Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy CFTR
Odpowiedz

CFTR

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasi94 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 czerwca, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co oznaczają te wyniki? Wizytę mam dopiero za jakiś czas a sam tego nie do końca rozumiem.
    Z tego co czytam to chyba nic niepokojącego nie wykryto natomiast po co to ostatnie zdanie? Zalecenie konsultacji w poradni genetycznej?



    Nazwa genu/loci: CFTR


    Genotyp zgodny z HGVS (na poziomie cDNA): CFTR(NM_000492.4):c.[=];[=]
    Genotyp zgodny z HGVS (na poziomie białka): CFTR(NP_000483.3):p.[=];[=]

    Nie wykryto patogennych wariantów w badanych fragmentach genu CFTR.
    Nie wykryto wariantu T[5] (IVS8-12T[5]) oraz wariantu TG[13] (IVS8-34TG[13]) w intronie 8 genu CFTR.

    Genotyp polimorfizmu powtórzeń w intronie 8 (IVS8) w badanej próbce:
    polimorfizm IVS8-12T genotyp homozygotyczny: T[7] / T[7] polimorfizm IVS8-34TG genotyp homozygotyczny: TG[11] / TG[11]

    Analizowano fragmenty kodujące w obszarach CFTR: dele 2,3 (21 kb); F508del, R117H, G542D; G551D; R553X,D1152H oraz polimorfizm powtórzeń w intronie 8: IVS8-12T[n] i IVS8-34TG[n]

    Wskaźnik wykrywalności mutacji (wariantów patogennych): warianty patogenne w obrębie badanych fragmentów genu CFTR.

    Badanie wykonano metodą: PCR-sekwencjonowanie SangeraSekwencja referencyjna: NM_000492.4Specyficzność:>99%Czułość: >20% sekwencji zmutowanej pośród DNA o genotypie prawidłowym.

    Wynik prawidłowy nie wyklucza obecności wariantów patogennych w innych fragmentach niż badany.

    Wskazana konsultacja z poradnią genetyczną. Wynik odnosi się do badanej próbki

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 27 czerwca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że oni zawsze tak piszą ze względu na to że to już są mega skomplikowane badania i żeby ich nie analizować samemu.

    Jakie wskazania mieliście do tych badań?

  • Kasi94 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 czerwca, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwukrotnie wykonane badanie nasienia, obydwa słabe.
    W pierwszym chyba 13mln/ml, praktycznie brak ruchu.
    W drugim (po dość dużej 3miesięcznej suplementacji) 2mln/ml....
    Czekam jeszcze na kariotyp a AZF ok.

    Próbowałem coś w internecie wyszukać odnośnie tego CFTR ale słabo mi idzie :)

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 27 czerwca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak czytam z opisu wydaje się ok. Raczej jak wychodzi Coś genetycznie to wyniki są o wiele gorsze.

    Było robione USG, posiew nasienia, hormony? :)

  • Kasi94 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 28 czerwca, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Jak tak czytam z opisu wydaje się ok. Raczej jak wychodzi Coś genetycznie to wyniki są o wiele gorsze.

    Było robione USG, posiew nasienia, hormony? :)

    Było i bylo, hormony norma. Dostałem clostilbegyt który byc może wspomoże produkcję. Zobaczymy, 1.5mies za mną, kolejne 1.5 przede mną =)

  • Kasi94 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 28 czerwca, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wyników to już znalazłem. Polimorfizm powtórzeń w intronie 8 z wynikiem T7 i TG11 jest prawidłowy. Czekamy na kariotyp 😀

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 28 czerwca, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasi94 wrote:
    A co do wyników to już znalazłem. Polimorfizm powtórzeń w intronie 8 z wynikiem T7 i TG11 jest prawidłowy. Czekamy na kariotyp 😀

    Trzymam kciuki! U nas koncentracja poniżej miliona a kariotyp i AZF ok. CFTR nie robiliśmy. My mamy na stanie żylaki których w lipcu musimy się pozbyć :)

  • Malowybitna Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 sierpnia, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś wie czy badanie w diagnostyce (7 mutacji + polimorfizm) odpowiada temu w alabie (badanie 8 mutacji)?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ