X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy In vitro, a słabe nasienie czy jest sens ?
Odpowiedz

In vitro, a słabe nasienie czy jest sens ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odebraliśmy wyniki męża. Już dawno było źle, ale teraz jest dramatycznie, kiedy zdecydowaliśmy się na in vitro. Mąż mi się podłamał, ja myślę, że szansa jest. Czy jest ktoś kto z podobnymi wynikami podjął się procedury jeśli tak to jakiej i z jakim efektem oto wyniki:
    Uplynnienie- enzymatyczne
    Objętość w 1 ml - 1.10
    Liczba plemników w 1 ml - 1, 70
    Liczba plemnikow w ejakulacie - 1.87
    Plemniki żywe- 79%
    Plemniki marwe - 21%
    Szybki ruch postępowy - 2%
    Wolny - 4% suma 6%
    Ruch niepostepowy - 11%
    Nieruchome - 83%
    Nie mamy jeszcze wyników morfologii , ponieważ plemników jest mało i badają manulanie, ale sądzę, że tam będzie między 0-1% prawidłowych.
    Dodam, że u mnie wszystko ok i mamy córkę z naturalsa 8 letnia. Dzięki za odpowiedzi.

  • stonoga Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mamy podobne wyniki, z trochę większa ilością, ruchem i objętością. Jesteśmy po serii badań hormonalnych i genetycznych, usg prostaty i moszny. Genetyka jest ok, mąż ma małe żylaki powrózka, które nie są do operacji. Z badań hormonalnych podwyższone FSH (13,24). Jesteśmy pod opieką fantastycznych andrologow i póki co mamy zaleconą kuracje Prefnylem 5000 (zastrzyk raz w tyg dla męża). Po niej na początku października kolejne badanie nasienia. Jeżeli nic się nie poprawi pan doktor proponuje in vitro i mówi, że szanse są duże, bo plemniki są. W przyszłym tyg mrozimy nasienie, bo taka była propozycja lekarza. Robiliście badania hormonalne?

    Ona:
    Wszystko ok
    On
    oligoasthenoteratozoospermia
    FSH 13,24
    Styczeń 1,4 mln/ml, ruch 19%
    Starania od maja 2019
    Pierwsze IVF
    Punkcja 05.02, 18 jajek, zaplodniono 9, mamy ❄️❄️❄️ i 9 zamrożonych 🥚
    Czekamy na crio
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Super, ze się odezwałaś :)
    Tak mieliśmy, u nas hormony książkowo, usg u androloga wykazało również małe żylaki, nie nadające się do zabiegu. Aktualnie robimy kariotypy, panele nieplodnosciowe - cokolwiek to jest. Badania dla mnie typu aktualnie cytologia i usg piersi. Następna wizyta z wynikami, będzie też już kwalifikacja. Nie podejmujemy juz innych prób ponieważ maz był sumplementowany, a pomimo tego nasienie w przeciągu 4 lat z 15 mln spadło na to niespełna 2... przyczyna wg. androloga.. środowiskowa ;(
    Super, ze Wam powiedzieli o mrożeniu nasienia ! Ja jestem wsciekla, bo mogliśmy tez to zrobić kiedy wynimk były dużo lepsze, ale do głowy mi nie przyszlo, ze w ogole można.
    Lekarz wspominal jakie invitro będzie najlepsze ? Gdzie się leczycie ?

  • stonoga Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczymy się w Fertimedice w Warszawie, o in vitro jeszcze nie rozmawialiśmy, bo próbujemy z Pregnylem. U nas tez przyczyna nieznana. Od otrzymania pierwszych wyników (marzec) i wizycie u androloga Włączyliśmy suplementację, zwiększyliśmy ruch, lepiej się odżywiamy i w końcu mój mąż uświadomił sobie, ze noszenie dwóch telefonów w kieszeni i dość obcisłe bokserki wcale nie ułatwiały produkcji 😊 po tych drobnych zmianach badanie w maju pokazało minimalną poprawę. Na ten moment ufamy naszym lekarzom, trochę goni nas czas i gdy padnie propozycja podejścia do in vitro nie będziemy czekać... przeczytałam już chyba cały internet i wiem, ze cuda się zdarzają, ale czasem trzeba im pomoc, bo wiara to jedno, a mijający czas to drugie. Na Facebooku Niepłodni Razem jest wywiad z andrologiem i embriologiem polecam obejrzeć 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 22:08

    Ona:
    Wszystko ok
    On
    oligoasthenoteratozoospermia
    FSH 13,24
    Styczeń 1,4 mln/ml, ruch 19%
    Starania od maja 2019
    Pierwsze IVF
    Punkcja 05.02, 18 jajek, zaplodniono 9, mamy ❄️❄️❄️ i 9 zamrożonych 🥚
    Czekamy na crio
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile macie lat ?
    My też z tymi suplementami walczyliśmy, najważniejsze, że masz zaufanie do andrologow, ja tak średnio byłam zadowolona, bo dostaliśmy jakieś leki, suplementy , ale nie doradził nam co robić.
    Czyli grzeczny mężuś nosi teraz luźne bawełniane bokserki ? ;) moj maz to informatyk, uwielbia nowinki techniczne i wiecznie laptop na kolanach! Tez juz go tego oduczyłam i telefon trzyma dalej. Biedni Ci nasi mężczyźni, mój to już nawet piwa nie pije, bo mówi, że będzie miał na to czas jak się uda, a teraz musi się pilnować.... dzięki za polecenie filmiku, rzeczywiście ciekawy :) ale wiesz my walczymy juz prawie 5 lat, moj maz ma 35 lat, ja 33, mamy 8 letnia corke, albo teraz, albo wcale, tak sobie postanowiliśmy.

  • stonoga Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 31, a mąż 39. Też jest informatykiem. 5 lat starań to długo. Macie jednak już jedno szczęście i to jest wspaniałe. Walczymy razem, podczytuje trochę forum bezplemnikowcow, jeżeli medycyna jest w stanie pomoc im i dać upragnione maleństwo to ja tez jestem dobrej myśli! Nie może być inaczej 😊

    Ona:
    Wszystko ok
    On
    oligoasthenoteratozoospermia
    FSH 13,24
    Styczeń 1,4 mln/ml, ruch 19%
    Starania od maja 2019
    Pierwsze IVF
    Punkcja 05.02, 18 jajek, zaplodniono 9, mamy ❄️❄️❄️ i 9 zamrożonych 🥚
    Czekamy na crio
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio wlasnie na usg jak bylam to położna mowila, że chyba najczęściej słyszy, ze jak problem meski to albo kierowca, albo informatyk. Cóż może coś w tym jest;)
    Jasne, że się uda ! U nas problemy były pewnie od zawsze, a przy pierwszej ciazy nawet o tym nie wiedziałam. Może zdarzył nam się cud ? Już mnie nic nie zdziwi.
    Teraz sa takie możliwości, ze jak tylko sa środki finansowe, to nie ma przeszkód.
    Właśnie oddaliśmy z M. krew na genetykę... i chyba udało mi się zarejestrowac na wszystkie wskazane badania, oczywiście prywatnie...:(

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Jeśli u nas problem męski fragmentacja prawie 40% w pierwszej procedurze nie dotrwał żaden do 5 doby, w drugiej 2 ❄️❄️, z czego dziś ten 4.1.1 Beta w 8 dpt 22, dziś w 11dpt 4,75 jak widać nici, drugi Zarodeczek i ostatni mamy 5.2.1, u mnie wszystko niby ok, owulacje, tsh, hormony etc czy możemy jeszcze coś zrobić ? Oczywiście 3 letnie próby poniesienia parametrów „wszystkimi sposobami” nic nie dały, kariotypy mamy oboje ok .Coś możemy jeszcze diagnozować ? Pomóżcie proszę bo muszę żyć jakaś nadzieja💔🙏szczególnie proszę o radę dziewczyny z tak dużym męskim problemem jak nasz, może macie jakiś pomysł albo słowo otuchy ze komuś się udało ???

    eska29044 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    Dziewczyny Jeśli u nas problem męski fragmentacja prawie 40% w pierwszej procedurze nie dotrwał żaden do 5 doby, w drugiej 2 ❄️❄️, z czego dziś ten 4.1.1 Beta w 8 dpt 22, dziś w 11dpt 4,75 jak widać nici, drugi Zarodeczek i ostatni mamy 5.2.1, u mnie wszystko niby ok, owulacje, tsh, hormony etc czy możemy jeszcze coś zrobić ? Oczywiście 3 letnie próby poniesienia parametrów „wszystkimi sposobami” nic nie dały, kariotypy mamy oboje ok .Coś możemy jeszcze diagnozować ? Pomóżcie proszę bo muszę żyć jakaś nadzieja💔🙏szczególnie proszę o radę dziewczyny z tak dużym męskim problemem jak nasz, może macie jakiś pomysł albo słowo otuchy ze komuś się udało ???

    A reszta parametrów nasienia jak wygląda ?

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    Dziewczyny Jeśli u nas problem męski fragmentacja prawie 40% w pierwszej procedurze nie dotrwał żaden do 5 doby, w drugiej 2 ❄️❄️, z czego dziś ten 4.1.1 Beta w 8 dpt 22, dziś w 11dpt 4,75 jak widać nici, drugi Zarodeczek i ostatni mamy 5.2.1, u mnie wszystko niby ok, owulacje, tsh, hormony etc czy możemy jeszcze coś zrobić ? Oczywiście 3 letnie próby poniesienia parametrów „wszystkimi sposobami” nic nie dały, kariotypy mamy oboje ok .Coś możemy jeszcze diagnozować ? Pomóżcie proszę bo muszę żyć jakaś nadzieja💔🙏szczególnie proszę o radę dziewczyny z tak dużym męskim problemem jak nasz, może macie jakiś pomysł albo słowo otuchy ze komuś się udało ???
    A jak pozostałe wyniki nasienia? Czy badanie u androloga coś wykazało ?

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Nikola @CzeresniowaMama różnie tzn calkowity między 11 młyn a 80 mln na przełomie 3 lat, koncentracja od 11-6 mln i ruch 2%—11% hba 66 % prawidłowe i fragmentacja zawsze ok 40% brak znp w badaniu u 3 andrologiem i w badaniach usg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2020, 01:16

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    @ Nikola @CzeresniowaMama różnie tzn calkowity między 11 młyn a 80 mln na przełomie 3 lat, koncentracja od 11-6 mln i ruch 2%—11% hba 66 % prawidłowe i fragmentacja zawsze ok 40% brak znp w badaniu u 3 andrologiem i w badaniach usg
    Melina a próbowaliście diet bogatych w antyoksydanty? Warzywa, owoce, ryby, kiszona kapusta, dużo witaminy C? Badaliście genetykę?

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badaliśmy kariotypy, prawidłowe. Diety tez....

  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że marzyłabym o takich wynikach jak wasze:( my podchodzimy do drugiej procedury z koncentracja 0,2 mln/ml i cały czas czekam na cud..

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholera jakie to wszystko jest nie sprawiedliwe!!!!@Listek trzymam kciuki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mamy wyniki morfologii mamy 2 % !! Może jednak znajdzie się ten jeden jedyny idealny !


    Dziewczyny moj M. teraz suplementuje się nucleox to są saszetki plus tabletki - to znaczy od dziś zaczął, ale ma fajny skład doktor nam poleciła, dorzuciłam od siebie wit c 1000. M. mowil, ze ma dość dobre opinie.

    Listek ja tam w cuda wierze ... mam w domu jeden 8 letni. Przy takich wynikach jak ma moj M. teoretycznie bez szans bylo na naturalsa, a jednak.

    Nikola, Malica lubią tę wiadomość

  • JagnaaJankowska Autorytet
    Postów: 431 815

    Wysłany: 29 września 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    Badaliśmy kariotypy, prawidłowe. Diety tez....

    Kariotypy to jedno, a mutacje to drugie. Czasami są mutacje w genotypie, które warunkuja obniżona płodność mężczyzny.

    1c045e483d.png[/url]
    Dostajesz od życia tyle, ile jesteś w stanie unieść.
    2015 - synek 💙

    09.2020 in vitro start 🍀
    25.09. punkcja - 23 oocyty, 19 dojrzałych, zaplodnionych
    05.10 mamy 7 ❄️, w tym:
    ❄️❄️❄️❄️4BB, ❄️3AB, ❄️3BA, ❄️3BB.

    27.10 FET 3AB🍀
    6dpt - cień cienia, beta 32
    7 dpt - dwie kreseczki
    8 dpt - dwie tłuściitkie krechy 🍀
    13 dpt - beta 1178
    20 dpt - USG jest pecherzyk 🍀
    7w3d - jest ❤️
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 30 września 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Dziewczyny mamy wyniki morfologii mamy 2 % !! Może jednak znajdzie się ten jeden jedyny idealny !


    Dziewczyny moj M. teraz suplementuje się nucleox to są saszetki plus tabletki - to znaczy od dziś zaczął, ale ma fajny skład doktor nam poleciła, dorzuciłam od siebie wit c 1000. M. mowil, ze ma dość dobre opinie.

    Listek ja tam w cuda wierze ... mam w domu jeden 8 letni. Przy takich wynikach jak ma moj M. teoretycznie bez szans bylo na naturalsa, a jednak.

    kiedy macie podejście do IVF?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Matołek Autorytet
    Postów: 258 342

    Wysłany: 30 września 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    jako użytkowniczka jestem nowa, ale podczytuje różne wątki od jakiegoś czasu. Szukałam chyba odpowiedniego dla siebie i może już poczułam, żeby zaczerpnąć rady/pomocy/może potrząśnięcia tu na tym forum.
    Mamy obecnie taki właśnie problem. Bardzo złe wyniki nasienia. Ale od początku.
    Staramy się z mężem o dziecko rok. Jesteśmy małżeństwem dwa lata. Nie zaczęliśmy się starać od początku. Chcieliśmy zamienić nasze 40m2 na dom, oczywiście dla dziecka. Żeby miało warunki. Tak też zresztą planowaliśmy od początku - ślub, dom, dziecko. I miało pójść gładko. Mąż ma już dziecko (14 l.) z pierwszego małżeństwa. Badania zrobiliśmy w lutym. Wynik nas poraził - kryptozoospermia + wysokie FSH 16 (norma do 12). I się zaczęło. Urolog, suple i przede wszystkim zmiana stylu życia, diety. Delikatnie i to był chyba błąd. Kolejne wyniki - maj, wyszły dużo lepiej. W 1 ml 3 mln, słaba morfologia, bo 2% + FSH 19. Za dużo. Ale nadzieja wróciła, że będzie lepiej. Już androlog polecony przez szpital przepisał CLO i inne magiczne tablety. Czułam, że teraz pyknie. Do kolejnych badań we wrześniu, kilka dni temu dostaliśmy wyniki - pojedyncze plemniki w polu widzenia + ogromna liczba leukocytów + FSH 20. Kolejne tabletki na infekcje, już bez CLO, Nucleox zamiast Fertilmana. Opadłam z sił. Nie wiem, co mam dalej zrobić. To mąż wspiera mnie i bardziej wierzy, że nam się uda. Jest też za IVF, a ja jestem sceptyczna, bo chciałabym bardzo żeby udało się naturalnie. Niestety nie mamy za dużo czasu, bo oboje z mężem nie jesteśmy już pierwszej świeżości. Niby rok to nie jest dużo, mamy też póki co inne szanse, ale powoli zaczyna mi chyba siadać na głowę.

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 30 września 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc prosba o Wasze wskazówki.
    Badanie nasienia mojego faceta sprzed roku

    Liczba plemników w 1ml: 15.5ml przy normie od 15 ml
    Całkowita l.plemnikow 77.7 ml przy normie od 39
    Ale!
    L. Plemników o prawidłowej budowie 1%😣 kilka lat temu jeszcze 3%
    Calkowity ruch 7% normy od 40%
    I ruch postępowy 4% przy normach od 32%😣
    Także plemników jest sporo ale są złej budowy i o bardzo niskiej ruchliwości 😣 nigdy nie było poprawy po suplementacji (miał kilka podejść z profertil female, dieta, brak alko)

    W związku z tym mielismy 5 inseminacji z dawca. Mam teczkę badan w nowej klinice również twierdzą ze u mnie ok a IUI czasem nie wychodzą i namawiają na invitro z nasieniem partnera a nie dawcy.
    Trochę nie wiemy co robić.

    Facet się leczył kilka lat temu. Miał 4 procedury in vitro z była żona. Zero efektu. Słabe jajeczka (policystyczne jajniki) i słabe nasienie. Nigdy tez nic nie było do zamrożenia.

    Teraz nas namawiają ze względu na moje wyniki, chociaż mam tez zalecenia od immunologa ale ich w klinice nie akceptują i bd brała acofil Po transferze na własna rękę.
    Mój partner ma odświeżyć czesc badan (bo oprócz podstawowego badania nasienia to nic od 5 lat nie badał, odpuściliśmy to na rzecz dawcy) i za tydzień wizyta u androloga dr Wolskiego.

    Czy znacie tego lekarza? Co jeszcze się bada oprócz hormonów wtedy? Jakieś bardziej specjalistyczne badania nasienia? Hormony facet miał zawsze ok jak podchodził do in vitro kiedyś. Te 5 lat temu nie znaleziono przyczyny. Ale tez medycyna trochę poszła do przodu chyba.
    Jest jakiekolwiek leczenie na słaba budowę i ruch plemników?
    Ani dieta ani suple (profertil) nie przynosiły żadnych efektów w przeszłości.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ