Forum Męskie sprawy Konsultacja wyników
Odpowiedz

Konsultacja wyników

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • Blanka1988 Autorytet
  Postów: 439 612

  Wysłany: 11 stycznia, 08:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  kokoszka31 wrote:
  Blanka, wyniki prawidłowe, ale widzę że brakuje w nich morfologii plemników. Jeśli nie zajdziesz w ciążę to powtórzcie za 3 mc jeszcze raz z tą morfologią. Powodzenia!

  Mamy morfologie tylko nie zaliczylo mi się.

  Podpowiedzcie coś proszę. Da się z tym coś zrobić? Z czego to wynika? Jakieś leki? Suplementy? Czekamy już na wizytę u andologa. Ale błagam pocieszcie chociaż troszkę.

  https://naforum.zapodaj.net/a9006ec6fd18.png.html

  https://naforum.zapodaj.net/092b29f8ffe4.png.html

  🙋32 🤵30
  💚19dpo HCG 1309,92
  💚21dpo HCG 2455,25 mUI/ml


  oar8s65g50fyxhbl.png

  qdkke6ydl3jfmmh3.png

  Rodzę w październiku 😍
 • MaBu Koleżanka
  Postów: 31 7

  Wysłany: 11 stycznia, 14:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Blanka morfologia 3%, trzeba nad tym popracować. Wszystkie oczywistości muszą być zastosowane (luźne gacie, nie przegrzewanie jąder, ruch aerobowy, lepsza dieta, używki typu alko czy papierosy oczywiście od zaraz ograniczyć do zera, dużo wypoczynku, brak nadmiernego stresu). Nam na poprawę morfologii lekarz androlog też zalecił antyoksydanty (głównie cytrusy), oczywiście jak najszybciej suple (wg mnie najlepszy dostępny to Fertilman Plus, od lekarza też zalecone kwasy Omega 3 i korzeń macy). W diecie więcej orzechów brazylijskich i włoskich, tłustych ryb, bez czerwonego mięsa, jak najmniej soli, dużo wody. Można pomyśleć o likopenie (czyli codziennie szklanka soku pomidorowego, najlepiej bio lub łyżka passaty) czy czarnuszce. Najważniejsze to mimo wszystko nie przegrzewać jąder (dobrze jakby partner zaczął się myć w chłodniejszej wodzie). My też stosujemy plastry chłodzące Fertilmate (też zalecone przez androloga z uwagi na pracę siedzącą) i matę chłodzącą do auta (bo trzy razy w tygodniu mąż dojeżdża ok, godzinę w jedną stronę do innego miasta). Tutaj musicie dopasować rozwiązania w zależności od Waszego trybu życia.

  Blanka1988 lubi tę wiadomość

  Starania od czerwca 2020

  ONA
  listopad 2020 - TSH - 3,4 (zmiana z Letrox 75 na Letrox 100) - do skontrolowania po miesiącu
  AMH - 2.98 (w normie)

  ON
  Seminogram grudzień 2020

  Rozpoznanie: AsthenoTeratozoospermia

  Parametry poza normą:
  Żywotność 56% (norma minimum 58%)
  Ruchliwość 26% (norma minimum 40%)
  Morfologia 3% (norma minimum 4%)
 • Edkaa Koleżanka
  Postów: 46 6

  Wysłany: 11 stycznia, 16:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Blanka1988 wrote:
  Mamy morfologie tylko nie zaliczylo mi się.

  Podpowiedzcie coś proszę. Da się z tym coś zrobić? Z czego to wynika? Jakieś leki? Suplementy? Czekamy już na wizytę u andologa. Ale błagam pocieszcie chociaż troszkę.

  https://naforum.zapodaj.net/a9006ec6fd18.png.html

  https://naforum.zapodaj.net/092b29f8ffe4.png.html

  Morfologia 3% jest poza norma ale wszystko trzeba zinterpretować łącznie - u kogoś kto ma 180 mln plemników 3 % będzie lepsze niż np 6% u kogoś kto ma 50 mln plemników. Na morfologię polecam bardzo Wit C1000 (jako oksydant który chroni komórki przed uszkodzeniem) oraz koenzym q10 i kwas foliowy (które bardzo pomagaja w budowaniu zdrowych, silnych komórek czyli również plemników). Ja dawałam to i z 0 mamy 12% :) ważne są tez przyczyny słabej morfo - jeśli to np obecność leukocytów które uszkadzają komórki - trzeba się przebadać w kierunku infekcji bo jeśli nie wyleczysz infekcji, sytuacja będzie się ciągnąć (a infekcja nie musi być objawowa). My mieliśmy morfo 0 i leukocyty w nasieniu a posiew był ujemny...

  Blanka1988 lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego