X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy mała ruchliwość plemników - wyniki badań
Odpowiedz

mała ruchliwość plemników - wyniki badań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lena002 Koleżanka
    Postów: 39 29

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w nawiasie wartości referencyjne

    okres abstynencji 7 dni (3-5)
    upłynnienie 10 min (<60min)
    objętość 1,5ml (>=1,5 ml)
    ph 8,2 (>=7,2)
    barwa prawidłowa
    lepkość prawidłowa
    Aglutynacja brak
    Agregacja brak

    koncentracja plemników w mlm/ml 93.11 (>15)
    całkowita liczba plemników 139 (>39)

    ruch postępowy (PR) (%) 18,79 norma >32
    ruch całkowity (PR+NP%) 20,13 norma >40
    brak ruchu (%) 79.87 < 60

    plemniki żywe (%) 64 norma>58
    plemniki o prawidłowej budowie (%) 9 norma >4
    plemniki o nieprawidłowej budowie (%) 91 w tym nieprawidłowa główka 87% niepr. wstawka 35%

    koncentracja kom. okrągłych 0,2 norma<5
    koncentracja leukocytów per.dodatnich 0,1 noram<1

    plemniki ruchliwe z przyłączoną granulką 2% norma <50


    czy z taką ruchliwością możliwe jest zapłodnienie naturalne?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozliwe jest zaplodnienie ale warto by zdiagnozwoac skad wysokie ph i taka ruchliwosc zrobcie posiew nasienia i USG jader.. mozliwe ze przyczyna jest w jakis bakteriach w nasieniu

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena002 Koleżanka
    Postów: 39 29

    Wysłany: 1 września 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jest możliwość zwiększenia ruchliwość? Jakoś niechce mi się wieżyc w te witaminki wszystkie

    Ania_84, Shafuli lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 września 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest mozliwosc...jesli posiew by nic nie wykazal i usg tez by bylo prawidlowe to dieta, nie przegrzewac jader, luzne gatki, troche sportu wprowadzic, nie korzystac z sauny ,
    podobno pomaga cola, kawa godzine przed stosunkiem..nie wiem na ile to prawda ;)

    witaminkimoga wam pomoc.. bo akurat ruchliwosc jest do popraswy w miare łatwa :)

    za obnizona ruchliwosc plemnikow moze byc tez niski estradiol

    wiec jak dl mnie witminki plus dieta i nie przegrzewanie jader ( jeslipali rzucic palenie )
    w trakcie zrobic posiew ui usg / mozna dodatkowo z krwi zrobic poziom testosteronu i estradiolu :) jesli wszytsko bedzie ok.. to za jakis czas powtorzcie badania o ile nie "wpadniecie " ;) i zobaczycie czy witaminy pomogly :)

    Shafuli lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój tez ma nieruchawe te plemiory :( Ale stanowczo powiedział że palenia nie rzuci - wszystko dla mnie zrobi tylko nie to ...no to co ja biedna mam począć :P Męża zmienić ? ;) Na razie daje mu witaminy i Mace ( taki korzenie z peruwiańskich andów) - zaczął się ruszać - je więcej owoców no i na wizytę u Androloga się zapisał ;) Ciekawe czy coś to pomoże...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2015, 16:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaminy pełna para idą. Wizyta u Androloga juz była. Stwierdził że jest dobrze :) Za 2 miesiące powtórzyć badanie z posiewem. Luźne boxerki sa ( a wiecie jak je ciężko dostać ?! ;P). Zaczął się ruszać ( w końcu to nerd :P ) i chodzi regularnie na siłkę od miesiąca. Zobaczymy co z tego wyniknie ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ