X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Lilla2 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 lutego 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozczarowanie wrote:
    U nas sytuacja idetlntyczna, też ten zespół podwyższone FSH , LH , testosteron po roku leczenia zastrzykami, tabletkami po których były podobno w normie gdzie lekarz przystąpił do biopsji m Tese. Niestety w dniu wyników nadzieja umarła ostatnia...

    Wysłałam zaproszenie

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 9 lutego 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mommy12, wysłałam zaproszenie 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Mommy12 Przyjaciółka
    Postów: 115 123

    Wysłany: 9 lutego 2023, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    @Mommy12, wysłałam zaproszenie 🙂

    Nie wiem jak zaakceptować … 🤯😬

    LUTY - pierwsza procedura
    MARZEC - pierwszy i udany transfer 4BB
    LISTOPAD - synuś na świecie 🤍
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 9 lutego 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mommy12 wrote:
    Nie wiem jak zaakceptować … 🤯😬

    Udało się nawiązać kontakt. 😊
    Wysłałam priv.

    Mommy12 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 9 lutego 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia, przyjmij proszę moje zapro. Chciałam Ci coś wysłać :)

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 10 lutego 2023, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Baniusia, przyjmij proszę moje zapro. Chciałam Ci coś wysłać :)

    Zaakceptowałam, przeczytałam, odpisałam 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 10 lutego 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem nowa na tym wątku i tak jak Wy zmagam się z podobnym problemem. Po roku starań i moich licznych badań okazało się, że problemem jest czynnik męski i mój mąż ma azospermie. Same zera. Dostałam jakby obuchem w głowę, nie mogę się pozbierać. Od razu umówiliśmy się do dr Wolskiego choć mamy prawie 500 km. W badaniu nasienia w novum po 3 tygodniach od pierwszego w osadzie jeden plemnik ruch postępowy i jeden ruch w miejscu. Genetyka wyszła ok. Hormony też Ok poza FSH - 20 przy normie do 12. Wolski mowi że patrząc na inne wyniki hormonalne nasze FSH nie jest niepokojące co mnie dziwi bo wszyscy mówią że wysokie FSH dobrze nie wróży. Rezonans jąder ok, Wolski do niczego w zasadzie się nie przyczepił i powiedział że korzystnie to wygląda. 21 lutego mamy biopsję igłową. Strasznie się boję. Nie biorę pod uwagę dawcy. Chcę mieć dziecko najbardziej na świecie, ale nie z obcym facetem, więc biopsja to nasza jedyna szansa. Boje się.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 11 lutego 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem nowa na tym wątku i tak jak Wy zmagam się z podobnym problemem. Po roku starań i moich licznych badań okazało się, że problemem jest czynnik męski i mój mąż ma azospermie. Same zera. Dostałam jakby obuchem w głowę, nie mogę się pozbierać. Od razu umówiliśmy się do dr Wolskiego choć mamy prawie 500 km. W badaniu nasienia w novum po 3 tygodniach od pierwszego w osadzie jeden plemnik ruch postępowy i jeden ruch w miejscu. Genetyka wyszła ok. Hormony też Ok poza FSH - 20 przy normie do 12. Wolski mowi że patrząc na inne wyniki hormonalne nasze FSH nie jest niepokojące co mnie dziwi bo wszyscy mówią że wysokie FSH dobrze nie wróży. Rezonans jąder ok, Wolski do niczego w zasadzie się nie przyczepił i powiedział że korzystnie to wygląda. 21 lutego mamy biopsję igłową. Strasznie się boję. Nie biorę pod uwagę dawcy. Chcę mieć dziecko najbardziej na świecie, ale nie z obcym facetem, więc biopsja to nasza jedyna szansa. Boje się.

    Witaj.
    Twoja sytuacja jest adekwatna do naszej. Genetyka Ok, usg Ok, hormony Ok poza nieco podwyższonym FSH. U nas chyba było około 18. Już nie pamiętam. Znaleziono u nas plemniki bez problemu w 1 biopsji tese i 2 biopsjach iglowych.

    Także głowa do góry🙂. Faktycznie wysokie FSH nie wróży nic dobrego, ale to raczej nowiny o wyniki powyżej, nie wiem, 40. Choć i przy takich bywało, że plemniki były. Może nie jakieś oszałamiające ilości, ale pamiętaj, że wystarczy jeden. Żywy. Może być bez ruchu.

    Daj znać po biopsji. 🍀🍀🍀

    Robiliście może Inhibinę B?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 11 lutego 2023, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Witaj.
    Twoja sytuacja jest adekwatna do naszej. Genetyka Ok, usg Ok, hormony Ok poza nieco podwyższonym FSH. U nas chyba było około 18. Już nie pamiętam. Znaleziono u nas plemniki bez problemu w 1 biopsji tese i 2 biopsjach iglowych.

    Także głowa do góry🙂. Faktycznie wysokie FSH nie wróży nic dobrego, ale to raczej nowiny o wyniki powyżej, nie wiem, 40. Choć i przy takich bywało, że plemniki były. Może nie jakieś oszałamiające ilości, ale pamiętaj, że wystarczy jeden. Żywy. Może być bez ruchu.

    Daj znać po biopsji. 🍀🍀🍀

    Robiliście może Inhibinę B?

    Dzięki za słowa wsparcia tak bardzo teraz potrzebne. Nie nie robiliśmy inhibiny. Wolski nic nie mówił żeby zrobić. Słyszałam, że wynik inhibiny o niczym nie przesądza więc lekarze nie zlecają, jeśli inne hormony są ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2023, 10:36

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 11 lutego 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Dzięki za słowa wsparcia tak bardzo teraz potrzebne. Nie nie robiliśmy inhibiny. Wolski nic nie mówił żeby zrobić. Słyszałam, że wynik inhibiny o niczym nie przesądza więc lekarze nie zlecają, jeśli inne hormony są ok.

    A gdzie się leczycie? Znaczy gdzie będziecie robić biopsję?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 11 lutego 2023, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    A gdzie się leczycie? Znaczy gdzie będziecie robić biopsję?

    W NOVUM u dr Wolskiego. Stwierdziłam że jak on nie pomoże to już nikt nie pomoże. Mamy 500 km i ogromne koszty, ale tonący brzytwy się chwyta. Mam nadzieję że znajdą plemniki. A Wy gdzie robiliście? I dlaczego mieliście 3 biopsje skoro już w pierwszej znaleźli plemniki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2023, 11:36

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 11 lutego 2023, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    W NOVUM u dr Wolskiego. Stwierdziłam że jak on nie pomoże to już nikt nie pomoże. Mamy 500 km i ogromne koszty, ale tonący brzytwy się chwyta. Mam nadzieję że znajdą plemniki. A Wy gdzie robiliście? I dlaczego mieliście 3 biopsje skoro już w pierwszej znaleźli plemniki?

    Pierwszą biopsję tese zrobiliśmy w Oviklinice. Było 3 i pół słomki. Po wykorzystaniu 3 słomek na 3 procedury zdecydowaliśmy się na 2 biopsję, aby mieć świeże plemniki na 4 procedurę. W tej biopsji plemników nie znaleziono. Znaczy embriolodzy nie znaleźli, patomorfolog w swojej próbce pobranej do badania histopatologicznego znalazł).

    Później przenieśliśmy się do Invicty. Zrobili mężowi biopsję iglową, aby mieć zamrożone plemniki tak na wszelki wypadek. Kiedy zaczęłam puata procedurę w tym samym dniu była moja punkcja I biopsja iglowa męża. Zrobiliśmy tak aby mieć świeżutkie jajeczka i świeżutkie plemniki, aby zwiększyć szansę na dobre zarodki. Właściwie zarodek. Bo był tylko jeden. Ale to był ten zarodek❤️.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 11 lutego 2023, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Pierwszą biopsję tese zrobiliśmy w Oviklinice. Było 3 i pół słomki. Po wykorzystaniu 3 słomek na 3 procedury zdecydowaliśmy się na 2 biopsję, aby mieć świeże plemniki na 4 procedurę. W tej biopsji plemników nie znaleziono. Znaczy embriolodzy nie znaleźli, patomorfolog w swojej próbce pobranej do badania histopatologicznego znalazł).

    Później przenieśliśmy się do Invicty. Zrobili mężowi biopsję iglową, aby mieć zamrożone plemniki tak na wszelki wypadek. Kiedy zaczęłam puata procedurę w tym samym dniu była moja punkcja I biopsja iglowa męża. Zrobiliśmy tak aby mieć świeżutkie jajeczka i świeżutkie plemniki, aby zwiększyć szansę na dobre zarodki. Właściwie zarodek. Bo był tylko jeden. Ale to był ten zarodek❤️.

    Podziwiam Was za wytwałość i cieszę się, że Wam się udało. Oby i u nas było podobnie, choć mam nadzieję, że w Novum uda się nam za pierwszym razem, bo nie będzie nas stać na kolejne podejścia 😪 A pòki jest choć cień nadziei jakoś się trzymam. Boję się, że nadzieja w końcu umrze, ale nie ma co myśleć pesymistycznie. Trzymajcie za nas proszę kciuki, żeby i nam się udało.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 11 lutego 2023, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Podziwiam Was za wytwałość i cieszę się, że Wam się udało. Oby i u nas było podobnie, choć mam nadzieję, że w Novum uda się nam za pierwszym razem, bo nie będzie nas stać na kolejne podejścia 😪 A pòki jest choć cień nadziei jakoś się trzymam. Boję się, że nadzieja w końcu umrze, ale nie ma co myśleć pesymistycznie. Trzymajcie za nas proszę kciuki, żeby i nam się udało.

    Na pocieszenie powiem Ci, że jak śledzę sobie wątki od lat, to niemal wszystkim się udało. Niektórym za 1 razem, innym za 3, 5 czy nawet 1. Jednym po kilku miesiącach a innym po kilku a nawet po kilkunastu latach. Rekordzistą walczyła, nie pamiętam dokładnie 11 lub 13 lat. Jednym się udało z biologicznym dzieckiem, inni zdecydowali się na adopcję komórki, zarodka czy nasienie dawcy.
    Na początku nalo kto godzi się z myślą o takiej opcji, ale wraz z nieudanymi procedurami to granica akceptacji się bardzo przesuwa.

    Trzymamy kciuki ✊️✊️🍀🍀😊😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 11 lutego 2023, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Na pocieszenie powiem Ci, że jak śledzę sobie wątki od lat, to niemal wszystkim się udało. Niektórym za 1 razem, innym za 3, 5 czy nawet 1. Jednym po kilku miesiącach a innym po kilku a nawet po kilkunastu latach. Rekordzistą walczyła, nie pamiętam dokładnie 11 lub 13 lat. Jednym się udało z biologicznym dzieckiem, inni zdecydowali się na adopcję komórki, zarodka czy nasienie dawcy.
    Na początku nalo kto godzi się z myślą o takiej opcji, ale wraz z nieudanymi procedurami to granica akceptacji się bardzo przesuwa.

    Trzymamy kciuki ✊️✊️🍀🍀😊😊

    Dzięki 😊 Mnie ta granica się nie przesunie. Szanuje i podziwiam osoby, które się na to zdecydowały, ale ja jestem pewna, że nie zaakceptowałabym tego i nie pokochałabym w pełni takiego dziecka. Nie zdecyduję się więc na dawce. Wolę zostać sama niż mieć dziecko z AID. Myślę że te granice u każdej z nas są inne. Mam nadzieję, że biopsja się uda i że wszystko będzie dobrze. Póki co walczymy. Odezwę się po biopsji mam nadzieję że z dobrymi wiadomościami 😊

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 11 lutego 2023, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Dzięki 😊 Mnie ta granica się nie przesunie. Szanuje i podziwiam osoby, które się na to zdecydowały, ale ja jestem pewna, że nie zaakceptowałabym tego i nie pokochałabym w pełni takiego dziecka. Nie zdecyduję się więc na dawce. Wolę zostać sama niż mieć dziecko z AID. Myślę że te granice u każdej z nas są inne. Mam nadzieję, że biopsja się uda i że wszystko będzie dobrze. Póki co walczymy. Odezwę się po biopsji mam nadzieję że z dobrymi wiadomościami 😊

    Podejrzewam, że każda z nas była przekonana, że nigdy się nie zdecyduje na dawce 😏
    Oczywiście do takiej decyzji trzeba dojrzeć, trzeba być pewnym tej decyzji i wiedzieć jakie konsekwencje to za sobą niesie, bo obawa, że nigdy się dziecka nie pokocha jest najmniejszym problemem w całej procedurze.
    Uważam, że żeby podjąć decyzję o dawcy, trzeba najpierw przeżyć żałobę po biologicznym dziecku, a następnie zagłębić się w temat, na anglojęzycznym Instagramie jest wiele profili edukujących na ten temat, np. dorosłych poczętych dzięki dawstwu, z polskich rzeczy jest podcast Naszego bociana, i przetłumaczone broszury "powiedzieć i rozmawiać".
    Trzeba uświadomić sobie, że pomimo, że wszystkie komórki twojego ciała będą krzyczeć "zostaw to w tajemnicy, tak będzie lepiej dla dziecka" to należy jak najszybciej dziecku powiedzieć o historii jego przyjścia na świat.

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 45 164

    Wysłany: 13 lutego 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ponownie,

    Problem azoospermia.
    My z narzeczonym jesteśmy na etapie "oczekiwania" na depozyt nasienia, ma się odbyć w marcu (doktor kazał od grudnia jeść suple i jakiś lek dla narzeczonego-nie pamiętam akurat nazwy ,ale coś związanego z podwyższeniem testosteronu-o ile dobrze pamiętam). We wcześniejszych badaniach nasienia było kilkadziesiąt plemników ale w osadzie i to bez ruchu. Dlatego zalecił jeszcze tą drogę, przez biopsją.
    Stąd moje pytanie.. jeśli w oddanym depozycie nie znajdziemy plemników które się nadają do zamrożenia, będzie biopsja.
    Czy możecie opisać jak wyglądała oraz jak długo dochodzi partner do siebie po takim zabiegu? Czy to jest jakiś dłuższy pobyt w szpitalu czy od razu wychodzi? Pewnie dowiem się od lekarza prowadzącego wszystkiego,ale wolałabym nastawiać narzeczonego na ten proces.

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 13 lutego 2023, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Witajcie ponownie,

    Problem azoospermia.
    My z narzeczonym jesteśmy na etapie "oczekiwania" na depozyt nasienia, ma się odbyć w marcu (doktor kazał od grudnia jeść suple i jakiś lek dla narzeczonego-nie pamiętam akurat nazwy ,ale coś związanego z podwyższeniem testosteronu-o ile dobrze pamiętam). We wcześniejszych badaniach nasienia było kilkadziesiąt plemników ale w osadzie i to bez ruchu. Dlatego zalecił jeszcze tą drogę, przez biopsją.
    Stąd moje pytanie.. jeśli w oddanym depozycie nie znajdziemy plemników które się nadają do zamrożenia, będzie biopsja.
    Czy możecie opisać jak wyglądała oraz jak długo dochodzi partner do siebie po takim zabiegu? Czy to jest jakiś dłuższy pobyt w szpitalu czy od razu wychodzi? Pewnie dowiem się od lekarza prowadzącego wszystkiego,ale wolałabym nastawiać narzeczonego na ten proces.

    A jaką biopsję masz na myśli? Biopsję iglową, biopsję tese, biopsję mtese?

    Jeśli chodzi o biopsję iglową to mój mąż mógłby się klas do niej codziennie. Sama biopsja trwa że 20 minut. Później godzinka leżenia i do domu. Informują o paracetamolu w przypadku bólu, ale mój mąż nic nie brał bo go nic nie bolało. W sumie następnego dnia mógłby iść do pracy. Wogole nie odczuł tej biopsji.

    Podobnie tese. Miał ją 2 razy. Trwa nieco dłużej bo że 30 minut. Po pierwszej profilaktycznie wziął paracetamol, ale Później już nic. Przy drugiej też nie brwl nic przeciwbolowego. Jedynie musiał przemywać ranę. Rana to ma okolo 1 cm długości. Generalnie też nie czuł, że miał biopsję, mógłby iść na kolejną bez problemu.

    Mtese nie mieliśmy. To niech się wypoqie ktoś doświadczony 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Bitterka Koleżanka
    Postów: 55 173

    Wysłany: 13 lutego 2023, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga10 wrote:
    Z 13 jajeczek zaplodnilo sie 7 i wszystkie przetrwaly do blastocysty wiec jak widac i pojedyncze plemniki daja rade! U nas niestety 2 transfery nieudane ale podejrzewam jest jakis problem u mnie plus moj wiek. Dlatego badamy immunologie zanim podejdziemy do kolejnego transferu. Glowa do gory! Bedzie dobrze

    Takie słowa dodają sił i otuchy ❤️.

    Pojedynczy żołnierze naprawdę są w stanie zaskoczyć. U nas finalnie wyszło tak samo (!!) 7 zarodków z ostatecznie 13 zapłodnionych komórek i teraz czekamy na transfer końcem lutego/początkiem marca ❤️.

    Starania od 2018r.

    👩88’ 🧑90’

    ♀️ Wszystko ok
    ♂️ Kryptozoospermia bez zdiagnozowanej przyczyny ❌
    (2022 - leczenie Clostilbegyt + Pentohexal, znikoma poprawa)

    I procedura ICSI:
    24.01.23 - początek stymulacji (2dc) Menopur + Orgalutran + Gonapeptyl + Duphaston
    2.02.23 - punkcja, pobrano 25🥚, zapłodniono 16🥚
    7.02.23 - mamy 7 ❄️(4BB, 5BB, 5BA x2, 4AA ❌, 4CB x2)
    2.03.23 - I transfer ❄️(4AA), cykl S (Estrofem, Cyclogest, Encorton)❌beta 0
    1.04.23 - II transfer ❄️(5BA)🤞
    6dpt ⏸, beta 27,60 | 10dpt - beta 109,80 | 12dpt - beta 227,80 | 16dpt - beta 1561,80 | 23dpt - beta 14096 | 28dpt - mamy 💓

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 13 lutego 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża bo biopsji mTese było tak, że leki przeciwbólowe wziął jeszcze tego samego dnia wieczorem, a później już nie było potrzeby.
    Największy problem sprawił nam opatrunek, bo powiedzieli, żeby ogolić jajka ale nie powiedzieli o pachwinach, a my na to nie wpadliśmy... A u nas w klinice używają jakichś turbo mocnych lepców, co po pobraniu krwi nie można ich oderwać, a on miał określone całe pachwiny tym, i ciągnęło to włosy.
    Rana też była jedna, taka na 1,5 cm od dołu. Całkowite zagojenie zajęło ok 3-4 tygodni.
    Dwa dni to było leżenie w łóżku, problem sprawiało schylanie się. Ale już po zdjęciu opatrunku po tych dwóch dniach było dobrze. Do pracy wrócił po 8 dniach.
    Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w suspensorium 😉

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
‹‹ 631 632 633 634 635 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ