X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy mała ruchliwość plemników - wyniki badań
Odpowiedz

mała ruchliwość plemników - wyniki badań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lena002 Koleżanka
    Postów: 39 29

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w nawiasie wartości referencyjne

    okres abstynencji 7 dni (3-5)
    upłynnienie 10 min (<60min)
    objętość 1,5ml (>=1,5 ml)
    ph 8,2 (>=7,2)
    barwa prawidłowa
    lepkość prawidłowa
    Aglutynacja brak
    Agregacja brak

    koncentracja plemników w mlm/ml 93.11 (>15)
    całkowita liczba plemników 139 (>39)

    ruch postępowy (PR) (%) 18,79 norma >32
    ruch całkowity (PR+NP%) 20,13 norma >40
    brak ruchu (%) 79.87 < 60

    plemniki żywe (%) 64 norma>58
    plemniki o prawidłowej budowie (%) 9 norma >4
    plemniki o nieprawidłowej budowie (%) 91 w tym nieprawidłowa główka 87% niepr. wstawka 35%

    koncentracja kom. okrągłych 0,2 norma<5
    koncentracja leukocytów per.dodatnich 0,1 noram<1

    plemniki ruchliwe z przyłączoną granulką 2% norma <50


    czy z taką ruchliwością możliwe jest zapłodnienie naturalne?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozliwe jest zaplodnienie ale warto by zdiagnozwoac skad wysokie ph i taka ruchliwosc zrobcie posiew nasienia i USG jader.. mozliwe ze przyczyna jest w jakis bakteriach w nasieniu

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena002 Koleżanka
    Postów: 39 29

    Wysłany: 1 września 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jest możliwość zwiększenia ruchliwość? Jakoś niechce mi się wieżyc w te witaminki wszystkie

    Ania_84, Shafuli lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 września 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest mozliwosc...jesli posiew by nic nie wykazal i usg tez by bylo prawidlowe to dieta, nie przegrzewac jader, luzne gatki, troche sportu wprowadzic, nie korzystac z sauny ,
    podobno pomaga cola, kawa godzine przed stosunkiem..nie wiem na ile to prawda ;)

    witaminkimoga wam pomoc.. bo akurat ruchliwosc jest do popraswy w miare łatwa :)

    za obnizona ruchliwosc plemnikow moze byc tez niski estradiol

    wiec jak dl mnie witminki plus dieta i nie przegrzewanie jader ( jeslipali rzucic palenie )
    w trakcie zrobic posiew ui usg / mozna dodatkowo z krwi zrobic poziom testosteronu i estradiolu :) jesli wszytsko bedzie ok.. to za jakis czas powtorzcie badania o ile nie "wpadniecie " ;) i zobaczycie czy witaminy pomogly :)

    Shafuli lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój tez ma nieruchawe te plemiory :( Ale stanowczo powiedział że palenia nie rzuci - wszystko dla mnie zrobi tylko nie to ...no to co ja biedna mam począć :P Męża zmienić ? ;) Na razie daje mu witaminy i Mace ( taki korzenie z peruwiańskich andów) - zaczął się ruszać - je więcej owoców no i na wizytę u Androloga się zapisał ;) Ciekawe czy coś to pomoże...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2015, 16:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaminy pełna para idą. Wizyta u Androloga juz była. Stwierdził że jest dobrze :) Za 2 miesiące powtórzyć badanie z posiewem. Luźne boxerki sa ( a wiecie jak je ciężko dostać ?! ;P). Zaczął się ruszać ( w końcu to nerd :P ) i chodzi regularnie na siłkę od miesiąca. Zobaczymy co z tego wyniknie ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ