X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Leukospermia
Odpowiedz

Leukospermia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam czy ktorys z panow badz sa panie ktorych partnerzy maja LEUKOSPERMIE ?CZY INACZEJ LEUKOCYTOSPERMIE? mielismy przystapic do ivf dofinasowanego, okazalo sie ze zaden lekarz nie dopatrzyl sie leukospermi , wyniki sa fatalne morfologie tragiczna gorzej niz zla,bo 100% wady glowki ,i 77 wady wstawki? niebawem maz idzie do lekarza ktory jest specjalista w dziedzinie andrologii,urologii, i chirurgi, da sie to wyleczec i polepszyc budowe plemnika alby bylo dobre do ivf? nie mam w tej chwili jak wyslac wyniki meza ale niebawem to zrobie czy komus antybiotyki pomogly?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy robiony byl powsiew oraz badania w kierunku mycoplasty, uroplasty, i chlamydii ?? u meza ??

    jesli bedzie to wynik infekcji to pewnie troche potrawa ale antybiotyk powinien pomoc..
    najwazniejsze to trafic do specjalisty :) i diagnozowac :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    A czy robiony byl powsiew oraz badania w kierunku mycoplasty, uroplasty, i chlamydii ?? u meza ??

    jesli bedzie to wynik infekcji to pewnie troche potrawa ale antybiotyk powinien pomoc..
    najwazniejsze to trafic do specjalisty :) i diagnozowac :)





    nie nie robilismy staramy sie juz 8 lat..z tym ze dawm przestalismy chodzic do lekarza u maza jest ok 7 ml w calym ejakujacie i tylko 2,45 w 1 ml na 15 ml.. chodzi o to aby popprawic ta morfologie aby mozna bylo uzyskac prawidlowe plemniki o dobrej budowie do zaplodnienia pozaustrojwego sadze tez jednak ze musialby zrobic test mar na obecnsc cial przeciw plemnikowych ja jestem zdrowa ale mam wrogi sluz na nasienie meza...sadze ze dwoch lekarzy u ktorych leczyczl sie maz nie zdjagnozowali go dokladnie lub ze tak powiem na odczepnego i tak sobie mysle czy leukospermia nie bedzie tu winowajca tak kiepskich wynikow

  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w wolnej dluzszej chwili przesle tu meza wyniki

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nooo to lekarze sie nie popisali :?

    pierwsze co to zrobcie te posiewy .. i wymienione bakterie
    usg jader
    hormony i genetyke.. przy małej ilosci plemnikó niestety wchodzi w gre podłoże genetyczne.. wiec warto spr przed jakimkolwiek podjesciem do IVF

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    objetosc(ml) 3,50 norma who>1,5

    czas uplynnienia(min)15 min >60

    ph :7,60 >7.2


    wyglad: nieprawidłowy prawidłowy

    lepkość + +
    Aglutynacje + +

    Agregacje - -
    inne komórki: Leukocyty1,2x10 do 6/ml >1,2x 10 do szescianu 6/ml

    wynik HOS TESTU (O%) :21,5% >60%

    zywe plemniki: 30,0% ?58%


    RUCHLIWOSC I KONCENTRACJA PLEMNIKOW wedlug who2010


    koncentracja mln/ml :2,28 :norma>15 ml/ejakujat7.97 norma>30


    MORFOLOGIA PLEMNIKOW

    Plemniki prawidlowe:o,oo >4%


    plemniki nieprawidlowe 100%
    indeks Teratozoospermii 1,7`1
    klasyfikacja podstawowa suma 0 % -0,oo

    wady głowki suma 49% % 100

    wady wstawki suma 35 % 71,43











  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jednak stawiam na te leukocyty czyli leukospermie ktora zaburza i ma wplyw na tak zle wyniki w innym badaniu meza tez wyszly leukocyty 4-8 wpw a norma to 0,2 wpw no genetyka kosztuje ok 2 tys same badania kariotypy mukowiscytyoza itd u meza nikt nie mial problemow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 17:50

  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AHA ZAPOMNIALAM DODAC ZE MAZ WCZESNIJ brak witaminy nie cale 2 mc i wynmiki poprawily sie z 7 ml do 13 ml w ejakujacie ale rozszerzone badanie pokazalo te wady glowki i wady wstawki wiec mysle ze powodem jest leukospermia jakies infekcje basz stany zapalne

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze tak byc jelsi macie czas kariotypy i AZF oraz CFTR mozna na nFZ zalatwic :)
    i tak do in vitro jest wskazane zeby miec


    wiesz u mojego meza tez nikt nie mial a okazalo sie ze ma wade genetyczna dodatkowy chromosom..

    dwa sa w kariotypach takie odchylenia ktore uniewmzoliwoaja zajscie albo prowadza do poronien ..wiec moim zdaniem warto zrobic choc kariotyp

    le w pierwszej kolejnosci posiewy :)

    jakbys chciala na NFZ to powiem ci dokladnie co i jak bo sami zalatwialismy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 17:56

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki ci serdecznie jednak zobaczymy co powie urolog na te wyniki ..a co do badan to przewaznie karza robic badania genetyczne jesli kobieta poronila, nam na rozmowie takich badan nie zlecone i po znajomych tez wiem ze mieli badania genetyczne robic ale mieli tego uzasadniona przyczyna jak i maz mielismy tylko zrob ic badania do kwalifikacji i nic pozatym leukocyty maja wplyw na morfologie i ogolna wynik czytli ilosc jakoscx oraz budowe pplemnika i sadze ze jesli stany zapalane i infekcje zostana wywelimonowane to wyniki sie poprawia takze morfologia

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale mozesz podac ewentulanie jak zalatwic te badania na nfz zapytam o to lekarza

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry30 wrote:
    dzieki ci serdecznie jednak zobaczymy co powie urolog na te wyniki ..a co do badan to przewaznie karza robic badania genetyczne jesli kobieta poronila, nam na rozmowie takich badan nie zlecone i po znajomych tez wiem ze mieli badania genetyczne robic ale mieli tego uzasadniona przyczyna jak i maz mielismy tylko zrob ic badania do kwalifikacji i nic pozatym leukocyty maja wplyw na morfologie i ogolna wynik czytli ilosc jakoscx oraz budowe pplemnika i sadze ze jesli stany zapalane i infekcje zostana wywelimonowane to wyniki sie poprawia takze morfologia
    nie no pewnie :) dlatego najpierw wypisałam po koli jakie badania :)

    jelsi wyniki sie poprawie to luz :)

    ale jesli nie to wtedy przemyslcie genetyke..bo nie raz sa translokacje w kariotypach ktore powoduja własnie ciezka oligospermie i poronienia..

    co do NFZ


    cała procedure na NFZ opisalam w watku
    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/bezplemnikowcy-tese-mtese,2591.html

    oraz adresy placówek na nFZ :)
    jakby cs bylo nie jasne to pisz to dopowiem :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziki serdecznie wiesz ja nigdy w ciazy nie bylam wiec niema z medycznego punktu widzenia wskazan do tego badania zobacze co powie lekarz i napewno dam znac z pewnoscia zleci posiewy i test MAR jesli beda infekcje to antybiotyki potem podkuruje go witaminami i zobaczymy jakie wyniki beda

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to na pewno powinien zlecic .. podpytaj sie tez o takie badanie jak urplasta, mykoplasta i chlamydie .. bo je robia chyba osobno .. a te 3 bakterie najwiecej szkody trobia :/

    powodzonka i trzymam kciuki :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry30 cześć kochana, w końcu jesteś tu :)

    strawberry30 lubi tę wiadomość

  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj , ja również radze zrobić kariotyp cftr i azf . Potem możecie być mocno rozczarowani tym, że nie było wymagane a Wy nie zrobiliście. Wynik nasienia Twojego męża jest wskazaniem do genetyk jakby nie patrzeć. To , że lekarz prowadzacy nie wymaga to inna rzecz ale tak na prawdę mąz nie jest zdiagnozowany do końca.
    P.S, My za kariotyp- 500 zł
    CFTr i AZf- 199 promocja z invicty:) Czyli razem masz 700 zł
    Wiesz, morfologia jest u Was 0%. Warto męza zdiagnozować ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 20:29

    Khalan
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. U nas w dwoch badaniach takze wyszly leukocyty. Raz 2 a drugi raz 2,5 przy normie do 1. Tylko dziwne jest to, ze plemnikow jest duzo bo raz wyszlo 250mln/ml a raz ok 90 mln/ml czyli duzo ponad norme. Zywotnosc, ruchliwość i morfologia ok. Aglutynacji brak. Lepkosc zwiekszona bo ++. Posiew zrobiony i jest ujemny.
    W przyszlym miesiacu znow badamy. Pozniej urolog i badania na chlamydie i te pozostałe zarazy.

    Dziwi mnie to, ze pomimo leokocytow parametry nasienia sa dobre a plemniczkow jest duzo. Z tego co czytam to wiaze sie to wlasnie z pogorszeniem nasienia.
    Idzie zglupiec. Oczywiscie zaden lekarz nie kieruje nas na badania.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola czyli rozumiem ze 2 mln leukocytów wyszło przy 250 mln plemników , a pozniej 2,5 mln leukocytow przy 90 mln plemnikow..czyli de facto ilosc plemników spada ??

    przy tak duzych ilosciach plemnikó nadmierna lekosc jest naturalna bo plemnikow jest za duzo w nasieniu ..

    skoro leukocyty rosną to jak dla mnie cos jest na rzeczy .. wiec warto dalej zdiagnozowac..

    niestety czesto lekarze jak widza ze jet duzo plemnikow to olewaja inne czynniki :/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    khalan wrote:
    Witaj , ja również radze zrobić kariotyp cftr i azf . Potem możecie być mocno rozczarowani tym, że nie było wymagane a Wy nie zrobiliście. Wynik nasienia Twojego męża jest wskazaniem do genetyk jakby nie patrzeć. To , że lekarz prowadzacy nie wymaga to inna rzecz ale tak na prawdę mąz nie jest zdiagnozowany do końca.
    P.S, My za kariotyp- 500 zł
    CFTr i AZf- 199 promocja z invicty:) Czyli razem masz 700 zł
    Wiesz, morfologia jest u Was 0%. Warto męza zdiagnozować ...




    tak ja wiem ale najpierw zobacze co powie urolog na ten tamat...bo leukospermia zaburza cala morfologie plemnikow i ma wplyw genralnie na nasienie....jesli bedzie taka koniecznosc to zrobimy te badania w ostatecznosci ale sadze jak juz pisalam ze stany zaplane zaburzyly morfologie ....

  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    strawberry30 cześć kochana, w końcu jesteś tu :)


    no jestem ;)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ