Forum Męskie sprawy ICSI ze słabym nasieniem - komu się udało?
Odpowiedz

ICSI ze słabym nasieniem - komu się udało?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lobuziaraLILLY Przyjaciółka

Wysłany: 26 listopada 2018, 13:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Po dwóch latach starań i przebytych różnych badań (on ma fatalne wyniki nasienia) zdecydowaliśmy się na in vitro metodą ICSI. Ciekawa jestem której z Was się udało i za którym razem :)

Pejuś lubi tę wiadomość

Starania od 10.2016
    Ja: niskie AMH, On: słabe nasienie
    ICSI 20.12 transfer zarodka 6A :(
    0 śnieżynek
  • Saja Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 15:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się udało. Pierwsza procedura, drugi kriotransfer i będą bliźnięta.

Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • tuonela Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 16:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy pojedyncze plemniki a uzyskano 3 blastki pierwszy transfer zakonczony niepowodzeniem szykujemy sie do crio

Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki ?

Wysłany: 26 listopada 2018, 18:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Nam się udało. Pierwsza procedura, drugi kriotransfer i będą bliźnięta.
    Moje gratulacje! Mi też się marzą bliźnięta ale po tym co przeszliśmy to straciłam wiarę, że będziemy mieć choć jedno maleństwo. Póki co zaczęłam stymulację hormonalną a co będzie dalej to się okaże...

Starania od 10.2016
    0 śnieżynek
  • tuonela Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 18:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lobuziaraLILLY wrote:
    Moje gratulacje! Mi też się marzą bliźnięta ale po tym co przeszliśmy to straciłam wiarę, że będziemy mieć choć jedno maleństwo. Póki co zaczęłam stymulację hormonalną a co będzie dalej to się okaże...
    Trzymam kciuki

Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki ?
  • Saja Autorytet

Wysłany: 28 listopada 2018, 12:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lobuziaraLILLY wrote:

Wasza sytuacja wygląda bardzo podobnie do naszej. Nie łam się:)

Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • E_linka2 Autorytet

Wysłany: 28 listopada 2018, 18:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się jeszcze nie udało doczekać cudu, ale mamy zarodki - w sumie mieliśmy 6, pierwsza próba nie udana, w drugiej nie zaczęło bić serce i poroniłam. Teraz podchodzimy kolejny raz. U męża problem bardzo duży - zawsze wyniki były opisane pojedyncze plemniki w polu widzenia, nic więcej. Do icsi nasienie było pobierane na świeżo, bo nic nie chciało się mrozić. Ale jak widać się da i jestem dobrej myśli.

tuonela, Elo lubią tę wiadomość

3jgx43r8ga565paw.png

2017.12 icsi, transfer :(
    2018.05 crio 7tc* :(
    2018.12 crio :)

Wysłany: 30 listopada 2018, 13:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Wasza sytuacja wygląda bardzo podobnie do naszej. Nie łam się:)
    Staram się nie łamać, choć czasem nie jest łatwo i mam kryzysowe dni kiedy wszystko jest na NIE. Dlatego też założyłam ten wątek aby się pocieszyć szczęśliwymi historiami innych osób :) Jak widać troszkę ich jest i to mnie napawa optymizmem!

Starania od 10.2016
    0 śnieżynek
  • Salsefia Autorytet

Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas też szału nie było w wynikach męża. Udało się przy pierwszym transferze i bliźnięta. Dopłacaliśmy i wybraliśmy IMSI aby wybrane były najlepsze plemniki. A jak się okazało to słaba jakość moich komórek była większym problemem niż nasienie Męża.
    Wyśl pozytywnie :-)

tuonela lubi tę wiadomość

7mdlydr.png

<3 Bruno <3 Klara

Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3

Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia wrote:
    U Nas też szału nie było w wynikach męża. Udało się przy pierwszym transferze i bliźnięta. Dopłacaliśmy i wybraliśmy IMSI aby wybrane były najlepsze plemniki. A jak się okazało to słaba jakość moich komórek była większym problemem niż nasienie Męża.
    Wyśl pozytywnie :-)

Staram się, ale u nas parametry nasienia nie są powalające - 4,8 mln z czego tylko 1% prawidłowych. A co do IMSI - pytałam lekarza to wprost mi powiedział, że jest o 1000 zł droższe ale, że jest przereklamowane bo tak naprawdę odbywa się na tej samej maszynie i, że jeśli chcę to mogę sobie je wybrać ale jego zdaniem to jest oszustwo. Nie sądzę, żeby kłamał bo po co? Przecież to dla niego kasa...

Starania od 10.2016
    0 śnieżynek
  • E_linka2 Autorytet

Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    1% z 4,8 mln to 48 tysięcy - a potrzebujecie 1 :) staraj się myśleć pozytywnie, czasem ciężko, ale na pewno warto. Ja pamiętam jak zawsze liczyłam na to, że choć na 1 wyniku napiszą coś więcej niż gwiazdki od góry do dołu - nigdy tak nie było, ale udało się i mamy zarodki.

3jgx43r8ga565paw.png

2017.12 icsi, transfer :(
    2018.05 crio 7tc* :(
    2018.12 crio :)
  • Salsefia Autorytet

Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lobuziaraLILLY wrote:
    Staram się, ale u nas parametry nasienia nie są powalające - 4,8 mln z czego tylko 1% prawidłowych. A co do IMSI - pytałam lekarza to wprost mi powiedział, że jest o 1000 zł droższe ale, że jest przereklamowane bo tak naprawdę odbywa się na tej samej maszynie i, że jeśli chcę to mogę sobie je wybrać ale jego zdaniem to jest oszustwo. Nie sądzę, żeby kłamał bo po co? Przecież to dla niego kasa...
    U nas różnica wynosiła 200 euro ale icsi mieliśmy w cenie. Wiesz co skoro na tej samej maszynie to niech zrobią to pod większym powiększeniem i już. Dla mnie najważniejszy był wynik procedury i świadomości, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy a więcej prób nie było w planach.

7mdlydr.png

<3 Bruno <3 Klara

Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3

Wysłany: 6 grudnia 2018, 08:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia wrote:
    U nas różnica wynosiła 200 euro ale icsi mieliśmy w cenie. Wiesz co skoro na tej samej maszynie to niech zrobią to pod większym powiększeniem i już. Dla mnie najważniejszy był wynik procedury i świadomości, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy a więcej prób nie było w planach.

po tym co mi lekarz powiedział byłam pewna, że zdecyduję się na ICSI. Ale teraz już sama nie wiem i mam mętlik w głowie...

E_linka2 trzymam kciuki, żeby i Wam się udało. Razem bądźmy dobrej myśli :)

Starania od 10.2016
    0 śnieżynek
  • happilyeverafter Koleżanka

Wysłany: 16 kwietnia, 14:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochani :-)

Potrzebuję Waszej porady, może ktoś na forum sam miał taki przypadek albo gdzieś mu się przewinął na forum. Sprawa dotyczy męża, azoospermia po przebytej śwince w wieku dziecięcym, FSH – 25 (spadł z 28 po 3 miesiącach brania Bromergonu na lekko podwyższoną prolaktynę, ta zaś po tym czasie wzrosłą dwukrotnie), LH i Testosteron w normie, w badaniach nasienia, biopsji igłowej – brak plemników (nakłuwane jądra i najądrza), wynik histopatologii – w skali Johnsona 2 na 10 (zdaje się że prawie wyłącznie komórki Sertolego, Leydiga brak albo nieliczne). Pytanie czy przy takim stanie jest zasadność leczenia clo? Jeden z lekarzy zaproponował nam kurację 3-miesięczna, inny półroczną, a potem mTESE. Czy ktoś próbował leczenia przy takich parametrach? Będę wdzięczna za wszelkie informacje :-)

Starania o pierwsze maleństwo <3
    Starania od 01.2018
    07.2018 - mąż azoospermia
    02.2019 - biopsja igłowa Novum, brak plemników
    07.2019 - planowana inseminacja

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)