X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)
Odpowiedz

Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)

Oceń ten wątek:
  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 541 816

    Wysłany: 6 maja, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Hej. Dołączę się do wątku. My pół roku temu azospermia, 3 miesiące clostilbegtyl, ale bez większych efektów bo były całe dwa plemniki zliczone w kropli i brak pozostałych parametrów, bo za mała ilość. Potem dostaliśmy 3 miesiące ovitrel jeden zastrzyk na tydzień i jest poprawa bo mamy 0.4 mln/ml! Zwiększamy ilość ovi do pół zastrzyku co dwa dni, zakupiłam mężowy pojedyncze suplementy na wzór profertilu tylko w nieco większych dawkach i dorzucimy do tego chyba omegę, kolejna kontrola za dwa miesiące. Poza małą ilością mieliśmy w sumie wszystkie % prawidłowe. Ruchu szybki 38%, wolny 8%, wolny plus szybki 46, wiec chyba jest super tylko ilość mała.

    Widzę, że dużo polecacie olej z czarnuszki a jakiej firmy? Czy to jest bardzo okropne do picia? 😏 Myślę może o takim w tabletkach?

    O kurczę, to super!
    U nas połączenie clo i ovitrelle, ale na razie badania hormonów nie są optymistyczne, wiec nie wiem :/ wam lekarz kazał badać hormony podczas brania tych leków?

    👩29l.
    👱‍♂️32l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    10cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Ekspertka
    Postów: 233 253

    Wysłany: 7 maja, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    O kurczę, to super!
    U nas połączenie clo i ovitrelle, ale na razie badania hormonów nie są optymistyczne, wiec nie wiem :/ wam lekarz kazał badać hormony podczas brania tych leków?

    Chmurko jak u Was hormony wyglądały?

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 541 816

    Wysłany: 7 maja, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Chmurko jak u Was hormony wyglądały?

    Na początku Testosteron jakoś 360, lh 1,5, fsh 3,6
    Po miesiącu kuracji testosteron 1200, lh 0,22 fsh 0,59, wiec testosteron powyżej normy, w lh i fsh ponizej

    👩29l.
    👱‍♂️32l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    10cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Ekspertka
    Postów: 233 253

    Wysłany: 7 maja, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    Na początku Testosteron jakoś 360, lh 1,5, fsh 3,6
    Po miesiącu kuracji testosteron 1200, lh 0,22 fsh 0,59, wiec testosteron powyżej normy, w lh i fsh ponizej

    U nas też te LH niskie mocno i testosteron w niskich normach.. za tydzień w środę idziemy do Androloga zobaczymy co powie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 08:52

  • Sikoreczkaaa Ekspertka
    Postów: 233 253

    Wysłany: 7 maja, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś powtórzone wyniki męskich hormonów. LH nisko, prolaktyna wysoko.. za tydzień wizyta to może coś więcej będziemy wiedzieć..

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 541 816

    Wysłany: 7 maja, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Dziś powtórzone wyniki męskich hormonów. LH nisko, prolaktyna wysoko.. za tydzień wizyta to może coś więcej będziemy wiedzieć..

    U nas prolaktyna akurat spoko. Jutro mąż ma wizytę, dam znac co i jak 🫣

    👩29l.
    👱‍♂️32l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    10cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Ekspertka
    Postów: 233 253

    Wysłany: 8 maja, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    U nas prolaktyna akurat spoko. Jutro mąż ma wizytę, dam znac co i jak 🫣

    Trzymam kciuki za pomyślna wizytę :)

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 541 816

    Wysłany: 8 maja, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkleję tu z innego wątku o wizycie męża


    Maz miał wizytę o 10, ale miałam pełne ręce roboty, wiec dopiero się odzywam.

    Niby lekarz zdziwiony, ze taki duży testosteron, powiedział „niby małe te jąderka, ale odpowiedz na stymulację bardzo duża” 🤪. Powiedział; ze lh i fsh poleciało na ryj, ze względu na zbyt duży przyrost testosteronu i teraz musimy go zbić i odbudować fsh. Wiec odstawiliśmy ovitrelle- to spoko, bo w sumie drogie dziadostwo, jak na 4x w miesiącu.
    A clo i anastrozol czy jakoś tak mieliśmy co drugi dzień, a teraz po pół tabletki.

    Maz hepi po wizycie, ja sama nie wiem, ale chyba może być 🤪

    👩29l.
    👱‍♂️32l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    10cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Ekspertka
    Postów: 233 253

    Wysłany: 8 maja, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    Wkleję tu z innego wątku o wizycie męża


    Maz miał wizytę o 10, ale miałam pełne ręce roboty, wiec dopiero się odzywam.

    Niby lekarz zdziwiony, ze taki duży testosteron, powiedział „niby małe te jąderka, ale odpowiedz na stymulację bardzo duża” 🤪. Powiedział; ze lh i fsh poleciało na ryj, ze względu na zbyt duży przyrost testosteronu i teraz musimy go zbić i odbudować fsh. Wiec odstawiliśmy ovitrelle- to spoko, bo w sumie drogie dziadostwo, jak na 4x w miesiącu.
    A clo i anastrozol czy jakoś tak mieliśmy co drugi dzień, a teraz po pół tabletki.

    Maz hepi po wizycie, ja sama nie wiem, ale chyba może być 🤪

    To dobrze że odczucia dobre! :) A kiedy chcecie robić ponowne badanie nasienia? :)

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 541 816

    Wysłany: 8 maja, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    To dobrze że odczucia dobre! :) A kiedy chcecie robić ponowne badanie nasienia? :)

    My mamy plan ustalony przez lekarza. Najpierw mieliśmy 2 badania nasienia w odstępie miesiąca. Oraz badanie hormonów, robiliśmy tez posiew nasienia. Z tymi wynikami udaliśmy się do androloga. Tam zalecenia: dieta, ruch godzinę dziennie, suple i stymulacja hormonalna. Za miesiąc kontrola hormonów i wizyta kontrolna, po 2 miesiącach znów kontrola hormonów, po 3 miesiącach hormony +nasienie.

    Sikoreczkaaa, elektro96 lubią tę wiadomość

    👩29l.
    👱‍♂️32l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    10cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 8 maja, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z jakiego miasta macie androloga ? My chyba będziemy musieli szukać kogoś innego

  • Sikoreczkaaa Ekspertka
    Postów: 233 253

    Wysłany: 8 maja, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Dobrze że lekarz ma na Was ,,plan" :)

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 541 816

    Wysłany: 8 maja, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igaiga wrote:
    A z jakiego miasta macie androloga ? My chyba będziemy musieli szukać kogoś innego

    Z Warszawy. Ale na razie nie mogę polecić, bo nie wiem jakie będą wyniki leczenia 🫣

    👩29l.
    👱‍♂️32l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    10cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 9 maja, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    Z Warszawy. Ale na razie nie mogę polecić, bo nie wiem jakie będą wyniki leczenia 🫣
    Ooo my też z Warszawy :) rozumiem, to czekam z Wami na wyniki :) oby były jak najlepsze

  • Sikoreczkaaa Ekspertka
    Postów: 233 253

    Wysłany: 10 maja, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj byliśmy zrobić drugie badanie przed wizytą u androloga. Ale musiało wyjść kiepsko bo nie zrobili morfologii.. dziś odbiór wyników prawdopodobnie.

    Człowiek liczył w sumie nie wiadomo na co że bez leczenia będzie jakiś cud chyba.. nic w środę mamy androloga. Zobaczymy..

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

  • elektro96 Autorytet
    Postów: 1314 3686

    Wysłany: 10 maja, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    My wczoraj byliśmy zrobić drugie badanie przed wizytą u androloga. Ale musiało wyjść kiepsko bo nie zrobili morfologii.. dziś odbiór wyników prawdopodobnie.

    Człowiek liczył w sumie nie wiadomo na co że bez leczenia będzie jakiś cud chyba.. nic w środę mamy androloga. Zobaczymy..
    Daj znać jak będziecie już mieć wyniki. A czy to będzie pierwsza wizyta u androloga? Wybacz, ale nie pamiętam.

    21 cs
    Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    10.05. - HSG ✅
    13.05. - dietetyk kliniczny
    23.05. - USG piersi
    Lipiec 2024 - kolejna kontrola nasienia


    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Życzę Ci, abyś wygrała tę wojnę, o której nikt nie wie.
    Bo czasem najtrudniejsze bitwy toczymy w samotności, a nasza siła tkwi w nadziei i wierze, płonącej gdzieś głęboko w naszym wnętrzu.” 🦋
  • Sikoreczkaaa Ekspertka
    Postów: 233 253

    Wysłany: 10 maja, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Daj znać jak będziecie już mieć wyniki. A czy to będzie pierwsza wizyta u androloga? Wybacz, ale nie pamiętam.

    Tak pierwsza. Dopiero niecałe 3 tyg. temu wyszło u męża że jest coś nie tak. Teraz powtarzaliśmy wyniki żeby się upewnić. Ale jak już na wstępie powiedzieli że morfologii nie zrobią to już wiemy że kiepsko będzie znów..

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 541 816

    Wysłany: 10 maja, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    My wczoraj byliśmy zrobić drugie badanie przed wizytą u androloga. Ale musiało wyjść kiepsko bo nie zrobili morfologii.. dziś odbiór wyników prawdopodobnie.

    Człowiek liczył w sumie nie wiadomo na co że bez leczenia będzie jakiś cud chyba.. nic w środę mamy androloga. Zobaczymy..


    Kochana, my mieliśmy podobnie. W sensie morfologia wyszła w dwóch badaniach, ale tez zrobiliśmy drugie badania po miesiącu i liczyłam, ze się poprawi chociaż lekko (bo wjechał sok pomidorowy, sport, suple). Ale niestety było gorzej, wiec wiem co czujesz. Lekarz stwierdził, mimo ze koncentracja z 1 badania była 7mln a z drugiego 3,5mln, to ze wyniki są porównywalne. Bo w całości było 16mln oraz 11 mln.
    Morfologia niby wyszła, ale dwa razy 0 procent. Wiech ech…
    A gdzie badaliscie? My dwa razy w bocianie, a teraz chcemy w invimed, ale to za 2 miesiące jakieś

    👩29l.
    👱‍♂️32l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    10cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Ekspertka
    Postów: 233 253

    Wysłany: 10 maja, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    Kochana, my mieliśmy podobnie. W sensie morfologia wyszła w dwóch badaniach, ale tez zrobiliśmy drugie badania po miesiącu i liczyłam, ze się poprawi chociaż lekko (bo wjechał sok pomidorowy, sport, suple). Ale niestety było gorzej, wiec wiem co czujesz. Lekarz stwierdził, mimo ze koncentracja z 1 badania była 7mln a z drugiego 3,5mln, to ze wyniki są porównywalne. Bo w całości było 16mln oraz 11 mln.
    Morfologia niby wyszła, ale dwa razy 0 procent. Wiech ech…
    A gdzie badaliscie? My dwa razy w bocianie, a teraz chcemy w invimed, ale to za 2 miesiące jakieś

    My w Angeliusie. U nas w 1ml było tylko 0,2 mln.. Wiec to naprawdę jest mało mało.. nie wiem czy nawet in vitro z tego wyjdzie :(

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 541 816

    Wysłany: 10 maja, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    My w Angeliusie. U nas w 1ml było tylko 0,2 mln.. Wiec to naprawdę jest mało mało.. nie wiem czy nawet in vitro z tego wyjdzie :(

    Słuchaj, 0.2 mln to całkiem dużo jeśli chodzi o in vitro. Znam przypadki, ze kilka plemników znaleziono i wyszło. Wiec głowa do góry ✊

    Sikoreczkaaa, elektro96 lubią tę wiadomość

    👩29l.
    👱‍♂️32l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    10cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ