X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Laparoskopia żylaków
Odpowiedz

Laparoskopia żylaków

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy u urologa...
    kazał zrobić badanie nasienia juz za miesiac, barć protefil (dla niezorientowanych około 180zł na miesiąc kuracji) odstawic salfazin (dlaczego pan to bierze? Dziewczyna mi dała to biorę, a dziewczyna jest lekarzem lub farmacertą? mnie się ma pan słuchać", badanie nasienia kazał zrobić w jedynej słusznej klinice wg niego, dał skierowanie ze swoja pieczątką... wiadomo o co chodzi, trafiliśmy na oszusta niestety.
    U ginekologa w porządku, ale idę jutro do jeszcze jednego lekarza do szpitala, po znajomosci niby, spróbuję skonsultować to wszystko, może poleci jakiegoś urologa z prawdziwego zdarzenia.
    Nie wiem co robić, urolog mówi, zeby robić inseminację, ten lekarz niby też... ale ja nawet nigdy nie miałam monitoringu, nie mówiąc o hsg czy histero - zależy mi na tym, aby jeśli juz - to nie robić w ciemno inseminacji. Miałam dwie ciaże biochemiczne i uważam, że możemy zajść w ciążę... tylko z mojej strony był problem z utrzymaniem.



    a. zylaki powrózka malutkie, nieopercyjne wcale, nie wiadomo, hormonów jeszcze nie zbadał, wyjeżdża teraz na 2tyg wiec dopiero po powrocie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2016, 18:19

  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 24 marca 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia AMH to poziom rezerwy jajnikowej.
    Co do hormonów na szczęście można nad nimi popracować i dobrze że trafiliście na lekarza, który przepisał leki-niestety nie zawsze tak jest...
    Będzie dobrze!
    Kurczę szkoda tylko że tak długo na to wszystko trzeba czekać, na badania, wyniki-oby szybciej się udało zafasolowac :-)

    Ojejku mój małż i Edziuni też brali profertil.
    U nas bez efektów... I moim zdaniem szkoda kasy.,lekarz z kliniki leczenia niepłodności poradził na l-karnityne
    Jak masz możliwości konsultuj się z lekarzami-ile się da.
    Hormony myślę jak najbardziej.

    Pozdrowienia Dziewczyny!

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 25 marca 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olejku a Ty z Warszawy?
    Najlepiej iść do androloga z mężem i iść z kompletem tj usg, posiew, nasienie i hormony. Wtedy lekarz ma pełny obraz i może zlecić leki.
    Przykro mi, że trafiliście na takiego lekarza oszusta, my trafiliśmy na takiego z Novum to był ginekolog który chciał leczyć męża profertilem i nic to nie dało!
    Jak poszliśmy do lekarza ze szpitala do androloga to powiedział ze leczenie musi być odpowiednio dobrane a nie tak w ciemno.

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 25 marca 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny życzę wam wszystkim wszelkiego dobra! Niech wam Bóg błogosławi! Wesołych Świąt!

    atagata lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziu, z Wrocławia, ale mamy juz namiar na jakiegoś nowego androloga.
    Ogarniemy to <3 ale dopiero za jakis czas, narzeczony wyjeżdża na 2 tygodnie. Ja w tym czasie monitoring robię sobie i swoje badania.

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 27 marca 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie życzę powodzenia :*

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 30 marca 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robiłam dziś test, jest pozytywny, druga kreska jest troszkę bledsza, nie umiem tu wstawać zdjęć???
    wzięłam męża za ręke i zaprowadziłam do miejsca gdzie położyłam test po zrobieniu, patrzy i mówi cały przestraszony "co to jest? ten owulacyjny?" ja mówie że nie, ten jest różowy, ciążowy i się popłakaliśmy, Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

    poszłam na bete a w piątek powtórka bety

    nie moge się dodzwonić do przychodni do mojego gin, a chce iść od razu bo martwie się, w grudniu poroniłam ale UFAJMY PANU!

    Dziewczyny czy ja mogę prosić Was o modlitwę dziś za nas, za naszego kropka żeby został z nam cały i zdrowy, proszę!

    Foto_Anna, atagata, Saramago lubią tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia strasznie się cieszę i gratuluję!!!
    Pisz jak bety jak tylko będziesz wiedziała!
    Jestem myślą i modlitwą z Wami! :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2016, 16:38

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 30 marca 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta dziś 366,3 oby przyrosła pięknie za dwa dni :*
    Pomódl się za nas :* dziękuję!

    atagata lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 31 marca 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia cudnieeeeeeee!!!!!!!
    Zarazaj!!!
    :-*

    Pisz oczywiście co i jak :-)

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby tym razem wszystko było dobrze :*

    atagata lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Aggg@ Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    Nasz urolog powiedział ze usuwa z obu stron gdyby były, my robimy w marcu embolizacje w Lublinie. Lekarz mówi ze trzeba wykluczyć wszystko żeby stwierdzić jaka jest przyczyna słabego nasienia :( póki ci żylaki są małe


    Gdzie dokładnie robicie embolizacje? Ja szukam po całej Polsce jakiegoś miejsca, bo w Poznaniu terminy na sierpień :(

  • NjakNati Koleżanka
    Postów: 39 16

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny
    to ja się pochwale wynikami przed i po. Wiem, że jedne i drugie mogą się wydawać (a raczej są tragiczne :P) ale dla nas to jakaś nadzieje że może coś się uda z tego zrobić :)
    pierwsze wyniki są przed zabiegiem laparoskopowego usunięcia żylaków. W naszym przypadku były to bardzo duże żylaki, które dawały o sobie znać - sprawiały dyskomfort, były wyczuwalne i widoczne. Są to najlepsze wyniki jakie mieliśmy przed zabiegiem a drugie są ok 100 dni po zabiegu.
    OBJĘTOŚĆ 6 ml / 5,5 ml
    CZAS UPŁYNNIENIA 10 min / 25 min
    PH 7,2 / 7,5
    CAŁKOWITA LICZBA PLEMNIKÓW 6mln / 18 mln
    KONCENTRACJA w jednym ml 1 mln / 3,2 ml
    RUCH CAŁKOWITY 24% / 32%
    RUCH POSTĘPOWY 20% / 24%
    dodatkowo w uwagach mamy info, że ze względu za zbyt niską koncentrację nie było możliwości oceny morfologii. Kolejne badanie (pewnie za około 3 miesiące) wykonamy już w innym miejscu, bo niestety u nas mam do wybory 2 miejsca gdzie robią takie badania (o drugim dowiedziałam się z forum już po badaniach)

    dodatkowo zrobiliśmy posiew - który dał wynik ujemny. teraz myślę o jakiś suplementach, mam nadzieję że po nich też będzie lepiej. no i przede wszystkim muszę znaleźć nowego lekarza dla siebie. Bo jak do tej pory od swojego słyszałam tylko starać się, na USG wygląda wszystko ok i zrzucić kilka kg. Wszystkie badania (swoje hormony i nasienie męża) zrobiłam na własną rękę, gin nawet słowem nie zasugerował żeby zbadać męża.A jak widać tutaj mamy największy problem.

    wciqwck.png
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggg@ wrote:
    Gdzie dokładnie robicie embolizacje? Ja szukam po całej Polsce jakiegoś miejsca, bo w Poznaniu terminy na sierpień :(


    Zakład Radiologii Zabiegowej w Lublinie. przy szpitalu. Czekaliśmy dwa miesiące na wizytę u pani profesor a później dwa miesiące na zabieg.

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Njak najważniejsze, że coś się zaczyna poprawiać :) teraz będzie tylko lepiej :) A byliście u androloga? Bierze mąż suplementy? Może warto spróbować.
    A hormony męża tez robiliście?

    NjakNati lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia jak tam?
    Jak się czujesz?
    :-*

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w zasadzie to dobrze ;) bolą mnie piersi i zaczynam mieć mdłości ;) w piątek mam usg :)

    domiszka, atagata lubią tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki Kochane, czy robi się zabieg przy ŻPN I stopnia?

    3 lekarzy kazało olać temat, hm..... ale ja z lekarzami mam kiepskie doświadczenia więc tu podpytuję.

    FSH 19,7
    LH 9,86
    Testosteron 3,66
    Prolaktyna 224,4
    TSH 1,15

    Żylaki powrózków nasiennych obustronne Ist - bez refluksu
    Zwapnienie w najądrzu lewym
    Płyn w biegunach dolnych jąder
    Pakiety prawidłowych węzlów chłonnych w obu okolicach pachwinowych

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż miał ogromne żylaki-miał laparoskopie
    Wyniki (nasienia) się wręcz pogorszyly.
    Teraz kiedy leczymy się w klinice od nieplodnosci lekarz powiedział ze w większości przypadków usunięcie żylaków wyników nie poprawia i powinno się je usuwać tylko kiedy żylaki dokuczają, bola lub dają poczucie dyskomfortu.
    Pozdrawiam i powodzenia

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też na zylaki i morfologia plemników na poziomie 0-1%. Ginekolog i urolog namawiają a raczej sugeruja laparoskopie. Ale coraz częściej spotykam się z opiniami ze zabieg i tak wyników nie poprawi. Ilość i ruchliwość jest taka sobie ale ta morfologia.. już nie wiem co robić.

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ