X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy chlamydia naszym powodem bezplodnosci
Odpowiedz

chlamydia naszym powodem bezplodnosci

Oceń ten wątek:
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 31 października 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam wam zwrócić uwagę na ta właśnie bakterie. Jeżeli szukacie przyczyny dlaczego Wam się nie udaje, wyniki nasienia sa kiepskie lub bardzo kiepskie to radzę dodatkowo sprawdzić czy Wasz partner nie ma chlamydi. My dzieki profesorowi Medrakowi chyba znalezlismy przyczyne dlaczego wyniki nasienia byly takie kiepskie. Trwało to 2 lata aż wreszcie Trafiliśmy na lekarza, który zlecił M to badanie i jak to Pani zajmująca się tym badaniem powiedziała chyba znaleźliśmy przyczynę naszych niepowodzeń.
    Wierzę, że po kuracji antybiotykami wreszcie doczekamy się naszego upragnionego bobaska.

    paaulla84, shooa, Hollywood Rose, Hiacynta89 lubią tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 1 listopada 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy ty też w tej sytuacji masz kurację antybiotykową czy tylko mąż

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 1 listopada 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środę jedziemy do lekarza i on zdecyduje, ale przypuszczam że ja również będę brała antybiotyki.

    Maka lubi tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, a gdzie robił twoj maz to badanie i w jakiej jest cenie? i jak dokladnie sie ono nazywa?

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 4 listopada 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie chodzi o posiew z cewki moczowej w kierunku chlamydi. Lekarz zalecił też posiew w kierunku Mycoplasma i Ureaplasma, ktory też maz ma zrobić jednak to badanie nie może być wykonane w tym samym czasie.
    Koszt chlamydii to jakies 70 zł.
    Mycoplasma i Ureaplasma to dodatkowo łacznie 70 zł/
    Wykonywaliśmy je w niezależnej pracowni andrologicznej u dr Ewy Zagockiej na ul. Kosciuszki we Wroclawiu.
    Dodam też ze badanie nasienia mojego M wyszlo 2x lepiej u Pani dr niż w przypadku Invimedu co wskazuje na to ze klinika zaniżyła wynik badania co zresztą zostało nam zasugerowane przez dwie niezależne osoby.

    Ania1986, sylwiunia, JagnaaJankowskaa lubią tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana a ile płaciliście u tej Ewy za badanie nasienia, czy bylo z morfologia? bo my 2 razy robilismy w klinice raz w promedis a raz w invicta

    muszynka lubi tę wiadomość

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamietam było to 110 zł. Badanie jest wykonywane ręcznie więc jest bardziej wiarygodne, jest też tam morfologia.
    Specjalnie rejestrując meza nie mowilam o tym, że miał już robione badanie nasienia, wiec Pani dr nie miala podstaw sadzic, ze mamy jakis klopot. Wyszlo o wiele lepiej niż w invimedzie bo tam było 3% prawidłowych plemników, a u Pani Ewy 7%. Roznica czasowa miedzy badaniami to 2 tygodnie wiec nie mam mozliwosci zeby przez 2 tygodnie tak bardzo poprawila sie sytuacja, tym bardziej ze przed rokiem M tez robil badanie w Invimedzie i bylo 4% prawidlowych...
    Wiaraw to że bedzie dobrze i bedziemy mieli naturalnie poczete dziecko powrocila :) Wystarczy trafic pod dobre skrzydla !
    Aaa i jeszcze cos Pan prof. Medras zlecił jeszcze dodatkowo (poza badaniem nasienia i chlamydia) przeciwciała przeciwplemnikowe i wymaz z posiewem.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 6 listopada 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    będzie dobrze:)
    szwagierka i jej mąż mieli chlamydię bo to się zaraża drogą płciową jedynie, i jedno drugiemu przekazywało.
    trzy lata się starali:)
    dostali jakiś banalny antybiotyk i teraz cieszą się z 2 miesięcznego dzidzia:D

    muszynka, JagnaaJankowskaa, Yoasia lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 6 listopada 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdybyś mogła zobaczyć mój uśmiech w tej chwili !!
    I takiej informacji potrzebowałam.
    Nie wiesz po jakim czasie od kuracji udało im się zajść w ciążę ?

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 listopada 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszynka wrote:
    Dokladnie chodzi o posiew z cewki moczowej w kierunku chlamydi. Lekarz zalecił też posiew w kierunku Mycoplasma i Ureaplasma, ktory też maz ma zrobić jednak to badanie nie może być wykonane w tym samym czasie.
    Koszt chlamydii to jakies 70 zł.
    Mycoplasma i Ureaplasma to dodatkowo łacznie 70 zł/
    Wykonywaliśmy je w niezależnej pracowni andrologicznej u dr Ewy Zagockiej na ul. Kosciuszki we Wroclawiu.
    Dodam też ze badanie nasienia mojego M wyszlo 2x lepiej u Pani dr niż w przypadku Invimedu co wskazuje na to ze klinika zaniżyła wynik badania co zresztą zostało nam zasugerowane przez dwie niezależne osoby.

    czy rejestrując sie na badanie w kierunku chlamydii należy pani zgłosić że o to badanie chodzi i czy przy okazji tego badania można też zrobić ogolne badanie nasienia wg WHO

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1 wrote:
    będzie dobrze:)
    szwagierka i jej mąż mieli chlamydię bo to się zaraża drogą płciową jedynie, i jedno drugiemu przekazywało.
    trzy lata się starali:)
    dostali jakiś banalny antybiotyk i teraz cieszą się z 2 miesięcznego dzidzia:D


    jak dobrze slyszec o szczesliwych zakonczeniach :)

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 6 listopada 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwunia badanie nasienia a chlamydia to dwie inne kwestie. Nasienie partner oddaje do kubeczka a chlamydie pani dr pobiera sama z cewki moczowej partnera takim małym patyczkiem do wyrazów. Mój M dzielnie to zniósł, jak mówi nie bolało go to tylko było nie przyjemne i dyskomfort bo Pani dr sama pobierala próbkę do badania... dla mojego M bylo to trochę krępujące ze kobieta robi takie rzeczy ale Pani Ewa jest świetnym specjalista wiec o tyle lepiej.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 listopada 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w ten sam dzień można to zrobić

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    można w ten sam dzien.
    Ponieważ u M wyszla chlamydia to dodatkowo ma mieć zrobiona ureoplasme i mycoplasme i to już trzeba zrobić w inny dzień żeby badanie było wiarygodne bo to tez jest z cewki moczowej pobierane.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki

    Sarita35 lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powodzenia ;)

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszynka zaglądasz tu jeszcze? Jeśli tak to powiedz mi czy ta ewa to lekarz androlog czy laborantka? Mój idzie 17tego na badanie nasienia i nam powiedziała ze 150zl kosztuje

    muszynka lubi tę wiadomość

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa to bardziej laborantka niż androlog natomiast wiedze ma bardzo duza, kwestia tylko tego ze nie jest dr w tej specjalizacji.
    faktycznie wyniki nasienia tyle u niej kosztują ale z tego co pamiętam sa to wyniki rozszerzone. w Invimed placilismy chyba 175 zl a były podobno znacznie mniej wiarygodne.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszynka wrote:
    Dziewczyny chciałam wam zwrócić uwagę na ta właśnie bakterie. Jeżeli szukacie przyczyny dlaczego Wam się nie udaje, wyniki nasienia sa kiepskie lub bardzo kiepskie to radzę dodatkowo sprawdzić czy Wasz partner nie ma chlamydi. My dzieki profesorowi Medrakowi chyba znalezlismy przyczyne dlaczego wyniki nasienia byly takie kiepskie. Trwało to 2 lata aż wreszcie Trafiliśmy na lekarza, który zlecił M to badanie i jak to Pani zajmująca się tym badaniem powiedziała chyba znaleźliśmy przyczynę naszych niepowodzeń.
    Wierzę, że po kuracji antybiotykami wreszcie doczekamy się naszego upragnionego bobaska.


    A mieliście jakieś objawy?? Poczytałam trochę o tej chlamydii.. Zestaw badań Chlamydia/Ureaplasma/Mycopl trochę kosztuje i tak się zastanawiam, czy po czymś można to poznać? W opisie jest cała lista objawów, ale są dość charakterystyczne, czy może przebiegać bezobjawowo?

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita raczej przebiega bezobjawowo. Może tylko mąz miał jakies dziwny śluz po oddaniu moczu i tylko tyle. U mnie całkowicie bez objawow.
    W sieci Alab punkty maja w wielu miastach) robią badania na chlamydie koszt 55 zł wiec raczej warto sprawdzic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 16:21

    kita lubi tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ