X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Laboratorium czy Klinika
Odpowiedz

Laboratorium czy Klinika

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 22 września 2013, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie lepiej zrobic badanie nasienia? Mąż w zeszłym roku robił w zykłym laboratorium-koszt ok 50 zł -wynik prawidłowy, ostatnio w klinice-koszt 140 zł-wynik nieprawidłowy-lekarz kazał powtorzyć!! czy to nie ejst tak, że w klinikach naciągają na leczenie-pieniądze?! Nie wiemy gdzie powtorzyc...

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 22 września 2013, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się wydaje, że w klinikach robią to nowszym sprzętem i bardziej szczegółowo badają niż w zwykłym laboratorium stąd wyższa cena. Możliwe, że naciągają - niestety najłatwiej dorobić się na cudzej krzywdzie - ale tego się raczej nie dowiemy.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 23 września 2013, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Klinikach masz robione takie badanie komputerowo w laboratoriach jest to jeszcze robione "recznie" oczywiście nie we wszystkich...

    najlepiej poszukać laboratorium w którym robią pełne badanie wspomagane komputerowao takie badanie mozna wykonać w Laboratorium Diagnostyka mają swoje oddziały w całej Polsce trzeba wejsć do nich an strone i sprawdzić czy w Twojej okolicy takie laboratorium jest...

    możesz tez iść do innej Kliniki i tam powtórzyć badania...

    ale też trzeba wziasć pod uwagę ze wyniki robione w czasie mogą się różnic raz mogą być dobre innym razem złe...

    a jakie były wyniki w pierwszym i drugim badaniu?
    nie musisz pisać wszystkich parametrów tylko te które się mocno różnia... a i czas abstynencji jest ważny...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 23 września 2013, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W obu przypadkach 5 dni abstynecji. Różnią się liczbą plemników i ruchliwością....W laboratorium było ich wtedy ponad 410 milionow, a teraz 88 milionow, ruchliwość prawidłowych najpierw 40 a teraz 25 %. Wcześnijsze wyniki były w normie a teraz nie...

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 23 września 2013, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek wrote:
    W obu przypadkach 5 dni abstynecji. Różnią się liczbą plemników i ruchliwością....W laboratorium było ich wtedy ponad 410 milionow, a teraz 88 milionow, ruchliwość prawidłowych najpierw 40 a teraz 25 %. Wcześnijsze wyniki były w normie a teraz nie...

    jak dla mnie to w sumie nadal są w normie nie ma nad czym panikować jeśli ruchliwość się zmniejszyła to wystarczy podawać wit C i E...

    ilość równeiz jest bardzo dobra...

    jeśli morfologia jest ok, nie ma problemów z lepkościa i aglutynacja to ja nie wiem na jakiej podstawie lekarz powiedział ze wyniki są złe...

    Gosiaczek lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 23 września 2013, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I lekarz i pani laboranktka nie tyle że są beznadziejne bo ciaza jest jak najbardziej możliwa ale, że płodność jest obniżona...z powtorzeniem poczekamy do mojej @, która mam nadzije nie pojawi się w ciągu najbliższego roku :) aha i odsetek prawidłowo zbudowanych 14%, plemników klasy A- 8%, klasy B- 17 %

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 23 września 2013, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje FEDRA-podniosłaś mnie na duchu :)

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 23 września 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek wrote:
    I lekarz i pani laboranktka nie tyle że są beznadziejne bo ciaza jest jak najbardziej możliwa ale, że płodność jest obniżona...z powtorzeniem poczekamy do mojej @, która mam nadzije nie pojawi się w ciągu najbliższego roku :) aha i odsetek prawidłowo zbudowanych 14%, plemników klasy A- 8%, klasy B- 17 %


    to jeżeli przy takich wynikach lekarz powiedział ze płodność jest obniżona to przy mojego musiał by stwierdzić że tej płodnosci nie ma...

    oj Kochana nie ma co dramatyzować @ nie przyjdzie zobaczysz dwie kreski na teście i będziesz szczęśliwa a jeśli nie to zrobicie badania okaze sie że wszystko jest ok tylko szcześcia Wam troche potrzeba...

    głowa do góry będzie dobrze grunt to pozytywne myślenie ;)

    Gosiaczek lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój M dziś robił badanie nasienia i w związku z tym parę dni temu poczytałam trochę różnych forum żeby wiedzieć co z czym się je.
    Z reguły dziewczyny pisały że badania w klinikach są dokładniejsze- zmartwiło mnie to bo postanowiliśmy z mężem że zrobi badanie w zwykłym laboratorium. A że temat mnie wciągnął i zdziwił to czytałam dalej.
    Reguła była taka że badanie w zwykłym laboratorium dawało z reguły w miarę dobre wyniki, natomiast późniejsze badanie w klinikach dawało bardzo złe wyniki nasienia- od razu zapaliła mi się czerwona lampka. W końcu trafiłam na artykuł w którym dziewczyna pisała że nie dawano jej żadnych szans na ciążę, a ona już w tej ciąży była chociaż jeszcze nie wiedziała. Badanie oczywiście jej mąż miał robione w klinice. Gdy trafiła do szpitala i opowiedziała swoją historię lekarzowi to dał on jej do zrozumienia że kliniki zaniżają wyniki żeby pacjentki naciągnąć na in vitro...:/
    Dla mnie jest to nie pojęte jak w XXI wieku takie rzeczy mogą się jeszcze dziać, wszędzie sami oszuści i złodzieje :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 20:16

    slash, Angie1212, AniaKicia87, vanessa, dojrzała lubią tę wiadomość

  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka nam lekarz androlog też tak powiedział.. i instruktorka naprotechnologii tez mówiła, że niejednokrotnie spotkała się z takim przypadkiem i żeby najlepiej robić badania w niezależnym laboratorium.

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola7 wrote:
    Anoolka nam lekarz androlog też tak powiedział.. i instruktorka naprotechnologii tez mówiła, że niejednokrotnie spotkała się z takim przypadkiem i żeby najlepiej robić badania w niezależnym laboratorium.
    Dlatego ja się cieszę że poszłam do zwykłego lab. Jest dużo osób które twierdzą że kliniki mają o wiele lepszy sprzęt i takie tam co dla mnie jest kompletną bzdurą. Mam uwierzyć że zwykłe laboratorium nie potrafi dobrze zbadać nasienia mojego męża a potrafi wykonać wysokospecjalistyczne badania?
    Jeśli będę miała dalej problemy z zajściem w ciąże to pójdę do polecanego lekarza od leczenia niepłodnośći a nie do kliniki która wyciągnie ze mnie ostatniego grosza ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam,
    moja zaciążona koleżanka wydaje krocie,za te same badania co w Luxmedzie płaci o 30%-40% więcej u kogoś tam, bo mają lepszy sprzęt.
    Ale to norma, więc trzeba starannie dobierać sobie uczciwych lekarzy.

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może to by się przydało, jakaś kobietka z forum podała, ale może warto przekazać dalej
    http://www.pucilowscy.pl/nazdrowie/?pasozyty...,40
    zastanawiam się czy oby nie odrobaczyć M, ja co parę lat robię to na sobie

  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę poczytać, bo chyba ciekawy artykuł.

    Znacie jakiś prosty sposób jak się pozbyc tych pasozytów?

    klz98u696p33kjce.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dojrzała a skąd bierzesz leki na odrobaczanie?

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam porównanie między dwoma klinikami i laboratorium i sprawdziło mi się że w Klinice w któej jestem teraz wyniki są podobne lub lepsze niż w Laboratorium Diagnostyka :) a w pierwszej Klinice wyniki były o połowe gorsze ;) i wszystko jasne :)
    zresztą tak jak pisałam szykowałam się do in vitro bo tylko taka nadzieja była a jak się okazało ze zaszłam naturalnie lekarka nie zrobiła nic by zabezpieczyć tą ciąże wyraziła tylko zdziwienie ze się udało... brak słów... na pewno trzeba robić badania w róznych laboratoriach ale najważniejsze żeby badanie było wspomagane komputerowo jest dokładniejsze i jest możliwe do wykonania w zwykłych laboratoriach nie tylko w klinikach...

    dojrzała lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Dojrzała a skąd bierzesz leki na odrobaczanie?
    idę do rodzinnego, panie przedszkolanki, te które ja znam, odrobaczają się, bo dzieci wiadomo, a skoro dzieci to i dorośli też to złapią,jutro idę do swego rodzinnego, by poprosić o receptę, więc napiszę co mi da, muszę też zaszczepić się na żółtaczkę, bo podobno mam polipy na macicy i histeroskopia czeka.
    Robiliśmy w piątek badanie nasienia (Provivo , 100zł) i jestem szczęśliwa, bo korzystając w waszych rad zaszły znaczące zmiany od suplementów i wyrzucenia z kieszeni spodni komórki, a pani gin. zobaczyła tylko,że osłabłą ruchliwość i wygłosiła tyradę, że tylko profertil,
    że histeroskopia tylko o pana Jakiela, bo w Lublinie nikogo nie poleciłaby, a po zabiegu, to hormonami moimi się zajmie! K... mój organizm działa ok, znam go od 40 lat!
    wszystko grzecznie i kulturalnie, czy jeszcze coś trzeba wyjaśnić?
    no i sprawdziłam tę ścieżkę -usg 100zł, wielki profesor 250 zł za wizytę ( na jednej się nie skończy), wyjazd do Warszawy ze 150 zł, no i szczepionką na żółtaczkę. więc w 1000zł pewnie się zmieściłabym.
    Zachwycone są kobiety p. Markiem Sikorskim z Genixu, za usg z wizytą zapłacę 280 zł w lutym, podobno mają sprzęt tak dokładny, że i tuż przed miesiączką zobaczy się polipy. Znam się na ludziach, jeśli będzie wart tych pieniędzy to polecę, napiszę w lutym po wizycie.
    A zapomniałam dodać, że gin miała też specjalizację androloga, mój myślał, że go obejrzy..., że usg, że dowie się czegoś więcej niż ode mnie, no i nic...
    wydałam 80 zł za poradę jak stracić ponad 1000zł...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Dojrzała a skąd bierzesz leki na odrobaczanie?
    dziś od rodzinnego dostałam na receptę
    Pyrantelum Polpharma, całe 3 zł! ( 3 tabletki)

    a pamiętając o was spytałam o te bez recepty
    Zentel za 21 zł 1 tabletka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dojrzała wrote:
    a pamiętając o was spytałam o te bez recepty
    Zentel za 21 zł 1 tabletka.
    A ile trzeba tych tabletek??? czy wystarczy jedna?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2014, 19:56

  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie jak długo trzeba to brać i ile dziennie?
    I czy bierzesz to poprostu ot tak, bez żadnych badań na te robaki cy są czy ich nie ma?

    klz98u696p33kjce.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ