X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 2 marca 2023, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Rozumiem. Nam lekarz w zasadzie nie dał wyboru. Powiedział, że zaczniemy od igłowej, bo sytuacja wygląda korzystnie, ale widzę, że każdego z naszych mężów leczą innym schematem. Oby tylko skutecznie.

    Iglowa biopsja to bardzo dobry pomysł przy waszych wynikach. U mojego męża odbiegało nieco od normy FSH I LH. W biopsji igłowej, bez żadnych kuracji, bez problemu znaleziono plemniki. I za pierwszym razem i za drugim. W lewym jądrze mało ich było, w prawym więcej. Ile by ich nie było ten jeden najważniejszy się tam znalazł 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 2 marca 2023, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż już po konsultacji z Wolskim. Powiedział, że nie ma komórek nowotworowych, znaleźli plemniki, ale słabiutkie i zdaniem Wolskiego nie nadają sie do rozrodu. Mówi, że nie wie, czemu tak jest, bo wszystko normalnie zachodzi, tylko na pewnym etapie jest blokada i plemniki nie dojrzewają. Ale wiecie jak to facet z facetem się dogada... Mòj mąż nawet nie zapytał na jakim poziomie ta blokada wg skali Johnsona, bo on nawet nie wiedział, że taka skala istnieje. Tak więc nie znam szczegółów. Nie wiem kiedy dostaniemy wynik na papierze, bo raczej nie chcą wysyłać, tylko osobiście trzeba, a mamy 500 km do Novum. Jutro zadzwonimy i poprosimy.
    Wolski kazał czekać 3 miesiące na wygojenie jąder, potem stymulacja i biopsja że skalpelem, ale oczywiście mòj mąż nie wie czy TESE czy mTESE bo doktor powiedział tylko, że ze skalpelem. Nie wiem Dziewczyny czy jest sens robić sobie jakiekolwiek nadzieję i czy stymulacja w ogóle coś pomoże...

  • Truskawka311220 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 2 marca 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było ale jestem już po transferze i w 9 dniu beta wynosiła 200. Z tej radości nie spytałam lekarza co mam zrobić jeśli przyjmuje progesteron a mam jutro rano oznaczyć poziom z krwi. Mam nie brać rano i wziąć po badaniu? Jak Wy robiłyście?

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 3 marca 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było ale jestem już po transferze i w 9 dniu beta wynosiła 200. Z tej radości nie spytałam lekarza co mam zrobić jeśli przyjmuje progesteron a mam jutro rano oznaczyć poziom z krwi. Mam nie brać rano i wziąć po badaniu? Jak Wy robiłyście?

    A jak zrobisz to będzie dobrze. Jeśli weźmiesz progesteron to powiedz lekarzowi, że wynik jest po progu. Jak nie weźmiesz to powiedz, że wynik jest przed tabletką.

    Ja osobiście polecam wziąć. Chodzi o to, aby sprawdzić, czy na lekach masz wystarczający poziom progesteronu (dopóki sama nie zaczniesz go produkować).

    No i ogromne gratulacje 😊😊💕💕
    Czekamy teraz na serduszko 🍀

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 3 marca 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi lekarz też mówił, że to bez różnicy bo biorę dużo.

    Dostaliśmy wyniki badania płci, była dziewczynka 🥺

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 4 marca 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy wyniki. Udało się dostać na maila. Wolski mòwił mężowi, że znaleźli plemniki, ale są słabiutkie i niezdolne do rozrodu. Tymczasem w wyniku napisano, że stwierdzono zachowany proces spermatogenezy z nielicznymi spermatydami. Plemnikòw nie znaleziono. Mierny wzrost komórek Leydiga. No i poziom spermatogenezy zatrzymuje się na poziomie 5-6. Nie wiem czy z takiego poziomu udało się kiedyś komuś uzyskać plemniki? Mnie się to wydaje wynik beznadziejny, bo plemniki są chyba dopiero od poziomu 8 😢

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 4 marca 2023, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Mamy wyniki. Udało się dostać na maila. Wolski mòwił mężowi, że znaleźli plemniki, ale są słabiutkie i niezdolne do rozrodu. Tymczasem w wyniku napisano, że stwierdzono zachowany proces spermatogenezy z nielicznymi spermatydami. Plemnikòw nie znaleziono. Mierny wzrost komórek Leydiga. No i poziom spermatogenezy zatrzymuje się na poziomie 5-6. Nie wiem czy z takiego poziomu udało się kiedyś komuś uzyskać plemniki? Mnie się to wydaje wynik beznadziejny, bo plemniki są chyba dopiero od poziomu 8 😢

    Wy nie mieliście żadnej terapii hormonalnej wcześniej ?

    Był tu przypadek, że ktoś miał taki poziom spermatogenezy, ale nie pamiętam kto i kiedy 😔 jak przeleciał wątek to powinnaś znaleźć 🙃

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 4 marca 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Wy nie mieliście żadnej terapii hormonalnej wcześniej ?

    Był tu przypadek, że ktoś miał taki poziom spermatogenezy, ale nie pamiętam kto i kiedy 😔 jak przeleciał wątek to powinnaś znaleźć 🙃

    Nie mieliśmy wcześniej terapii hormonalnej. Dopiero teraz będziemy mieć i kolejna biopsja.

  • Mommy12 Przyjaciółka
    Postów: 115 123

    Wysłany: 5 marca 2023, 02:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka311220 wrote:
    Cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było ale jestem już po transferze i w 9 dniu beta wynosiła 200. Z tej radości nie spytałam lekarza co mam zrobić jeśli przyjmuje progesteron a mam jutro rano oznaczyć poziom z krwi. Mam nie brać rano i wziąć po badaniu? Jak Wy robiłyście?

    Ja bym zbadała przed tabletką :) chodzi o to żeby wyłapać to najmniejsze stężenie, a nie to największe które jest zaraz po tabletce :)

    LUTY - pierwsza procedura
    MARZEC - pierwszy i udany transfer 4BB
    LISTOPAD - synuś na świecie 🤍
  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 8 marca 2023, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy robiliście Waszym Panom badanie wszytskich mutacji CFTR?
    Byliśmy właśnie u genetyka - zaleca zrobić 34 mutacje,
    My mamy zrobione tylko 2 te najczęstsze.

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 8 marca 2023, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna_mamba wrote:
    Dziewczyny, czy robiliście Waszym Panom badanie wszytskich mutacji CFTR?
    Byliśmy właśnie u genetyka - zaleca zrobić 34 mutacje,
    My mamy zrobione tylko 2 te najczęstsze.

    My robiliśmy takie badanie, w którym było chyba 37 mutacji.

    czarna_mamba lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 8 marca 2023, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    My robiliśmy takie badanie, w którym było chyba 37 mutacji.


    Krysia23, czy ja dobrze interpretuję Twoją stopkę?
    Mieliście 2 serduszka?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 622 513

    Wysłany: 8 marca 2023, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Krysia23, czy ja dobrze interpretuję Twoją stopkę?
    Mieliście 2 serduszka?
    Tak, na wizycie serduszkowej były dwa serduszka, ale na kolejnej już było tylko jedno 😪

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • anna Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 9 marca 2023, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my robiliśmy tylko 2 mutacje i lekarz uznał, że to w zupełności wystarczy.

    czarna_mamba lubi tę wiadomość

  • annamaaria Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 9 marca 2023, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nie odzywam się i nie piszę bo nie mamy żadnych ustaleń dotyczących naszej dalszej drogi. Rozważamy różne wyjścia i na pewno jak zbiorę w sobie siły i będziemy już częścią jakiegoś procesu, wszystkim się z Wami podzielę. Tymczasem mam do Was ogromną prośbę. Czy możecie podzielić się informacją dotyczącą symulacji przed mTESE Waszych mężów/partnerów? Ile to trwało i co najważniejsze jak bardzo było obciążające? Macie wiedzę nt skutków ubocznych tej terapii? Czy predysponuje ona do rozwinięcia jakichś nowotworów? Jeśli któraś z Was mogłaby przybliżyć mi cały ten proces, byłabym ogromnie wdzięczna.

    kamilja, czarna_mamba lubią tę wiadomość

  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 9 marca 2023, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annamaaria wrote:
    Cześć dziewczyny, nie odzywam się i nie piszę bo nie mamy żadnych ustaleń dotyczących naszej dalszej drogi. Rozważamy różne wyjścia i na pewno jak zbiorę w sobie siły i będziemy już częścią jakiegoś procesu, wszystkim się z Wami podzielę. Tymczasem mam do Was ogromną prośbę. Czy możecie podzielić się informacją dotyczącą symulacji przed mTESE Waszych mężów/partnerów? Ile to trwało i co najważniejsze jak bardzo było obciążające? Macie wiedzę nt skutków ubocznych tej terapii? Czy predysponuje ona do rozwinięcia jakichś nowotworów? Jeśli któraś z Was mogłaby przybliżyć mi cały ten proces, byłabym ogromnie wdzięczna.
    Ja tez się bardzo chętnie dowiem bo na razie my tez jesteśmy na etapie diagnostyki i wykonywania wszystkich badań. Jeszcze kawałek drogi do wizyty u androloga i podejmowania jakiś większych działań w tym temacie. Ale azoospermia i chęć posiadania dziecka to jedno a drugie to zdrowie narzeczonego które jest dla mnie kluczowe.

    czarna_mamba lubi tę wiadomość

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 9 marca 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annamaaria wrote:
    Cześć dziewczyny, nie odzywam się i nie piszę bo nie mamy żadnych ustaleń dotyczących naszej dalszej drogi. Rozważamy różne wyjścia i na pewno jak zbiorę w sobie siły i będziemy już częścią jakiegoś procesu, wszystkim się z Wami podzielę. Tymczasem mam do Was ogromną prośbę. Czy możecie podzielić się informacją dotyczącą symulacji przed mTESE Waszych mężów/partnerów? Ile to trwało i co najważniejsze jak bardzo było obciążające? Macie wiedzę nt skutków ubocznych tej terapii? Czy predysponuje ona do rozwinięcia jakichś nowotworów? Jeśli któraś z Was mogłaby przybliżyć mi cały ten proces, byłabym ogromnie wdzięczna.

    Hej. Mój miał stymulację przed mTese przez 6 m-cy. Leczył się u dr W.
    Nie zastanawialiśmy się ani nie zaglebialismy nigdy się w temacie skutków ubocznych, nawet nam to przez myśl nie przeszło że mogą być jakieś skutki...
    Co do uciążliwości samej stymulacji to mąż bardzo często miał "wkurwa" przez rosnący testosteron. Ale szło wytrzymać 😅 (przed miał poniżej min normy, po pół roku dobił do ok połowy normy) . A i najpierw mial zlecona stymulację przez 3 m-ce, potem badania, kolejne 2 m-ce, badania i miesiąc.
    Koszt dla nas to był 10 tys za zastrzyki.
    Same zastrzyki to luzik, nic nie bolało.

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 9 marca 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy w 3 tyg stymulacji.
    Mąż bierze na przemian clo + anastrozol.
    Co tydzień zastrzyki OVI.

    Kuracja Zaplanowana jest na 3 do 6 mcy,
    w zależności od wyników.

    Aktualnie jest od 2 tygodni chory i leży w domu…
    Wiec obawiam się ze pierwszy miesiąc będzie kompletnie niemiarodajny.

    Skutków ubocznych nie ma. Samopoczucie bez zmian :)
    Całe szczęście, bo o to się bałam :)

  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 9 marca 2023, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna wrote:
    Moim zdaniem Wasze wyniki są bardzo dobre. FSH nie jest dużo podwyższone, a to najważniejsze. Testosteron da się podnieść lekami. Będzie dobrze. Zastanawiam się tylko, dlaczego od razu robicie mTESE, zamiast zwykłej biopsji, bo szanse na znalezienie plemnikow przy takich wynikach są duże.


    Chcemy podejść do sprawy kompleksowo - raz a dobrze ;)

  • czarna_mamba Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 9 marca 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mommy12 wrote:
    My tez robiliśmy odrazu mtese mimo tego, ze wyniki tez były dobre.
    My chcieliśmy zrobić to raz a porządnie.


    Udało się wam znaleźć plemniki?

‹‹ 634 635 636 637 638 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ