X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy kolejna prośba o interpretacje wyników nasienia
Odpowiedz

kolejna prośba o interpretacje wyników nasienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma prl 15,20 i zaczęłam mu podawać 1/4 bromka. Żeby chodź trochę zbić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj ma PRL ok 18 i doktor nic mu nie przepisał, na prolaktyne ma wpływ tez stres, dieta itd, ja bym nie dawała sama z siebie tabletek Ania, tym bardziej ze to nie jest zły wynik...
    Shooa dobrze, ze macie wyniki i teraz na pewno lekarz Was skieruje na odpowiednie badania i bedzie dobrze, kiedy odziedziczył na konsultacje?prolaktyna rzeczywiście duzo za wysoka, ale to mozna leczyć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idziemy w przyszlym tyg do endo i uro. Chce jeszcze w tym tyg zrobic TSH zeby miec wiecej informacji a na rezzte badan to licze ze juz beda nas na nfz kierowac :/ bo w tamtym tyg ma same badania 300 zl wydalismy(ja robilam jeszcze chlamydie, ureaplae i mykoplasme).
    FasUla, co do diety i sportu - maz plywa 3,4 razy w tyg a o jego diete dbam, nie jestesmy typami ktore wrzucaja byle co tylko jemy duzo warzyw, chudego miesa, nabialu, ciemnego pieczywa itd wiec mysle ze to nie kwestia trybu zycia:(
    Dziewczyny, a tak w wieeelkim przyblizeniu powiecie mi ile takie leczenie moze trwac? 3 mce? Pol roku? Rok i dluzej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Idziemy w przyszlym tyg do endo i uro. Chce jeszcze w tym tyg zrobic TSH zeby miec wiecej informacji a na rezzte badan to licze ze juz beda nas na nfz kierowac :/ bo w tamtym tyg ma same badania 300 zl wydalismy(ja robilam jeszcze chlamydie, ureaplae i mykoplasme).
    FasUla, co do diety i sportu - maz plywa 3,4 razy w tyg a o jego diete dbam, nie jestesmy typami ktore wrzucaja byle co tylko jemy duzo warzyw, chudego miesa, nabialu, ciemnego pieczywa itd wiec mysle ze to nie kwestia trybu zycia:(
    Dziewczyny, a tak w wieeelkim przyblizeniu powiecie mi ile takie leczenie moze trwac? 3 mce? Pol roku? Rok i dluzej?
    zalezy to od tego jak organizm zareaguje
    jesli chodzi o prl to w miare szybko sie to zbija
    ale z nasieniem jest roznie czasem leczenie trzeba liczyc w latach a to i tak nie daje gwarancji ze sie cos poprawi bo jesli genetyka ma w tym swoj udział to niestety ale marne szanse sa wtedy na poprawe.
    U Was kochana jest tyle nie fajna sytuacja bo lh i fsh jest niskie to znaczy ze oraganizm wogule nie reaguje na to ze cos jest nie tak ,tak jak Ania84 pisała na innym watku
    jesli testosteron jest ponizej normy to lh i fsh powinny byc podwyzszone.

    Jedno jest w Waszej sytuacji dobre , to ze wiecie o tym ze jest problem na samym poczatku Waszych staran a nie tak jak my po roku dopiero..
    Glowka do gory! musi byc dobrze!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 22:29

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 3 lutego 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynika badania mojego męża
    ilość plemników w 1mm 2040000
    w tym ruchliwych 12% po 24h 0%
    Morfologia plemników
    plemniki prawidłowe 18%
    plemniki ze zmianami w obrębie głowy 37%
    plemniki ze zmianami w obrębie witki 20%
    plemniki ze zmianami w częściach pośrednich 25%
    Inne:
    leukocyty i erytrocyty ale nie mogę odczytać ilości

    Wiem że jest źle lekarz skierował nas do androloga ale czy aż tak bardzo źle?

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://ginekologia.wieszjak.polki.pl/endokrynologia/232955,Hiperprolaktynemia-u-mezczyzn.html

    Shooa znalazłam cos takiego więc mysle ze lecznie pewnie ok 3 miesiące, pol roku, ale do tego czasu wiele moze sie zmienić i oby na plus, trzymam kciuki!

    shooa lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 lutego 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owszem .. jesli chodzi o sama prl moze trwac krocej.. bo chodzi o to ze zbijaja prl.. a nowy prces spermatogenezy 72 dni jest liczony pi razy drzwi od pierwszego momentu podania lekow..

    niestety trezba byc swiadomym.. ze u facetow tak latwo nie zapanuje sie nad hormonami .. faceta leczy sie trudniej.. i naparwde trzeba dobrac dobre leki ..zeby byl efekt.. i tu niestety trzeba rozejrzec sie za naprawde swietnym andrologiem..ktory ma pojecie o meskiej plodnosci.. bo niestety endokrynolog..nie postawi na pierwszym miejscu plodnosci .. a stabilizowanie hormonow.. co za tymiidzie w przypadku testosteroenu..podajac sam testosteron..owszem uzupleni go..ale tez moze zniszczyc prces spermatogenezy badz go zachwiac..czy leczenie faceta trwa 3, 6 czy 12 miesiecy .. na to nie ma odpowiedzi.. bo niestety mozemy ocenic jedynie poziom horonow..ale nie mozemy zajrzec do jader.. czy faktycznie ten proces spermatogenezy "Nowy" po leczeniu juz sie zaczal.. nie raz jest tak ze przez dlugi czas nie widzimy efektow.. a tak naparwde efekty sa w tle..bo najpierw plemniki wyprodukowane spprzed leczenia musza sie "ewakulowac" ;)

    moj maz ma ustalona terapie hormnalna od sierpnia 2014.. i w momencie keidy juz myslelismy ze jestesmy na dobrej drodze jego organizm zrobil nam psikusa..i wyniki diametralnie sie pogorszyly
    i nie byl to efekt zlych lekow.. a tego ze organizm po dluzszym czasie sie przyzwyczaja.. wiec nie dziwne ze po 4 miesiacach brania lekow.. po porstu hormony podawane byly dla organizmu juz nie wystarczajace..

    dlatego na slepo nie ma co leczyc.. wazna jest diagnostyka wprzypadku mezczyzn.. genetyka.. o czym wpsomnial Ania tez ma bardzo duze znaczenie.. my moglibysmy sie bujac do usranej smierci z hormonami probowac jest doprowadzic do ladu ..a i tak nasze starania spelzly by na niczym.. bo nie znalismy glownej przyczyny jaka byla wada genetyczna..

    dlatego najpierw diagnostyka.. pozniej leczenie..

    szczegolnie jesli organizm daje znac.. ze cos jest nie tak..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • MaRtAr Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 3 lutego 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. Mąż jest dzisiaj po badaniu nasienia i bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników.
    Badanie Nasienia :

    ANALIZĘ ROZPOCZĘTO PO 30 MINUTACH.

    ABSTYNENCJA PŁCIOWA (dni)- 3

    WYGLĄD (1=norm,2=patol) - 1
    UPŁYNNIENIE (1=norm,2 = patol) - 1
    KONSYSTENCJA (1=norm, 2=patol) - 1

    OBJĘTOŚĆ (ml) - 2,5
    pH - 7,4
    LICZBA PLEMNIKÓW - 14

    RUCHLIWOŚĆ(%)

    a) RUCH PROGRESYWNY SZYBKI - 5
    b) RUCH PROGRESYWNY WOLNY - 30
    c) RUCH W MIEJSCU - 20
    d) BRAK RUCHU - 45


    LEUKOCYTY, KOM. OKRĄGŁE W P.W 1-3

    AGLUTYNACJA (+)

    MORFOLOGIA (%)

    *prawidłowe - 10
    *patologiczne - 90


    z góry dziękuję.

    Chcę tylko 2 kresek do szczęścia, nic więcej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jesteście kochane, dziękuję Wam za wsparcie :)
    dziś byliśmy u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i mąż dostał skierowania na całą litanię badań, aż byłam w szoku:) Napiszę wieczorem co i czy warto się upominać o coś jeszcze. Choć myślę, że resztę to zaleci w przyszłym tygodniu endo i urolog.
    I oczywiście do endo idę z mężem tak jak do POZ.
    A tak na marginesie to pani dr POZ była w szoku 'skąd takie badania', skąd taki pomysł na tak "zaawansowane" badania jak staramy się krócej niż rok.
    Powiedziałam, że znieczulica lekarzy, którzy uważają, że jakiekolwiek badania są zbędną fanaberią (tak mi powiedział jesienią gin jak chciałam skierowania na hormony) zmusiła mnie do tego żeby z pomocą fachowych portali zostać naszym własnym konsultantem medycznym i jak widać to był dobry ruch. Jej mina bezcenna :)

    Ania_84, Ania1986 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kontynuujac temat dla potomnych i nie tylko;) bylismy na rezonansie i mamy najprawdopodbniejsza przyczyne problemow z nasieniem i rozwalonych hormonow - gruczolak przysadki. Maz idzie w sob do endo i zobaczymy jakie leczenie u niego zastosuje. Mam nadzieje, ze bedzie kompetentna lekarka. Nie wiem czy to dobrze, ale ciut mi ulzylo wierze ze leczenie przyniesie efekty :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Dziewczyny, kontynuujac temat dla potomnych i nie tylko;) bylismy na rezonansie i mamy najprawdopodbniejsza przyczyne problemow z nasieniem i rozwalonych hormonow - gruczolak przysadki. Maz idzie w sob do endo i zobaczymy jakie leczenie u niego zastosuje. Mam nadzieje, ze bedzie kompetentna lekarka. Nie wiem czy to dobrze, ale ciut mi ulzylo wierze ze leczenie przyniesie efekty :)
    kochana a gruczolak moze byc przyczyna niskiego testosteronu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znalazlam taka stronke endokrynologia.net i tam lekarz dosyc przystepnie i jasno opisuje problemy endokrynologiczne laikom. No i z tego co wyczytalam to wynika, ze zaburzenia w pracy przysadki moga wszystkie hormony rozwalac, a jak wyraznym objawem jest wysoka prl to juz w ogole. Jestem laikiem endokrynologicznym ale zrozumialam, ze wszystkie meskie problemy hormonalne powinno sie badac zaczynajac od przysadki jesli jest wysoka prl bo to najczestsza przyczyna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko, że Twojemu pewnie nie zleci rezonansu, bo powie, że ma prl w normie...na tej stronce wyczytałam, że guzek nie zawsze wydziela prl więc nawet z niską prl guzek może być i wiele rzeczy rozwalać. ale z drugiej strony jakby tak chciało się wszystko badać, co nawet nie ma objawów to idzie oszaleć...nie wiadomo co gorsze.

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 19 lutego 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, żeby podejrzewać gruczolaka przysadki na podstawie PRL trzeba zrobić test z metoklopramidem i ocenia się wzrost prolaktyny po stymulacji. Jeśli wzrost PRL jest niewielki , mniej niz 2- krotny to może to sugerować gruczolaka.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 19 lutego 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety gruczolaki mogą wytwarzać nie tylko prolaktyne ale i inne hormony. Mogą też być nieczynne hormonalnie.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa dobrze ze sie wyjaśniło. Lekarz bedzie to leczył tabletkami czy bedzie jakiś zabieg?skoro znacie przyczynę to jz wiecej niż połowa sukcesu, trzymam kciuki:)

  • Terraska Przyjaciółka
    Postów: 123 37

    Wysłany: 20 lutego 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy ktoras moglaby zerknac na wyniki mojego mezczyzny? Wizyte u lekarza mamy dopiero za 2 tygodnie, bardzo sie denerwujemy bo wyniki najprawdopodobniej gorsze niz 2 miesiace temu.... :( Z gory dziekuje za pomoc.

    Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Mycoplasma genitalium - negatywne
    Objetosc - 2,9 mL (norma > 1,5 mL)
    pH - 8,1 (norma > 7,2)
    Lepkosc - podwyzszona / wczesniej: normalna
    Ilosc plemnikow - 110,0 (norma > 15 x10^6/mL) / wczesniej: 160
    Komorki okragle (cellules rondes)- 4,5 x10^6/mL / wczesniej: 11,0
    Leukocyty - 1,0 (norma <1 x10^6/mL) / wczesniej: 2,0 LEUKOSPERMIA
    Ruchliwosc po 30 minutach:
    Klasa A - 15%
    Klasa B - 38%
    Klasa C - 10%
    Klasa D - 37%
    Klasa A+B - 53%
    Aglutynaty: TAK
    Test zywotnosci: 75% (norma > 58%) / wczesniej: 71%
    MAR test: POZYTYWNY / wczesniej: negatywny
    Formy typowe: 9% / wczesniej: 8%
    Formy atypowe: 91% / wczesniej: 92%

    Test na przezycie (test de migration survie)
    Objetosc do testu: 1,8 / wczesniej: 1,0
    Objetosc otrzymana: 0,4 / wczesniej: 0,3
    Gradient: 100% - 80% - 50%
    Ruchliwosc: natychmiastowa - po 3 godzinach - po 24 godzinach
    Klasa A: 65 % 40 % 31 %
    Klasa B: 8 % 27 % 36 %
    Klasa C: 24 % 30 % 9 %
    Klasa D: 3 % 3 % 24 %
    Klasa A+B: 73 % 67 % 67 %
    Spermatozoidy przygotowane: 21,2 x10^6/mL / wczesniej: 18,2

    Legenda:
    Klasa A - ruch progresywny szybki
    Klasa B - ruch progresywny wolny
    Klasa C - ruch nieprogresywny
    Klasa D - nieruchome

    Konkluzja: Sperma biologicznie normalna, mar test pozytywny, leukospermia, dobra izolacja po przygotowaniu, dobre przezycie po 24 godzinach

    test GRAM - negatywny
    Kultury aerobowe - sterylne po 48 godzinach inkubacji
    Kultury mykoplazmy / ureoplazmy - negatywne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, jeszcze nie wiem bo edno jutro, ale z tego co czytalam w 99,9% gruczolakow leki pomagaja, wiec pewnie beda leki, za jakis miesiac kontrola czy pomagaja i czy dawka odpowiednia. Mam nadzieje, ze efekt bedzie szybko ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terraska, ja sie slabo znam na tym temacie, ale macie super ruchliwe plemniki i tych prawidlowych jest az 9%. ZAZDROSZCZE!!! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terraska a gdzie takie super badanie robiliscie z testem przezycia?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ