Odpowiedz
Forum > Męskie sprawy > ICSI ze słabym nasieniem - komu się udało?
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

lobuziaraLILLY
Debiutantka
0

Wysłany: 26 listopada, 13:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dziewczyny!
Po dwóch latach starań i przebytych różnych badań (on ma fatalne wyniki nasienia) zdecydowaliśmy się na in vitro metodą ICSI. Ciekawa jestem której z Was się udało i za którym razem :)

Starania od 10.2016
Ja: OK
On: obniżone parametry nasienia (4.8 mln, 1% prawidłowych)
ICSI - start listopad 2018
18.11 rozpoczęcie stymulacji

Saja
Autorytet
154

Wysłany: 26 listopada, 15:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nam się udało. Pierwsza procedura, drugi kriotransfer i będą bliźnięta.

f2w33e3k149jxiby.png

Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

Starania od 1.1.2016
11.2016 - diagnoza OAT
5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)

tuonela
Ekspertka
63

Wysłany: 26 listopada, 16:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mamy pojedyncze plemniki a uzyskano 3 blastki pierwszy transfer zakonczony niepowodzeniem szykujemy sie do crio

21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

lobuziaraLILLY
Debiutantka
0

Wysłany: 26 listopada, 18:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Saja napisała:
Nam się udało. Pierwsza procedura, drugi kriotransfer i będą bliźnięta.
Moje gratulacje! Mi też się marzą bliźnięta ale po tym co przeszliśmy to straciłam wiarę, że będziemy mieć choć jedno maleństwo. Póki co zaczęłam stymulację hormonalną a co będzie dalej to się okaże...

Starania od 10.2016

tuonela
Ekspertka
63

Wysłany: 26 listopada, 18:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
lobuziaraLILLY napisała:
Moje gratulacje! Mi też się marzą bliźnięta ale po tym co przeszliśmy to straciłam wiarę, że będziemy mieć choć jedno maleństwo. Póki co zaczęłam stymulację hormonalną a co będzie dalej to się okaże...
Trzymam kciuki

21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

Saja
Autorytet
154

Wysłany: 28 listopada, 12:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
lobuziaraLILLY napisała:

Wasza sytuacja wygląda bardzo podobnie do naszej. Nie łam się:)

f2w33e3k149jxiby.png

Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

Starania od 1.1.2016
11.2016 - diagnoza OAT
5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)

E_linka2
Koleżanka
14

Wysłany: 28 listopada, 18:21
Cytuj | (1) | Zgłoś
Nam się jeszcze nie udało doczekać cudu, ale mamy zarodki - w sumie mieliśmy 6, pierwsza próba nie udana, w drugiej nie zaczęło bić serce i poroniłam. Teraz podchodzimy kolejny raz. U męża problem bardzo duży - zawsze wyniki były opisane pojedyncze plemniki w polu widzenia, nic więcej. Do icsi nasienie było pobierane na świeżo, bo nic nie chciało się mrozić. Ale jak widać się da i jestem dobrej myśli.

tuonela lubi tę wiadomość

lobuziaraLILLY
Debiutantka
0

Wysłany: 30 listopada, 13:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Saja napisała:
Wasza sytuacja wygląda bardzo podobnie do naszej. Nie łam się:)
Staram się nie łamać, choć czasem nie jest łatwo i mam kryzysowe dni kiedy wszystko jest na NIE. Dlatego też założyłam ten wątek aby się pocieszyć szczęśliwymi historiami innych osób :) Jak widać troszkę ich jest i to mnie napawa optymizmem!

Starania od 10.2016

Salsefia
Autorytet
358

Wysłany: 3 grudnia, 19:24
Cytuj | (1) | Zgłoś
U Nas też szału nie było w wynikach męża. Udało się przy pierwszym transferze i bliźnięta. Dopłacaliśmy i wybraliśmy IMSI aby wybrane były najlepsze plemniki. A jak się okazało to słaba jakość moich komórek była większym problemem niż nasienie Męża.
Wyśl pozytywnie :-)

tuonela lubi tę wiadomość

ckaicsqv2ae81qy2.png

<3 Bruno <3 Klara

Brak antykoncepcji 11/2015
Żylaki powrózka nasiennego,
06/2018 IMSI
3/07/2018 transfer 2 blastek
31/07/2018 dwa <3 <3

lobuziaraLILLY
Debiutantka
0

Wysłany: 5 grudnia, 14:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Salsefia napisała:
U Nas też szału nie było w wynikach męża. Udało się przy pierwszym transferze i bliźnięta. Dopłacaliśmy i wybraliśmy IMSI aby wybrane były najlepsze plemniki. A jak się okazało to słaba jakość moich komórek była większym problemem niż nasienie Męża.
Wyśl pozytywnie :-)

Staram się, ale u nas parametry nasienia nie są powalające - 4,8 mln z czego tylko 1% prawidłowych. A co do IMSI - pytałam lekarza to wprost mi powiedział, że jest o 1000 zł droższe ale, że jest przereklamowane bo tak naprawdę odbywa się na tej samej maszynie i, że jeśli chcę to mogę sobie je wybrać ale jego zdaniem to jest oszustwo. Nie sądzę, żeby kłamał bo po co? Przecież to dla niego kasa...

Starania od 10.2016

E_linka2
Koleżanka
14

Wysłany: 5 grudnia, 19:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
1% z 4,8 mln to 48 tysięcy - a potrzebujecie 1 :) staraj się myśleć pozytywnie, czasem ciężko, ale na pewno warto. Ja pamiętam jak zawsze liczyłam na to, że choć na 1 wyniku napiszą coś więcej niż gwiazdki od góry do dołu - nigdy tak nie było, ale udało się i mamy zarodki.

Salsefia
Autorytet
358

Wysłany: 5 grudnia, 20:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
lobuziaraLILLY napisała:
Staram się, ale u nas parametry nasienia nie są powalające - 4,8 mln z czego tylko 1% prawidłowych. A co do IMSI - pytałam lekarza to wprost mi powiedział, że jest o 1000 zł droższe ale, że jest przereklamowane bo tak naprawdę odbywa się na tej samej maszynie i, że jeśli chcę to mogę sobie je wybrać ale jego zdaniem to jest oszustwo. Nie sądzę, żeby kłamał bo po co? Przecież to dla niego kasa...
U nas różnica wynosiła 200 euro ale icsi mieliśmy w cenie. Wiesz co skoro na tej samej maszynie to niech zrobią to pod większym powiększeniem i już. Dla mnie najważniejszy był wynik procedury i świadomości, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy a więcej prób nie było w planach.

ckaicsqv2ae81qy2.png

<3 Bruno <3 Klara

Brak antykoncepcji 11/2015
Żylaki powrózka nasiennego,
06/2018 IMSI
3/07/2018 transfer 2 blastek
31/07/2018 dwa <3 <3

lobuziaraLILLY
Debiutantka
0

Wysłany: 6 grudnia, 08:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Salsefia napisała:
U nas różnica wynosiła 200 euro ale icsi mieliśmy w cenie. Wiesz co skoro na tej samej maszynie to niech zrobią to pod większym powiększeniem i już. Dla mnie najważniejszy był wynik procedury i świadomości, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy a więcej prób nie było w planach.

po tym co mi lekarz powiedział byłam pewna, że zdecyduję się na ICSI. Ale teraz już sama nie wiem i mam mętlik w głowie...

E_linka2 trzymam kciuki, żeby i Wam się udało. Razem bądźmy dobrej myśli :)

Starania od 10.2016

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)