X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)
Odpowiedz

Bardzo kiepskie wyniki nasienia a happyend :)

Oceń ten wątek:
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 13 czerwca, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magnife wrote:
    W marcu zakończyliśmy leczenie ureaplasmy. W maju morfologia męża to 0%. Lekarz z kliniki i androlog twierdzą, że mogły się jeszcze plemniki „nie odrodzić” po antybiotyku, stąd tragiczny wynik. W porównaniu do tych rok jemu, gdzie mąż miał 4%. Wtedy to ja miałam niewyrównaną pracę tarczycy i przysadki a teraz karta uno reverse 🤬 Wyszedł testosteron poniżej normy i cynk. Androlog nie stwierdził żylaków, które mogą być znaczące. Mąż wczoraj dostał clo i leki na poprawę nasienia. Z jednej strony się cieszę, z drugiej boję, aby nie skończyło się na immunologii czy genetyce 😞 mnie czeka w tym miesiącu hsg a jeśli poprawią się trochę wyniki mężowi zaczynam też przygodę z lamettą

    Trzymam kciuki! Clo pomaga niektórym mężczyzna więc może i Wam pomoże. Dołożyłabym suplementacje cynku. Czy bierzecie jakieś suple? Poza morfologia inne parametry ok?

    My mamy zabieg mikrochirurgiczny umówiony na 11 lipca. Proszę Boga żeby coś ruszyło po nim..

  • magnife Koleżanka
    Postów: 44 21

    Wysłany: 13 czerwca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Trzymam kciuki! Clo pomaga niektórym mężczyzna więc może i Wam pomoże. Dołożyłabym suplementacje cynku. Czy bierzecie jakieś suple? Poza morfologia inne parametry ok?

    My mamy zabieg mikrochirurgiczny umówiony na 11 lipca. Proszę Boga żeby coś ruszyło po nim..
    Trzymam kciuki! Mąż od zawsze suplementuje podstawowe suple. Teraz lekarz przepisał mu 3 leki z cynkiem, kompleksami witamin, na poszerzenie naczyń itd. Erlis, Liotomax, coś jeszcze no i clo. Oby ✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 09:52

    🙍🏾‍♀️28 🧔🏽‍♂️34

    starania od 2022
    ja: niedoczynność, hiperprolaktynemia (uregulowana)
    06.2024 hsg - drożne ✔️

    02.2024 leczenie ureaplasmy

    on: 02.2023 morfologia 4%
    05.2024 morfologia 0%
    testosteron poniżej normy
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 13 czerwca, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magnife wrote:
    Trzymam kciuki! Mąż od zawsze suplementuje podstawowe suple. Teraz lekarz przepisał mu 3 leki z cynkiem, kompleksami witamin, na poszerzenie naczyń itd. Erlis, Liotomax, coś jeszcze no i clo. Oby ✊

    Ja chyba przeszperałam cały internet jeżeli chodzi o leczenie mężczyzn. Wiec to w sumie jest ruletka. Jednym coś pomaga jedynym nie a i jeszcze potrzeba na to wszystko czasu.. Wiec musimy uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję że u nas się poprawi :)

    magnife lubi tę wiadomość

  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 13 czerwca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Ja chyba przeszperałam cały internet jeżeli chodzi o leczenie mężczyzn. Wiec to w sumie jest ruletka. Jednym coś pomaga jedynym nie a i jeszcze potrzeba na to wszystko czasu.. Wiec musimy uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję że u nas się poprawi :)
    Niestety to czekanie jest najgorsze… Spodziewałam się spektakularnych efektów po 3 miesiącach kuracji, a tutaj niestety rozczarowanie… 🙄 ostatnio dokopałam się do pracy naukowej, która mówiła o tym, że oczekiwanie na poprawę nasienia przy obniżonym testosteronie może trwać nawet do 2 lat. Trochę mnie to przeraziło 🙄

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 13 czerwca, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Niestety to czekanie jest najgorsze… Spodziewałam się spektakularnych efektów po 3 miesiącach kuracji, a tutaj niestety rozczarowanie… 🙄 ostatnio dokopałam się do pracy naukowej, która mówiła o tym, że oczekiwanie na poprawę nasienia przy obniżonym testosteronie może trwać nawet do 2 lat. Trochę mnie to przeraziło 🙄

    Ło panie.. :( jakby jeszcze nam kobietom nie cykał zegar biologiczny :(

    Ja mam nadzieje że u Nas testosteron też ruszy po zabiegu bo podobno żylaki też blokują testosteron z jąder.. ale to wszystko takie niewiadome.

  • Terten Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 czerwca, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Ja mam nadzieje że u Nas testosteron też ruszy po zabiegu bo podobno żylaki też blokują testosteron z jąder..
    Mi po zabiegu lekarz to samo powiedział:)

    Sikoreczkaaa lubi tę wiadomość

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 14 czerwca, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terten wrote:
    Mi po zabiegu lekarz to samo powiedział:)

    Daj proszę znać po wynikach! :)

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 637 930

    Wysłany: 20 czerwca, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Niestety to czekanie jest najgorsze… Spodziewałam się spektakularnych efektów po 3 miesiącach kuracji, a tutaj niestety rozczarowanie… 🙄 ostatnio dokopałam się do pracy naukowej, która mówiła o tym, że oczekiwanie na poprawę nasienia przy obniżonym testosteronie może trwać nawet do 2 lat. Trochę mnie to przeraziło 🙄

    O matko, serio? Ja z kolei czytałam, ze brać tego clo tez nie można bez końca, bo to wcale zdrowe nie jest

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 21 czerwca, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, kiedy teraz macie jakaś kontrolę?

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 637 930

    Wysłany: 21 czerwca, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Chmurka, kiedy teraz macie jakaś kontrolę?


    Niedługo, w lipcu, jakoś koło 10. Nie chce nawet o tym myśleć, bo czeka nas badanie hormonów, nasienia i wizyta, wiec domyślasz się, ze stres jest 😂
    Obecnie jesteśmy na wakacjach, wiec jeszcze tak na luzie 😂

    Widzę, ze wy również w lipcu 🫣

    Edit
    O kurcze, weszłam na chwile na zbiorowy wątek. Zmieniliście lekarza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca, 22:23

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 22 czerwca, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    Niedługo, w lipcu, jakoś koło 10. Nie chce nawet o tym myśleć, bo czeka nas badanie hormonów, nasienia i wizyta, wiec domyślasz się, ze stres jest 😂
    Obecnie jesteśmy na wakacjach, wiec jeszcze tak na luzie 😂

    Widzę, ze wy również w lipcu 🫣

    Edit
    O kurcze, weszłam na chwile na zbiorowy wątek. Zmieniliście lekarza?
    Byliśmy na konsultacji u naprotechnologa i mamy jeszcze podejrzenie infekcji, bo w nasieniu są komórki spermatogenezy i leukocyty… poprzedni lekarz nawet się nie zająknął na ten temat 🙄 także obawiam się, że okaże się, że zmarnowaliśmy ostatnie pół roku…
    Czekają nas posiewy. Do tego zmiana dawki z 1 tabl. co drugi dzień do 1/4 tabl. codziennie. Zobaczymy, co z tego wyniknie 😊
    Trzymam kciuki za Waszą kontrolę! Wiem doskonale jaki to stres, ale mam nadzieję, że pozytywnie się zaskoczycie wynikami 😘

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 22 czerwca, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Byliśmy na konsultacji u naprotechnologa i mamy jeszcze podejrzenie infekcji, bo w nasieniu są komórki spermatogenezy i leukocyty… poprzedni lekarz nawet się nie zająknął na ten temat 🙄 także obawiam się, że okaże się, że zmarnowaliśmy ostatnie pół roku…
    Czekają nas posiewy. Do tego zmiana dawki z 1 tabl. co drugi dzień do 1/4 tabl. codziennie. Zobaczymy, co z tego wyniknie 😊
    Trzymam kciuki za Waszą kontrolę! Wiem doskonale jaki to stres, ale mam nadzieję, że pozytywnie się zaskoczycie wynikami 😘

    Trzymam kciuki żeby to było to :) u nas w posiewach czysto ale wiem że warto jeszcze sprawdzić MUCHa bo w posiewach one nie wychodza.

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 637 930

    Wysłany: 22 czerwca, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Byliśmy na konsultacji u naprotechnologa i mamy jeszcze podejrzenie infekcji, bo w nasieniu są komórki spermatogenezy i leukocyty… poprzedni lekarz nawet się nie zająknął na ten temat 🙄 także obawiam się, że okaże się, że zmarnowaliśmy ostatnie pół roku…
    Czekają nas posiewy. Do tego zmiana dawki z 1 tabl. co drugi dzień do 1/4 tabl. codziennie. Zobaczymy, co z tego wyniknie 😊
    Trzymam kciuki za Waszą kontrolę! Wiem doskonale jaki to stres, ale mam nadzieję, że pozytywnie się zaskoczycie wynikami 😘

    My robiliśmy posiewy od razu z pierwszym badaniem, wyszły jakieś bakterie; ale kolonie nieliczne. Do tego tych komórek okrągłych było sporo; ale nasz lekarz to olał. Generalnie czytałam, ze jak nie ma jakiejś ultra ostrej infekcji, to leczenie może bardziej zaszkodzić niż pomoc, bo bakterie są wszędzie 🫣
    Ale trzymam kciuki za wasz nowy plan leczenia. ✊ czyli do tamtego lekarza już nie wracacie?

    W ogóle to podziwiam z tym cięciem tabletki na 4 😂 mój musi na pół i już psioczy. Aczkolwiek ponoć clo to jako tako się dzieli. Mój ma jeszcze ten letrozol i z tym jest ponoć masakra/

    Sikoreczka, co tam u was?

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 22 czerwca, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    My robiliśmy posiewy od razu z pierwszym badaniem, wyszły jakieś bakterie; ale kolonie nieliczne. Do tego tych komórek okrągłych było sporo; ale nasz lekarz to olał. Generalnie czytałam, ze jak nie ma jakiejś ultra ostrej infekcji, to leczenie może bardziej zaszkodzić niż pomoc, bo bakterie są wszędzie 🫣
    Ale trzymam kciuki za wasz nowy plan leczenia. ✊ czyli do tamtego lekarza już nie wracacie?

    W ogóle to podziwiam z tym cięciem tabletki na 4 😂 mój musi na pół i już psioczy. Aczkolwiek ponoć clo to jako tako się dzieli. Mój ma jeszcze ten letrozol i z tym jest ponoć masakra/

    Sikoreczka, co tam u was?
    Na ten moment do poprzedniego lekarza nie wracamy. Tutaj mieliśmy bardzo obszerny wywiad, dużo zleconych badań… Mąż jest dużo bardziej zadowolony. Lekarz wydaje sie zaangażowany. Zobaczymy co będzie dalej 😊
    Ja też się boje tego dzielenia tabletek 🤣 ona jest taka mała, a tu jeszcze na 4… 😭🤣

    Chmurka21 lubi tę wiadomość

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 22 czerwca, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Trzymam kciuki żeby to było to :) u nas w posiewach czysto ale wiem że warto jeszcze sprawdzić MUCHa bo w posiewach one nie wychodza.
    Teraz czytam na skierowaniu, że nasienie ma być też przebadane pod kątem Mykoplazmy i Ureaplazmy. Czyli chyba ok ? 🤔

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 22 czerwca, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Teraz czytam na skierowaniu, że nasienie ma być też przebadane pod kątem Mykoplazmy i Ureaplazmy. Czyli chyba ok ? 🤔

    To może macie jakieś inne. Z tego co czytałam to posiew nasienia głównie jest na bakterie tlenowe i beztlenowe a na mucha robią wymazy z cewki.. ale może z nasienia też robią.

  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 22 czerwca, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    To może macie jakieś inne. Z tego co czytałam to posiew nasienia głównie jest na bakterie tlenowe i beztlenowe a na mucha robią wymazy z cewki.. ale może z nasienia też robią.
    Ja też zawsze słyszałam o wymazie, ale doczytałam, że badanie z nasienia też jest możliwe 😊

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 637 930

    Wysłany: 23 czerwca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy w posiewie tlenowe, beztlenowe i grzyby 😂

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 447 385

    Wysłany: 23 czerwca, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w oczekiwaniu na zabieg na żylaki i potem (oby) efekty po planuje zrobić MUCHe u siebie, cytologie, test na trombofilie.. muszę coś robić bo inaczej oszaleje.. ;)

  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2503 6161

    Wysłany: 23 czerwca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Ja w oczekiwaniu na zabieg na żylaki i potem (oby) efekty po planuje zrobić MUCHe u siebie, cytologie, test na trombofilie.. muszę coś robić bo inaczej oszaleje.. ;)
    Ja też dostałam troszkę powera w związku z tym, że trochę mamy do zbadania. To chyba dobrze robi na głowę 😊

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ