X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy chlamydia naszym powodem bezplodnosci
Odpowiedz

chlamydia naszym powodem bezplodnosci

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, sprawdziłam moje dodatkowe prywatne ubezpieczenie i mam tam chlamydię zupełnie bezpłatnie. W przyszłym tygodniu będę u gina to poproszę o skierowanie. Jak mi wyjdzie to wyjdzie i mężowi. Tylko jeszcze powiedz mi czy jak mąż robił posiew nasienia i wyszedł ujemny tzn., że mogli nie wykryć chlamydii?? Czy to już oznacza że nie ma jej w naszym związku na 100%? Czy posiew tego nie obejmuje?

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas posiew wcale nie wykrył chlamydii. Muszą być to specjalne badania w tym wlasnie kierunku. Co więcej może być tez tak, ze u Ciebie jej nie wykryją a np. Twój M może ja mieć, dlatego warto jest aby badanie zrobilo kazde z Was.
    Popros tez o badanie na mycoplasme i ureoplasme skoro masz za darmo.
    One tez maja wpływ na brak ciąży.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, to będziemy się badać zupełnie oddzielnie.. a mycoplasma i ureoplasma to jest też badanie krwi czy jak?

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystko razem z chlamydia robisz z wymazów z cewki moczowej u mężczyzny i z szyjki macicy u kobiety.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilismy powtorne badania i po 11 dniowej kuracji antybiotykiem pozbyliśmy się tego dziadostwa.
    Dzis M był u doktora. Ma brac przez 2 miesiące suplement Proxeed Plus a za około 1,5 miesiąca zaleci nam inseminacje. Jak to okreslij nie widzi już teraz powodu dla którego miałoby się nam nie udac :)
    Niech to będzie nadzieją dla wszystkich Was, które nie znalazły wspólnego powodu niepowodzeń. Mam nadzieje, ze nam po 2 latach wreszcie się uda :)

    Ania1986, sylwiunia lubią tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszynka a Ty tez brałas antybiotyk?

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 26 grudnia 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Davercin przez 11 dni i po kłopocie :)))

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny

    U mnie z kolei zawitała chlamydia ale nie trachomatis tylko pneumoniae, ale nigdy nie wiadomo czy ta z płuc nie przenosi się na drogi płciowe...w końcu droga kropelkowa, a rodzaj bakterii jeden.
    Kochane, to jest takie dziwne ustrojstwo, że szok.
    Najpierw miałam dodatni wynik badania czyli mam bakterię, po 1,5 miesiąca (bez brania antybiotyków) powtórzyłam razem z mężem.
    i ja nie mam a on ma!!!!
    nie rozumiem o co chodzi, ale chyba obydwoje musimy wziąć antybiotyk na to.

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja slyszalam ze się może przenieść i droga kropelkowa i przez pościel wiec lepiej uwazac, ale chyba antybiotyk pomoze na każdy rodzaj.
    A z jakiego badania Tobie to wyszlo ?hmm dziwna sprawa, ze tak się u Ciebie to jakos wyleczylo samoistnie.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zinterpretujcie proszę moje wyniki, bo do ginekologa idę dopiero 6 lutego:/ Czy dobrze rozumiem. W pierwszym wyniku mieszczę się w przedziale niejednoznaczny, a w drugim ujemny? Czy przyczyną takiego wyniku może być samo bakteryjne zapalenie pochwy lub szyjki macicy, bo w wymazie i biocenozie pochwy właśnie takowe wyszło, a chlamydia następująco:

    Chlamydia trachomatis Przeciwciała w kl. IgG 18,75 RU/ml
    wynik ujemny: poniżej 16
    wynik niejednoznaczny: 16 - 21,9
    wynik dodatni: powyżej 21,9
    Chlamydia trachomatis Przeciwciała w kl. IgM 0,10 RATIO
    wynik ujemny: poniżej 0,8
    wynik niejednoznaczny: 0,8 - 1,1
    wynik dodatni: powyżej 1,1

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Zinterpretujcie proszę moje wyniki, bo do ginekologa idę dopiero 6 lutego:/ Czy dobrze rozumiem. W pierwszym wyniku mieszczę się w przedziale niejednoznaczny, a w drugim ujemny? Czy przyczyną takiego wyniku może być samo bakteryjne zapalenie pochwy lub szyjki macicy, bo w wymazie i biocenozie pochwy właśnie takowe wyszło, a chlamydia następująco:

    Chlamydia trachomatis Przeciwciała w kl. IgG 18,75 RU/ml
    wynik ujemny: poniżej 16
    wynik niejednoznaczny: 16 - 21,9
    wynik dodatni: powyżej 21,9
    Chlamydia trachomatis Przeciwciała w kl. IgM 0,10 RATIO
    wynik ujemny: poniżej 0,8
    wynik niejednoznaczny: 0,8 - 1,1
    wynik dodatni: powyżej 1,1
    AgnieszkoH, przeciwciała klasy IgM oznaczają świeżą infekcję. Pojawiają się przy świeżej infekcji i póżniej zanikają. Przeciwciała klasy IgG pojawiają się po kontakcie z chlamydią i utrzymują sie już na stałe. Myślę że przebyłaś w przeszłości infekcję chlamydią co nie oznacza że infekcja jest aktywna. Być może skutecznie zostalaś przeleczona .

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jeśli masz stwierdzone infekcje zapalenie pochwy lub szyjki to myślę że ginekolog włączy Ci leczenie, a wiele antybiotyków stosowanych w infekcjach intymnych ma w swoim spektrum działanie na chlamydię.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniku ujemnego nie masz wiec nie ma gwarancji, ze nie masz chlamydii. Myślę ze najlepiej będzie jak zastosujesz sobie terapię antybiotykową. No i koniecznie niech Twój partner się zbada bo co z tego ze Ty zaleczysz jak on może za chwile znów Cie zarazić...

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi powtorze napewno badania a partnera mam jednego wiec mysle ze jest zdrowy ale zobaczymy co powie ginekolog ale mam nadzieje ze nie mam tego cholerstwa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszynka wrote:
    ja slyszalam ze się może przenieść i droga kropelkowa i przez pościel wiec lepiej uwazac, ale chyba antybiotyk pomoze na każdy rodzaj.
    A z jakiego badania Tobie to wyszlo ?hmm dziwna sprawa, ze tak się u Ciebie to jakos wyleczylo samoistnie.


    Pierwsze co wyszło to wymaz z gardła.
    Potem powtórzyłam z krwi i nie wyszło.
    Teraz zrobię trachomatis.

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no widzisz wiec teraz np. idąc dalej skoro z gardła wyszło to mogłaś np. zarazić męża przy seksie oralnym i on np. tez to ma.
    Podobno jest to strasznie 'wredna' bakteria, my podczas kuracji mielismy zakaz picia z jednej szklanki, spanie tylko w bieliźnie i prasowanie bądź pranie jej w wysokiej temp, zakaz seksu i nawet pocałunków...

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszynka, masakra z tym zaleceniami braku kontaktów jakichkolwiek.. aż ciężo mi to sobie wyobrazić ale co zrobić... :)

    ale jak Wam się udało od niej uwolnić to super :)

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha ojj tak to był ciezki miesiąc ale nie było wyjścia, jesteśmy w stanie zrobić wszystko dla II kresek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 16:21

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No. W koncu sie zebralam i poszlam dzis na badania. Zrobilam pakiet chlamydia, ureaplasma, mykoplasma. Wyniki za 2tyg. Teraz czekanie czy to bedzie kolejna nasza przypadlosc po masakrycznym nasieniu i rozjechanych hormonach:/
    ale probuje byc dobrej mysli:)

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak to za 2 tyg ? My mielismy wynik w ciagu kilku dni.
    Wiesz, ja Tobie jednak zycze tego, aby wynik by dodatni, bo przynajmniej bedziesz wiedziala co jest powodem slabego nasienia, a prawda jest taka ze w/w bakterie maja wielkie wplyw na plodnosci.

    Jak bedzie na plus to sie niczym nie przejmuj,wezmiecie przed 10 dni antybiotyk za 20 zl i zalatwione ;)

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ