X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy MSOME
Odpowiedz

MSOME

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 26 listopada 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Odebralismy wlasnie wynik msome, wykonywany ze względu na niska morfologie meza, (2.5 procent prawidlowych plemnikow). Wynik mnie zalamal:

    Koncentracja plemnikow: 46mln/ml
    Ruch postepowy: 65%
    Ruch calkowity 68%
    Klasa 1 - 0 %
    Klasa 2 - 9%
    Klasa 3-19%
    Klasa 4- 72 %
    Interpretacja: zalecana procedura zaplodnienia pozaustrojowego IMSI

    Jestem zalamana, czy ktos mial pidobny wynik i udalo się zajsc w ciążę? Naturalnych szans juz chyba nie mamy?

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 27 listopada 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    My odebraliśmy wyniki msome i scd w zeszłym tygodniu. Staramy się od 1,5 roku.
    Nasze wyniki to :
    Koncentracja plemnikow: 32mln/ml
    Plemniki ruchliwe : 18mln/ml
    Klasa 1 - 1 %
    Klasa 2 - 3%
    Klasa 3-15%
    Klasa 4- 81 %
    W interpretacji napisane tylko mamy że wynik nieprawidłowy bo plemników I stopnia powinno być 4 lub więcej %.
    W zwykłych badaniach nasienia mieliśmy morfologie 3%, 4%, 2%. Nie wiem czy ten 1% z msome jest równoznaczny z 1% ze zwykłego badania czy to jednak inaczej jest liczone.
    Moja Pani dr powiedziała, że jest źle, ale nie tragicznie. Nie wspominała nawet o in vitro a ja sama upomniałam się o możliwość inseminacji. Powiedziała, ze skoro w takim razie tracimy już cierpliwość to daje nam czas do końca roku i jeśli się nie uda to w styczniu robimy iui. Przepisała mężowi Fertilman Plus lub Profertil przy czym mąż jakoś nie wierzy w działanie tych leków ,a ponieważ jest drogi to może spróbuje poszukać jakiś suplementów na własną rękę.

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 27 listopada 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi znamy się chyba z watku invimedu.;)

    Ja pytalam i msome nie jest rownoznaczne z morfologia. W msome sa tylko najlepsze plemniki a morfologia 2% wlicza niezywe i nieruchliwe tez. Moj mial 2.5 proc morfologie przy ilosci 270 mln pani dr mowila ze jest ok. Od sierpnia fertilman, maca, czarnuszka, dieta.
    Wczoraj msome i wyniki jak wyzej.
    Ja pytalam w laboratofium i pani mi powiedziala ze zaplonic moga plemnii klasy a, b i c, mimo ze nie sa najlepsze...
    Ja nie bylam.jeszcze u lekarza. M. Ma zylaki i leukocyty :( licze ze moze tj przyczyna tego msome:( nie wiesz jakie szanse ma iui? Jaka macie feagmentacje?
    Ja dzis odbieram fragmentacje dopiero
    U nas w wyniku napisali ze zalecane in vitro metoda imsi :( wiec nie wiem czy naturalnie lub iui mamy szanse

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2019, 12:44

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 27 listopada 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita faktycznie znamy się z invimedu ;)

    Robiliście badania w invimedzie ? Po wyniku wnioskuje , że nie bo my mamy tylko określoną ilość plemników ruchliwych ,a Wy macie z podziałem na ruch postępowy i całkowity.
    Trochę mnie pocieszyłaś tym , że te % to nie to samo, mimo to no te nasze wartości nie zachwycają. Tym bardziej , że w filmiku o wyborze plemników do iv z invimedu embriolog wypowiada się , że do iv biorą I i II klasę. Pogubiłam się trochę bo co chwilę inną opinię słyszę.
    Na moje pytanie o iui Pani dr odpowiedziała tylko , że iui ma sens bo embriolodzy wybiorą sobie te dobre plemniki. Właściwie to chyba nie bardzo chciała gadać o tej iui bo jest zdania , że nam się uda tak po prostu, także ona ma więcej wiary niż ja w tej chwili. Jeśli teraz się nie uda to na wizycie 20.12 będą z nią już rozmawiać konkretnie.
    Co do scd to u nas wyszło ładnie bo 8%, hba mamy 85%.

    Widzę, że macie bardzo dobrą ilość,a jeśli M ma żylaki to to na pewno może być przyczyna złej morfologi. Wielu mężczyzn po usunięciu żylaków ma o wiele lepszą morfologię. Myślę, że powinniście spróbować wyeliminować te potencjalne przyczyny i może się okazać , że żadne iv nie będzie potrzebne.
    U nas przyczyn brak wiśc nie bardzo mamy się czego chwycić.

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi w Gyncentrum byly badania. Fragmentacje macie super ;) my mamy 18 proc i wynik umiarkowany. A badaliscie leukocyty?
    U nas przyczyna beda pewnie te leukocyty i zylaki. Oprocz morfologii mamy super wyniki.
    Hm zastanawiam.się czy z takim msome jak nasz iui ma szanse. W naszym wyniku jest napisane wskazanie do imsi, co mnie zalamalo, ale skoro dr C. Mowi ze macie probowac naturalnie to moze nie ma tragedii. Chodzisz do dr C. prawda?

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 27 listopada 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak do dr. C.
    Jak zobaczyłam nasze wyniki to byłam przekonana że tylko iv zostało ,a tu dr.C. nawwt nie wspomnialaby o iui gdybym nie pytala. Myślę, że nie macie się co na zapas przejmować. Kiedy masz jakąś wizytę na której możesz dopytać co i jak?
    Leukocyty robiliśmy ponad rok temu przy pierwszym badaniu nasienia. Wyszło 0,8 mln przy normie do 1mln więc chyba jest ok. Wtedy koncentracja u nas była 17 mln/ml i morfologia 3%.

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 27 listopada 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie chodzę juz do Invimedu, czekam ma termin w Provicie, to dopiero w lutym. Maz ma w pon kolejnego juz urologa i zobaczymy co powie. Widzę, ze u Ciebie raczej wszystko ok? Po aromku nic nie ruszylo?

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 28 listopada 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mogę spytać jaki był powód waszego przeniesienia?
    My pierwsze dwa badania nasienia robiliśmy w Provicie, reszta w Invimedzie.

    Tak, u mnie wygląda, ze wszystko jest ok. Tylko te męża wyniki obniżone.
    Stymulację dostałam tylko na wzmocnienie owulacji i wyhodowanie większej ilości komórek aby zwiększyć szanse. Na początku clo bo lekarze zazwyczj od tego zaczynają, a potem zmiana na aromek ze względu na to, że mam obciążenie rodzinne rakiem piersi, a aromek w takim przypadku jest bezpieczny. Przy czym aromek na mnie chyba lepiej działa bo w 9dc miałam dwa pęcherzyki 15 mm i jeden 14mm więc dosyć szybko urosły. Jak byłam na naturalnych cyklach to 15 mm pęcherzyk miał zazwyczaj ok 13dc.
    Od dzisiaj zaczynam brać Duphaston i testowanie dopiero w przyszły weekend. Wtedy się okaże czy 3 cykl ze stymulacją okaże się szczęśliwy.

  • Pysiek12 Autorytet
    Postów: 954 798

    Wysłany: 6 listopada 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Jest ktoś jeszcze kto robił to badanie?
    Mężowi wyszło 1klasa-0%
    2klasa-5%
    3 klasa 20%
    4 klasa_75%
    ....z takimi wynikami typko ivf? I czy w ogóle jest szansa ze się uda?

    Starania od 08.2016 na luzie
    2017 pierwsze wizyty
    2020 klinika leczenia niepłodności
    2021.07 1transfer
    2021.11.05 2 transfer ❤️
    2022.08.01 jest 🐻 ❤️
  • Naganna Ekspertka
    Postów: 162 114

    Wysłany: 17 listopada 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj partner zrobil badania MSOME. Na wynikach nie bylo podanych zadnych norm i nie wiem czy jes t ok.
    Jego wyniki:
    Stopien I : 8%
    Stopien II : 4%
    Stopien III : 2%
    Stopien IV : 86%
    Prosze o pomoc w interpretacji. Podstawowe badania mial w normie

    Starania od - luty 2018
    czerwiec 2019 -9t [*]
    luty 2020 - 4t [*]
    kwiecien 2021 - 16t [*]

    IVF-
    16.11.2021 transfer 4aa, hcg<5
    zamrozone: 4aa,4aa,4aa,4ab+3ab

    grudzien 2021 - naturals i II kreski :)
    1.07.2022 - 30tc - Eliza :)

    luty (6+1 - bicie serduszka) marzec 2023 zarodek zniknal - 9t [*]
    czerwiec 2023 - II kreski
  • Madouc_92 Debiutantka
    Postów: 14 36

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, staramy się już ponad dwa lata, nigdy nie widzialam dwóch kresek :( . U mojego M mamy 0% klasy 1, 8% klasy 2. W interpretacji MSOME wskazanie do IMSI. Oprocz tego wyszly problemy ze stresem oksydacyjnym ( 3,32 w mioxsys). W tym miesiącu podejdziemy do hbIMSI żeby wybrać tych kilka najlepszych zawodników, jestem już 3 dzień na gonalu. ☘☘☘ pierwsze podejście, trzymajcie kciuki kwietniowe staraczki :)

    Ja 31:
    AMH: 3,1->2,01
    niedoczynność Eythyrox 50
    prolaktyna Dostinex

    On 38:
    morfologia:
    12.2020 3 %
    02.2021 0%
    07.2021 0%
    10.2021 4%
    Hba: 68%
    Msome 0%, 2 klasa 8%
    MiOXSYS: 3,32
    Fragmentacja DNA:60%

    WIt C,E, Pentohexal...

    Gyncentrum Krk 02.2022
    04.2022 startujemy z hbIMSI
    Gonal, 2 blastki!
    16.05.2022 - udany kriotransfer
    6.10.2022 - 22 tc +7 stan przedrzucawkowy, cc . zm. córeczka ;(
    1.08.2023r - kolejny kriotransfer
    7.08.2023 7dpt bHCG - 7,3 mlU/ml
  • Nikaaa Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madouc_92 wrote:
    Cześć, staramy się już ponad dwa lata, nigdy nie widzialam dwóch kresek :( . U mojego M mamy 0% klasy 1, 8% klasy 2. W interpretacji MSOME wskazanie do IMSI. Oprocz tego wyszly problemy ze stresem oksydacyjnym ( 3,32 w mioxsys). W tym miesiącu podejdziemy do hbIMSI żeby wybrać tych kilka najlepszych zawodników, jestem już 3 dzień na gonalu. ☘☘☘ pierwsze podejście, trzymajcie kciuki kwietniowe staraczki :)

    Hej,

    powodzenia w takim razie i trzymamy kciuki żeby się udało ! 🙂 Mam do Ciebie pytanie tez odnośnie morfologii Twojego M. Jak udało Wam się poprawić wyniki z 0% na 4%? My borykamy się właśnie z problemem morfologii. Będę wdzięczna jak napiszesz dokładnie co Wam pomogło.

    Madouc_92 lubi tę wiadomość

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1373 1993

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikaaa wrote:
    Hej,

    powodzenia w takim razie i trzymamy kciuki żeby się udało ! 🙂 Mam do Ciebie pytanie tez odnośnie morfologii Twojego M. Jak udało Wam się poprawić wyniki z 0% na 4%? My borykamy się właśnie z problemem morfologii. Będę wdzięczna jak napiszesz dokładnie co Wam pomogło.
    Pozwolę się wtrącić i coś może podpowiedzieć jak mój mąż poprawił wyniki. To napisze coś co może da Wam wszystkim nadzieję mój mąż miał 48%defragmacji nasienia...generalnie wszystkie te inne parametry też były słabe Trafił do mojego endokrynologa który powiedział mu że ma zmienić nawyki żywieniowe zacząć zdrowo jeść,jeść chude mięso zamiata tłustego,ser twaróg lub wjeski zamiast żółtego...odstawiać na 3 miesiące alkohol pod każdą postacią, napoje gazowane,jeść dużo zieleniny,owoce morza typu krewetki jak lubicie,jeść ryby,zrezygnować z napoi gazowanych ,5-6razy na dzień jeść, owoce typu jabłko grejpfrut, banan przed południem jeść,po południu tylko warzywa zero slodkoscioraac chipsy itp. Piewczyeo ciemne zamiast jasne i przynajmniej 2 razy w tygodniu sport czyli spacery bieganie orbitrek kto co lubi..
    Po 3 miesiącach badania poprawił o 300%...I jedno co mi powiedział nie należy się oszukiwać .
    Nasienie-plrmnik potrzebuje dokładanie około 3-4miesiecy na odbudowę ,więc jak raz w tygodniu wypijesz przykładowo piwo czy lamkę wina zaczyna się z powrotem odbudowywać od zera
    Jeśli ma ktoś pytania głębsze dodatkowe chętnie podpowiemy jak to dokonał.czasami trzeba o swoje szczęście więcej powalczyć. Lekarz męża powiedział jedno pół roku się pomeczysz ale będzie sukces potem będziesz te golonki jadł I piwko pił..tylko teraz jest pytanie czy jesteś w stanie dla Was zdobyć się na takie poświęcenie
    Dodatkowo brał profeltil, vitamina d 4000j,lek gluphage na zbicie cukru,chociaż miał w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2022, 20:04

    Madouc_92, Nikaaa lubią tę wiadomość

  • Madouc_92 Debiutantka
    Postów: 14 36

    Wysłany: 10 kwietnia 2022, 02:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikaaa wrote:
    Hej,

    powodzenia w takim razie i trzymamy kciuki żeby się udało ! 🙂 Mam do Ciebie pytanie tez odnośnie morfologii Twojego M. Jak udało Wam się poprawić wyniki z 0% na 4%? My borykamy się właśnie z problemem morfologii. Będę wdzięczna jak napiszesz dokładnie co Wam pomogło.
    Wydaje się nam, że poprawę morfologii sprawiło ograniczenie palenia i wakacje :) więcej ruchu na swieżym powietrzu, bo leków mąż nie brał regularnie (teraz juz się pilnuje). Lekarz nam powiedział ze najgorsze wyniki są po miesiącach zimowych, bo smog w powietrzu i siedzenie w domu robią swoje. Podobno nawet nasienie dawców pobierają w drugiej połowie roku. Teraz już nie sprawdzalismy morfologii tylko wlasnie MSOME i mioxsys, wiec trudno powiedziec.

    Nikaaa lubi tę wiadomość

    Ja 31:
    AMH: 3,1->2,01
    niedoczynność Eythyrox 50
    prolaktyna Dostinex

    On 38:
    morfologia:
    12.2020 3 %
    02.2021 0%
    07.2021 0%
    10.2021 4%
    Hba: 68%
    Msome 0%, 2 klasa 8%
    MiOXSYS: 3,32
    Fragmentacja DNA:60%

    WIt C,E, Pentohexal...

    Gyncentrum Krk 02.2022
    04.2022 startujemy z hbIMSI
    Gonal, 2 blastki!
    16.05.2022 - udany kriotransfer
    6.10.2022 - 22 tc +7 stan przedrzucawkowy, cc . zm. córeczka ;(
    1.08.2023r - kolejny kriotransfer
    7.08.2023 7dpt bHCG - 7,3 mlU/ml
  • Nikaaa Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Pozwolę się wtrącić i coś może podpowiedzieć jak mój mąż poprawił wyniki. To napisze coś co może da Wam wszystkim nadzieję mój mąż miał 48%defragmacji nasienia...generalnie wszystkie te inne parametry też były słabe Trafił do mojego endokrynologa który powiedział mu że ma zmienić nawyki żywieniowe zacząć zdrowo jeść,jeść chude mięso zamiata tłustego,ser twaróg lub wjeski zamiast żółtego...odstawiać na 3 miesiące alkohol pod każdą postacią, napoje gazowane,jeść dużo zieleniny,owoce morza typu krewetki jak lubicie,jeść ryby,zrezygnować z napoi gazowanych ,5-6razy na dzień jeść, owoce typu jabłko grejpfrut, banan przed południem jeść,po południu tylko warzywa zero slodkoscioraac chipsy itp. Piewczyeo ciemne zamiast jasne i przynajmniej 2 razy w tygodniu sport czyli spacery bieganie orbitrek kto co lubi..
    Po 3 miesiącach badania poprawił o 300%...I jedno co mi powiedział nie należy się oszukiwać .
    Nasienie-plrmnik potrzebuje dokładanie około 3-4miesiecy na odbudowę ,więc jak raz w tygodniu wypijesz przykładowo piwo czy lamkę wina zaczyna się z powrotem odbudowywać od zera
    Jeśli ma ktoś pytania głębsze dodatkowe chętnie podpowiemy jak to dokonał.czasami trzeba o swoje szczęście więcej powalczyć. Lekarz męża powiedział jedno pół roku się pomeczysz ale będzie sukces potem będziesz te golonki jadł I piwko pił..tylko teraz jest pytanie czy jesteś w stanie dla Was zdobyć się na takie poświęcenie
    Dodatkowo brał profeltil, vitamina d 4000j,lek gluphage na zbicie cukru,chociaż miał w normie.

    Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny. U nas problemem jest morfologia 0%. Po przeczytaniu i przeanalizowaniu całego forum, również zdecydowaliśmy się zmienić nawyki żywieniowe. Partner jest na diecie od ponad 1 msc + doszła aktywność fizyczna 3x/tyg, której wcześniej nie było i dieta też była dość średnia, dużo słodkiego itp. Wprowadziłam wszystko o czym napisałaś, dlatego mam nadzieję, że u nas tez będzie poprawa. Partner miał delikatna nadwagę, po wprowadzeniu zmian udało się już zrzucić 3kg. Wcześniej alkohol był sporadyczne, a teraz całkowicie został wyeliminowany. Pracuje jako przedstawiciel handlowy - pon- pt 8h dziennie za kołkiem. USG miał robione żylaków brak, ale zastanawia mnie czy temp jąder jest Ok właśnie ze wzg na pracę. Wcześniej uwielbiał gorące prysznice, teraz z nich zrezygnował, ale ma problem żeby w takiej całkowicie letniej wodzie się umyć. Myślałam o tych plastrach chłodzących, ale znalazłam wiele opinii na forum, ze faceci nie są zadowoleni, a są one dość drogie, wiec zastanawiam się nad ich zakupem. Badania krwi, hormony, bakterie i grzyby wszystko Ok. Co do suplementów, to wcześniej brał profertil, ale u nas ciężko ocenić jego skuteczność. Teraz bierze wszystkie suplementy osobno. Czekamy teraz na możliwość zrobienia ponownych badan i wierzymy, że tym razem będzie dobrze.

    Właśnie nurtuje mnie jeszcze jeden temat, może któraś z Was będzie znała odpowiedź. Wcześniej robiliśmy badania nasienia w invimedzie, gdzie czas oczekiwania na wynik wynosi kilka dni roboczych. W klinice bocian ponoc wyniki są już po 3 godzinach. Wiecie czym może być spowodowana taka rozbieżność czasowa ?

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest jakiś sposób na poprawę wyników MSOME? Odebraliśmy wyniki i są tragiczne 😞:
    I - 0%
    II - 1%
    III - 36%
    IV - 63%

    Ze zwykłego badania morfologia wyszła 13%, co nas bardzo miło zaskoczyło, bo od lat walczyliśmy o poprawę. Cały czas 1-4%. I w końcu taka poprawa, a po kilku dniach dołączył wynik MSOME. Nie spodziewaliśmy się rewelacji, ale ten wynik nas załamał.
    Z czego może wynikać taka rozbieżność?

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1373 1993

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Czy jest jakiś sposób na poprawę wyników MSOME? Odebraliśmy wyniki i są tragiczne 😞:
    I - 0%
    II - 1%
    III - 36%
    IV - 63%

    Ze zwykłego badania morfologia wyszła 13%, co nas bardzo miło zaskoczyło, bo od lat walczyliśmy o poprawę. Cały czas 1-4%. I w końcu taka poprawa, a po kilku dniach dołączył wynik MSOME. Nie spodziewaliśmy się rewelacji, ale ten wynik nas załamał.
    Z czego może wynikać taka rozbieżność?
    W postach powyżej jak zerkniesz napisałam co nieco co pomogło nam poprawić może i twojemu mężowi pomoże..trzymam kciuki

    wojaniela lubi tę wiadomość

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    W postach powyżej jak zerkniesz napisałam co nieco co pomogło nam poprawić może i twojemu mężowi pomoże..trzymam kciuki

    Dzięki! Czy udało się Wam poprawić wynik MSOME czy standardowej morfologii?
    Mój mąż wyciągnął zwykłą morfologię do 13% z 0,87% w najgorszym momencie.
    Zmienił dietę, biega, nosi luźne gacie, zrezygnował z alkoholu, papierosów nigdy nie palił. Do tego suplementy. Już nie mamy pomysłu, co więcej mógł zrobić. Mamy poczucie, że większość możliwości wyczerpanych, a MSOME pokazuje, że 0% plemników pierwszej klasy 😔

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na jakiej podstawie Twój mąż dostał glucophage? Miał problemy z cukrem? Jakieś rodzinne predyspozycje?

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1373 1993

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    A na jakiej podstawie Twój mąż dostał glucophage? Miał problemy z cukrem? Jakieś rodzinne predyspozycje?
    Mój mąż miał cukier w normie ale doktor powiedział że im niższa glukoza na czczo tym lepiej dla plemników i wtedy te jakość w tej defragmacji drgnęła.. muszę powiedzieć że nasze wyniki były bardziej tragiczne niż to ty piszesz.ten 1% ten drugiej klasy spokojnie starczy do invitro metodą imsi najlepiej +fertel chip...My mieliśmy taką metodę jak wyniki były takie jak u Was dopóki mąż niepoprawił i ciąża była tylko przez to że niezrobiłam badania na trombofilie wrodzoną i niestety dzidzia padła Bo niebyło prawdłowych przepływów...

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ