X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy jakieś witaminki dla męża?
Odpowiedz

jakieś witaminki dla męża?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu95 wrote:
    @Robotka1 - ale czy salfazin i fertilmen razem to nie za dużo na raz? Ja się właśnie zastanawiam między tymi dwoma a androvitem, jako podstawą. Pewnie będzie Fertilman bo zależy nam głównie na poprawieniu ruchliwości żołnierzyków, a w nim jest od razu L-Karnityna i q10. Do tego pewnie wit C, dzisiaj zamierzam kupić bo na razie dostał tylko 2x kwas foliowy, który mi został (ja łykam m.in. Femibion, gdzie już kwas jest).

    Też zastanawiałam się nad fertilmen-em ale stwierdziłam że kupię wszystko osobno bo jednak mają małe dawki tych witamin ..

    Salfazin bierze od 3 tygodni ..
    Dokupiłam L- karnityna1000 z Activi, Maca, Koenzym Q10 z Wit.E , Wit. C Kwas Fioliowy oraz Olej Lniany ;)

    Mam nadzieję że coś pomoże ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2014, 19:40

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 10 lipca 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena87 wrote:
    Też zastanawiałam się nad fertilmen-em ale stwierdziłam że kupię wszystko osobno bo jednak mają małe dawki tych witamin ..

    Salfazin bierze od 3 tygodni ..
    Dokupiłam L- karnityna1000 z Activi, Maca, Koenzym Q10 z Wit.E , Wit. C Kwas Fioliowy oraz Olej Lniany ;)

    Mam nadzieję że coś pomoże ..
    Nasz androlog nie zalecał brać wszystkich leków osobno ze względu na wątrobę, lepiej wziąć jedną tabletkę niż kilka różnych.

    Lena87, Miu95 lubią tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Nasz androlog nie zalecał brać wszystkich leków osobno ze względu na wątrobę, lepiej wziąć jedną tabletkę niż kilka różnych.

    Owszem ale ta jedna tabletka nie ma dziennego zapotrzebowania :) a zawsze można dokupić osłonowe ;)

  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 10 lipca 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz bierze rano Axaren men a wieczorem sallfazin jutro jedziemy na badnie nasienia...zobaczymy jaka poprawa....

    Lena87 lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BATTINKA wrote:
    Moj maz bierze rano Axaren men a wieczorem sallfazin jutro jedziemy na badnie nasienia...zobaczymy jaka poprawa....

    Daj znać koniecznie jak wyniki ;) <3

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1 wrote:
    oj to bardzo stary post mój zacytowałaś:) mężowi dałam ten zestaw tylko jedno opakowanie:) tak ze fertilmen i salfazin były razem;) czyli około miesiąca ale muszę Ci powiedzieć że z 0 plemników mamy ponad 78 milionów w ejakulacie w przeciągu 6 miesięcy!!:)
    ja mojemu na tym etapie podaję praktycznie to wszystko co jest w drogim profertilu. włącznie z salfazinem. wszystkie suplementy mamy osobno....musze to przekalkulowac na przyszłość bo wahałam się nad zakupem profertilu za 180zł.
    Lkarnitynę z largininą łyka osobno kupowane w dużej dawce.
    p.s. jak przez pół roku bedzie brał wszystkie tabetki osobno to mu się nic nie stanie;)

    a osłonowe bierze się przy antybiotyku a nie przy witaminach:)
    ps. oboje pijemy Macę:)

    ale nie wiem czy wy zwóciłyście kiedyś uwagę, ja się natknęłam po czasie że na sprawy męskie najlepsza jest maca czarna sproszkowana....a nie ta źółta co mam ja akrualnie(ale też jest dobra) czarna najlepsza
    http://maca-polska.pl/18,dzialanie

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • marsylianka Przyjaciółka
    Postów: 79 38

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1, z czym mieszasz żółtą aby była "jadalna"?

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 11 lipca 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marsylianka wrote:
    Robotka1, z czym mieszasz żółtą aby była "jadalna"?
    bardzo ciężkie pytanie;)
    mąz miesza z odżywką białkową a ja kupiłam sobie kiedyś w roosmanie takie koktajle dla sportowców czekoladowe i z tym mieszam, praktycznie nie czuć w ogóle.na jedną łyżkę mieszanki do koktajlu dawałam czubatą łyżeczkę macy i nie czuć było. szukałam nawet wczoraj tego koktajlu ale nie mogłam go znaleźć;)
    próbowałam z mlekiem ale bleee, dziś zpróbuję z kakao. i koniecznie w szejkerze:) bo inaczej grudy zostają.

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u Mnie problem jest taki, że plemniki są ale morfologia słaba tylko 2% mam nadzieję, że witaminy coś pomogą :)

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 11 lipca 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dupa, mój się właśnie zbuntował i powiedział, że nic mu nie jest potrzebne i nie będzie tego brał ;[. Nie mam siły normalnie :(
    A potrzebujemy poprawki w ruchliwości, bo lekarz straszy InVitro (mamy tylko jakieś 23% całego ruchu prostoliniowego).

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 12 lipca 2014, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dawaj mu MIU witaminę c 1000mg rozpuszczoną w wodzie-takie tabletki musujące np do śniadania czy kolacji, powinien się nie zorientować co to jest, najwyżej powiedz że napój cytrynowy;)
    i dobrze było by gdyby choć witaminę E łykał.....choć to też można oszukać i mu wycisnąć tą wit E do tego napoju.

    kapturnica, Lena87 lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2014, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- handel lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 7 października 2015, 18:56

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2014, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu95 wrote:
    Dupa, mój się właśnie zbuntował i powiedział, że nic mu nie jest potrzebne i nie będzie tego brał ;[. Nie mam siły normalnie :(
    A potrzebujemy poprawki w ruchliwości, bo lekarz straszy InVitro (mamy tylko jakieś 23% całego ruchu prostoliniowego).

    zapewne jesteście młodzi, no i młody gniewny nie może zaakceptować sytuacji w jakiej się znalazł, możesz go (ty sama wiesz najlepiej na ile możesz sobie pograć) spytać czy masz szukać dawcy? U koleżanki po 10 latach pojawiło się dziecko, bo mąż odrzucił propozycje zbadania nasienia, koleżanka pogodziła się się z sytuacją. To są trudne sprawy, ale wybraliście siebie na dobre i złe; ale potrzeba dziecka, ale upływ czasu. Nas walka o dziecko zintegrowała, mówiłam mojemu, że pragnę mieć coś absolutnie wspólnego, niepodzielnego a to jest tylko Dziecko. Musisz opracować własną strategię.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 25 lipca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena87 wrote:
    u Mnie problem jest taki, że plemniki są ale morfologia słaba tylko 2% mam nadzieję, że witaminy coś pomogą :)

    polecam profertil na poprawę morfologi choć jet drogi ale skuteczny , naszym przypadku poprawa była z 3 do 14 %

    Lena87 lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 25 lipca 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu mezowi wyniki znow wyszly lipne,z 3% na 4 tylko podskoczylo.dalej lyka wit.no coz piczac moge :((

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    polecam profertil na poprawę morfologi choć jet drogi ale skuteczny , naszym przypadku poprawa była z 3 do 14 %

    Zastanowię się nad tym ;), na razie poczekam aż skończą Mu się aktualne witaminki które grzecznie łyka ;)
    Ciężko ma z Macą ale daje radę ;)

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 29 lipca 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak wyglądają inne parametry. po jakim czasie robiliście badanie od przyjmowanych leków, spróbujcie z pofertilem jest drogi, ale skuteczniejszy zwłaszcza jeśli chodzi o morfologię,
    skład axaren men w jednej tabletce (2 dziennie) koszt 180 tabl. ok 300 zł (trzymiesięczna kuracja)
    Axaren men - składniki aktywne:
    - astaksantyna 4mg
    - witamina C 40mg
    - kwas foliowy (folacyna) 200mcg
    - cynk (glukonian cynku) 10mg

    Skład profertlilu: w dwóch kapsułkach (2 dziennie) koszt 180 tabl. ok 500 zł (trzymiesięczna kuracja)

    L – Karnityna (440 mg) dostarcza energii plemnikom. Wolna L-karnityna pozytywnie wpływa na liczbę plemników ich ruchliwość.

    L – Arginina (250 mg)jest bezpośrednim prekursorem tlenku azotu, który wpływa korzystnie na żywotność i ruchliwość plemników.

    Cynk (40 mg) bierze udział w transkrypcji DNA, syntezie białek, rozwoju jąder i dojrzewaniu plemników. Uważa się, że przedłuża także żywotność plemników w ejakulacie. Niski poziom cynku w nasieniu jest połączony z obniżoną płodnością. Suplementacja cynku wykazała dodatni wpływ na liczbę plemników i inne parametry nasienia. Leczenie cynkiem i kwasem foliowym wykazało wzrost liczby plemników i poprawa ich gęstości.

    Witamina E (120 mg) poprawia ruchliwość plemników i płodność mężczyzn. W połączeniu z selenem, zwiększa ruchliwość plemników i przyczynia się do polepszenia wskaźnika morfologii. Jest ważnym antyoksydantem – zmniejsza ilość wolnych rodników tlenowych.

    Glutation (80 mcg) odgrywa kluczową rolę w syntezie białek i DNA. Niższe poziomy glutationu odnotowano u mężczyzn o obniżonej płodności, z nieprawidłową ruchliwością i morfologią plemników. Trzy badania wykazały pozytywne efekty suplementacji glutationu na ruchliwość i prawidłową morfologię plemników.

    Selen (60 mcg) jest niezbędnym składnikiem peroksydazy glutationowej i w związku z tym konieczny przy suplementacji glutationu. Jądra zawierają wysokie stężenia selenu, jego brak powoduje spadek ilości i jakości spermy.

    Koenzym Q10 (15 mg) jest bardzo istotny dla gospodarki energetycznej. 95% całego ATP (głównego nośnika energii w organizmie) jest przekształcane za pomocą CoQ10, co definiuje rolę koenzymu Q10 w niepłodności męskiej, która została potwierdzona przez wzrost ruchliwości plemników u mężczyzn po suplementacji.

    Kwas foliowy (800 mcg) jest konieczny do syntezy DNA, przez co ważny dla procesu spermatogenezy.

    Przy regularnym i zgodnym z zaleceniami przyjmowaniu PROfertilu® oraz z uwagi na specjalne właściwości odżywcze wymienionych składników możliwe jest osiągnięcie poprawy jednego lub więcej kryteriów powszechnie stosowanych do opisania jakości spermy, mianowicie: ruchliwości plemników, gęstości plemników, objętości wytrysku i stopnia deformacji plemników (morfologia).

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ