X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Laparoskopia żylaków
Odpowiedz

Laparoskopia żylaków

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 2 marca 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona wrote:
    Ajka daj znac jak było;)

    Bez tragedii... jedyne co mnie bolało, to zakładanie tego całego ustrojstwa, ale szybko poszło, bałam się, że będzie gorzej później, ale nie... sam kontrast nie bolał wcale, przez ułamek sekundy czułam że macica pelna i przestraszylam się ze za chwile zacznie bolec, ale nie... poczułam tylko jak wszystko rozpływa sie na boki ... sama wiedziaąłm ze jajowody drożnie nic mi mowic nie musieli, czułam ze kontrast się w brzuchu rozpłynął, nawet śmieszne uczucie...

    Edziuuuuuuuunia, atagata lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 2 marca 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no to gitara;) fajnie ze Cie nie bolalo mocno i najwazniejsze ze drozne:)
    Na inseminacji pisalas, ze lekarz pozwolil sie starac w tym cyklu..z tego ck czytalam to sa wlasnie dwie szkoly..jedni kaza odczekac cykl, a inni żeby dzialac od razu. Skoro musicie odczekac cykl do IUI to ja bym tego cyklu nie odluszczala i starala sie naturalnie.
    Jak bede robic hsg na Karowej to zglosze sie do Ciebie..to mi moze podpowiesz co j jak;) ale to jeszcze..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 19:47

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 2 marca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka dzięki za opis ;) trochę mi leiej z myślą że CIebie nie bolało i nie było straszne ;)


    Bizona, Atagata trzymam kciuki, żeby wszystko wyszło dobrze, i dajcie znać jak wyszły badania ;)

    bizona, atagata lubią tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 6 marca 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Odebralismy wyniki nasienia i...
    Morfologia się bardzo poprawiła bo z 4% skoczyła na 19
    Za to spadła ilość i ruchliwość :-(
    Ja już nie wiem co robić ;-(
    We wtorek wizyta w klinice-po ustaleniu terminu nie mogłam się doczekać, a teraz im bliżej tym bardziej się stresuje :-(

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 7 marca 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morfologia piękna :*
    nam lekarz tłumaczył, że z plemnikami jest tak, że raz jest świetna partia a innym razem gorsza :( i że wszystko może mieć na nie wpływ a czasami tak naprawde nic... i bądź tu mądry :(
    nie stresuj się kochana, trzeba walczyć dalej :* tulę i ściskam z całej siły! :*:*:*

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 7 marca 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może to dlatego, że mąż niedawno był chory? pisałas że w lutym się rozłożył? przeziębienie na pewno miało wpływ :* bądź dobrej myśli! tulę

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 7 marca 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia <3 dziękuję za wsparcie :-*
    Taka mam nadzieję, że to chwilowe spowolnienie plemników, że może właśnie przez chorobę... teraz tylko się boję żeby małż się nie załamał bo już takie pytania filozoficzne zadaje... ;-)
    No nic jutro idziemy do kliniki i zobaczymy co powie lekarz na tą całą sytuację.
    Nie wiem tylko czy jakieś środki na uspokojenie zażyc bo już jestem cała w stresie, a wiem że jak będę musiała znów na żywo tą całą naszą historię opowiedzieć to pękne :-( I nie dam rady wszystkiego opowiedzieć przez łzy... A nie chcę wyjść na histeryczke na pierwszej wizycie ;-)

    A jak tam u Was dziewczyny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2016, 15:56

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 7 marca 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przejmuj się na kogo wyjdziesz, jeśli nadzieje Cię taki nerw to lepiej to wyrzucić łzami niż dusić.
    Trzymam kciuki! za dobre wieści jutro :*
    My mieliśmy rezonans i z przysadka ok więc odetchnęłam. Jutro jedziemy na konsultacje odnośnie żylaków. a w połowie marca do androloga i na badanie nasienia kolejne. Zobaczymy co będzie :*
    Bądźmy dobrej myśli, ściskam was dziewczyny!

    atagata lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 7 marca 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się że rezonans w porządku! Nie mogło być inaczej!
    Trzymam kciuki za jutro i czekam na wieści :-*

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 9 marca 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a więc zakwalifikowany do zabiegu embolizacji żylaków, pani profesor stwierdziła, że trzeba zrobić i że wyniki nasienia wyglądają jakby właśnie to one przeszkadzały. OBY! jest nadzieja że to to i że będzie poprawa, tak bardzo bym chciała... tylko, że termin na maj! długo a po zabiegu za 3 miesiące poprawa może nastąpić więc znów czekaj i czekaj ;(

    a jak było w klinice?

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 9 marca 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę jaki odległy termin! :-/
    No ale jak trzeba to trzeba-zresztą nam mówili, że tak czy siak trzeba zrobić ze względów zdrowotnych-nie tylko plemnikowych.
    Także robicie A w międzyczasie staranki i kto wie ;-)
    W klinice o dziwo naprawdę ok. Nie rozkleiłam sie tak zupełnie-tylko kilka łez-byłam z siebie dumna ;-)
    Lekarz mega w porządku, rzeczowy i spokojny. Wizyta trwała koło 40 minut. Długi wywiad i badanie ginekologiczne. Ogólnie długo bym mogła pisać ale bardzo się cieszę, że wreszcie poszliśmy i coś się ruszy.
    A póki co zalecił mi kilka badań chormonalnych, a mężowi powtórkę badań nasienia (te ostatnie robiliśmy w innym lab i nie było Wszystkich parametrów )
    A! I widzę, że Twój mąż bierze profertil-mój też i zapytaliśmy czy jest sens, a ten lekarz powiedział, że nie ma naukowych dowodów na skuteczność tego i on zaleca L-karmnityne na ruchliwość ewentualnie inne pojedyńcze skł na inne rzeczy-tak tylko piszę jakby Cię interesowało-zresztą nie wiem jaki u Twojego M jest problem.

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 11 marca 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz skończyliśmy profertil i teraz czekamy na androloga 17.03. póki co bierze mój mąż wit C, kw omega, Salfazin i mleczko pszczele oraz poje zioła i trzy orzechy brazylijskie dziennie.
    Po profertilu nie było cudów ale to był pierwszy pomysł mojego gin a wtedy jeszcze nie byliśmy u androloga i tak jak zaczął brać to i skończył.
    My mamy problem w każdym aspekcie czyli ilość, ruch i morfologia. wszędzie poniżej normy. Po 2,5 mies profertilu poprawiła się jedynie morfologia z 1% na 2%. No i żylaki i prolaktyna.
    Zobaczymy jak wyjdą badania teraz w marcu. Bardzo bym chciała żeby się poprawiło :(
    Eh....
    A dostaliście coś jeszcze czy tylko l karnityne? I kiedy robicie badania?

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 11 marca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz badanie 25go i póki co jeszcze do końca opakowania ten profertil, a potem może L karnityna (na ruchliwość-tak lekarz powiedział)-ogólnie nie zalecił żadnych konkretów bo ostatnie badanie było robione w innym miejscu niż klinika i było niestety mniej dokładne (a do tego dużo jednak gorsze wyniki niż przed wycięciem żylaków-poza morfologia). Powiedział, że lepiej pojedyncze składniki brać-poczytać co jest na co niż ładować kasę w ten profertil.
    Potem mamy wizyte 29go (moje wyniki i męża) i wtedy będziemy rozmawiać co dalej...
    A kiedy Wy robicie wyniki?

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie 17.03 bo idziemy tym razem do szpitala a nie do kliniki niepłodności, zobaczymy co tam nam powiedzą i od razu robią tam badanie na miejscu.
    No my też nie jesteśmy zadowoleni z profertilu :( ale cóż, może coś innego nam teraz doradzą właśnie.
    A u Ciebie jest jakiś problem czy tylko z nasieniem?

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 11 marca 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy już pisałam -u mnie na hsg wyszła niedroznosc ale została wykluczona w laparoskopii.
    Poza tym te wyniki, które robiłam wyszły ok-Ale teraz lekarz kazał na świeżo zrobic-więc idę zrobić w 3 dzień
    Zobaczymy co będzie.
    Tak szczerze między nami to podejrzewam wrogi śluz, ale to jeszcze nie zbadane.
    A Ty? Jak Twoje sprawy?
    :-*

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 marca 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie wszystko gra, cykle regularne, owulacja jest. Walczymy więc tylko z nasieniem. Tylko i aż :)
    To zrób badania kochana, może faktycznie to tutaj. Ale oby nie! Życzę Ci, żebyś w najbliższym cyklu zobaczyła dwie kreseczki :) :*

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 12 marca 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Tobie też życzę-zresztą inaczej być nie może-Ale oby szybciej niż później!
    Cykl zaczął się właśnie dzisiaj u mnie... W poniedziałek idę na badanie krwi-jestem mega ciekawa czy wszystko wyjdzie w porzadku.
    :-*

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 marca 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za poniedziałek! :*
    Miłego weekendu :*

    atagata lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 12 marca 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie :-*

    Edziuuuuuuuunia lubi tę wiadomość

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 14 marca 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atagata jak tam, masz wyniki?

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ