X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Aga10 Ekspertka
    Postów: 130 58

    Wysłany: 10 października 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Przykro mi, że wogóle tu trafiłaś. No, ale skoro już jesteś, to proszę bardzo, rozgość się🙂. Prędzej czy później niemal wszystkim się udaje. Niemal, bo są pary, które przerywają starania.

    Ja wszystkiee suplementy brałam non stop. Przy antykach też i podczas stymulacji również. Odstawiłam je jakoś przed punkcją (poza kwasem foliowym i prenetal uno).

    Na, bodajże, wrześniowym wątku miesięcznym jest info, że te suplementy nie są wskazane przy transferze dla osób o wysokim wyniku komórek NK. Nie wiem, nigdy nie badałam tych komórek. Zapewne jednak dziewczyny mają rację.

    Ja miałam odroczony 5 transfer i to chyba nawet o 2 cykle. Więc zapewne organizm się już wypłukał z tych suplementów.

    Dzieki Baniusia za odpowiedz. Bylam dzis u GP zrobic badanie tych komorek NK ale nie wiedzial co to sa natural killers cells wiec nie wiem czy mi zrobia. Przy okazji zrobilam ANA 1, to badanie akurat znal :) Tu w Holandii jest generalnie ciezko z badaniami bo na wszystko musisz miec skierowanie, cos takiego jak prywatnie nie istnieje. Moj lekarz jest na szczescie wyrozumialy i mi wszystko robi ale znam tez takich co glupiej witaminy D nawet nie zrobia. W srode wizyta startowa i bede wiedziala czym mnie beda stymulowac.

  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 778 665

    Wysłany: 10 października 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Ja mam Ovaleap 187,5 j od czwartku plus od jutra Orgalutran . Mnie brzuch wczoraj zaczął lekko kłuć w ciągu dnia a teraz po wizycie jakby trochę bardziej odczuwam ale nadal jest to znośne. A Ty miałaś już podglad ? Jak sytuacja? Jakie masz AMH?
    Podglad mam w środę. Nie mam pojęcia jakie mam amh , klinika nie udzieliła mi informacji. Mieszkam w Niemczech i tu rzadko dostajesz wyniki do ręki. Ale skoro nic nie mówili to chyba w porządku jest. Ja zaczęłam w zeszła środę gonal a od wczoraj cetrotide . Śluz mam mega płodny już dziś. W pon planowo punkcja. Zobaczymy w środę co urosło

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Wow aż tyle?? Właśnie kojarzę ze miałaś duzo ale zapomniałam ze to taka ilość 🙈😉
    Czyli mroziloscie zarodki i komórki jajowe tez ?
    A i przypomnij mi proszę czy miałaś transfer świeży czy mrożony ?

    W moim stanie po punkcji nikt by mi świeżego transferu nie zrobił wiec był odroczony o jeden cykl, miało być o dwa, ale jajniki się pięknie zregenerowały i nie było na co czekać. Zamroziliśmy zarodki i komórki jajowe tez na wszelki wypadek, bo w tamtym momencie nie wyobrażałam sobie kolejnej stymulacji jeżeli byłoby niepowodzenie. :)

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 605 502

    Wysłany: 11 października 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jutro mam wizytę w klinice żeby ustalić plan stymulacji 🥚🥚😱

    Zadecydowaliśmy, że u mego małżona robimy trzy zastrzyki ovitrelle cała dawkę, i jak to nieszczęsne FSH trochę spadnie to za ok 6 tyg biopsja.

    Tak się zaniedbałam przez tą przygodę z rezonansami... Nie spodziewałam się, że to będzie tak szybko 😏

    Ananasova, Gmagda, Baniusia lubią tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Dziewczyny, jutro mam wizytę w klinice żeby ustalić plan stymulacji 🥚🥚😱

    Zadecydowaliśmy, że u mego małżona robimy trzy zastrzyki ovitrelle cała dawkę, i jak to nieszczęsne FSH trochę spadnie to za ok 6 tyg biopsja.

    Tak się zaniedbałam przez tą przygodę z rezonansami... Nie spodziewałam się, że to będzie tak szybko 😏

    To już niedługo ! 🙉 bierz się za siebie ! Dietka i witaminki !
    To będzie wszystko na świeżo ? :) czy jak zdecydowaliscie? I co na to lekarze ?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 11 października 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Dziewczyny, jutro mam wizytę w klinice żeby ustalić plan stymulacji 🥚🥚😱

    Zadecydowaliśmy, że u mego małżona robimy trzy zastrzyki ovitrelle cała dawkę, i jak to nieszczęsne FSH trochę spadnie to za ok 6 tyg biopsja.

    Tak się zaniedbałam przez tą przygodę z rezonansami... Nie spodziewałam się, że to będzie tak szybko 😏
    Polecam całkowite odstawienie cukru, żeby zadbać o jakość jajeczek 😊
    Masz 6 tygodni, czyli na pewno cały cykl przed Tobą, zdążysz się "podreperowac".
    I od razu garść ciążowych witaminek - u mnie jeszcze na kilka tygodni przed stymulacja było prenatal uno, prewenit b, witamin d. Chyba, że już coś łykasz.

    Krysia23 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie:
    Mały 1950g
    Wszystko ładnie, przepływy, łożysko.
    Tylko szyjka 2,8 , ale ponoć jest spoko i nic się nie dzieje, dalej jest długa 😌 bo norma dla 33tc to 1,5cm
    Kolejna wizyta za 2 tygodnie.

    Krysia23, Baniusia, lindalia lubią tę wiadomość

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 605 502

    Wysłany: 11 października 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    To już niedługo ! 🙉 bierz się za siebie ! Dietka i witaminki !
    To będzie wszystko na świeżo ? :) czy jak zdecydowaliscie? I co na to lekarze ?

    Zdaliśmy się całkowicie na dr Swolkienia. Robimy co nam każe 😁 zostajemy przy tej biopsji razem z punkcją. Dużo możemy zyskać, a straty jesteśmy gotowi ponieść. Ja w dalszym ciągu nie mogę się na sto procent przekonać do dawcy, więc jak się nie uda to zamrozimy jajeczka i wtedy może będę mieć inne podejście, przemyślimy na spokojnie, sprowadzimy takiego jakiego będziemy chcieli.

    Nie wiem jak oni wyliczyli te 6 tygodni. Bo wg mnie to 4-5 tygodni, bo właśnie jestem w okolicach owulacji, a chcą zacząć od następnego cyklu.

    Przygotowałam sobie miesiąc temu cały zestaw suplementów, brałam dwa tygodnie potem miałam kryzys. Ale ogólnie już od roku faszeruje się różnymi rzeczami.
    Na pewno wjedzie dieta mało cukru, dużo białka ;) lepiej krótko, niż w cale

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 11 października 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Dziewczyny, jutro mam wizytę w klinice żeby ustalić plan stymulacji 🥚🥚😱

    Zadecydowaliśmy, że u mego małżona robimy trzy zastrzyki ovitrelle cała dawkę, i jak to nieszczęsne FSH trochę spadnie to za ok 6 tyg biopsja.

    Tak się zaniedbałam przez tą przygodę z rezonansami... Nie spodziewałam się, że to będzie tak szybko 😏

    No proszę. Raz dwa pięć i jeszcze moze bedzie prezent na święta🤗🤗.

    Ta biopsja to będzie tese czy mtese?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 11 października 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Ja po wizycie:
    Mały 1950g
    Wszystko ładnie, przepływy, łożysko.
    Tylko szyjka 2,8 , ale ponoć jest spoko i nic się nie dzieje, dalej jest długa 😌 bo norma dla 33tc to 1,5cm
    Kolejna wizyta za 2 tygodnie.

    O to mnie zaskoczyłaś. Mój lekarz powiedział, że jak będzie 2,8 to kładziemy mnie do szpitala i obserwujemy. Mogłam też coś źle zrozumieć bo On mi sprzedaje takie informacje podczas USG. A podczas USG to ja się zachwycam Ingą😊
    Zresztą mam obecnie newiele dłuższą. No ciągle 3,2.

    Kawał chłopa już 😊. Ja znów schudłam. Na szczęście tylko 0,7 kg mniej na wadze. Tylko że ważyłam się mocno po południu, po obiedzie 😐.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2022, 21:14

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Aga10 Ekspertka
    Postów: 130 58

    Wysłany: 11 października 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Dziewczyny, jutro mam wizytę w klinice żeby ustalić plan stymulacji 🥚🥚😱

    Zadecydowaliśmy, że u mego małżona robimy trzy zastrzyki ovitrelle cała dawkę, i jak to nieszczęsne FSH trochę spadnie to za ok 6 tyg biopsja.

    Tak się zaniedbałam przez tą przygodę z rezonansami... Nie spodziewałam się, że to będzie tak szybko 😏

    Super 😊 To macie juz konkretny plan! Polecam rowniez olej lniany albo siemie lniane i oczywiscie dieta wysokobialkowa! Bede tuz przed Toba bo ja zaczynam za ok 4 tygodnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio ? Przy 2,8 cm do szpitala ?! Może na innym etapie tak. Może są normy dla każdego etapu ciąży.
    Ale mi na IP i moja lekarka mówiła, ze norma 1,5cm na tym etapie.
    @baniusia jak mała ładnie rośnie i przybiera to się kompletnie tą wagą nie przejmuj 🤍

    Kurde dziewczyny.
    Mam zrobioną grupę krwi Grupa dodatnia.
    Robili mi ją przed transferem 1,5 miesiąca razem z innymi badaniami i też z tymi przeciwciałami(przeciwciał nie stwierdzono oczywiście)
    Nigdy wcześniej nie miałam robionej grupy krwi.
    Potem moja lekarka do karty ciąży przepisała tą którą robili mi w klinice.
    Ostatnio na wizycie zapytałam o wynik grupy krwi, bo ze mam nie potwierdzony to mi mówi, żebym przy kolejnych badaniach sobie zrobiła, ale ja jak to ja zaraz panika, ze w ciąży grupy nie robiłam, ze może w labolatorium się pomylili i może jednak mam ujemną i ten konflikt, a na zastrzyk już za późno:( chyba sfiksowałam…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2022, 23:13

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 605 502

    Wysłany: 11 października 2022, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serologia to taka dziedzina, że na pewno laboratorium nie pomyliło, każdy wynik muszą sprawdzić dwie osoby ;)
    Grupa musi być "potwierdzona" do ewentualnego toczenia, ale i tak zawsze robi się próbę krzyżowa, więc nie ma bola żeby tu zaszła pomyłka.
    A konflikt serologiczny to chyba dopiero przy drugiej ciąży, i to pod warunkiem, że dziecko będzie dodatnie ;)

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 605 502

    Wysłany: 11 października 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No proszę. Raz dwa pięć i jeszcze moze bedzie prezent na święta🤗🤗.

    Ta biopsja to będzie tese czy mtese?

    Nie nakręcam się, choć to piękna wizja 😇

    Zdecydowaliśmy się na mTESE, daje nam największe szanse ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2022, 22:15

    Gmagda lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2022, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Serologia to taka dziedzina, że na pewno laboratorium nie pomyliło, każdy wynik muszą sprawdzić dwie osoby ;)
    Grupa musi być "potwierdzona" do ewentualnego toczenia, ale i tak zawsze robi się próbę krzyżowa, więc nie ma bola żeby tu zaszła pomyłka.
    A konflikt serologiczny to chyba dopiero przy drugiej ciąży, i to pod warunkiem, że dziecko będzie dodatnie ;)

    Wow ! Jesteś związana z tą dziedziną, ze tak to ogarniasz ładnie ?
    Dzięki za uspokojenie, ja mam chorą głowę ostatnio.

    Dziewczyny dziś namieszane czy SN czy CC.
    Dostałam skierowanie do ortopedy od lekarki mówi, ze on mi wystawi wskazanie do CC, a za dwa tygodnie na wizycie mamy mieć wybraną datę ciecia: od 38+4 może się zgodzić, a ja mam wątpliwości:
    Lekarka mi dziś naświetliła, ewentualną ciąże w bliźnie po cięciu, zrosty, kolejne ciąże to tez CC i większe ryzyko powikłań, jeżeli kiedyś by się okazało za x lat, ze potrzebna jest operacja, to po 2-3 cc jest dużo trudniej otwierać brzuch, nie ma się już takiego pola manewru, a ogólnie na ujastku jeżeli się coś dzieje zemna z dzieckiem to w ciągu 3 minut są w stanie zrobić mi CC.
    Ogólnie powiedziała mi tak:

    Zarówno poród SN jak i CC są przerąbane i czeka az ktoś wymyśli 3 alternatywę…

    Absolutnie nie namawia mnie ani na jedno ani na drugie. Myśle, ze załatwię skierowanie, a ostatecznie zobaczymy jaki młody będzie duży :( wolałabym żeby ktoś zdecydował za mnie…

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 11 października 2022, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Dziewczyny, jutro mam wizytę w klinice żeby ustalić plan stymulacji 🥚🥚😱

    Zadecydowaliśmy, że u mego małżona robimy trzy zastrzyki ovitrelle cała dawkę, i jak to nieszczęsne FSH trochę spadnie to za ok 6 tyg biopsja.

    Tak się zaniedbałam przez tą przygodę z rezonansami... Nie spodziewałam się, że to będzie tak szybko 😏
    Ale super, ze to tak szybko!! Teraz nawet się nie obejrzysz i zleci do biopsji :)
    Jak coś się zaczyna dziać to zawsze szybciej czas biegnie :))
    To dbaj o siebie teraz oby 🥚🥚 były jak najlepsze 😉
    I daj znać po wizycie jaka będzie stymulacja 😀

    Krysia23 lubi tę wiadomość

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 605 502

    Wysłany: 12 października 2022, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Wow ! Jesteś związana z tą dziedziną, ze tak to ogarniasz ładnie ?
    Dzięki za uspokojenie, ja mam chorą głowę ostatnio.

    Dziewczyny dziś namieszane czy SN czy CC.
    Dostałam skierowanie do ortopedy od lekarki mówi, ze on mi wystawi wskazanie do CC, a za dwa tygodnie na wizycie mamy mieć wybraną datę ciecia: od 38+4 może się zgodzić, a ja mam wątpliwości:
    Lekarka mi dziś naświetliła, ewentualną ciąże w bliźnie po cięciu, zrosty, kolejne ciąże to tez CC i większe ryzyko powikłań, jeżeli kiedyś by się okazało za x lat, ze potrzebna jest operacja, to po 2-3 cc jest dużo trudniej otwierać brzuch, nie ma się już takiego pola manewru, a ogólnie na ujastku jeżeli się coś dzieje zemna z dzieckiem to w ciągu 3 minut są w stanie zrobić mi CC.
    Ogólnie powiedziała mi tak:

    Zarówno poród SN jak i CC są przerąbane i czeka az ktoś wymyśli 3 alternatywę…

    Absolutnie nie namawia mnie ani na jedno ani na drugie. Myśle, ze załatwię skierowanie, a ostatecznie zobaczymy jaki młody będzie duży :( wolałabym żeby ktoś zdecydował za mnie…

    Troszkę moja droga zawodowa się otarła o laboratorium 😎

    Mam koleżankę, której bardzo zależało na porodzie SN, miała całą akcję, skurcze i po 12 godzinach porodu wzięli ją na cesarkę. Dziecko było duże i w ogóle nie wstawiało się w kanał. Do samego końca pytali ją o zgodę na CC. Była bardzo zadowolona z tego, że miała tą akcję porodową, mówiła, że nie miała potem problemów z pokarmem. Ogólnie to kobiety rodzą duże dzieci, to wszystko zależy od budowy ciała. Nie zawsze też ta waga, która wychodzi z USG potem się zgadza.
    Wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne 😁

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 12 października 2022, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Serologia to taka dziedzina, że na pewno laboratorium nie pomyliło, każdy wynik muszą sprawdzić dwie osoby ;)
    Grupa musi być "potwierdzona" do ewentualnego toczenia, ale i tak zawsze robi się próbę krzyżowa, więc nie ma bola żeby tu zaszła pomyłka.
    A konflikt serologiczny to chyba dopiero przy drugiej ciąży, i to pod warunkiem, że dziecko będzie dodatnie ;)
    W przypadku jak jest konflikt w pierwszej ciąży, podaję się immunoglobulinę zapobiegawczo w 27tc, w razie gdyby doszło do krwotoku wewnętrznego, aby przeciwciała matki nie zaczęły atakować dziecka. U mnie właśnie był konflikt i wykupowalam zastrzyki, dostałam je w okolicy 3trym.

    A przy drugiej i kolejnej ciąży jest trudniej, bo zastrzyki dostaje się kilka razy i te przeciwciała trzeba kontrolować co miesiąc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2022, 07:39

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 12 października 2022, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szyjki, to u mnie przy 2.5 idzie się albo do szpitala, albo zakłada się pessar w gabinecie, jeśli ciąża jest jeszcze nisko.
    A u Ciebie gmagda, powoli wypada żeby zaczęła się skracać 😄

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 605 502

    Wysłany: 12 października 2022, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    W przypadku jak jest konflikt w pierwszej ciąży, podaję się immunoglobulinę zapobiegawczo w 27tc, w razie gdyby doszło do krwotoku wewnętrznego, aby przeciwciała matki nie zaczęły atakować dziecka. U mnie właśnie był konflikt i wykupowalam zastrzyki, dostałam je w okolicy 3trym.

    A przy drugiej i kolejnej ciąży jest trudniej, bo zastrzyki dostaje się kilka razy i te przeciwciała trzeba kontrolować co miesiąc.

    A no w sumie tak ;)
    ale i tak szansa, że się lab pomylił jest znikoma, więc Magda, to ostatnie czym się powinnaś teraz martwić :)

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
‹‹ 576 577 578 579 580 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ