X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Mommy12 Przyjaciółka
    Postów: 115 123

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    To mi przypomniało moją siostrzenicę, która była karmiona mlekiem i też ciągle płakała i nie chciała spać. Wiem, że po zmianie mleka było dużo lepiej. Zaczęła nawet całe noce przesypiać.

    Może tak być, że mleko które dostaję zwyczajnie mu nie służy.

    Ponoć brzuszek do mleka przyzwyczaja się koło 2 tygodni.
    Nasz na samym modyfikowanym jest koło tygodnia.
    Mam wizytę położnej, pogadamy i może faktycznie zmiana mleka to jest jakieś rozwiązanie…

    LUTY - pierwsza procedura
    MARZEC - pierwszy i udany transfer 4BB
    LISTOPAD - synuś na świecie 🤍
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwasy znów poszły w górę. Jest ponad 32 😔.

    Rodzę dzien wcześniej- 02.01.2023 około 9:15.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Mam pytanie ponieważ przed świetami padł wyrok po roku starań o dziecko ze mój narzeczony ma azoospermie. Stad moje pytanie od czego zacząć? I czy jakieś badania można zrobic na NFZ? W sensie badania hormonalne i genetyczne jeśli tak to od kogo brałyście skierowania? Mieszkam w Rzeszowie wiec trochę na zadupiu zważając ze mamy jedna klinikę robiąca in vitro wiec nawet nie wiem czy w niej zaczynać z naszym problemem czy od razu nie uderzać do Warszawy żeby być pod jak najlepsza opieka. Dziękuje za wszystkie porady

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 621 513

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, bardzo mi przykro że Was to spotkało i to jeszcze w takim czasie.
    Z tego co wiem, to jak się leczy w Parensie w Rzeszowie, to i tak na punkcję i transfery jeździsz do Krakowa ;)

    W pierwszej kolejności zróbcie badania z krwi: FSH, LH, testosteron, estradiol, prolaktyna, TSH, to koszt ok 200 zł a już bardzo dużo powiedzą.
    Jak będą w normie możecie wykonać badania biochemiczne nasienia, fruktozę i alfa glukozydaze, one pozwalają stwierdzić czy nasieniowody są drożne.
    Co możecie zrobić "na oko" to badanie moczu po ejakulacji, jeśli będzie mętny, to powtórzcie takie badanie w laboratorium, możliwe, że plemniki gubią drogę.
    Na pewno lekarz będzie chciał wyniki badań genetycznych takich jak: kariotyp, mutacje mthfr i mutacje AZF, to już trochę droższa sprawa, bo koszt pod 2 tys, można się ubiegać o zrobienie ich na NFZ, ale to trwa, więc zależy czy zależy Wam na czasie.
    Z tymi badaniami umówcie się do androloga, bo na pierwszej wizycie Wam je zleci i każe przyjść z wynikami.
    Czy Twój narzeczony przechodził jakieś zabiegi w dzieciństwie?

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnych zabiegów nie przechodził. Jak zaczęliśmy się starać o dziecko to tylko mówił ze może on w ogóle jest bezpłodny bo kiedyś za dzieciaka chodził po płotach i raz spadł i ubił sobie jądra ale jak się pytałam czy był z tym u lekarza to mówił ze trochę bolało ale nigdzie nie był. Wątpię żeby to była przyczyna ale tak mu to w głowie zapadło. Jeśli chodzi o badania to bede kombinować jak się da żeby chociaż cześć wykonać na NFZ bo sama pracuje w służbie zdrowia. Chociaż wiadomo jak to jest czasem pracując u źródła ciężko tez coś załatwić ale bede wdzięczna za wszystkie pomysły jakie będziecie miały.

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Kwasy znów poszły w górę. Jest ponad 32 😔.

    Rodzę dzien wcześniej- 02.01.2023 około 9:15.
    Baniusia! Toż to za 5 dni!! I powitamy Inge 🥳 Cóż to będzie za cudowny prezent noworoczny ❤️
    Trzymaj się kochana do tego czasu ! Musi być dobrze !
    Jak się czujesz ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kamilja, witamy.

    @Krysia23 wszystko ładnie przedstawiła. Oczywiście, wszystkie te wymienione badania idzie zrobić na NFZ, tylko skierowania od specjalistów chyba trzeba mieć (o ile dobrze pamiętam). Np. Kariotyp, AZF, CTFR od genetyka.

    Tak się zastanawiam czy jak będziecie się starali o genetykę dla męża to od razu, przy okazji, nie postarać się o genetykę dla Ciebie. Jeśli masz możliwości, to tak bym zrobiła, bo raz że drogie a dwa, że długo się na nie czeka. A tak będziecie mieli komplet. Pamietajcie, że azoo u męża nie wyklucza jakiegoś problemu u Ciebie.

    @Ananasova, no ja wiem, że to tylko 1 dzień wstecz, ale stres mnie złapał straszny. Na szczęście mama moja będzie ze mną na sali operacyjnej. Mąż będziecie czekał na sali. Nie tyle na mnie co na córkę 😊.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Kara Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamilja wrote:
    Żadnych zabiegów nie przechodził. Jak zaczęliśmy się starać o dziecko to tylko mówił ze może on w ogóle jest bezpłodny bo kiedyś za dzieciaka chodził po płotach i raz spadł i ubił sobie jądra ale jak się pytałam czy był z tym u lekarza to mówił ze trochę bolało ale nigdzie nie był. Wątpię żeby to była przyczyna ale tak mu to w głowie zapadło. Jeśli chodzi o badania to bede kombinować jak się da żeby chociaż cześć wykonać na NFZ bo sama pracuje w służbie zdrowia. Chociaż wiadomo jak to jest czasem pracując u źródła ciężko tez coś załatwić ale bede wdzięczna za wszystkie pomysły jakie będziecie miały.

    My z mężem wszystkie badania mieliśmy na NFZ, w tym genetyczne. Dostaliśmy się do rzadowego programu prokreacji i w ramach tego mieliśmy za darmo i szybko bo w ciągu miesiąca były wszystkie wyniki. Nie wiem gdzie w twojej okolicy można z tego skorzystać bo my akurat jesteśmy z Poznania i szpital na Polnej obejmował ten program.

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 621 513

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/szpital-kopernika-program-prokreacyjny-krakow,20398.html

    https://www.su.krakow.pl/nasz-szpital/fundusze-europejskie/diagnostyka-leczenie-i-przeciwdzialanie-nieplodnosci

    Jest chyba coś takiego w uniwersyteckim szpitalu, ale jakbyście tam szli to musicie chyba mówić, że nie robiliście żadnych badań wcześniej.

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 621 513

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kara wrote:
    My z mężem wszystkie badania mieliśmy na NFZ, w tym genetyczne. Dostaliśmy się do rzadowego programu prokreacji i w ramach tego mieliśmy za darmo i szybko bo w ciągu miesiąca były wszystkie wyniki. Nie wiem gdzie w twojej okolicy można z tego skorzystać bo my akurat jesteśmy z Poznania i szpital na Polnej obejmował ten program.

    A jak tam u Was Kara? Dostaliście resztę wyników? Jaki teraz macie plan działania? ☺️

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Kara Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnio trochę się działo... Dostaliśmy resztę wyników genetycznych i wszystkie prawidłowe. Lekarz powiedział, że nie ma na co czekać tylko robimy TESE i będziemy mieli czarno na białym czy plemniki są. Termin mamy na 4 stycznia.

  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wszystkie porady ❤️ wszystko notuje i postaram się ruszyć po nowym roku. Będę was oczywiście informować.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Dziewczyny mam wreszcie !
    Beta 100!!🥳

    Czekamy i dzisiaj 😊 🍍🍍🍀🍀


    Ja czekam na anestezjologa. No jestem ciekawa jak to będzie, bo miałam kilka operacji kręgosłupa lędźwiowego i znieczulenie podpajęczynówkowe może się okazać nie dla mnie.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kara wrote:
    My z mężem wszystkie badania mieliśmy na NFZ, w tym genetyczne. Dostaliśmy się do rzadowego programu prokreacji i w ramach tego mieliśmy za darmo i szybko bo w ciągu miesiąca były wszystkie wyniki. Nie wiem gdzie w twojej okolicy można z tego skorzystać bo my akurat jesteśmy z Poznania i szpital na Polnej obejmował ten program.
    Do jakiego lekarza na Polnej chodzicie ?

  • Kara Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Polnej robilismy tylko badania. Teraz jesteśmy na Pastelowej u dr. Jędrzejczaka

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kara wrote:
    Na Polnej robilismy tylko badania. Teraz jesteśmy na Pastelowej u dr. Jędrzejczaka
    I robicie tese, czy mtese ? Bo moja koleżanka z mężem chodziła do niego jak jeszcze pracował na Polnej i wykonywał mtese. Jak to wygląda teraz w Pastelowej ?

  • Kara Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy zwykła tese. Mtese chyba też wykonuje tylko, że koszt jest o wiele wyższy i stwierdziliśmy że jeżeli plemniki są to mamy nadzieję że przy zwykłej się znajdą.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1137 300

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Ja czekam na anestezjologa. No jestem ciekawa jak to będzie, bo miałam kilka operacji kręgosłupa lędźwiowego i znieczulenie podpajęczynówkowe może się okazać nie dla mnie.

    Znieczulenie ogólne. Jeśli będzie czas to można próbować podpajęczynówkowe, ale na poziomie kręgosłupa lędzwiowego w przestrzeni L3-L4 (krótko mówiąc w pasie) mam bliznę a więc i bliznowce pod skórą.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 621 513

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Znieczulenie ogólne. Jeśli będzie czas to można próbować podpajęczynówkowe, ale na poziomie kręgosłupa lędzwiowego w przestrzeni L3-L4 (krótko mówiąc w pasie) mam bliznę a więc i bliznowce pod skórą.
    O kurczę, ale to będzie znieczulenie takie krótkie jak do punkcji np?

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 621 513

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kara wrote:
    U nas ostatnio trochę się działo... Dostaliśmy resztę wyników genetycznych i wszystkie prawidłowe. Lekarz powiedział, że nie ma na co czekać tylko robimy TESE i będziemy mieli czarno na białym czy plemniki są. Termin mamy na 4 stycznia.
    To trzymam kciuki 🤞🤞 i czekam na wieści 😉

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
‹‹ 617 618 619 620 621 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ