłopczyk
    👶🏻🧸♂️ 💙

    18.11 6,8 cm akrobaty 🏋‍♂️
    28.01 600g cudu 🧸
    15.04 2200 g misia 🐻

    🍀🍀🍀🍀

    age.png
  • Adirella Autorytet
    Postów: 1237 2825

    Wysłany: 11 marca, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murena96 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Wiem że jesteście bardziej doświadczone w tych sprawach. Pomożecie z interpretacja wyników nasienia męża?
    Screenshot-20260306-171141-Samsung-Notes.jpg


    Z ważnych informacji: posiada 4 letnia córkę, jest kierowcą zawodowym, nie pali, często niestety pije piwo (teraz przed badaniem 3 miesiące nie pił), ma nadwagę.

    Ogólnie wydaje mi się, że te wyniki są dobre (porównując tutejsze problemy). Mąż powinien ograniczyć alkohol do zera podczas starań i wprowadzić więcej ruchu - zmiana trybu życia + jakaś suplementacja powinna bardzo szybko poprawić wyniki. To nie są jakieś bardzo kiepskie, ale jak zależy mu na przyszłym zdrowie dziecka (bo od niego też to zależy) to warto aby się wziął za to. Trzymam kciuki 🤞

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023
    Październik 2023 - wizyta w klinice Gameta Bydgoszcz

    Czynnik męski - kryptozoospermia (pojedncze plemniki)
    Czynnik żeński - Hashimoto i niedoczynność tarczycy, insulinooporność

    Pierwsza próba grudzień 2024 ❌️
    USG piersi wykazało niewielki guzek - badania w styczniu ✅
    I IVF 27.02.25 6x🥚 zamrożonych i czekają na małża 🥺
    II IVF - 28.08.25 23x🥚 + 4🥚 -> (2 doba) 14 🦠 -> 1x❄️4.2.2 -> PGT-a (30.09) ZDROWY 🥹
    17.11 transfer🍍-> 26.11 beta <0.2 😢
    III IVF - 26.02.26 16🥚 -> 4❄️
    31.03 transfer 🍍 -> 8.04 beta <0.2 😢
    7.05 histeroskopia - NK < 10%; brak stanu zapalnego
  • mariposa_ Autorytet
    Postów: 320 455

    Wysłany: 11 marca, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murena96 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Wiem że jesteście bardziej doświadczone w tych sprawach. Pomożecie z interpretacja wyników nasienia męża?
    Screenshot-20260306-171141-Samsung-Notes.jpg


    Z ważnych informacji: posiada 4 letnia córkę, jest kierowcą zawodowym, nie pali, często niestety pije piwo (teraz przed badaniem 3 miesiące nie pił), ma nadwagę.
    Jeżeli dałoby radę to zmniejszenie masy ciała może znacznie poprawić wyniki. Tłuszcz w ciele mężczyzny magazynuje estradiol (hormon żeński), przez co u mężczyzn z nadwagą powoduje przewagę tego hormonu.
    Skoro jest kierowcą zawodowym to zapewne przegrzewa jądra, co też może mieć wpływ na obniżone parametry.
    No i tak jak wspomniała @Adirella odstawienie alkoholu też może dużo pomóc, bo nawet piwkowanie jest szkodliwe, nie tylko w okresie starań.
    Jeżeli staracie się już dłuższy czas to warto zgłębić powyższe tematy.
    EDIT A co do interpretacji samych wyników to morfologia mogła by być lepsza. Nie ma dramatu, ale jeżeli dalej by się nie udawało, to powyższe rzeczy są do rozważenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca, 07:55

    Starania o pierwszego bąbla od 10.2025
    👩🏻'97 Insulinooporność
    - AMH 2,47
    - Insulina - 12,0 (HOMA 2,57)
    - TSH - 1,19
    - MTHFR (A1298) hetero, PAI-1/SERPINE1 hetero
    - KIR Bx, HLA-C C1
    🧔🏻‍♂️'92 Kryptozoospermia (0,50 mln/ml) - przyczyna wrodzona
    - USG poprawne
    - LH 6,32, FSH 5,61, estradiol 39,9, prolaktyna 24,10, testosteron 3,82, SHBG 15,70, testosteron wolny 21,50
    - kariotyp prawidłowy, CFTR polimorfizm 7T/9T, AZF nie wykryto mikrodelecji, HLA-C C1/C2

    09.04.2026 kwalifikacja do refundacji TFP Vitrolive
    14.04.2026 I stymulacja Bemfola 300, Ganirelix 0,25
    25.04.2026 punkcja 10 🥚 -> 6 MII -> ICSI -> 4 ☀️: 4AA, 4AB, 2 x 4BB

    30.04.2026 I ET 4AA🍍Cyclogest 2x1 💊
    Beta 6 DPT 7,31 -> 8 DPT 18,3 -> 10 DPT 25,9 -> 12 DPT 17,2 💔

    02.06.2026 II FET 4BB🍍CN Cyclogest 3x1, Acard 💊
    Beta 8 DPT 11,50 -> 10 DPT 9,04 💔

    Pozostaje ❄️ 4AB, 4BB
  • Dzika93 Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 11 marca, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Szukam pokrzepienia i nadzieji..
    Mąż rok temu wykonał pierwsze badanie nasienia - morfologia wyszła 0%, słaby ruch i aglutynacja I. Na plusie, ze jest duża ilość plemników
    Po roku ostatnio wykonał ponownie.. Po roku suplementacji - morfologia 1%, dalej słaby ruch, aglutynacja bez zmian.. No I tez na plus, ze sporo ich..
    Czy widzicie nadzieje na naturalna ciążę? Od prawie dwóch lat nic.. Urolog stwierdzil, ze są minimalne żylaki, ale sa tak male, ze nie powinny wpływać na te wyniki.
    Hormonalnie delikatnie obniżony testosteron, reszta w normie :(
    Na pokładzie synek prawie 3 letni związek pierwszego podejścia..

  • mariposa_ Autorytet
    Postów: 320 455

    Wysłany: 11 marca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzika93 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Szukam pokrzepienia i nadzieji..
    Mąż rok temu wykonał pierwsze badanie nasienia - morfologia wyszła 0%, słaby ruch i aglutynacja I. Na plusie, ze jest duża ilość plemników
    Po roku ostatnio wykonał ponownie.. Po roku suplementacji - morfologia 1%, dalej słaby ruch, aglutynacja bez zmian.. No I tez na plus, ze sporo ich..
    Czy widzicie nadzieje na naturalna ciążę? Od prawie dwóch lat nic.. Urolog stwierdzil, ze są minimalne żylaki, ale sa tak male, ze nie powinny wpływać na te wyniki.
    Hormonalnie delikatnie obniżony testosteron, reszta w normie :(
    Na pokładzie synek prawie 3 letni związek pierwszego podejścia..
    A robiliście posiewy na bakterie?

    Starania o pierwszego bąbla od 10.2025
    👩🏻'97 Insulinooporność
    - AMH 2,47
    - Insulina - 12,0 (HOMA 2,57)
    - TSH - 1,19
    - MTHFR (A1298) hetero, PAI-1/SERPINE1 hetero
    - KIR Bx, HLA-C C1
    🧔🏻‍♂️'92 Kryptozoospermia (0,50 mln/ml) - przyczyna wrodzona
    - USG poprawne
    - LH 6,32, FSH 5,61, estradiol 39,9, prolaktyna 24,10, testosteron 3,82, SHBG 15,70, testosteron wolny 21,50
    - kariotyp prawidłowy, CFTR polimorfizm 7T/9T, AZF nie wykryto mikrodelecji, HLA-C C1/C2

    09.04.2026 kwalifikacja do refundacji TFP Vitrolive
    14.04.2026 I stymulacja Bemfola 300, Ganirelix 0,25
    25.04.2026 punkcja 10 🥚 -> 6 MII -> ICSI -> 4 ☀️: 4AA, 4AB, 2 x 4BB

    30.04.2026 I ET 4AA🍍Cyclogest 2x1 💊
    Beta 6 DPT 7,31 -> 8 DPT 18,3 -> 10 DPT 25,9 -> 12 DPT 17,2 💔

    02.06.2026 II FET 4BB🍍CN Cyclogest 3x1, Acard 💊
    Beta 8 DPT 11,50 -> 10 DPT 9,04 💔

    Pozostaje ❄️ 4AB, 4BB
  • Dzika93 Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 11 marca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mariposa_ wrote:
    A robiliście posiewy na bakterie?
    Nie mieliśmy takich zaleceń.. Poza tym między czasie mąż miał z innych przyczyn antybiotykoterapie.. Dwa razy się zdarzyło. Oczywiście byl zachowany odstęp do kolejnego badania.. Dlatego też powtórka badania nasienia była aż po roku po pierwszym.

  • mariposa_ Autorytet
    Postów: 320 455

    Wysłany: 11 marca, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzika93 wrote:
    Nie mieliśmy takich zaleceń.. Poza tym między czasie mąż miał z innych przyczyn antybiotykoterapie.. Dwa razy się zdarzyło. Oczywiście byl zachowany odstęp do kolejnego badania.. Dlatego też powtórka badania nasienia była aż po roku po pierwszym.
    Znam przypadek, gdzie obecne bakterie e.coli w posiewie spowodowały spadek morfologii do 0%. Może warto zasięgnąć drugiej opinii specjalisty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca, 13:21

    Starania o pierwszego bąbla od 10.2025
    👩🏻'97 Insulinooporność
    - AMH 2,47
    - Insulina - 12,0 (HOMA 2,57)
    - TSH - 1,19
    - MTHFR (A1298) hetero, PAI-1/SERPINE1 hetero
    - KIR Bx, HLA-C C1
    🧔🏻‍♂️'92 Kryptozoospermia (0,50 mln/ml) - przyczyna wrodzona
    - USG poprawne
    - LH 6,32, FSH 5,61, estradiol 39,9, prolaktyna 24,10, testosteron 3,82, SHBG 15,70, testosteron wolny 21,50
    - kariotyp prawidłowy, CFTR polimorfizm 7T/9T, AZF nie wykryto mikrodelecji, HLA-C C1/C2

    09.04.2026 kwalifikacja do refundacji TFP Vitrolive
    14.04.2026 I stymulacja Bemfola 300, Ganirelix 0,25
    25.04.2026 punkcja 10 🥚 -> 6 MII -> ICSI -> 4 ☀️: 4AA, 4AB, 2 x 4BB

    30.04.2026 I ET 4AA🍍Cyclogest 2x1 💊
    Beta 6 DPT 7,31 -> 8 DPT 18,3 -> 10 DPT 25,9 -> 12 DPT 17,2 💔

    02.06.2026 II FET 4BB🍍CN Cyclogest 3x1, Acard 💊
    Beta 8 DPT 11,50 -> 10 DPT 9,04 💔

    Pozostaje ❄️ 4AB, 4BB
  • Dzika93 Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 11 marca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mariposa_ wrote:
    Znam przypadek, gdzie obecne bakterie e.coli w posiewie spowodowały spadek morfologii do 0%. Może warto zasięgnąć drugiej opinii specjalisty?
    Też słyszałam o takich przypadkach, ale wydaje mi się, że w momencie kiedy w ciągu roku mąż dwa razy bral antybiotyk, to i bakterie by wyleczyło.. 😞
    Fakt, faktem brał te antybiotyki z innej przyczyny, ale działanie antybiotyków ma właśnie między innymi pozbycie się bakterii typu e.coli.
    Nie pozostaje nam nic innego jak udać się z wszystkimi wynikami do kliniki.

  • Adirella Autorytet
    Postów: 1237 2825

    Wysłany: 11 marca, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzika93 wrote:
    Też słyszałam o takich przypadkach, ale wydaje mi się, że w momencie kiedy w ciągu roku mąż dwa razy bral antybiotyk, to i bakterie by wyleczyło.. 😞
    Fakt, faktem brał te antybiotyki z innej przyczyny, ale działanie antybiotyków ma właśnie między innymi pozbycie się bakterii typu e.coli.
    Nie pozostaje nam nic innego jak udać się z wszystkimi wynikami do kliniki.

    Nie tylko e.coli są jeszcze różne inne bakterie. Może warto zrobić posiew mykologiczny, na bakterie tlenowe i beztlenowe. To nie są ogromne pieniądze, a może się coś znajdzie :) powodzenia

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023
    Październik 2023 - wizyta w klinice Gameta Bydgoszcz

    Czynnik męski - kryptozoospermia (pojedncze plemniki)
    Czynnik żeński - Hashimoto i niedoczynność tarczycy, insulinooporność

    Pierwsza próba grudzień 2024 ❌️
    USG piersi wykazało niewielki guzek - badania w styczniu ✅
    I IVF 27.02.25 6x🥚 zamrożonych i czekają na małża 🥺
    II IVF - 28.08.25 23x🥚 + 4🥚 -> (2 doba) 14 🦠 -> 1x❄️4.2.2 -> PGT-a (30.09) ZDROWY 🥹
    17.11 transfer🍍-> 26.11 beta <0.2 😢
    III IVF - 26.02.26 16🥚 -> 4❄️
    31.03 transfer 🍍 -> 8.04 beta <0.2 😢
    7.05 histeroskopia - NK < 10%; brak stanu zapalnego
  • Dzika93 Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 11 marca, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adirella wrote:
    Nie tylko e.coli są jeszcze różne inne bakterie. Może warto zrobić posiew mykologiczny, na bakterie tlenowe i beztlenowe. To nie są ogromne pieniądze, a może się coś znajdzie :) powodzenia
    Na pewno warto, ale prawie po dwóch latach bezowocnych starań, to już jestem zmęczona szukania na własną rękę. Po ostatnich wynikach męża, doszłam do wniosku że pozostaje już chyba tylko klinika i niech nas pokierują co możemy dalej zrobić..
    Pierwsza ciąża za pierwszym podejściem, jeden strzal i mamy wspaniałego synka.. Walka trwa o rodzeństwo dla synka.. I co cykl wieczne rozczarowanie..

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 3482 4414

    Wysłany: 11 marca, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzika93 wrote:
    Na pewno warto, ale prawie po dwóch latach bezowocnych starań, to już jestem zmęczona szukania na własną rękę. Po ostatnich wynikach męża, doszłam do wniosku że pozostaje już chyba tylko klinika i niech nas pokierują co możemy dalej zrobić..
    Pierwsza ciąża za pierwszym podejściem, jeden strzal i mamy wspaniałego synka.. Walka trwa o rodzeństwo dla synka.. I co cykl wieczne rozczarowanie..

    Ja bym uderzyła do kliniki. Pokierują wami odpowiednio. Na wizyte u dobrego lekarza tez trzeba czekać wiec to też troche czasu. :)

    Dzika93 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2022

    👦
    ciężka oligospermia - brak przyczyny 🔴 hormony, genetyka,usg OK.
    👩
    torbiele w piersiach 🔴
    cykle regularne 27 dni potwierdzone owulacje, niski progesteron 7dpo
    hormony 3dc 🟢
    udrożniony jajowód🟢
    TSH 2,8 ➡️ Letrox25 🔴
    I INV 10 komórek ➡️ 3 ❄️4BA 2x2BB

    Transfer 4BA 💚
    6dpt beta 35 prog 29
    8dpt beta 112 prog 35,5
    12dpt Beta 513 prog 36,7

    Sanco - zdrowy chłopczyk
    👶🏻🧸♂️ 💙

    18.11 6,8 cm akrobaty 🏋‍♂️
    28.01 600g cudu 🧸
    15.04 2200 g misia 🐻

    🍀🍀🍀🍀

    age.png
‹‹ 177 178 179 180 181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ