X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy gdzie sie udac?
Odpowiedz

gdzie sie udac?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • liri Ekspertka
    Postów: 231 76

    Wysłany: 2 kwietnia 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny....do jakiego lekarza sie udac? badanie nasienia zrobimy prywatnie..ale gdzie na badanie jader?????do jakiego lekarza???

    nzjdqqmz34ngw9w2.png
    2r8rj44j0o8ff6yi.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 2 kwietnia 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do urologa Kochana zapisz męża i już ;) jeśli coś będzie nie tak lekarz pokieruje co dalej i do jakiego lekarza się udać :)
    badanie nasienia robi się zawsze prywatnie z tego co wiem :) kosztuje 130 zł w laboratorium Diagnostyka (badanie wspomagane komputerowo)...

    Kass lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Kass Koleżanka
    Postów: 31 39

    Wysłany: 30 maja 2013, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, badanie nasienia można tez zrobić w tych prywatnych klinikach "leczenia niepłodnosci". Pisze to w nawiasie, bo niestety w tej w ktorej byłam z mężem, to od razu mu mówili o invitro, a to nie jest żadne leczenie, a po prostu do celu i to za grubą kasę. Nie lubię takiego podejścia.:(

    KASSS
    Nadzieja to podstawa. :)

    9c0e67ab90543751d27e3ae1a8f2e34a.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 31 maja 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badanie nasienia przeprowadzi prawie każde labolatorium ;) ale z tego co się nasłucham a róznych gin to najlepiej je zrobić własnie w lab kliniki leczenia niepłodności, bo ponoć robią je "dokładniej"

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Kass Koleżanka
    Postów: 31 39

    Wysłany: 31 maja 2013, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie podważam ich kompetencji w diagnostyce czy sprzęcie, ale to co potem robią z pacjentem. Bez jakichkolwiek prób zdiagnozowania czy leczenia problemu męskiego od razu mówią, że tylko invitro i już.

    KASSS
    Nadzieja to podstawa. :)

    9c0e67ab90543751d27e3ae1a8f2e34a.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 31 maja 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kass wrote:
    Nie podważam ich kompetencji w diagnostyce czy sprzęcie, ale to co potem robią z pacjentem. Bez jakichkolwiek prób zdiagnozowania czy leczenia problemu męskiego od razu mówią, że tylko invitro i już.

    Kass różne są kliniki leczenia niepłodności, a nie spotkałam jeszcze żadnej żeby przy odbieraniu wyników laborantka namawiała na invitro. Nie trzeba też iść na żadną wizytę do lekarza, żeby zrobić badanie więc nie bardzo wiem kiedy namawiają?

    My pierwsze robiliśmy w zwykłym lab, a kolejne będziemy robić własnie w klinice, bo cena ta sama, a dokładność może lepsza.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Kass Koleżanka
    Postów: 31 39

    Wysłany: 31 maja 2013, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz wynik to idziesz z nim do androloga - z reguły w tej klinice bo ufasz, że to specjalista od leczenia niepłodności. I on coś ci przepisuje, nawet jakieś badania zleca, ale od razu i tak mówi, że nic nie pomoże tylko invitro. Nie tylko ja tego doświadczyłam, ale i inne osoby, które znam i to nie tylko w tej klinice. Pani w recepcji czy laboratorium nic nie mówi, ona sugeruje umówienie się z ich andrologiem.

    KASSS
    Nadzieja to podstawa. :)

    9c0e67ab90543751d27e3ae1a8f2e34a.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 31 maja 2013, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kass, może tak być, jak najbardziej. Ja jednak mam cięty język i jakby mi ktoś tak zaoferował to usłyszałby kilka ciepłych słów ;)

    Kass lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Kass Koleżanka
    Postów: 31 39

    Wysłany: 31 maja 2013, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja dopiero sie uczę;)
    Powodzenia i pozdrawiam

    KASSS
    Nadzieja to podstawa. :)

    9c0e67ab90543751d27e3ae1a8f2e34a.png
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urolog ,androlog... niestety wszystko prywatnie i sporo kosztuje...
    oczywiście można iść nfz ale jakość kiepska a potomstwa nie doczekacie się do emerytury... :) :)

    Kass lubi tę wiadomość

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej znaleźć lekarza drogą pantoflową albo znaleźć ranking lekarzy w swojej okolicy i poczytać na forach, najlepiej znaleźć klinikę leczenia niepłodności. ja wszystkiego dowiedziałam się od swojego gina i on nas wszędzie pokierował, oczywiście prywatnie - próbowaliśmy na nfz ale uwierzcie mi nie da się! te piep....one skierowania i inne świstki i do każdego specjalisty ale wcześniej lekarz rodzinny któremu musisz się ze wszystkiego tłumaczyć a on i tak nie może nic ci wystawić bo mu fundusz nie zrefunduje...

    Kass lubi tę wiadomość

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do in vitro to nie popieram-to moja prywatna opinia, ale wiem że zbyt łatwo się na nie niektórzy decydują ale lekarze chętnie polecają bo...chodzi o kasę oczywiście. czasami jak się przejdzie wszystkie badania okazuje się że problem jest błahy i uleczalny a to przecież też chodzi o zdrowie żeby wyleczyć się z pewnych defektów a nie od razu in vitro..trzeba dużo cierpliwości i trochę powalczyć a jak już nic nie da się zrobić do zastanowić się nad tym in vitro:)

    Kass, Rusałka lubią tę wiadomość

    lawenda
  • Kass Koleżanka
    Postów: 31 39

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lawenda wrote:
    Co do in vitro to nie popieram-to moja prywatna opinia, ale wiem że zbyt łatwo się na nie niektórzy decydują ale lekarze chętnie polecają bo...chodzi o kasę oczywiście. czasami jak się przejdzie wszystkie badania okazuje się że problem jest błahy i uleczalny a to przecież też chodzi o zdrowie żeby wyleczyć się z pewnych defektów a nie od razu in vitro..trzeba dużo cierpliwości i trochę powalczyć a jak już nic nie da się zrobić do zastanowić się nad tym in vitro:)
    Niestety zgadzam się, W Polsce od razu namawiają do invitro a to nie tylko sporo kosztuje, ale i jest niebezpieczne, stresujące i czasem niepotrzebne. Jednak uważam, że każdy musi sam podjąć decyzję.

    lawenda, Rusałka lubią tę wiadomość

    KASSS
    Nadzieja to podstawa. :)

    9c0e67ab90543751d27e3ae1a8f2e34a.png
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Kass lubi tę wiadomość

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:

    Kass różne są kliniki leczenia niepłodności, a nie spotkałam jeszcze żadnej żeby przy odbieraniu wyników laborantka namawiała na invitro. Nie trzeba też iść na żadną wizytę do lekarza, żeby zrobić badanie więc nie bardzo wiem kiedy namawiają?

    Ginekolog delikatnie mi zasugerował żeby zrobić in vitro....bo oczywiście na nic innego nie ma szans. gin pracuje dodatkowo w prywatnej klinice więc są takie przypadki niestety...

    Kass lubi tę wiadomość

    lawenda
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2013, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kass, Lawenda - zgadzam się z Wami w pełni! U nas właśnie tak było.

    Moje odczucia są wręcz takie, że badanie nasienia w prywatnej klinice było zrobione pobieżnie i bardzo niedokładnie... nie wykluczam, że celowo! Aby przestrzec inne dziewczyny dodam, że było to w Invimedzie w Poznaniu. W nasieniu nie znaleziono żadnych plemników!
    Po miesiącu okazało się, że wyniki nie są aż tak złe i wcale nie musimy robić biopsji jąder(!) i in vitro, które androlog zalecał jak najszybciej!
    Na nasze pytanie czy nie byłoby warto powtórzyć badania by się upewnić, powiedział, że raczej nic się nie zmieni, ale jeśli bardzo chcemy...
    Do dziś jak o tym myślę, to krew mi się w żyłach gotuje!!!! Jak tak można wykorzystywać czyjeś pragnienie zostania rodzicami...
    Na szczęście dziś jesteśmy pod opieką lekarza z dziedziny naprotechnologii i szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy, mam nadzieję, że jesteśmy blisko...:)

    Kass lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w takich Niemczech na przyklad? Gdzie ja mam te jego zolnierze zawiezc? Zorientowana ktoras?

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 28 września 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz zadzwonić sobie do laboratorium i się zapytać gdzie takie badanie można wykonać albo do szpitala zadzwoń... nie wiem czy tu są Dziewczyny z Niemiec...

    a sprawdzałaś w necie gdzie w Niemczech można takie badanie zrobić?

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Musisz zadzwonić sobie do laboratorium i się zapytać gdzie takie badanie można wykonać albo do szpitala zadzwoń... nie wiem czy tu są Dziewczyny z Niemiec...

    a sprawdzałaś w necie gdzie w Niemczech można takie badanie zrobić?

    Jakies cuda na kiju mi w necie wyskakuja, 30 km ode mnie, bez sensu. Spytam mojej gin. przy nastepnej okazji, tak bedzie chyba najprosciej.

    Kass lubi tę wiadomość

  • Alis Autorytet
    Postów: 986 4355

    Wysłany: 4 października 2013, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kass wrote:
    Jak masz wynik to idziesz z nim do androloga - z reguły w tej klinice bo ufasz, że to specjalista od leczenia niepłodności. I on coś ci przepisuje, nawet jakieś badania zleca, ale od razu i tak mówi, że nic nie pomoże tylko invitro. Nie tylko ja tego doświadczyłam, ale i inne osoby, które znam i to nie tylko w tej klinice. Pani w recepcji czy laboratorium nic nie mówi, ona sugeruje umówienie się z ich andrologiem.


    Myśmy zrobili wyniki prywatnie, gdzie indziej, potem poszliśmy do kliniki i tam spotkało nas totalne zaskoczenie, bo pani doktor obejrzała moje wyniki (ok), wyniki męża (moim zdaniem kiepskie), powiedziała, że wygląda wszystko w porządku i jeszcze za krótko się staramy, żeby działać medycznie i wysłała nas do domu. Powiedziała, że jeśli nie zajdę, mamy się zgłosić za 3 miesiące na inseminację. Zdziwiliśmy się mocno, bo byłam pewna, że zaproponują jakieś działania od razu. Mój mąż miał przygotowaną mowę, że oczywiście proponują in vitro, bo z tego żyją :)
    Z drugiej strony mam 35 lat i czekanie też mnie nie bawi,ale skoro tak w klinice radzą, mam nadzieję, że wiedzą co mówią. Jak myślicie?

    aY05p2.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ