X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Laparoskopia żylaków
Odpowiedz

Laparoskopia żylaków

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dzisiaj mój mężczyzna ma laparoskopie. Miał mieć już o 7 okazało się ze mu przesunęli na 10. Strasznie się boję. Czy wasz mąż /partner też miał taką operacje? Jak wspomnienia? Nie wiem czy nie panikuje nie potrzebnie.

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 2 lutego 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gdzie robiliście i jak było? mój mąż chyba będzie miał...

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 11 lutego 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy jeszcze aktualne-mój małż miał. W sierpniu. W szpitalu państwowym. Zabieg nie jest bardzo inwazyjny, ale to jednak zabieg pod narkozą. 3 dziurki w brzuchu. Po zabiegu zwolnienie. Jaki wpływ na jakość nasienia-tego jeszcze nie wiem bo kazali po zabiegu pół roku odczekać z badaniem nasienia-będziemy robić w przyszłym tygodniu. W razie pytań piszcie

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 11 lutego 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dzisiejsza wizyta u urologa i usg wykazały zaawansowane zylaki powrozka. Jak tylko zwalczymy u meza infekcje to będziemy wyznaczać termin laparoskopii. Zastanawia mnie czy ich usunięcie rzeczywiście poprawi parametry nasienia.

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 12 lutego 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atagata wrote:
    Nie wiem czy jeszcze aktualne-mój małż miał. W sierpniu. W szpitalu państwowym. Zabieg nie jest bardzo inwazyjny, ale to jednak zabieg pod narkozą. 3 dziurki w brzuchu. Po zabiegu zwolnienie. Jaki wpływ na jakość nasienia-tego jeszcze nie wiem bo kazali po zabiegu pół roku odczekać z badaniem nasienia-będziemy robić w przyszłym tygodniu. W razie pytań piszcie

    Róbcie po 3 miesiącach, będzie już wiadomo czy się poprawia...

    2020 :)
    2023 :)
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 12 lutego 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka robimy teraz w tygodniu (minęło te pół roku)-nie zaszłam w ciążę do tej pory więc już cała drże na myśl o wynikach...

    Kendra mój mąż też miał zaawansowane-ostatni stopień z możliwych

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 12 lutego 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atagata trzymam kciuki za dobre wyniki!
    My sie dowiedzielismy w tym tygodniu, ze sa zylaki na obu jadrach 3,5 i 3,3 mm. Lekarz ktory robil USG jak sie dowiedzial ze nasienie jest slabe, powiedzial ze trzeba operowac. Dopiero pod koniec tygodnia idziemy do na pierwsza wizytye do androloga. Jestem bardzo ciekawa co nam zaleci.

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 13 lutego 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój małż na lewym miał 5,2mm... A na prawym 2,6
    Podobno usuwa się tylko z lewego, a z prawego tylko w przypadku zagrożenia życia.
    A jakie u Was Bizona były wyniki nasienia?
    Daj znać co powie androlog jak już będziecie po wizycie.
    Trzymam kciuki za Wasze starania!

    bizona lubi tę wiadomość

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 13 lutego 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz urolog powiedział ze usuwa z obu stron gdyby były, my robimy w marcu embolizacje w Lublinie. Lekarz mówi ze trzeba wykluczyć wszystko żeby stwierdzić jaka jest przyczyna słabego nasienia :( póki ci żylaki są małe

    atagata lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 14 lutego 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atagata wrote:
    Mój małż na lewym miał 5,2mm... A na prawym 2,6
    Podobno usuwa się tylko z lewego, a z prawego tylko w przypadku zagrożenia życia.
    A jakie u Was Bizona były wyniki nasienia?
    Daj znać co powie androlog jak już będziecie po wizycie.
    Trzymam kciuki za Wasze starania!
    Atagata wyniki badania nasienia mozesz znalezc w " interpretacja wynikow ". Zajzej tam, bo pisze z tel i nie mam jak skopiowac;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2016, 16:19

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my oprócz tego mamy wysoką prolaktyne tzn mąż ma :( i nawet niem wiem jeszcze jak to leczyć póki co czekamy na wizyte u endo

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 15 lutego 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego hormony wyszly chyba ok..wszystko w normach laboratorium, ale dowiemy sie w czwartek na wizycie u androloga. Ja juz nie chce grzebać w necie i czytac jakie powinny byc.. tak jak tsh u kobiety..niby moje bylo w normach laboratoryjnych, a dla staraczki za wysokie. Takze poki co nie wpisuje hasla w google " meskie hormony" ;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 16 lutego 2016, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    my oprócz tego mamy wysoką prolaktyne tzn mąż ma :( i nawet niem wiem jeszcze jak to leczyć póki co czekamy na wizyte u endo

    Mój mąż też ma za wysoką prolaktyne-to jest kolejna przeszkoda... (chociaż tym razem jak badał to była w normie) ale to podobno może być raz tak raz tak.
    Póki co lekarz kazał mu starać się mniej stresować i zalecił branie profertilu.

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 16 lutego 2016, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona widziałam wyniki Twojego M- jeśli mogę zapytać to-stosowaliscie cos przez te 3 miesiące miedzy wynikami? Czy wiesz co zadziałało na morfologie?

    U nas w tym tygodniu badań nasieniowych nie będzie :-/
    Małż się rozłożył totalnie... walczy o życie;-)

    Tak w ogóle to jak myślicie kiedy be takim razie zrobić badania skoro teraz zażywa całą górę leków antyprzeziebieniowych?

    Pozdrawiam

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 16 lutego 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bralismy, bralismy...salfazin, witamine C, E, cynk, selen, l-karnityne, macca...stymze z tego co wiem..suplementy nie wplywaja na morfologie. Albo pierwsze badanie bylo zle zrobione jakos, albo wplynelo na nie wlasnie lekkie zle samopoczucie mojego ( lekkie przeziebienie)...dopiero 3 pokaze tak naprawde do ktorego wyniku nam blizej ( mam nadzieje ze do 2 jesli chodzi o morfologie).
    Moim zdaniem na bank choroba wplywa na wyniki, potwierdzala nam to tez laborantka, ale niestety nie powiem Ci ile musicie odczekac, zeby zrobic badanie:/

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 16 lutego 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzeba odczekać ok 3 meisiące najlepiej, zeby badanie było miarodajne, poniewaz ok 72 dni trwa u męzczyzny produkcja plemników, nam i w klinice i androlog i teraz endo kazali czekać trzy meisiace, tak samo po zażywaniu witamin, najlepsza kuracja 3 miesięczna i wtedy badanie.
    My neistety nie wytrzymaliśmy i zrobiliśmy po 2 meisiącach z malym kawalkiem, i tez mąż był przeziębiony w grudniu więc dopiero w marcu i to na koniec powinniśmy zrobić

    Lekarze nam też mówili że mąż nie musi brać leków na przeziębienie żeby plemniki osłabić, wsytarczy samo przeziebienie lub sytuacje stresowe żeby były słabsze :( więc jak tak się patrzy to one są naprawde delikatne ;)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 16 lutego 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atagata a nie dali mężowi żadnych leków? Nic więcej nie pwoiedzieli?

    Nam endo powiedziała że prolaktyna za wysoka może bruździć w plemnikach :(
    a kiedy idziecie do endo?

    My też bierzemy profertil i po 2 meisiacach brania upłynnienie się poprawiło z 60 do 25 minut i morfologia z 1% do 2%

    w marcu kolejne badanie

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 16 lutego 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendra Balwanera wrote:
    Witam. Dzisiejsza wizyta u urologa i usg wykazały zaawansowane zylaki powrozka. Jak tylko zwalczymy u meza infekcje to będziemy wyznaczać termin laparoskopii. Zastanawia mnie czy ich usunięcie rzeczywiście poprawi parametry nasienia.


    robiliście zabieg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 13:52

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 16 lutego 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jeszcze nie. Dostał zastrzyki na tą infekcje nasienia.

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 16 lutego 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie taki mialam plan zeby zrobic badanie nasienia, potem znów ( Ale tym razem w tygodniu) prolaktyne i z tymi wynikami do Endo.
    No a w międzyczasie ja robię podejście do kolejnego giną.
    No a potem... już jestem zdecydowana na klinikę lecz. nieplodn. Muszę tyko to wszystko jakoś przyspieszyć bo czas leci... :-/
    Dlatego chyba mimo wszystko w przyszłym tygodniu badanie nasienia.

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ