X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy ICSI ze słabym nasieniem - komu się udało?
Odpowiedz

ICSI ze słabym nasieniem - komu się udało?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lobuziaraLILLY Przyjaciółka
    Postów: 149 28

    Wysłany: 26 listopada 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Po dwóch latach starań i przebytych różnych badań (on ma fatalne wyniki nasienia) zdecydowaliśmy się na in vitro metodą ICSI. Ciekawa jestem której z Was się udało i za którym razem :)

    Pejuś lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2016
    Ja: niskie AMH, On: słabe nasienie
    ICSI 20.12 transfer zarodka 6A :(
    0 śnieżynek
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 26 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się udało. Pierwsza procedura, drugi kriotransfer i będą bliźnięta.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 26 listopada 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy pojedyncze plemniki a uzyskano 3 blastki pierwszy transfer zakonczony niepowodzeniem szykujemy sie do crio

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • lobuziaraLILLY Przyjaciółka
    Postów: 149 28

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Nam się udało. Pierwsza procedura, drugi kriotransfer i będą bliźnięta.
    Moje gratulacje! Mi też się marzą bliźnięta ale po tym co przeszliśmy to straciłam wiarę, że będziemy mieć choć jedno maleństwo. Póki co zaczęłam stymulację hormonalną a co będzie dalej to się okaże...

    Starania od 10.2016
    Ja: niskie AMH, On: słabe nasienie
    ICSI 20.12 transfer zarodka 6A :(
    0 śnieżynek
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lobuziaraLILLY wrote:
    Moje gratulacje! Mi też się marzą bliźnięta ale po tym co przeszliśmy to straciłam wiarę, że będziemy mieć choć jedno maleństwo. Póki co zaczęłam stymulację hormonalną a co będzie dalej to się okaże...
    Trzymam kciuki

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lobuziaraLILLY wrote:
    Moje gratulacje! Mi też się marzą bliźnięta ale po tym co przeszliśmy to straciłam wiarę, że będziemy mieć choć jedno maleństwo. Póki co zaczęłam stymulację hormonalną a co będzie dalej to się okaże...

    Wasza sytuacja wygląda bardzo podobnie do naszej. Nie łam się:)

    Meggy88 lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się jeszcze nie udało doczekać cudu, ale mamy zarodki - w sumie mieliśmy 6, pierwsza próba nie udana, w drugiej nie zaczęło bić serce i poroniłam. Teraz podchodzimy kolejny raz. U męża problem bardzo duży - zawsze wyniki były opisane pojedyncze plemniki w polu widzenia, nic więcej. Do icsi nasienie było pobierane na świeżo, bo nic nie chciało się mrozić. Ale jak widać się da i jestem dobrej myśli.

    tuonela, Elo lubią tę wiadomość

  • lobuziaraLILLY Przyjaciółka
    Postów: 149 28

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Wasza sytuacja wygląda bardzo podobnie do naszej. Nie łam się:)
    Staram się nie łamać, choć czasem nie jest łatwo i mam kryzysowe dni kiedy wszystko jest na NIE. Dlatego też założyłam ten wątek aby się pocieszyć szczęśliwymi historiami innych osób :) Jak widać troszkę ich jest i to mnie napawa optymizmem!

    Starania od 10.2016
    Ja: niskie AMH, On: słabe nasienie
    ICSI 20.12 transfer zarodka 6A :(
    0 śnieżynek
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas też szału nie było w wynikach męża. Udało się przy pierwszym transferze i bliźnięta. Dopłacaliśmy i wybraliśmy IMSI aby wybrane były najlepsze plemniki. A jak się okazało to słaba jakość moich komórek była większym problemem niż nasienie Męża.
    Wyśl pozytywnie :-)

    tuonela lubi tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • lobuziaraLILLY Przyjaciółka
    Postów: 149 28

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia wrote:
    U Nas też szału nie było w wynikach męża. Udało się przy pierwszym transferze i bliźnięta. Dopłacaliśmy i wybraliśmy IMSI aby wybrane były najlepsze plemniki. A jak się okazało to słaba jakość moich komórek była większym problemem niż nasienie Męża.
    Wyśl pozytywnie :-)

    Staram się, ale u nas parametry nasienia nie są powalające - 4,8 mln z czego tylko 1% prawidłowych. A co do IMSI - pytałam lekarza to wprost mi powiedział, że jest o 1000 zł droższe ale, że jest przereklamowane bo tak naprawdę odbywa się na tej samej maszynie i, że jeśli chcę to mogę sobie je wybrać ale jego zdaniem to jest oszustwo. Nie sądzę, żeby kłamał bo po co? Przecież to dla niego kasa...

    Starania od 10.2016
    Ja: niskie AMH, On: słabe nasienie
    ICSI 20.12 transfer zarodka 6A :(
    0 śnieżynek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1% z 4,8 mln to 48 tysięcy - a potrzebujecie 1 :) staraj się myśleć pozytywnie, czasem ciężko, ale na pewno warto. Ja pamiętam jak zawsze liczyłam na to, że choć na 1 wyniku napiszą coś więcej niż gwiazdki od góry do dołu - nigdy tak nie było, ale udało się i mamy zarodki.

  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lobuziaraLILLY wrote:
    Staram się, ale u nas parametry nasienia nie są powalające - 4,8 mln z czego tylko 1% prawidłowych. A co do IMSI - pytałam lekarza to wprost mi powiedział, że jest o 1000 zł droższe ale, że jest przereklamowane bo tak naprawdę odbywa się na tej samej maszynie i, że jeśli chcę to mogę sobie je wybrać ale jego zdaniem to jest oszustwo. Nie sądzę, żeby kłamał bo po co? Przecież to dla niego kasa...
    U nas różnica wynosiła 200 euro ale icsi mieliśmy w cenie. Wiesz co skoro na tej samej maszynie to niech zrobią to pod większym powiększeniem i już. Dla mnie najważniejszy był wynik procedury i świadomości, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy a więcej prób nie było w planach.

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • lobuziaraLILLY Przyjaciółka
    Postów: 149 28

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia wrote:
    U nas różnica wynosiła 200 euro ale icsi mieliśmy w cenie. Wiesz co skoro na tej samej maszynie to niech zrobią to pod większym powiększeniem i już. Dla mnie najważniejszy był wynik procedury i świadomości, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy a więcej prób nie było w planach.

    po tym co mi lekarz powiedział byłam pewna, że zdecyduję się na ICSI. Ale teraz już sama nie wiem i mam mętlik w głowie...

    E_linka2 trzymam kciuki, żeby i Wam się udało. Razem bądźmy dobrej myśli :)

    Starania od 10.2016
    Ja: niskie AMH, On: słabe nasienie
    ICSI 20.12 transfer zarodka 6A :(
    0 śnieżynek
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochani :-)

    Potrzebuję Waszej porady, może ktoś na forum sam miał taki przypadek albo gdzieś mu się przewinął na forum. Sprawa dotyczy męża, azoospermia po przebytej śwince w wieku dziecięcym, FSH – 25 (spadł z 28 po 3 miesiącach brania Bromergonu na lekko podwyższoną prolaktynę, ta zaś po tym czasie wzrosłą dwukrotnie), LH i Testosteron w normie, w badaniach nasienia, biopsji igłowej – brak plemników (nakłuwane jądra i najądrza), wynik histopatologii – w skali Johnsona 2 na 10 (zdaje się że prawie wyłącznie komórki Sertolego, Leydiga brak albo nieliczne). Pytanie czy przy takim stanie jest zasadność leczenia clo? Jeden z lekarzy zaproponował nam kurację 3-miesięczna, inny półroczną, a potem mTESE. Czy ktoś próbował leczenia przy takich parametrach? Będę wdzięczna za wszelkie informacje :-)

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam czy komus sie udalo z takimi wynikami nasienia
    Uplynnienie- prawidlowe po 30 min
    Objętość w 1 ml - 2.2
    Liczba plemników w 1 ml - 0.24
    Liczba plemnikow w ejakulacie - 0.53
    Szybki ruch postępowy - 0%
    Wolny - 0%
    Ruch niepostepowy - 28.57%
    Nieruchome - 71.43%
    Nie mamy jeszcze wyników morfologii , ponieważ plemników jest mało i ciezka postać oligozoospermii nie wyklucza ptawidlowych form plemnikow.
    U mnie ponoć wszystko ok.
    Pierwsze in vitro październik 2021 nie udane zła odpowiedz na stymulacje. Po punkcji krwawienie od srodka.
    2 podejscie do pelnej procedury styczen 2022 uzyskano 2 zarodki. Pierwszy transfer 3dniowego transfer nie udany. Marzec 2022 crio blastocysta 5 dniowa 3BC 7dpt 10.83 9dpt 26.92 11dpt 27.32.
    Czy jest szansa na ciaze w kolejnym podejsciu???

  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Twój mąż miał jeszcze jakieś badania wykonywane? Był u urologa? Może ma żylaki? Stosuje jakieś suplementy? Oprócz morfoligi ma jeszcze jakieś badanie z krwi?

    Mariola30 lubi tę wiadomość

  • Mariola30 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maz miał wykonywane usg jader nic zlego nie wykazało. Suplementy stosuje FartilMan Plus. Konkretnie na wizycie u urologa nie byl. Wszystkie badania przygotowujące do invitro bez zastrzeżeń.

  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a robiłaś kariotypy, kiry, trombofilie?
    ja mam takie badania zlecone fsh,lh,estradiol,testosteron,tsh,prolaktyna,wit d, azf, cftr
    poza tym zamiast fertilman mam kazda witamine osobno zazywac.
    robiłem rozszerzone badania nasienia ( nasienie, msome, fragmentacja + hba, miox sys )
    podobno tez waga,alkohol i praca siedzaca wplywa na parametry nasienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2022, 14:09

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1423 2061

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m954 wrote:
    a robiłaś kariotypy, kiry, trombofilie?
    ja mam takie badania zlecone fsh,lh,estradiol,testosteron,tsh,prolaktyna,wit d, azf, cftr
    poza tym zamiast fertilman mam kazda witamine osobno zazywac.
    robiłem rozszerzone badania nasienia ( nasienie, msome, fragmentacja + hba, miox sys )
    podobno tez waga,alkohol i praca siedzaca wplywa na parametry nasienia
    To napisze coś co może da Wam wszystkim nadzieję mój mąż miał 48%defragmacji nasienia...generalnie wszystkie te inne parametry też były słabe Trafił do mojego endokrynologa który powiedział mu że ma zmienić nawyki żywieniowe zacząć zdrowo jeść,jeść chude mięso zamiata tłustego,ser twaróg lub wjeski zamiast żółtego...odstawiać na 3 miesiące alkohol pod każdą postacią, napoje gazowane,jeść dużo zieleniny,owoce morza typu krewetki jak lubicie,jeść ryby,zrezygnować z napoi gazowanych ,5-6razy na dzień jeść, owoce typu jabłko grejpfrut, banan przed południem jeść,po południu tylko warzywa zero slodkoscioraac chipsy itp. Piewczyeo ciemne zamiast jasne i przynajmniej 2 razy w tygodniu sport czyli spacery bieganie orbitrek kto co lubi..
    Po 3 miesiącach badania poprawił o 300%...I jedno co mi powiedział nie należy się oszukiwać .
    Nasienie-plrmnik potrzebuje dokładanie około 3-4miesiecy na odbudowę ,więc jak raz w tygodniu wypijesz przykładowo piwo czy lamkę wina zaczyna się z powrotem odbudowywać od zera
    Jeśli ma ktoś pytania głębsze dodatkowe chętnie podpowiemy jak to dokonał.czasami trzeba o swoje szczęście więcej powalczyć. Lekarz męża powiedział jedno pół roku się pomeczysz ale będzie sukces potem będziesz te golonki jadł I piwko pił..tylko teraz jest pytanie czy jesteś w stanie dla Was zdobyć się na takie poświęcenie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2022, 19:47

    Madouc_92 lubi tę wiadomość

  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od maja 2021 schudłem ponad 20 kg, zmieniłem nawyki żywieniowe, alkohol piłem raz przez pół roku ( w sylwestra ) biegam, staram się nawet w pracy dużo chodzić, zrobiłem badania nasienia z myślą że będzie wszystko ok a wyszły najgorsze jakie miałem do tej pory.
    Opcje są 2, operacja żylaków ( mam termin za kilka miesięcy ) albo brak suplementacji. Witaminy dopiero zacząłem brać po tych wynikach.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ