X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Leukospermia
Odpowiedz

Leukospermia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolaaa wrote:
    Dziewczyny. U nas w dwoch badaniach takze wyszly leukocyty. Raz 2 a drugi raz 2,5 przy normie do 1. Tylko dziwne jest to, ze plemnikow jest duzo bo raz wyszlo 250mln/ml a raz ok 90 mln/ml czyli duzo ponad norme. Zywotnosc, ruchliwość i morfologia ok. Aglutynacji brak. Lepkosc zwiekszona bo ++. Posiew zrobiony i jest ujemny.
    W przyszlym miesiacu znow badamy. Pozniej urolog i badania na chlamydie i te pozostałe zarazy.

    Dziwi mnie to, ze pomimo leokocytow parametry nasienia sa dobre a plemniczkow jest duzo. Z tego co czytam to wiaze sie to wlasnie z pogorszeniem nasienia.
    Idzie zglupiec. Oczywiscie zaden lekarz nie kieruje nas na badania.



    mozesz wyslac wyniki meza ?

  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli nasienie sie nie poprawi minimum do 4% prawidlowych plemnikow wtedy zrobimy ta genetyke ....bo u nas i tak in vitro jesli beda stany zappane badz infekcje pewnie jakies leki czy antybiotyki potem witaminy i w styczniu powtorzymy badanie nasienia poki co 28 sierpnia wizyta u specjlaisty:urologa-chirurga -androloga ale dzieki za kazde dobre slowo i pomoc

  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Paola czyli rozumiem ze 2 mln leukocytów wyszło przy 250 mln plemników , a pozniej 2,5 mln leukocytow przy 90 mln plemnikow..czyli de facto ilosc plemników spada ??

    przy tak duzych ilosciach plemnikó nadmierna lekosc jest naturalna bo plemnikow jest za duzo w nasieniu ..

    skoro leukocyty rosną to jak dla mnie cos jest na rzeczy .. wiec warto dalej zdiagnozowac..

    niestety czesto lekarze jak widza ze jet duzo plemnikow to olewaja inne czynniki :/












    to moj ma znaczenie wieksza ilosc lekukocytow w nasieniu ze az doprowadzilo do leukospermii

  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Paola czyli rozumiem ze 2 mln leukocytów wyszło przy 250 mln plemników , a pozniej 2,5 mln leukocytow przy 90 mln plemnikow..czyli de facto ilosc plemników spada ??

    przy tak duzych ilosciach plemnikó nadmierna lekosc jest naturalna bo plemnikow jest za duzo w nasieniu ..

    skoro leukocyty rosną to jak dla mnie cos jest na rzeczy .. wiec warto dalej zdiagnozowac..

    niestety czesto lekarze jak widza ze jet duzo plemnikow to olewaja inne czynniki :/

    Tak. W drugim badaniu nasienia liczba plemników była mniejsza.
    Więcej dowiedzieliśmy się od chłopaka, który zajmuje się badaniem nasienia w labo niż od któregokolwiek z lekarzy.
    Po pierwszym badaniu powiedział, żeby powtórzyć badanie bo jeden wynik nie jest miarodajny i żeby zrobić od razu posiew i chlamydię. Badanie powtórzyliśmy. Plemników wyszło mniej, leukocytów troszkę więcej. O lepkości też powiedział że często przy dużej liczbie plemników to się zdarza i sam zasugerował brać leki na rozrzedzenie wydzielin. Braliśmy ACC600. Kazał się nie martwić zmianą liczby plemnków bo nigdy dwa wyniki nie będą do siebie podobne i dla uspokojenia sumienia zalecił wizytę i urologa oraz zrobienie badania po raz 3.
    Moj często chorował w tym roku. Niby czekaliśmy 3-4 tygodnie żeby zrobić badanie ale trochę się zastanawiam czy po kilku tygodniach od choroby leukocyty mogłyby jeszcze być w organiźmie?

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, jak pisałam wcześniej- posiew przy drugim badaniu zrobiony, wyszedł ujemny. Chlamydii nie zrobiliśmy bo akurat ja przy drugim badaniu zawoziłam nasienie do labo ale jeżeli będziemy robić badanie nasienia po raz 3 to na pewno trzeba zrobić.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry30 wrote:
    mozesz wyslac wyniki meza ?

    1 badanie:

    - objętość 3,5 ml (>1,5 ml)
    - upłynnienie 60 min (<60 min)
    - pH 8 (> 7,2)
    - koncentracja 252 mln (>15 mln)
    - całkowita liczba e ejakulacie 882 mln (> 39 mln)
    - lepkość ++
    - żywotność 66 (>58%)
    - ruch postępowy a+b 27% (>32%)
    - ruch a+b+c 43% (>40%)
    - plemniki prawidłowe- 9%
    - rozmiar prawidłowy - 54%
    - akrosom prawidłowy - 63%
    - wstawka prawidłowa- 55%
    - witka prawidłowa - 98%
    - liczba komórek okrągłych 4,5 mln (<5 mln)
    - w tym leukocytów 2,5 mln (<1 mln)

    2 badanie:

    - objętość 2,8 ml (>1,5 ml)
    - upłynnienie 30 min (<60 min)
    - ph 9 (> 7,2)
    - koncentracja 87 mln (>15 mln)
    - całkowita liczba e ejakulacie 245 mln (> 39 mln)
    - lepkość ++
    - żywotność 54 (>58%)
    - ruch postępowy a+b 25% (>32%)
    - ruch a+b+c 49% (>40%)
    - plemniki prawidłowe- 3% (>4%)
    - rozmiar prawidłowy - 17%
    - akrosom prawidłowy - 64%
    - wstawka prawidłowa- 66%
    - witka prawidłowa - 97%
    - liczba komórek okrągłych 3,4 mln (<5 mln)
    - w tym leukocytów 2,9 mln (<1 mln)

    Plus w badaniu mam podaną np. całkowitą drogę odbytą przez plemnik w jednostce czasu, drogę przebytą ruchem prostoliniowym, drogę wygładzoną- z podziałem na ruch postępowy szybko, wolny i niepostępowy. LIN, STR, DANCEMEAN- ale nie mam pojęcia co to jest :-)

    No i źle napisałam wcześniej o licznie leukoctów. Najpierw było 2,5 mln a później 2,9 mln.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 6 października 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolaaa mozesz napisac co i jak u Was jesli chodzi o te leukocyty? mamy podobna sytuacje bo mamy w drugim badaniu nasienia 2,9 mln leukocytow, w pierwszym badaniu bylo ponizej 2mln... no i sporo komorek okraglych, o dziwo pozostale parametry nasienia bardzo sie poprawily ilosc plemnikow calk z 33mln do 120mln, ruch i morfologia prawidlowe (3mce brania fertilman), czas uplynnienia 20min, lepk ujemna, aglut ujemna ehhh posiewy bakt i mykologiczne, chlamydie , urea i mykoplazmy ujemne!

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ