X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)
Odpowiedz

Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)

Oceń ten wątek:
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 17 maja, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bez zmian. Po USG okazało się że wszystko jest ok. W lipcu mamy wizytę w klinice niepłodności. Jestem już nastawiona na in vitro. Może to i nawet lepiej, może się uda.. a tak to nie wiadomo ile zajęłoby nam leczenie.. teraz ten czas przeznacze na zrobienie badań genetycznych i na suplementacje :)

    Mam nadzieję że u Was kobietki też się wyklaruje :)

  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 17 maja, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    U nas bez zmian. Po USG okazało się że wszystko jest ok. W lipcu mamy wizytę w klinice niepłodności. Jestem już nastawiona na in vitro. Może to i nawet lepiej, może się uda.. a tak to nie wiadomo ile zajęłoby nam leczenie.. teraz ten czas przeznacze na zrobienie badań genetycznych i na suplementacje :)

    Mam nadzieję że u Was kobietki też się wyklaruje :)
    A czy jakieś leczenie, jeżeli chodzi o te poziomy hormonów?

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 17 maja, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    A czy jakieś leczenie, jeżeli chodzi o te poziomy hormonów?

    Mój mąż ma tylko prolaktyne podwyższona i LH I testosteron w dolnych granicach normy. Zdaniem naszej endo-androloga nie możliwe żeby to aż tak wpływało na wyniki bo mamy je tragiczne 0,2 mln w ml.. idziemy jeszcze na wszelki wypadek do innego polecanego androloga. A już teraz zaczynamy badania w tym genetyczne bo na nie długo trzeba czekać. W lipcu zrobimy znów badania nasienia przed wizytą i jak nic się nie zmieni to psychicznie nastawiam się na INV.

    elektro96, Chmurka21 lubią tę wiadomość

  • misza90 Przyjaciółka
    Postów: 94 178

    Wysłany: 31 maja, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    My w Angeliusie. U nas w 1ml było tylko 0,2 mln.. Wiec to naprawdę jest mało mało.. nie wiem czy nawet in vitro z tego wyjdzie :(

    U nas byly pojedyńcze plemniki w nasiebiu i udał sie za pierwszym razem transfer.. :)

    Chmurka21, NadiaaL lubią tę wiadomość

    Mąż kryptozoospermia, zamrożone plemniki, Pick-up 18.10 transfer odwołany - hiperstymulacja
    Mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
    27.12 Transfer 5 dniowej blastki
    30.12 beta 40 🥰
    1.09.2020 Blanka 🥳
    14.11.2022 FET 4.2.1 nieudany
    16.01.2023 FET 4.2.2
    7dpt 24,3 bhcg
    9 dpt 40,6
    11 dpt 48 :(
    22.04 transfer 4.22 i 3.22 🙏
    Transfer nieudany
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 31 maja, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misza90 wrote:
    U nas byly pojedyńcze plemniki w nasiebiu i udał sie za pierwszym razem transfer.. :)

    Dobrze słyszeć takie wiadomości. Póki co czarnuszka i profertil. Zmiany na pewno są w ilości nasienia.. zobaczymy w lipcu czy ruszyło coś z koncentracja.

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 3 czerwca, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat, drugi androlog z tym że też urolog wykrył żylaki 3 stopnia pierwsza androlog nawet ich nie zauważyła choc ona byla glownie endo wiec skupiła sie na hormonach chyba bardziej... Idziemy jeszcze do jednego androloga jak potwierdzi to będziemy operować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca, 20:57

  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 3 czerwca, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Odświeżam temat, drugi androlog z tym że też urolog wykrył żylaki 3 stopnia pierwsza androlog nawet ich nie zauważyła choc ona byla glownie endo wiec skupiła sie na hormonach chyba bardziej... Idziemy jeszcze do jednego androloga jak potwierdzi to będziemy operować.
    Kurcze, szok! A na poprzedniej wizycie u tamtej lekarki też było robione USG?

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 3 czerwca, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Kurcze, szok! A na poprzedniej wizycie u tamtej lekarki też było robione USG?

    Było lecz tylko jąder.. mąż dopytywał o żylaki na co odpowiedź była że jakby były to by Pana bolało. A tu nagle żylaki i to duże.. Ten androlog dziś sprawdziłem wszystko plus dół brzucha na usg czy nie ma torbieli żadnych.

    Musimy znaleźć jeszcze jednego androloga urologa żeby potwierdzić. Choć mój mąż zawsze mi mówił że on po lewej stronie czuje zgrubienie..

    Czekamy na kariotyp jeszcze. Badanie AZF wyszło czyste. Moje AMH jest też dość dobre więc tyle z plusów.

    mowmisiostro lubi tę wiadomość

  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 3 czerwca, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Było lecz tylko jąder.. mąż dopytywał o żylaki na co odpowiedź była że jakby były to by Pana bolało. A tu nagle żylaki i to duże.. Ten androlog dziś sprawdziłem wszystko plus dół brzucha na usg czy nie ma torbieli żadnych.

    Musimy znaleźć jeszcze jednego androloga urologa żeby potwierdzić. Choć mój mąż zawsze mi mówił że on po lewej stronie czuje zgrubienie..

    Czekamy na kariotyp jeszcze. Badanie AZF wyszło czyste. Moje AMH jest też dość dobre więc tyle z plusów.
    Wydaje mi się, że żylaki raczej rzadko dają objawy…
    Trzymam kciuki za dalszą diagnostykę. Czy kariotyp i AZF zlecił Wam androlog ?

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 4 czerwca, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Wydaje mi się, że żylaki raczej rzadko dają objawy…
    Trzymam kciuki za dalszą diagnostykę. Czy kariotyp i AZF zlecił Wam androlog ?

    Tak pierwszy androlog nam zlecił. :)

    elektro96 lubi tę wiadomość

  • mowmisiostro Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 4 czerwca, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczka w jakim mieście macie Androloga?

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 4 czerwca, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katowice :)

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 8 czerwca, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas aktualizacja. Duże żylaki ponad 4 mm z dodatnia probą Valsavy potwierdzone u dr. Targońskiego. Teraz tylko chcemy znaleźć kogoś kto robi zabieg mikrochirurgicznie i liczymy na cud. :)

  • Terten Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 8 czerwca, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Teraz tylko chcemy znaleźć kogoś kto robi zabieg mikrochirurgicznie i liczymy na cud. :)
    Ja robiłem w lutym u dr. Wolskiego. Ogólnie bez uwag.

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 8 czerwca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terten wrote:
    Ja robiłem w lutym u dr. Wolskiego. Ogólnie bez uwag.

    A są efekty w nasieniu?

  • Terten Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 9 czerwca, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    A są efekty w nasieniu?
    Nie wiem jeszcze :( Na koniec czerwca mam powtórzyć badania m.in. nasienie, testosteron. U mnie były 3st. obustronne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 07:58

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 9 czerwca, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terten wrote:
    Nie wiem jeszcze :( Na koniec czerwca mam powtórzyć badania m.in. nasienie, testosteron. U mnie były 3st. obustronne

    Daj proszę znać! Trzymam mocno kciuki za poprawę! :)


    A po operacji były jakieś komplikacje?

  • Terten Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 9 czerwca, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    A po operacji były jakieś komplikacje?
    Około tygodnia czułem dyskomfort ale do wytrzymania. 3 miesiące bez sportu i tak na prawdę tyle.
    Na 10 do kliniki, po 16 tego samego dnia już w domu.

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 9 czerwca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terten wrote:
    Około tygodnia czułem dyskomfort ale do wytrzymania. 3 miesiące bez sportu i tak na prawdę tyle.
    Na 10 do kliniki, po 16 tego samego dnia już w domu.

    To super :) dziękuję bardzo za informację. Człowiek taki pogubiony w tym wszystkim..

  • magnife Koleżanka
    Postów: 44 21

    Wysłany: 13 czerwca, 05:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W marcu zakończyliśmy leczenie ureaplasmy. W maju morfologia męża to 0%. Lekarz z kliniki i androlog twierdzą, że mogły się jeszcze plemniki „nie odrodzić” po antybiotyku, stąd tragiczny wynik. W porównaniu do tych rok jemu, gdzie mąż miał 4%. Wtedy to ja miałam niewyrównaną pracę tarczycy i przysadki a teraz karta uno reverse 🤬 Wyszedł testosteron poniżej normy i cynk. Androlog nie stwierdził żylaków, które mogą być znaczące. Mąż wczoraj dostał clo i leki na poprawę nasienia. Z jednej strony się cieszę, z drugiej boję, aby nie skończyło się na immunologii czy genetyce 😞 mnie czeka w tym miesiącu hsg a jeśli poprawią się trochę wyniki mężowi zaczynam też przygodę z lamettą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 05:37

    🙍🏾‍♀️28 🧔🏽‍♂️34

    starania od 2022
    ja: niedoczynność, hiperprolaktynemia (uregulowana)
    06.2024 hsg - drożne ✔️

    02.2024 leczenie ureaplasmy

    on: 02.2023 morfologia 4%
    05.2024 morfologia 0%
    testosteron poniżej normy
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ