X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy kolejna prośba o interpretacje wyników nasienia
Odpowiedz

kolejna prośba o interpretacje wyników nasienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli któraś się zna i jest w stanie zinterpretować wyniki (porównać z normami potrafię, ale potrzebuję info czym się najbardziej martwić, a co nie jest największym problemem), to bardzo proszę o pomoc.
    1.czas upłynnienia - po 30 min - norma pon. 60min
    2.objętość - 0,70 - norma >1.5 ml
    3.ph - 7,7 - norma 72,-7,8
    4.lepkość +++
    5.aglutynacja - brak
    6.barwa - prawidłowa
    7.koncentracja -32,10 - norma >15mln
    8.liczba plemników w ejakulacie - 22,47 - norma >39mln
    9.koncentracja komórek okrągłych - 0,6 - norma <1mln/ml
    10.ruch szybki postępowy - 0,00 - >25%
    11.ruch postępowy (PR)-TYP a+b - 1,98 - norma >32%
    12.plemniki ruchome - 17,82-norma >40%
    13.pleminiki hyperaktywne 0,00
    14.żywotność - 25,00 - norma >58%
    15.plemniki o prawidł. budowie - 1- norma 4%
    16.plemniki z niepr. główką 62,00
    17.pleminiki z niepr.wstawką 24.00
    18.plemniki z niepr. witką 13,00

    z tego co się orientuję najgorzej jest chyba z ruchem postępowym i ilością plemników o prawidłowej budowie a te elementy są mega ważne... :(((((

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie, te parametry są bardzo ważne. Najważniejsze jest żeby poszukać przyczyny. Jeśli nie robiliście to zróbcie badania hormonalne tj. TSH, FSH, LH, testosteron, estradiol, prolaktyna. Można zrobić posiew nasienia, usg jąder. Zapisz męża do androloga na konsultację. Może ma żylaki powrózka nasiennego. My na poprawę nasienia bierzemy mon. witaminy tj. Koenzymq10, l karnityna, salfazin, wit E i C.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do androloga idziemy 6.02. wiedziałam, że będzie coś do poprawy, ale to mnie załamało..
    dzięki Nadira

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szansa zawsze jest, glowa do gory, androlog włączy leczenie po 3 miesiącach zobaczycie jaki będzie efekt.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam tylko, że mąż w ciągu mca przed badaniem brał antybiotyki i miał wysoką gorączkę, ale chyba aż tak diametralnie to na wyniki by nie wpłynęło.

    A czy spora koncentracja i liczba plemników w ejakulacie ma jakieś znaczenie na + czy tak średnio?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po pierwsz emala obj plus podwyzszona lepkosc i ph bliskie 8 moze wskazywac na infekcje
    ewentualnie na zylaki ..

    a tym samym wzrost temp w jadrach - co za tym idzie uszkodzenie plemnikow w czasie spermatogenezy .. oraz obnizenie ich ruchliwosci .

    coz badan : posiew zdazylibyscie przed wizyta.- bo do 10 dni jest wynik..
    plus hormony .. FSH , LH , Testosteron, Prolaktyna i TSH

    us powinien zg=robic androlog na wizycie ..chyba z enie ma w gab sprzetu to was odesle .

    najlepiej isc do lekarza z kompeltem badan bo za duzo po jednym badani wam nie zrobi kaze te badania zrobic i tak odwleczenie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 20:48

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim zdaniem az tak bardzo na pewno nie wpłynęło, kochana idziecie do Zychowicza? jeśli tak to uważaj co przepasuje, nam chciał wcisnąć czysty testosteron co mogło nam wybić plemniki, przed wizyta koniecznie zróbcie hormony, posiew żeby nie tracić czasu, usg zrobi na wizycie bądź nie ,mojemu m nie zrobil tylko tak zbadał ... pozniej sie wytłumaczył ze skoro jest progres po witaminach to na pewno ani zylakow ani uszkodzen nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 20:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    idziemy do dolmedu, ale nie znam nazwiska lekarza. Dziś zadzwonię i dopytam. Dziś mój 3dc więc zrobiłam TSH Lh Fsh prolaktynę estradiol. Po wczorajszym wyniku zabrałam na badania męża i zrobił TSH LH prolaktyne i testosteron. Chcę jeszcze sobie w pon zrobić bakterię i jemu też żeby do androloga mieć dużo badań. A androloga chcę zmusić do usg. Powirdzcie czy usg jąder jest mocno inwazyjne albo bolesne? Bo chciałabym go jakoś pocieszyć chociaż takim info.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tam kochana pracuje mendras to pewnie o usg możesz zapomnieć :( bo on odsyła do urologa z takimi rzeczami...

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    idziemy do dolmedu, ale nie znam nazwiska lekarza. Dziś zadzwonię i dopytam. Dziś mój 3dc więc zrobiłam TSH Lh Fsh prolaktynę estradiol. Po wczorajszym wyniku zabrałam na badania męża i zrobił TSH LH prolaktyne i testosteron. Chcę jeszcze sobie w pon zrobić bakterię i jemu też żeby do androloga mieć dużo badań. A androloga chcę zmusić do usg. Powirdzcie czy usg jąder jest mocno inwazyjne albo bolesne? Bo chciałabym go jakoś pocieszyć chociaż takim info.
    kovhana spokojnie ... a usg nic nie boli tkie samo jak masz usg brzucha )

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    USG nie jest bolesne, jedynie czasem urolog zbada prostate per rectum, co moze byc trochę stresujące, ale mysle, ze musisz nastawic swojego mężczyznę pozytywnie, nie ma sie czego bać. Jedno badanie nasienia jeszcze nic nie wznosi, jak nam powiedział androlog, ono sie zmienia jak sinusoida, więc na razie nie ma co sie martwić na zapas. Na wizytę na pewno dobrze miec te hormony, co dziewczyny pisały, powiew, USG. Ewentualnie przypomnieć sobie o jakichś urazach, przebupytej śwince itd.
    Shooa to Wasze pierwsze badanie nasienia było? trzymam kciuki za wizytę:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla tak, pierwsze badanie. Biedny tak sie zestresował (chodził u nas wtedy ksiądz po kolendzie i mógł zapukać lada moment;)) że oddał tylko kilka kropelek. No i ta gorączka 39st przez dwa dni W grudniu. Biorę to wzzystko pod uwagę ale wiem, że aż tak na morfologię i ruchliwość to nie mogło wpłynąć.
    świnki ani urazów nie miał, nie pamięta.
    ciekawe jeszcze co pokaża badania hormonów.
    mamy o tyle ciężką sytuację, że wczoraj na dodatek teściowa dostała diagnozę wczesnonowotworową i sami nie wiemy czym się bardziej przejmować..
    dziękuję Wam kochane za wsparcie i dobre słowo, bo z tymi jego wynikami zostaliśmy sami, bo nikomu się o tym nie mówi..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Tam kochana pracuje mendras to pewnie o usg możesz zapomnieć :( bo on odsyła do urologa z takimi rzeczami...
    Ania, to może lepiej od razu do urologa? Patrzyłam na terminy w luxmedzie i są na 11lutego więc nieźle. Czy androlog i urolog? to facet, wiadomo im mniej wizyt u "męskich" lekarzy tym lepiej.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Ania, to może lepiej od razu do urologa? Patrzyłam na terminy w luxmedzie i są na 11lutego więc nieźle. Czy androlog i urolog? to facet, wiadomo im mniej wizyt u "męskich" lekarzy tym lepiej.
    shooa ... androlog to tosamo prawie co urolog..
    urolog .. bardziej chirurgiczny moze..
    androlog ma wiedze zarowno urologa jak i endokrynologa..

    tak naprawde dobry androlog tez jest urologieiem.. i zaczyna od urologii pozniej poszerzajac specjalizacje o endokrynologie meska.

    dwa.. niestety jelsi pojawia sie problem meski to te wizyty beda dosc czeste.. i tu niestety musi sie przyzywczaic..

    trzy jedna rada.. nie myslcie ze to dla faceta jest cos strasznego.. nie pokazujcie mu tego ze matko on siebedzie zle czul u takiego lekarza...

    lekarz jak lekarz.. my kobiety tez chodzimy do ginekologow.. i musimy siwecic tylkami..
    im szybciej facet zrozumie ze to poporstu lekarz.. tym lepiej .. bedzie mu latwiej robic badania .chodzic na wizyty i tymsamym.. bedziecie w tym razem

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do androloga do którego idziemy i faktycznie nie robi usg tylko samą konsultację. Więc zapiszę nas do urologa na usg.
    Co do facetów to są różne typy mniej lub bardziej chętnue godzące się na takie wizyty. Mój mąż jest pośrodku w kierunku chętniej:) Nas i wizyt u ginekologa nie ma co porównywać bo my chodzimy (mówię o sobie) min. raz w roku kontrolnie od 10lat a dla facetów to zazwyczaj pierwszy raz w życiu i to jeszcze w związku z informacją, że z ich 'męskością' jest tak sobie. Na szczęście do mojego moje argumenty i nakazy leczenia się zazwyczaj trafiają.
    Dziewczyny, po wizycie u specjalisty podzielę się informacjami.
    Bardzo mi pomogłyście:) uwielbiam za takie kobiety ten portal!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa trzymam kciuki za wyniki, a tymi pierwszymi sie nie przejmujcie na razie, dopiero 2-3 cos pokażą wiecej, na razie trzeba byc dobrej myśli i szukac przyczyny;) mysle ze do urologa na USG tez weźcie wyniki nasienia, zawsze to bedzie tez jakaś opinia, ale jesli chodzi o leczenie, to najlepiej potem androlog.
    Ja juz sie pogodzilam z myślą, ze starania o dziecko to proces i ze nie udaje sie tak z dnia na dzien( moze niektórym szczesciarom), ale traktuje to np jak odchudzanie, krok po kroku do celu;) mysle, ze warto tez wprowadzić zdrowy tryb zycia, ruch i ogólnie zadbać o siebie:). A mężczyzna tez musi miec trochę czasu, zeby przetrawic to w sobie no i musi miec nasze wsparcie, oni sa tacy delikatni na tym punkcie;) poza tym wizyty u urologa to powinno byc cos normalnego, szkoda ze w naszej opiece zdrowia jakos sie chyba na to nie zwraca uwagi, tylko jak jest problem...moze wtedy wczesniej by wychodziły niektóre rzeczy,w koncu my chodzimy do ginow od młodości, a faceci tacy zostawieni sami sobie...

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnei dlatego jestem zdania ze facet powinien chodzic tez do urologa /androloga w celu .. chociazby badania prostaty i co 2-3 lata robienia markerow nowotoworwych ..

    moj poczatkowo mial opory .. ale pozniej to juz sie nauczyl ze wizyta jak kazda inna :)

    shooa czekamy na dobre info ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Ania, to może lepiej od razu do urologa? Patrzyłam na terminy w luxmedzie i są na 11lutego więc nieźle. Czy androlog i urolog? to facet, wiadomo im mniej wizyt u "męskich" lekarzy tym lepiej.
    Kochana masz priv ode mnie ja znalazłam na ul.łubinowej gabinet urologiczny i tam w ofercie mają leczenie niepłodności męskiej. Jeszcze tam nie dzwoniłam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    wyniki badań męża wiele wyjaśniają...:
    FSH 1,8 (1,5-12,4)
    LH 1,8 (1,7-8,6)
    Prolaktyna 228,5 (4,0-15,2)
    Testosteron 165 (280-800)

    Umawiam go do endo i zobaczę co powie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze... Podobno nie jest dobrze jak lh i fsh jest niskie tez, ale to może Ania84 się wypowie.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ