X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Brak plemników, czy jest jeszcze szansa?
Odpowiedz

Brak plemników, czy jest jeszcze szansa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas badania u mojego męża nie odnaleziono żadnego plemnika, czy mamy szansę na naturalne poczecie???

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Podczas badania u mojego męża nie odnaleziono żadnego plemnika, czy mamy szansę na naturalne poczecie???
    Jeśli nie ma żadnego plemnika w nasieniu to przykro mi, ale niestety nie ma realnych szans na naturalne poczęcie. Nie oznacza to jednak, że nie macie w ogóle szans na biologiczne potomstwo. Zacznijcie od zrobienia mężowi kompletu badań -FSH,LH,prolaktyna, testosteron+ badania genetyczne (kariotyp, AZF, CFTR). Jak już będziecie mieli wyniki to pędźcie do Warszawy do dr Wolskiego. On jest najlepszym specjalistą w dziedzinie andrologii i pomógł wielu parom, którym inni lekarze nie dawali już szans.

  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 807 676

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    Jeśli nie ma żadnego plemnika w nasieniu to przykro mi, ale niestety nie ma realnych szans na naturalne poczęcie. Nie oznacza to jednak, że nie macie w ogóle szans na biologiczne potomstwo. Zacznijcie od zrobienia mężowi kompletu badań -FSH,LH,prolaktyna, testosteron+ badania genetyczne (kariotyp, AZF, CFTR). Jak już będziecie mieli wyniki to pędźcie do Warszawy do dr Wolskiego. On jest najlepszym specjalistą w dziedzinie andrologii i pomógł wielu parom, którym inni lekarze nie dawali już szans.
    Oczywiście, że jest szansa na naturalne poczęcie. Jeśli problem jest latwy do wyeliminowania to po paru Msc kuracji uda się. Znam tu parę takich dziewczyn.

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie piszmy proszę i nie dawajmy złudnych nadziei na naturalne poczęcie. Jasne, był jeden czy dwa przykłady, ale w nasieniu ponawiały się jakieś pojedyncze plemniki, potem się okazało ze mężczyzn brał sterydy itd. W normalnej sytuacji nie ma na to szans. Tym bardziej jeśli FSH jest wysokie to świadczy o uszkodzeniu jąder.

    Tysia150 lubi tę wiadomość

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mwm wy z mężem mieliście mtese? Nie mogę znaleźć na forum wątku o kosztach całej procedury :mtese, leki, stymulacja, transfer? Nie chce się wcinać w dyskusje na bezplemnikowcy albo zakładać nowego wątku.
    Zaczynam odkładać kasę i zastanawiam się nad kosztami.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla, wystarczy przejrzeć kilka stron bezplemnikowców. Dosłownie co kilka stron pojawiają się koszty całej procedury. Wychodzi lekko ponad 10.000 zł.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 807 676

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Mwm wy z mężem mieliście mtese? Nie mogę znaleźć na forum wątku o kosztach całej procedury :mtese, leki, stymulacja, transfer? Nie chce się wcinać w dyskusje na bezplemnikowcy albo zakładać nowego wątku.
    Zaczynam odkładać kasę i zastanawiam się nad kosztami.
    Mieszkamy w de, po ślubie małżeństwo płaci tylko część kosztów tj 1500euro. Bez ślubu 4TYS E

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Camarilla, wystarczy przejrzeć kilka stron bezplemnikowców. Dosłownie co kilka stron pojawiają się koszty całej procedury. Wychodzi lekko ponad 10.000 zł.

    Przeleciałam pierwsze 10 i od jakiegoś czasu czytam bieżące posty. Dziękuję za info

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Mieszkamy w de, po ślubie małżeństwo płaci tylko część kosztów tj 1500euro. Bez ślubu 4TYS E

    Lepiej niż w pl.
    Ja jestem z Wrocławia.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Mwm wy z mężem mieliście mtese? Nie mogę znaleźć na forum wątku o kosztach całej procedury :mtese, leki, stymulacja, transfer? Nie chce się wcinać w dyskusje na bezplemnikowcy albo zakładać nowego wątku.
    Zaczynam odkładać kasę i zastanawiam się nad kosztami.
    Tak, rok temu. Teraz podrożało kilkaset złotych, ale są zabieg ok 10-11 tys, leki akurat mielismy tanie mysle max 500 zł na 6 tygodni bo my mielismy krótka kuracje, ale zdarzają się i takie trwające rok, a miesięczny koszt to 1-1,5 tys.. potem stymulacja i in vitro to minimum 15-18 tysięcy w tym leki z refundacja. Dużo, bardzo, ale czego się nie zrobi..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ