X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Covid a parametry nasienia
Odpowiedz

Covid a parametry nasienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , czy u Waszych partnerów po przechorowaniu na covid obniżyły się parametry nasienia?

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 17 listopada 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż przed covidem nie miał badania nasienia więc trudno stwierdzić, czy to covid jest przyczyną tak złych parametrów. Raczej nie, bo wcześniejsze starania też nie przyniosły rezultatu. Ginekolog jednak od razu zadał mi pytania, czy mój mąż przeszedł covid informując mnie, że wirus ten może znacząco obniżyć parametry nasienia.
    Myślę, że to jednak jest bardzo indywidualna sprawa.

  • Fioletowa11 Debiutantka
    Postów: 16 2

    Wysłany: 18 listopada 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy sam COVID wpływa na jakość nasienia ciężko powiedzieć. Nikt nie robił jeszcze takich badań.

    Na pewno wpływ na jakość nasienia ma wysoka temperatura. Jeśli partner podczas przechorowania COVID gorączkował to na pewno ma jakiś tam wpływ.
    Nawet przy ankiecie którą wypełnia się do badania nasienia pytają o to czy w ciągu 3mc wystąpiła gorączka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi Dziewczyny🙂 czytałam coś w necie ale w kolo powołują się na jakieś 2 czy 3 badania, które były przeprowadzone i faktycznie trudno jednoznacznie swierdzic.

    Edith 19 lubi tę wiadomość

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam, gdyby ktoś szukał informacji.

    Wstawiam porównanie wyników mojego męża z maja, września i z grudnia (te z grudnia są 2,5 tygodnia po covidzie i ostatniej temperaturze 38,5 st). Średnio reprezentatywne, bo u nas już wcześniej było strasznie słabo.
    Tak jak dziewczyny wyżej pisały, nie wiadomo czy to wirus sam w sobie spowodował pogorszenie, ale na pewno temperatura w okolicy 38 st utrzymująca się ponad tydzień, miała tutaj wpływ.

    maj -> wrzesień -> grudzień

    koncentracja plemników [mln/ml] 1,54 -> 0,5 -> 0
    całkowita liczba plemników [mln] 8,62 -> 2,8 -> 0
    ruch postępowy [%] 33 -> 57 -> 0
    ruch całkowity [%] 42 -> 71 -> 0
    brak ruchu [%] 58 -> 29 -> 100
    żywotność [%] 77 -> 80 -> 0
    koncentracja leukocytów [mln/ml] 0 -> 0 -> 0,3

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Odświeżam, gdyby ktoś szukał informacji.

    Wstawiam porównanie wyników mojego męża z maja, września i z grudnia (te z grudnia są 2,5 tygodnia po covidzie i ostatniej temperaturze 38,5 st). Średnio reprezentatywne, bo u nas już wcześniej było strasznie słabo.
    Tak jak dziewczyny wyżej pisały, nie wiadomo czy to wirus sam w sobie spowodował pogorszenie, ale na pewno temperatura w okolicy 38 st utrzymująca się ponad tydzień, miała tutaj wpływ.

    maj -> wrzesień -> grudzień

    koncentracja plemników [mln/ml] 1,54 -> 0,5 -> 0
    całkowita liczba plemników [mln] 8,62 -> 2,8 -> 0
    ruch postępowy [%] 33 -> 57 -> 0
    ruch całkowity [%] 42 -> 71 -> 0
    brak ruchu [%] 58 -> 29 -> 100
    żywotność [%] 77 -> 80 -> 0
    koncentracja leukocytów [mln/ml] 0 -> 0 -> 0,3
    Bardzo mi przykro!😪
    Mam nadzieję, że wyniki jak najszybciej się poprawią.

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Daisy. Walczymy o poprawę i ponawiamy badanie w styczniu.
    Mój ginekolog uważa, że covid wpływa na płodność. Obserwuje takie przypadki i zdarza się, że nie wraca się do stanu sprzed choroby. Zwłaszcza jeśli przebieg był ciężki. U mężczyzn uszkadza struktury, w których tworzą się plemniki, a u kobiet może powodować spadek AMH.

    Maranna lubi tę wiadomość

  • Maranna Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Właśnie wróciliśmy z mężem z badań - w gyncentrum można teraz zrobić kompleksowe badania nasienia i amh w dobrej cenie. Czekamy na wyniki. Okazało się, że nie można wykonać kompleksowego badania, bo w nasieniu są tylko pojedyncze plemniki i bardzo mało ruchliwe 😔
    Jestem tym faktem załamana. Równo rok temu badanie nasienia wykazało obniżoną ruchliwość, ale wszystkie pozostałe parametry były dobre i bardzo dobre.
    Miesiąc temu przeszliśmy covid. Mam nadzieję, że da się to poprawić.

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maranna to musiała być straszna wiadomość: z dobrych wyników spadek na pojedyncze sztuki. 😔 Trzymam kciuki za poprawę. Kiedy planujecie ponowne badanie?

  • Maranna Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wdrażamy suplementację, poprawa diety i zobaczymy za pół roku. W tym czasie musze zająć się sobą, bo też nie jest idealnie przez PCOS.
    Mamy już wyniki, koncentracją i liczba plemników z wyników 85 i 119 spadły prawie do 0. Nie wierzę własnym oczom.
    Na szczęście mąż jest bardzo zmobilizowany i chce zrobić wszystko co może, by to poprawić.

  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 9 lutego 2022, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:07

  • Fioletowa11 Debiutantka
    Postów: 16 2

    Wysłany: 11 lutego 2022, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wdrodze82 wrote:
    Strasznie się podłamałam, przeglądając ten wątek :( Ja i mąż właśnie przechodzimy covid.

    Mam to samo właśnie.Partner z gorączką najpierw 39 stopni a później przez kolejne dni długo utrzymujący się stan podgorączkowy 37,5.

    Ciekawa jestem jak długo będziemy się oboje regenerować jeśli chodzi o płodność.
    Może jest ktoś w wątku kto przechodził kilka mc temu i już jest poprawa w wynikach?

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 11 lutego 2022, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fioletowa11 wrote:
    Może jest ktoś w wątku kto przechodził kilka mc temu i już jest poprawa w wynikach?
    Też jestem tego ciekawa. Mój mąż powtarza badanie za tydzień i to będzie 11 tygodni od choroby. Dam znać czy będzie poprawa🙄

  • Fioletowa11 Debiutantka
    Postów: 16 2

    Wysłany: 12 lutego 2022, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Też jestem tego ciekawa. Mój mąż powtarza badanie za tydzień i to będzie 11 tygodni od choroby. Dam znać czy będzie poprawa🙄

    Ooo super. Trzymam kciuki żeby wyszły ok.

  • WannaBe Autorytet
    Postów: 511 713

    Wysłany: 16 lutego 2022, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczepiam się pod wątek - dla pocieszenia - u nas wyniki pół roku po przejściu COVID (listopad 2020) były lepsze niż przed covidem. Natomiast właśnie skończyliśmy kwarantannę po kolejnym zakażeniu koronawirusem, mąż idzie zrobić wyniki w przyszłym tygodniu, ale jestem mega zestresowana, bo mieliśmy właśnie zaczynać stymulację do invitro... i chyba znowu będziemy musieli przełożyć :(

    Starania od 2018
    Ja: 30 lat, AMH 3.83-> 3.1 -> 2.38 ng/ml 😔
    IO, PAI-1, MTHFR heterozygotyczna
    HSG - ok ✔️
    Kariotyp prawidłowy ✔️
    Kir Bx, brak 3 DS-ów ❌
    Podwyższone CD56 ❌
    CD138 - ok ✅

    Mąż: 33 lata, IO, asthenozoospermia
    2019: morfologia 2%,
    2021: morfologia 3%, MSOME 0%/1%, fragmentacja 30%
    2023: morfologia 4% , fragmentacja 24% 👏🏻,
    Kariotyp prawidłowy ✔️
    HLA-C - C1*07 ✔️

    🍷 1 IUI - 09.2021 - Aromek + Ovitrelle
    🍷 1 IVF-ICSI + ZyMot - 03/04.2022 - długi protokół
    - ET 8A, 4B ❌, 0 ❄️

    🍍2 IVF-IMSI + Fertile Chip - 09/10.2023 - nowa klinika - krótki protokół
    - ET 2x8A ❌, mamy ❄️ 4AA, 3BA
    - 11.2023 - scratching endometrium, podwyższone CD-56 - Medrol + Hydroxychloroquine,
    - 04.2024 - przygotowania do FET - maj? 🍀🔜
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 18 lutego 2022, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Przychodzę do Was z pozytywną wiadomością ;)

    Mamy wyniki nasienia 11 tygodni po covidzie (chorowaliśmy końcówką listopada 2021). Jest tak dobrze, jak jeszcze nigdy nie było!!! 😍 Aż mamy trochę wątpliwości, czy to nie jakaś pomyłka labu :D I skąd taka poprawa. Mąż od początku stycznia przestał brać wszystkie suple, które łykał od połowy 2021. Został tylko przy wit. D, foliku, cynku i oleju z czarnuszki.

    Wklejam poprzednie i aktualne:

    maj -> wrzesień -> grudzień -> luty

    koncentracja plemników [mln/ml] 1,54 -> 0,5 -> 0 -> 4,8
    całkowita liczba plemników [mln] 8,62 -> 2,8 -> 0 -> 24,0 😍
    ruch postępowy [%] 33 -> 57 -> 0 -> 54
    ruch całkowity [%] 42 -> 71 -> 0 -> 59,5
    brak ruchu [%] 58 -> 29 -> 100 -> 40,5

    Modliliśmy się o tylko odrobinkę prawidłowych plemników, żeby można było ruszyć z in vitro. A teraz jestem w szoku ile dostaliśmy... ;)

    Ferox, WannaBe, Zamieszana93 lubią tę wiadomość

  • Edith 19 Autorytet
    Postów: 429 195

    Wysłany: 18 lutego 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Dziewczyny! Przychodzę do Was z pozytywną wiadomością ;)

    Mamy wyniki nasienia 11 tygodni po covidzie (chorowaliśmy końcówką listopada 2021). Jest tak dobrze, jak jeszcze nigdy nie było!!! 😍 Aż mamy trochę wątpliwości, czy to nie jakaś pomyłka labu :D I skąd taka poprawa. Mąż od początku stycznia przestał brać wszystkie suple, które łykał od połowy 2021. Został tylko przy wit. D, foliku, cynku i oleju z czarnuszki.

    Wklejam poprzednie i aktualne:

    maj -> wrzesień -> grudzień -> luty

    koncentracja plemników [mln/ml] 1,54 -> 0,5 -> 0 -> 4,8
    całkowita liczba plemników [mln] 8,62 -> 2,8 -> 0 -> 24,0 😍
    ruch postępowy [%] 33 -> 57 -> 0 -> 54
    ruch całkowity [%] 42 -> 71 -> 0 -> 59,5
    brak ruchu [%] 58 -> 29 -> 100 -> 40,5

    Modliliśmy się o tylko odrobinkę prawidłowych plemników, żeby można było ruszyć z in vitro. A teraz jestem w szoku ile dostaliśmy... ;)


    Super gratulacje 😍 mój mąż też idzie na powtórne badanie nasienia na drugi tydz i bardzo się boję...
    Też przechodzilismy covida w listopadzie

    Ania 89, WannaBe, Ala_d lubią tę wiadomość

    JA 34 ON 35

    Starania od 1/2020
    0 ciąż

    Ja
    PCOS, Hashimoto
    badania hormonalne ok
    jajowody drożne
    I IUI 3/2023 - nieudana
    4/2023 - pierwszy raz stymulacja lamettą - cykl bezowulacyjny
    mam nadzieję ze 9/2023 podejdziemy do drugiej IUI

    ON
    badania hormonalne ok
    morfologia 0% poprawiona suple -> 4%

    Czekamy na NASZ CUD

    "Wszystko wali się
    a ja nie mogę biec
    może ten deszcz udaje łzę
    minie ten sen i będzie ok..."
  • WannaBe Autorytet
    Postów: 511 713

    Wysłany: 21 lutego 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozmawiałam z naszym lekarzem, który powiedział, że nie powinnismy rezygnować teraz z IVF, bo nie ma jednoznacznych badań, które by potwierdzały wpływ Covida na nasienie. U męża była jedynie gorączka 37-38 stopni, trochę katarku. Co więcej, doktor powiedział, że przecież do IV potrzebne jest zaledwie kilka dobrych plemników, więc zawsze coś znajdą 😉. Zanim ja przejdę przez antyki, wyciszenie i stymulację to minie Ok. 9 tygodni od teraz, a Covid był 2 tygodnie temu 😊. Mąż dzielnie wcina wit. D3 i witaminę E (zgodnie z zaleceniem lekarza który jednak odradzał nam super drogie suplementy typu Fertilman), a ja jestem dobrej myśli! 👍🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2022, 17:47

    Starania od 2018
    Ja: 30 lat, AMH 3.83-> 3.1 -> 2.38 ng/ml 😔
    IO, PAI-1, MTHFR heterozygotyczna
    HSG - ok ✔️
    Kariotyp prawidłowy ✔️
    Kir Bx, brak 3 DS-ów ❌
    Podwyższone CD56 ❌
    CD138 - ok ✅

    Mąż: 33 lata, IO, asthenozoospermia
    2019: morfologia 2%,
    2021: morfologia 3%, MSOME 0%/1%, fragmentacja 30%
    2023: morfologia 4% , fragmentacja 24% 👏🏻,
    Kariotyp prawidłowy ✔️
    HLA-C - C1*07 ✔️

    🍷 1 IUI - 09.2021 - Aromek + Ovitrelle
    🍷 1 IVF-ICSI + ZyMot - 03/04.2022 - długi protokół
    - ET 8A, 4B ❌, 0 ❄️

    🍍2 IVF-IMSI + Fertile Chip - 09/10.2023 - nowa klinika - krótki protokół
    - ET 2x8A ❌, mamy ❄️ 4AA, 3BA
    - 11.2023 - scratching endometrium, podwyższone CD-56 - Medrol + Hydroxychloroquine,
    - 04.2024 - przygotowania do FET - maj? 🍀🔜
  • Kamaaaaa Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 22 lutego 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem zalamana maz mial isc za tydzien na badania kontrolne po 4 miesiacach suplementow diety itd. A tu dzis goraczka 38. Pojechal zrobic test bo go kaszle, gardlo boli. Zobaczymy wieczorem czy to covid... i znowu bedzie 3 miesiace trzeba czekac do nastepnych badan :/
    Teraz mamy zielone swiatlo bo jestem swiezo po hsg to zawsze pod gorke :/

  • Fioletowa11 Debiutantka
    Postów: 16 2

    Wysłany: 22 lutego 2022, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Dziewczyny! Przychodzę do Was z pozytywną wiadomością ;)


    Super, gratuluję!!
    Partner pewnie zadowolony :)
    Wiem jak mój przeżywa każdą nawet najmniejszą poprawę w wynikach.

    Ala_d lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ