X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • papilotka Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 18 maja 2023, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello123 wrote:
    Cześć,
    Papilotka, a dalabys znać gdzie umawialiście się na teleporade z dr W? Jak dzwoniłam 3 tygodnie temu do novum powiedzieli mi ze doktor zdecydował się nie przyjmować pacjentów którzy nie są już pacjentami novum… zrozumiałam to tak ze trzeba iść na wizytę jako para, żeby w ogóle się do niego dostać..
    nie jesteśmy z W-wy, teleporada na początek byłaby idealna..

    Właśnie przez Novum - 2 tyg temu moj M dzwonił i wprost powiedział ze chce zasięgnąć konsultacji dotychczasowego leczenia u innego androloga i nie robili problemów, wysłali potem wszystkie szczegóły mailem, 15 minut rozmowy 350 zł ;) ale nie było problemów z tym ze leczyliśmy sie w innej klinice i w sumie to on sam rozmawiał z lekarzem.

  • Hello123 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 19 maja 2023, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    papilotka wrote:
    Właśnie przez Novum - 2 tyg temu moj M dzwonił i wprost powiedział ze chce zasięgnąć konsultacji dotychczasowego leczenia u innego androloga i nie robili problemów, wysłali potem wszystkie szczegóły mailem, 15 minut rozmowy 350 zł ;) ale nie było problemów z tym ze leczyliśmy sie w innej klinice i w sumie to on sam rozmawiał z lekarzem.

    Dziękuję! To spróbujemy jeszcze raz tam zadzwonić, jak już będziemy mieli wyniki wszystkich badań genetycznych

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 20 maja 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate123 wrote:
    Cześć!
    Podczytuję Was od dłuższego już czasu, chociaż przyznam, że przez wszystkie strony wciąż nie przebrnęłam. Sprowadza mnie tutaj podobna do wszystkich innych sprawa - azoospermia mojego partnera wykryta kilka lat temu. Mamy wszystkie badania, genetyka ok, w hormonach też nic niepokojącego, biopsja otwarta za nami - wynik zero, biopsja mTese (poprzedzona 3-miesięczną kuracją hormonalną Ovitrelle + Bemfola, na którą partner zareagował bardzo dobrze) za nami - nie znaleziono nic... Plemniki nie dojrzawają i zatrzymują się na poziomie spermatyd. To już informacja po badaniu hist - pat. Leczymy się w Novum, do mTese przygotowywał nas doktor Wolski i wykonywał zabieg. Mamy informację, że kanaliki nasienne wyglądają bardzo ładnie, zaraz po zabiegu pojawiło się nawet stwierdzenie, że "obiecująco". Mimo to nie mamy nic :( Nie wiemy nawet co jest przyczyną azoospermii mojego partnera.
    Trudno nam się pogodzić z tym, że praktycznie nie można zrobić już nic więcej. Doktor wspominał jeszcze, że w takich sytuacjach proponuje pacjentom dłuższą i mocniejszą kurację hormonalną i kolejne mTese. Z jednej strony pojawia się u nas chęć walki, z drugiej zdajemy sobie sprawę, że szanse powodzenia są już bardzo nikłe + koszty...
    Czy był ktoś w podobnej sytuacji do naszej i podjął się drugiej biopsji mTese? Nie wiemy co robić, czy lepiej ukierunkować już myślenie w stronę anonimowego dawcy...

    Ja jestem po dwóch biopsjach mTese u doktora Wolskiego. Opisywałem kilka postów wyżej historię. Jak masz pytania, to śmiało. :)

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • kate123 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 21 maja 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    Ja jestem po dwóch biopsjach mTese u doktora Wolskiego. Opisywałem kilka postów wyżej historię. Jak masz pytania, to śmiało. :)

    Uslyszec_tato wrote:
    Ja jestem po dwóch biopsjach mTese u doktora Wolskiego. Opisywałem kilka postów wyżej historię. Jak masz pytania, to śmiało. :)

    Dziękuje za odzew! Chętnie zadam kilka pytań, jeśli mogę. Zdaję sobie sprawę, że każdy przypadek jest inny i u Ciebie na początku znaleziono pojedyncze plemniki w badaniu nasienia, a u nas nie było takiej sytuacji, ale może będę o coś mądrzejsza :)
    Czy dowiedzieliście się jaki jest powód azoospermii w Waszym przypadku?
    Jak u Ciebie wyglądały hormony? Pisałeś, że do pierwszej mTese podchodziłeś bez terapii i zastanowiło mnie to :)
    Jaki był wynik pierwszej mTese? Chodzi mi o to, na jakim poziomie rozwoju były plemniki wg skali Johnsena

    Z góry dziękuję :)

  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 21 maja 2023, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz Instagram? Jak tak to odezwij się do mnie, login: uslyszec_tato
    Nie dowiedzieliśmy się dlaczego mam azoospermię.
    Hormony miałem w normie. Byłem wcześniej leczony przez innego androloga lekami.

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3685 3421

    Wysłany: 22 maja 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czy jest ktoś z Wrocławia ?
    Gdzie najlepiej wykonać usg jąder ? Ogólnie diagnostykę przyczyny męskiej niepłodności ? Polecicie gdzie się udać ?

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 22 maja 2023, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy wyniki mTese i w końcu pierwszą pozytywną wiadomość, bo znalazły się plemniki. Niedługo wizyta u lekarza prowadzącego i mamy nadzieję, że start stymulacji.

    Miałem bardzo wysokie FSH i LH oraz w dolnej granicy inhibinę B. Wnętrostwo operowane dość późno bo w 7 roku życia. Po raz kolejny potwierdziło się, że nie zawsze zbyt wysokie wyniki tych hormonów oznaczają brak plemników. Walczcie do końca panowie bo warto.

    Hello123, Baniusia lubią tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 22 maja 2023, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lifestyle wrote:
    Mamy wyniki mTese i w końcu pierwszą pozytywną wiadomość, bo znalazły się plemniki. Niedługo wizyta u lekarza prowadzącego i mamy nadzieję, że start stymulacji.

    Miałem bardzo wysokie FSH i LH oraz w dolnej granicy inhibinę B. Wnętrostwo operowane dość późno bo w 7 roku życia. Po raz kolejny potwierdziło się, że nie zawsze zbyt wysokie wyniki tych hormonów oznaczają brak plemników. Walczcie do końca panowie bo warto.

    Super 😊
    Zamrozili to co znaleźli?
    Jaki macie wynik Inhibiny? U nas lekarz mówił, że dopiero poniżej 10 to lekka katastrofa i nie ma za bardzo sensu niczego szukać.

    lifestyle lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 23 maja 2023, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Super 😊
    Zamrozili to co znaleźli?
    Jaki macie wynik Inhibiny? U nas lekarz mówił, że dopiero poniżej 10 to lekka katastrofa i nie ma za bardzo sensu niczego szukać.

    Tak, bo pierwszy rzut pod mikroskop nie pokazał nic, dopiero badanie histo wykazało, że są. Inhibina na poziomie 23 :).

  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 23 maja 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lifestyle wrote:
    Mamy wyniki mTese i w końcu pierwszą pozytywną wiadomość, bo znalazły się plemniki. Niedługo wizyta u lekarza prowadzącego i mamy nadzieję, że start stymulacji.

    Miałem bardzo wysokie FSH i LH oraz w dolnej granicy inhibinę B. Wnętrostwo operowane dość późno bo w 7 roku życia. Po raz kolejny potwierdziło się, że nie zawsze zbyt wysokie wyniki tych hormonów oznaczają brak plemników. Walczcie do końca panowie bo warto.
    Czy możesz przypomnieć na jakim poziomie miałeś wyniki FSH i LH?

  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 23 maja 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamilja wrote:
    Czy możesz przypomnieć na jakim poziomie miałeś wyniki FSH i LH?

    Jasne, przed kuracją:

    FSH 36,38 LH 5,50

    Po lekach to się zmieniało.

    kamilja lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 23 maja 2023, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lifestyle wrote:
    Tak, bo pierwszy rzut pod mikroskop nie pokazał nic, dopiero badanie histo wykazało, że są. Inhibina na poziomie 23 :).

    Grunt, że są 😊

    Kiedy startujecie z procedurą?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • kamilja Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 23 maja 2023, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lifestyle wrote:
    Jasne, przed kuracją:

    FSH 36,38 LH 5,50

    Po lekach to się zmieniało.
    Dajesz nadzieje. Narzeczony ma podobne wyniki ale jeszcze nie ruszyliśmy z niczym. Chyba musimy dojrzeć do decyzji o biopsji i stymulacji

  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 23 maja 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Grunt, że są 😊

    Kiedy startujecie z procedurą?

    Dokładnie, na razie mały krok, ale do przodu. Jeszcze nie wiemy kiedy start, ale wizytę mamy w tym tygodniu.
    kamilja wrote:
    Dajesz nadzieje. Narzeczony ma podobne wyniki ale jeszcze nie ruszyliśmy z niczym. Chyba musimy dojrzeć do decyzji o biopsji i stymulacji

    Moim zdaniem nie ma na co czekać - chociaż u każdego to kwestia indywidualna. Jeśli chodzi o biopsję to nie jest taka straszna, jedynie koszt całości jest spory.

    Czytałem kiedyś chyba na innym forum, że nie warto "sztucznie" obniżać FSH i LH bo to i tak nic nie da. Ile ludzi tyle opinii, doktor Wolski nie miał żadnych wątpliwości czy warto je obniżać. Ale fakt każdy przypadek jest inny i nikt nie da gwarancji na znalezienie plemników. https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/bezplemnikowcy-tese-mtese,2591,649.html?sd=1#

  • Nati1212 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 23 maja 2023, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lifestyle wrote:
    Jasne, przed kuracją:

    FSH 36,38 LH 5,50

    Po lekach to się zmieniało.

    A powiedz proszę czy jądra są przeciętnej wielkości? I czy FSH po stymulacji doszło do normy? U nas podobne wyniki, ale jądra trochę zmniejszone i nie udało się znaleźć. Myśle, czy warto próbować jeszcze raz.

  • lifestyle Koleżanka
    Postów: 32 15

    Wysłany: 24 maja 2023, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati1212 wrote:
    A powiedz proszę czy jądra są przeciętnej wielkości? I czy FSH po stymulacji doszło do normy? U nas podobne wyniki, ale jądra trochę zmniejszone i nie udało się znaleźć. Myśle, czy warto próbować jeszcze raz.

    Wielkość prawidłowa, ale pierwszy lekarz napisał po usg „nieco pomniejszone”. Kolejne usg u innego lekarza oraz MR „jądra prawidłowej wielkości”. Reakcję na leki miałem prawidłową bo w zależności od leku (ovitrelle lub menopur) fsh i lh podnosiło się lub spadało nawet poniżej normy. Zmieniła się też objętość jąder, dało się to wyczuć.

    Też myślę, że powinniście próbować jeszcze raz. Jeśli doktor W widzi jakaś szanse to tym bardziej.

    U mnie sporo się zmieniło jak dowiedziałem się o azo, wprowadziłem dietę, więcej się ruszałem, ani kropli alkoholu niezależnie od okazji.

  • Nati1212 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 24 maja 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lifestyle wrote:
    Wielkość prawidłowa, ale pierwszy lekarz napisał po usg „nieco pomniejszone”. Kolejne usg u innego lekarza oraz MR „jądra prawidłowej wielkości”. Reakcję na leki miałem prawidłową bo w zależności od leku (ovitrelle lub menopur) fsh i lh podnosiło się lub spadało nawet poniżej normy. Zmieniła się też objętość jąder, dało się to wyczuć.

    Też myślę, że powinniście próbować jeszcze raz. Jeśli doktor W widzi jakaś szanse to tym bardziej.

    U mnie sporo się zmieniło jak dowiedziałem się o azo, wprowadziłem dietę, więcej się ruszałem, ani kropli alkoholu niezależnie od okazji.

    U nas dieta pod tym katem od 2 lat rozpisana przez dietetyka, zreszta nigdy nie była jakaś zła, lekka aktywność od zawsze, nieprzegrzeganie, maz nigdy nie palił, alkoholu zero od 2 lat, wcześniej jeśli już to max 3 razy w roku, zawsze szczupły. Jednak jądra zmniejszone, reakcja na stymulację prawie żadna i dr mówi, ze jak będziemy chcieli to nas przeprowadzi przez stymulację i ponowna biopsje, ale nie namawia bo szanse są bliskie zeru..

  • amani_96 Autorytet
    Postów: 714 565

    Wysłany: 26 maja 2023, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    Ja jestem po dwóch biopsjach mTese u doktora Wolskiego. Opisywałem kilka postów wyżej historię. Jak masz pytania, to śmiało. :)

    Przepraszam, że tak od czapy i się wtrącam - ale obserwuje cię na insta i tak bardzo wam kibicuje ! Od samego początku ! 🥹 trzymam mocno kciuki ! 🤞🏻🫶🏼✊🏻🍀

    o każdy cykl za długo...
    obecnie mieszkamy i staramy się w De 🇩🇪
    AMH 3,5

    Ona 96 r. 👱🏼‍♀️
    On 94 r. 👨🏻

    01.2023 - stymulacja CLO+Duphostan.. ❌
    05.2023 - rozpoczęcie starań z pomocą medyczną
    16.08.2023 - histero-laparoskopia - 👍🏻✅


    🙏🙏🙏
  • Uslyszec_tato Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 27 maja 2023, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amani_96 wrote:
    Przepraszam, że tak od czapy i się wtrącam - ale obserwuje cię na insta i tak bardzo wam kibicuje ! Od samego początku ! 🥹 trzymam mocno kciuki ! 🤞🏻🫶🏼✊🏻🍀

    Ale to jest miłe.. Dziękuję Ci bardzo! Jak pewnie przeczytałaś, u nas sytuacja trochę się pokomplikowała, ale zaczynamy wierzyć w to, że ten jeden wystarczy..
    Jeszcze raz dziękuję! :)

    IG: uslyszec_tato
    🔹Starania o dziecko od 2019 r.
    🔹XII.2021 IVF ❄️
    🔹II.2022 FET❌
    🔹III.2022 IVF 0❄️
    🔹VI.2022 mTese (azoospermia)
    🔹X.2022-II.2023-terapia hormonalna
    🔹II.2023 mTese
    🔹V.2023 IVF ❄️
    🔹X.2023 FET❌
    🔹III.2024 IVF ❄️
  • amani_96 Autorytet
    Postów: 714 565

    Wysłany: 27 maja 2023, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uslyszec_tato wrote:
    Ale to jest miłe.. Dziękuję Ci bardzo! Jak pewnie przeczytałaś, u nas sytuacja trochę się pokomplikowała, ale zaczynamy wierzyć w to, że ten jeden wystarczy..
    Jeszcze raz dziękuję! :)

    Jeden często okazuje się tym jedynym ! ❤️ pamiętaj, że mimo wszystko warto walczyć, że udało się odnaleźć chłopaków i działać konkretnie! 🤞🏻 trzymam kciuki mimo wszystko ! 🤞🏻✊🏻

    o każdy cykl za długo...
    obecnie mieszkamy i staramy się w De 🇩🇪
    AMH 3,5

    Ona 96 r. 👱🏼‍♀️
    On 94 r. 👨🏻

    01.2023 - stymulacja CLO+Duphostan.. ❌
    05.2023 - rozpoczęcie starań z pomocą medyczną
    16.08.2023 - histero-laparoskopia - 👍🏻✅


    🙏🙏🙏
‹‹ 647 648 649 650 651 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ