X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Brak upłynnienia- czy to wyrok?
Odpowiedz

Brak upłynnienia- czy to wyrok?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 29 września 2019, 01:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża w badaniach ogólnych nasienia wyszło upłynnienie enzymatyczne Mało jest informacji na ten temat w internecie. Czy ten proces może mieć przyczynę w zapaleniu, infekcji która teraz przechodzę? Czy jest to nieodwracalne? Czy będziemy mogli mieć dzieci? Błagam o odzew....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2019, 09:50

    atdccwa173tcycke.png
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 30 września 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co lekarz powiedział? Konsultowaliście już wyniki?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 30 września 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jedziemy 16.10 do androloga. na razie próbujemy znaleźć informacje w internecie, jednak jest ich niewiele. Czy dobrze rozumiem, że upłynnienie mechaniczne a enzymatyczne to dwie różne kwestie? że łatwiej jest upłynnić nasienie, gdy podczas badań wyszło upłynnienie mechaniczne? a upłynnienie enzymatyczne to wyrok? musimy sprawdzić w domowych warunkach jak się upłynnia...

    atdccwa173tcycke.png
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 30 września 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawia mnie to upłynnienie... Wydaje mi się, że sperma mojego męża nie jest wcale "zwartym glutem", a po stosunku, gdy chwilę jeszcze poleżymy wypływa normalny płyn, tak mój śluz podczas owulacji, a nawet jeszcze rzadszy. dzisiaj koniecznie musimy to sprawdzić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2019, 11:53

    atdccwa173tcycke.png
  • lilia87 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 września 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro wypływa to robi się płynna

  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 1 października 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja dobrze rozumiem, że brak upłynnienia jest wtedy, kiedy nasienie pozostaje w niezmienionej postaci, tzn w takiej jak po wytrysku?

    atdccwa173tcycke.png
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 2 października 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zrobiliśmy domowy test i według nas nasienie uplynniło się... Po paru minutach zrobiła się rzadka, jednobarwna wydzielina. Co prawda nie tak rzadka jak woda, ale nasienie nie pozostało w tej samej, gęstej postaci jak po wytrysku.

    atdccwa173tcycke.png
  • lilia87 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 października 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to prawidłowo,upłynnia się po hmmm bo ja wiem,kilku minutach,nawet tego nie sprawdzałam według czasu.
    Upłynnienie jest ważne bo zaraz po wytrysku jest bardziej gęste ale by ułatwić plemnikom poruszanie się musi się zamienić w płyn.

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 3 października 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalala, przede wszystkim trzeba zrobić 2 badania, żeby wyniki były porównywalne. Zróbcie po miesiącu od pierwszego - drugie badanie i idźcie z wynikami do lekarza. Nie ma sensu teraz się zamartwiać.
    Może coś z próbką się stało. Nie wiem, czy robiliście na miejscu, czy dowoziliście (to ostatnie każde laboratorium i każda klinika odradza).

  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 4 października 2019, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż oddawał nasienie na miejscu w invicta. Wczoraj pytałam się mojego ginekologa o upłynnienie i powiedział, że nie da się tego sprawdzić w warunkach domowych tak jak my to zrobiliśmy. Przed wizytą u androloga chcemy powtórzyć badanie.

    atdccwa173tcycke.png
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 8 października 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem co wam powie. U nas jest ten sam problem z uplynnieniem.

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 10 października 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    16.10 mamy wizytę. Dam znać co i jak :)

    Iza-K lubi tę wiadomość

    atdccwa173tcycke.png
  • MegiMal Autorytet
    Postów: 378 194

    Wysłany: 13 października 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ten sam problem. Nasienie po 120 min nie uplynnilo się + zwiekszona lepkość. Lekarz zalecił acc optima 1 tabletka codziennie, wit c1500, wit e400. Ale ogólnie z tego co czytałam i mówili 2 androlodzy szanse na naturalna ciąże są bardzo małe. Plemniki nie potrafia się wydostać. Dlatego my próbujemy z inseminacja.

    Starania od 09.18
    Angelius Provita od 02.19
    Hashi (Euthyrox)
    miesniak macicy 6cm
    Hsg ok
    Amh 3,12
    Hormony ok
    Przeciwciała przeciwplemnikowe i ANA brak
    M - morfologia 3%, brak upłynnienia, hormony ok
    07.19 pierwsza iui na naturalnym :(
    09.19 2 iui z clo - cb :(
    11.19 3 iui z clo :(
    12.19 naturalna cb :( + wykryte bakterie e-coli w nasieniu
    KIR AA-brak wszystkich kirów implantacyjnych
    02.20 - ❤️naturalny cud, accofil włączony po pozytywnej becie, poród zdrowej dziewczynki👧
    2022 - rozpoczęcie kolejnych starań
    01.2023 - poronienie zatrzymane 7/12 tydz. 💔
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 16 października 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MegiMal, ile razy badaliście nasienie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 08:21

    atdccwa173tcycke.png
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 16 października 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz zalecił dalsze badania nasienia (morfologia itp.) a na teraz przed 2-3 owulacją acc i jakieś czopki. Niestety problem z upłynnieniem nie leży w infekcjach, nawodnieniem, zmęczeniem itp. Prostata nie produkuje jakiegoś enzymu w wystarczającej ilości. Problem nie musi być trwały, może się w końcu upłynnić i też całkowicie nie przekreśla szans na ciążę, jeśli inne parametry są ok. Oczywiście szanse na ciążę są mniejsze. Póki co kazał nam wyluzować i o tym nie myśleć, zrobić wszystkie badania i zgłosić się z kompletem wyników.

    Coś czuję, że nie obędzie się bez inseminacji :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 21:24

    atdccwa173tcycke.png
  • MegiMal Autorytet
    Postów: 378 194

    Wysłany: 16 października 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalala wrote:
    MegiMal, ile razy badaliście nasienie?

    Pełne badanie 1 raz, później fragmentacja dna i to samo wyszło: 3 plusy na lepkość. Plus obserwacje własne - nasienie doe nie upłynnia (cały czas zbita wydzielina). 2 razy podchodziliśmy do inseminacji. Gin mówi,ze bez sensu badać nasienie znowu. Staramy się już ponad rok i udało się tylko raz dzieki inseminacji. Niestety ciąża biochemiczna.

    Starania od 09.18
    Angelius Provita od 02.19
    Hashi (Euthyrox)
    miesniak macicy 6cm
    Hsg ok
    Amh 3,12
    Hormony ok
    Przeciwciała przeciwplemnikowe i ANA brak
    M - morfologia 3%, brak upłynnienia, hormony ok
    07.19 pierwsza iui na naturalnym :(
    09.19 2 iui z clo - cb :(
    11.19 3 iui z clo :(
    12.19 naturalna cb :( + wykryte bakterie e-coli w nasieniu
    KIR AA-brak wszystkich kirów implantacyjnych
    02.20 - ❤️naturalny cud, accofil włączony po pozytywnej becie, poród zdrowej dziewczynki👧
    2022 - rozpoczęcie kolejnych starań
    01.2023 - poronienie zatrzymane 7/12 tydz. 💔
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 17 października 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli inseminacja nie załatwia problemu... :-( czy macie dalszy plan działania jeżeli dalsze inseminacje się nie powiodą? Ile razy chcecie jeszcze próbować?

    atdccwa173tcycke.png
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 17 października 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi, co Wasz lekarz mówił bo tym upłynnieniu, leczeniu i szansach na dziecko?

    atdccwa173tcycke.png
  • MegiMal Autorytet
    Postów: 378 194

    Wysłany: 17 października 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak próbujemy dalej inseminacji. Chcemy jeszcze 3 razy. Później nie wiem. Możliwe,ze zdecyduje się na usunięcie mięśniaka a męża wyśle na usunięcie żylaków powrózka (chociaż lekarze nie zalecają zabiegu ani mi ani jemu bo jego zylaki są 1 stopnia i nieliczne, a moj miesniak chociaż duży to jest 1, nie modeluje macicy + po operacji jest ryzyko zrostów). Nigdy nie rozważałam in vitro ale coraz częściej o tym myśle. Mam cicha nadzieje,ze nie będzie potrzebne.

    Lekarz na początku nic nie mówił. Twierdził,ze nasienie super, jedynie morfologia słaba (1 gin i 1 androlog). Ale zaczęliśmy drążyć i czytać na własna rękę, a później wizyta u 2 androloga i prawda jest taka,ze szanse na naturalna ciąże są bliskie 0. Nasienie pozostaje zbita ‚galareta’ i plemniki nie potrafia się wydostać. Tracą cała swoją sile na próbach wydostania się i nie maja siły na zapłodnienie (o ile w ogóle jakiś jest w stanie się wydostać).

    Starania od 09.18
    Angelius Provita od 02.19
    Hashi (Euthyrox)
    miesniak macicy 6cm
    Hsg ok
    Amh 3,12
    Hormony ok
    Przeciwciała przeciwplemnikowe i ANA brak
    M - morfologia 3%, brak upłynnienia, hormony ok
    07.19 pierwsza iui na naturalnym :(
    09.19 2 iui z clo - cb :(
    11.19 3 iui z clo :(
    12.19 naturalna cb :( + wykryte bakterie e-coli w nasieniu
    KIR AA-brak wszystkich kirów implantacyjnych
    02.20 - ❤️naturalny cud, accofil włączony po pozytywnej becie, poród zdrowej dziewczynki👧
    2022 - rozpoczęcie kolejnych starań
    01.2023 - poronienie zatrzymane 7/12 tydz. 💔
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 17 października 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, czy u was nasienie ani trochę się nie rozrzedza? Tzn pozostaje takie, jakie zaraz po wytrysku? Czy inne parametry macie ok czy obniżone? Mój ma ruch postępowy 21 procent, ale androlog powiedział, że mimo wszystko nie jest źle. Jeszcze trzeba zrobić morfologię...

    atdccwa173tcycke.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ