X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 21 lutego 2023, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Baniusia, a czy jak histopatolodzy coś znajdą, to normalnie można zaczynać przygotowania do punkcji? Czy jest nadzieja, że jak coś znajdą, to materiału wystarczy do zapłodnienia? Wiem, że przy którejś biopsji miałaś taki przypadek, że dopiero histopatolodzy znaleźli plemniki. Co wtedy? Nie chcę się łudzić, ale jest mi tak ciężko, że wszędzie szukam choć iskierki nadziei.

    Historie par z tego forum pokazują, że jeśli doraźnie nic nie znaleziono to często gęsto po 3 tygodniach okazywało się, że jednak plemniki się znajdowały i pary startowały z procedurą. No ale wiadomo, że trzeba się nastawić na kazdy wynik.

    U nas to wyglądało tak, że w 1 biopsji były plemniki normalnie. Przed 2 biopsją zastosowano kurację Clo. U nas się nie sprawdziła. Podczas 2 biopsji nie znaleziono nic. Nic a nic. Ani żywego ani martwego. Z tej biopsji przekazano materiał do badania histopatologicznego. Histopatolog w przekazanym materiale plemniki znalazł.

    Nie mam pojęcia co histopatolog zrobił z przekazanym mu materiałem. My po tej biopsji przenieśliśmy się z mężem do innej kliniki. W nowej klinice znów zrobiono biopsję, tyle że iglową, gdzie plemniki znaleziono bez problemu. Nie były to zawrotne ilości, ale i nie oczekiwaliśmy milionów.

    Odpowiadając na Twoje pytanie: nie wiem czy po stwierdzeniu plemników przez histo można rozpocząć procedurę. Jeśli jesteście w Novum to myślę że tak. Domyślam się że Novum ma swojego histopatologa i co znajdzie to mrozi. Moja klinika przekazywała materiał na zewnątrz di badania histo. Ale nie wiem tego na pewno. Warto dryndnać do kliniki i zapytać się o to.

    anna lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Bezowa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 22 lutego 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    My już po biopsji. Doktor powiedział że mamy czekać 3 tygodnie na wynik, bo doraźnie pod mikroskopem nic nie znaleziono. Taka sama sytuacja u wszystkich 3 kobiet, ktòre dziś czekały na swoich mężów. Nie wiem czy jest jeszcze jakas nadzieja...

    W przypadku mojego męża tez tak było, że doraźnie nic nie znaleźli, a później histopatolog już coś znalazł. Na wizycie u ginekolog powiedziano nam że jeśli w wyniku histopatologicznym coś znaleziono to można próbować zapłodnić komórki jajowe. Ale nie raz jest tak że embriolodzy muszą się ich naszukac w pobranym materiale i oczywiście nie gwarantują sukcesu.
    Naszego przypadku novum nie chciało się podjąć ze względu na mutacje a inna też znana klinika po otrzymaniu wyników biopsji stwierdziła że to co pobrali nie nadaje się do zapłodnienia bo z dużą dozą pewności w materiale nie ma dojrzalych plemników tylko jakieś ich formy które do zapłodnienia się nie nadają.

    Azoospermia
    On i ona mutacją w genie CFTR

    2020rok - pojedyncze plemniki w nasieniu
    2021rok- decyzja o invitro z użyciem tych kilku plemnikow które miały być w nasieniu.
    06.2021- Oocyty pobrane a plemników brak.
    07.2021- Rozpoczęcie stymulacji M. przez ówczesnego lekarza ale bez efektów
    11.2021- m-tese w ówczesnej klinice. Nie znaleziono ani jednego plemnika
    03.2022- stymulacje u Wolskiego
    10.2022- m-tese w Novum z sukcesem
    2023- I wszystko po nic?
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 22 lutego 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezowa wrote:
    W przypadku mojego męża tez tak było, że doraźnie nic nie znaleźli, a później histopatolog już coś znalazł. Na wizycie u ginekolog powiedziano nam że jeśli w wyniku histopatologicznym coś znaleziono to można próbować zapłodnić komórki jajowe. Ale nie raz jest tak że embriolodzy muszą się ich naszukac w pobranym materiale i oczywiście nie gwarantują sukcesu.
    Naszego przypadku novum nie chciało się podjąć ze względu na mutacje a inna też znana klinika po otrzymaniu wyników biopsji stwierdziła że to co pobrali nie nadaje się do zapłodnienia bo z dużą dozą pewności w materiale nie ma dojrzalych plemników tylko jakieś ich formy które do zapłodnienia się nie nadają.

    I co zrobiliście? Nie próbujecie już niczego więcej?

  • Bezowa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 22 lutego 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze sugerują żeby albo poczekać albo wybrac dawce.
    Nie widzimy sensu w czekaniu, z wiekiem zrobiło się tylko gorzej, ten stan się raczej nie poprawi. Dokładając jeszcze nasze mutacje w genie CFTR-odpuściliśmy.
    Teraz przygotowujemy się do poczęcia dziecka z użyciem dawcy.

    Azoospermia
    On i ona mutacją w genie CFTR

    2020rok - pojedyncze plemniki w nasieniu
    2021rok- decyzja o invitro z użyciem tych kilku plemnikow które miały być w nasieniu.
    06.2021- Oocyty pobrane a plemników brak.
    07.2021- Rozpoczęcie stymulacji M. przez ówczesnego lekarza ale bez efektów
    11.2021- m-tese w ówczesnej klinice. Nie znaleziono ani jednego plemnika
    03.2022- stymulacje u Wolskiego
    10.2022- m-tese w Novum z sukcesem
    2023- I wszystko po nic?
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 27 lutego 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam nasze szczęśliwe azoo "ciężarówki" 😊?
    Wszystko dobrze?
    Po prenetalnych czy jeszcze przed?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 27 lutego 2023, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz cud się niestety zakończył tydzień temu 💔
    Zatrzymał się między 7 a 8 tygodniem

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 27 lutego 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Nasz cud się niestety zakończył tydzień temu 💔
    Zatrzymał się między 7 a 8 tygodniem

    Przykro mi 🥺
    Jak się trzymacie?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 27 lutego 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Nasz cud się niestety zakończył tydzień temu 💔
    Zatrzymał się między 7 a 8 tygodniem
    Bardzo mi przykro 😢 myślicie nad kolejna próba? Czy na razie się wstrzymujecie?

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 28 lutego 2023, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Przykro mi 🥺
    Jak się trzymacie?

    Już jest w miarę ok 🫠
    Będziemy się powoli przygotowywać do następnego transferu, może uda się już w maju.

    Baniusia lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 28 lutego 2023, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jestem nowa.
    U męża stwierdzona azoospermia,
    Genetyczne Ok,
    FSH 12.88 (0,95-11,95)
    Testosteron 6,99 (8,33 - 30,19)

    Reszta badań Ok.
    W dzieciństwie brak świnki, urazów jąder itp

    Teraz zdecydowaliśmy się na mikrotese poprzedzona stymulacja - clo i ana 1 tabletka naprzemiennie + zastrzyk ovitrelle raz w tygodniu.

    Jesteśmy po tygodniu kuracji, całość prawdopobnie będzie trwała 3 miesiące, co Miesiąca kontrola.

    1. Czy znacie przypadki par, którym się udało z podobnymi wynikami?
    2. Czy podchodząc do biopsji zastanawialiście się o ryzyku przeniesienia wady na dziecko?
    U nas geny Ok , ale boje się, o ewentualne przeniesienie azoo na potomka ;(
    3. Jak u waszych panów z poziomem testosteronu?
    Dostalismy rozpisana terapie zastępcza testosteronem po ewentualnej biopsji

    Do zabiegu mikrotesa bedziemy podchodzić w WarszAwie, kontynuacja leczenia w Trojmiescie.

  • Mommy12 Przyjaciółka
    Postów: 115 123

    Wysłany: 28 lutego 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna_mamba wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem nowa.
    U męża stwierdzona azoospermia,
    Genetyczne Ok,
    FSH 12.88 (0,95-11,95)
    Testosteron 6,99 (8,33 - 30,19)

    Reszta badań Ok.
    W dzieciństwie brak świnki, urazów jąder itp

    Teraz zdecydowaliśmy się na mikrotese poprzedzona stymulacja - clo i ana 1 tabletka naprzemiennie + zastrzyk ovitrelle raz w tygodniu.

    Jesteśmy po tygodniu kuracji, całość prawdopobnie będzie trwała 3 miesiące, co Miesiąca kontrola.

    1. Czy znacie przypadki par, którym się udało z podobnymi wynikami?
    2. Czy podchodząc do biopsji zastanawialiście się o ryzyku przeniesienia wady na dziecko?
    U nas geny Ok , ale boje się, o ewentualne przeniesienie azoo na potomka ;(
    3. Jak u waszych panów z poziomem testosteronu?
    Dostalismy rozpisana terapie zastępcza testosteronem po ewentualnej biopsji

    Do zabiegu mikrotesa bedziemy podchodzić w WarszAwie, kontynuacja leczenia w Trojmiescie.

    Hmm… to może ja się wypowiem.

    1: TSH nie jest na jakimś mega wysokim poziomie tylko trochę powyżej normy.
    Co lekarz chce uzyskać tą kuracja? Wzrost poziomu testosteronu?
    2: Jeżeli w jądrach znajda się plemniki to jest to Azoospermia obstrukcyjna wynikająca z niedrożności na jakimś poziomie, nie drąży się już później na jakim, wiec raczej ryzyka przeniesienia wady na dziecko nie ma tym bardziej, ze genetyka jest OK.
    3. Jeżeli chodzi o testosteron u mojego męża nie był na jakimś mega wysokim poziomie, ale był w normie nikt nigdy nie mówił nic o żadnej kuracji po biopsji, to się nie wypowiem.

    Trzymam kciuki za powodzenie .

    LUTY - pierwsza procedura
    MARZEC - pierwszy i udany transfer 4BB
    LISTOPAD - synuś na świecie 🤍
  • Mommy12 Przyjaciółka
    Postów: 115 123

    Wysłany: 28 lutego 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Już jest w miarę ok 🫠
    Będziemy się powoli przygotowywać do następnego transferu, może uda się już w maju.

    Bardzo mi przykro, trzymajcie się i dawaj znać co u was 🤍

    LUTY - pierwsza procedura
    MARZEC - pierwszy i udany transfer 4BB
    LISTOPAD - synuś na świecie 🤍
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 28 lutego 2023, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była mowa o kuracji testosteronem, ale badanie 3 miesiące po biopsji wykazało, że jego poziom jest wystarczający, mamy teraz kontrolować co rok, bo sama azoospermia (bardziej to dlaczego ona jest) może powodować, że testosteronu może być za mało.
    Ogólnie to 3 miesiące po biopsji i kuracji hormonalnej, wszystkie hormony wróciły do stanu "sprzed" 🥲

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 1 marca 2023, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mommy12 wrote:
    Hmm… to może ja się wypowiem.

    1: TSH nie jest na jakimś mega wysokim poziomie tylko trochę powyżej normy.
    Co lekarz chce uzyskać tą kuracja? Wzrost poziomu testosteronu?
    2: Jeżeli w jądrach znajda się plemniki to jest to Azoospermia obstrukcyjna wynikająca z niedrożności na jakimś poziomie, nie drąży się już później na jakim, wiec raczej ryzyka przeniesienia wady na dziecko nie ma tym bardziej, ze genetyka jest OK.
    3. Jeżeli chodzi o testosteron u mojego męża nie był na jakimś mega wysokim poziomie, ale był w normie nikt nigdy nie mówił nic o żadnej kuracji po biopsji, to się nie wypowiem.

    Trzymam kciuki za powodzenie .


    ********
    ********
    1. Kuracja poprzedza mikrotese, według lekarza stymuluje organizm do większej produkcji plemników.
    2. Ok
    3. U nas lek kazał zbadać testosteron wolny i całkowity.
    wyniki są bliższe dolnej granicy normy, według lekarza
    W tym wieku - 30lat tak niski testosteron grozi zawałem, udarem, dlatego zalecił terapie zastępcza

  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 1 marca 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, strasznie się denerwuję. 21 lutego mieliśmy biopsję. W materiale doraźnym nic nie znaleziono, mieliśmy czekać 3 tygodnie na wyniki histopatologii- sam doktor tak powiedział. Tymczasem mąż dziś (po tygodniu od biopsji) dostał maila z Novum, że jutro Wolski będzie dzwonił do niego omówić wyniki, bo niby już są, ale nic nam nie wysłali, tylko lekarz ma do niego jutro dzwonić. Strasznie się denerwuje- dlaczego tak szybko.... Nie wiem czy to dobry znak czy zły. Miały być 3 tygodnie, a jest tydzień- tak się denerwuję, że chyba dziś nie zasnę. Miała ktòraś z Was taką sytuację?

  • Aga10 Ekspertka
    Postów: 130 58

    Wysłany: 1 marca 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Nasz cud się niestety zakończył tydzień temu 💔
    Zatrzymał się między 7 a 8 tygodniem
    Krysia tak mi przykro 😞 Macie jeszcze duzo zarodkow wiec będzie dobrze!

  • aga_m Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 1 marca 2023, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Dziewczyny, strasznie się denerwuję. 21 lutego mieliśmy biopsję. W materiale doraźnym nic nie znaleziono, mieliśmy czekać 3 tygodnie na wyniki histopatologii- sam doktor tak powiedział. Tymczasem mąż dziś (po tygodniu od biopsji) dostał maila z Novum, że jutro Wolski będzie dzwonił do niego omówić wyniki, bo niby już są, ale nic nam nie wysłali, tylko lekarz ma do niego jutro dzwonić. Strasznie się denerwuje- dlaczego tak szybko.... Nie wiem czy to dobry znak czy zły. Miały być 3 tygodnie, a jest tydzień- tak się denerwuję, że chyba dziś nie zasnę. Miała ktòraś z Was taką sytuację?


    Ja nie pomogę, bo u nas tak nie było- mieliśmy czekać 3 tygodnie i po 3 tygodniach do nas zadzwonili. Daj znać jutro co powiedział Wolski.

    anna lubi tę wiadomość

  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 2 marca 2023, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna_mamba wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem nowa.
    U męża stwierdzona azoospermia,
    Genetyczne Ok,
    FSH 12.88 (0,95-11,95)
    Testosteron 6,99 (8,33 - 30,19)

    Reszta badań Ok.
    W dzieciństwie brak świnki, urazów jąder itp

    Teraz zdecydowaliśmy się na mikrotese poprzedzona stymulacja - clo i ana 1 tabletka naprzemiennie + zastrzyk ovitrelle raz w tygodniu.

    Jesteśmy po tygodniu kuracji, całość prawdopobnie będzie trwała 3 miesiące, co Miesiąca kontrola.

    1. Czy znacie przypadki par, którym się udało z podobnymi wynikami?
    2. Czy podchodząc do biopsji zastanawialiście się o ryzyku przeniesienia wady na dziecko?
    U nas geny Ok , ale boje się, o ewentualne przeniesienie azoo na potomka ;(
    3. Jak u waszych panów z poziomem testosteronu?
    Dostalismy rozpisana terapie zastępcza testosteronem po ewentualnej biopsji

    Do zabiegu mikrotesa bedziemy podchodzić w WarszAwie, kontynuacja leczenia w Trojmiescie.

    Moim zdaniem Wasze wyniki są bardzo dobre. FSH nie jest dużo podwyższone, a to najważniejsze. Testosteron da się podnieść lekami. Będzie dobrze. Zastanawiam się tylko, dlaczego od razu robicie mTESE, zamiast zwykłej biopsji, bo szanse na znalezienie plemnikow przy takich wynikach są duże.

  • Mommy12 Przyjaciółka
    Postów: 115 123

    Wysłany: 2 marca 2023, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Moim zdaniem Wasze wyniki są bardzo dobre. FSH nie jest dużo podwyższone, a to najważniejsze. Testosteron da się podnieść lekami. Będzie dobrze. Zastanawiam się tylko, dlaczego od razu robicie mTESE, zamiast zwykłej biopsji, bo szanse na znalezienie plemnikow przy takich wynikach są duże.

    My tez robiliśmy odrazu mtese mimo tego, ze wyniki tez były dobre.
    My chcieliśmy zrobić to raz a porządnie.

    LUTY - pierwsza procedura
    MARZEC - pierwszy i udany transfer 4BB
    LISTOPAD - synuś na świecie 🤍
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 2 marca 2023, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mommy12 wrote:
    My tez robiliśmy odrazu mtese mimo tego, ze wyniki tez były dobre.
    My chcieliśmy zrobić to raz a porządnie.

    Rozumiem. Nam lekarz w zasadzie nie dał wyboru. Powiedział, że zaczniemy od igłowej, bo sytuacja wygląda korzystnie, ale widzę, że każdego z naszych mężów leczą innym schematem. Oby tylko skutecznie.

‹‹ 633 634 635 636 637 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ